Ir vėl prasideda darbymetis mokyklose

Vakar Šilutėje į pasitarimą rinkosi rajono švietimo įstaigų vadovai. Čia pat – rugsėjo 1-oji, naujų mokslo metų pradžia. Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė pristatė naujoves, išgirstas Švietimo ir mokslo ministerijoje. „Pamarys“ domėjosi ne tik naujienomis iš Vilniaus, bet ir tuo, kaip pasiruošta naujiems mokslo metams, kuo galima pasidžiaugti, kas kelia nerimą.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė rugsėjo 1-osios išvakarėse turi kuo pasidžiaugti.

Liepos mėnesio duomenimis, ir šiais mokslo metais mokinių mažėja: laukiama 5273, pernai buvo 5551. Tikslūs skaičiai paaiškės rugsėjį, kai į klasių suolus susės visi, atėjusieji į mokyklą. Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė dar prisimena rugsėjo 1-ąsias, kai rajone būdavo 10 tūkstančių mokinių. Šį rugsėjį abiturientų bus 408, pernai jų buvo 439.
Užtat B. Tekorienė pasidžiaugė, kad daugėja ikimokyklinio amžiaus grupių prie mokyklų – po naują turės Vilkyčiai, Usėnai ir Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis. Grupės – didelės: bus net po 20 vaikų. Pasakodama apie švietimo įstaigų tinklą, B. Tekorienė priminė, kad rajone yra 6 gimnazijos, mat gimnazijos statusą turi ir Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras. Rajone veikia 12 pagrindinių mokyklų, viena pradinė (Šilutėje). Šilutėje turėsime dviem klasių komplektais padidėjusį pirmokų būrį.
Rajonas gauna vieną geltonąjį autobusiuką mokiniams vežioti – jis atiteks Katyčių pagrindinei mokyklai, nes turimas automobilis jau yra keliolikos metų senumo.
Mokyklos pačios rūpinasi, kaip susirasti trūkstamų mokytojų: įprasta, kad ieškoma chemijos, anglų kalbos, informatikos specialistų.
Naujovės
Nuo spalio 1 d. įvedamas neformalaus ugdymo krepšelis. Mokinys per mėnesį tam gaus 15 eurų. Šilutės rajonas šiam tikslui iki gruodžio 31 d. gaus 53 tūkst. eurų. Lietuvoje šioms reikmėms numatyta 3,2 mln. €.
Neformalaus ugdymo projektus galės teikti laisvesni mokytojai, kultūros įstaigos, organizacijos, klubai ir t. t. Projektus vertins Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio sudaryta komisija. Siekis – papildomai, be mokyklų, į dominančią veiklą įtraukti dar bent 20 proc. vaikų, kurie dar nėra pasirinkę jiems įdomių užsiėmimų. Tiesa, rajono mokyklose būrelius jau lanko 70 proc. mokinių – tai daugiau ir už Lietuvos vidrukį, tačiau papildomas užimtumas būtų didelė nauda pirmiausia pačiam vaikui. Jeigu projektą teiks pedagoginio išsilavinimo neturintis asmuo, jam teks išklausyti dar ir pedagoginių bei psichologinių žinių kursą.
Naujiena tai, kad mokyklų direktoriams nebeliko privalomų pamokų. Dabar mokyklos vadovas, turintis pamokų, už jas gaus atlyginimą kaip ir bet kuris kitas mokytojas.
Nuo sausio 1 d. Lietuvoje kelios savivaldybės pateks į eksperimentą – bus įvestas klasės krepšelis.
Šiais mokslo metais ugdymo planuose atsiranda trys papildomos valandos mokiniams konsultuoti. Jeigu mokiniui nepasisekė kontrolinis darbas, bus galimybė papildomai konsultuotis su dalyko mokytoju. Nuo 5 iki 20 val. ilgėja laikas, skirtas socialinei veiklai.
Daugėja dėmesio ir mokinių fiziniam aktyvumui: siūloma organizuoti pertraukas, skirtas pasportuoti, pašokti, pabėgioti. Anot B. Tekorienės, mūsų rajone tai ne naujiena, nes fizinis aktyvumas ir iki šiol buvo rūpimas reikalas, nes juk nuo to priklauso ir mokinių sveikata.

Justina Aukštuolytė, diplomuota kūno kultūros specialistė, mielai įsidarbintų Šilutėje.
Autorės nuotr.

Padaryta daug
Iki rudens ir dar rugsėjį rajono švietimo įstaigose padaryta ir tebedaroma daug darbų. Jau gauna baldus trys naujos ikimokyklinukų grupės Vilkyčiuose, Usėnuose ir Žemaičių Naumiestyje. Nemaži remonto darbai atlikti keturiuose Šilutės vaikų darželiuose, trys rugsėjį pasitinka labai išgražėję, „Pušelėje“ dar tebedirba statybininkai. 12 pradinių klasių komplektų vaikų mokslo metus pradeda Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, remonto darbai vyko net trijuose pastato vienos dalies aukštuose. Tvarkomas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas.
Šilutėje netrukus atsiras dvi daugiafunkcės sporto aikštelės prie Pirmosios gimnazijos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos. Jomis bei Vydūno gimnazijos sporto salės statyba labai rūpinosi Seimo narys Artūras Skardžius. Modernizuojama Vainuto gimnazija. Saugų J. Mikšo ir Katyčių pagrindinės mokyklos turės sutvarkytas katilines.
Pašyšiuose tvarkomas vaikų darželio pastato stogas, šiltinamas Juknaičių vaikų darželio pastatas. Žibų pradinės mokyklos pastate įrenginėjami trečias ir ketvirtas aukštai.
„Visos mokyklos rugsėjį pasitinka kvepiančios dažais“, – džiaugiasi B. Tekorienė, dėkinga ir mokyklų bendruomenėms, mokinių tėvams, kurie irgi labai atsakingai ruošėsi mokslo metams.
Nereikia?
Buvusi Šilutės pirmos gimnazijos auklėtinė šilutiškė Justina Aukštuolytė vakar lankėsi Švietimo skyriuje ir domėjosi, kur galėtų įsidarbinti. Skyriaus vyr. specialistė Nijolė Petkevičienė Lietuvos sporto universitete kūno kultūros ugdymo specialistės diplomą šį birželį gavusiai merginai patarė domėtis neformalaus ugdymo programa, galbūt ruošti projektą, burti mokinių grupę ir taip pradėti darbo biografiją.
Fizinio lavinimo mokytojų rajone dabar nereikia…

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • Patarimas jauniems

    Neieškokite mokytojo darbo švietimo skyriuje, jie niekada nieko negali pasiūlyti, reikia eiti tiesiai pas mokyklos direktorių ir klausti ar yra darbo. Sistema veikia taip, kad mokyklos ieško mokytojų per savo pažinčių ratą, į švietimo skyrių niekada nesikreipia, kartais išspausdina skelbimus laikraščiuose, kai situacija būna jau beviltiška. Pas mus rajone visiška betvarkė, o kaltinu vedėja, kai vadovavo Bendžius buvo mažiau korupcijos ir intrigų.

  • Tiesiog

    Manau, kad neteisinga taip vertinti švietimo skyriaus vedėjos darbą.Tai energinga, rūpestinga, gebanti įsigilinti į problemas ir rasti tinkamus jų sprendimo būdus asmenybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite