Ir vėl prasideda darbymetis mokyklose

Vakar Šilutėje į pasitarimą rinkosi rajono švietimo įstaigų vadovai. Čia pat – rugsėjo 1-oji, naujų mokslo metų pradžia. Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė pristatė naujoves, išgirstas Švietimo ir mokslo ministerijoje. „Pamarys“ domėjosi ne tik naujienomis iš Vilniaus, bet ir tuo, kaip pasiruošta naujiems mokslo metams, kuo galima pasidžiaugti, kas kelia nerimą.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė rugsėjo 1-osios išvakarėse turi kuo pasidžiaugti.

Liepos mėnesio duomenimis, ir šiais mokslo metais mokinių mažėja: laukiama 5273, pernai buvo 5551. Tikslūs skaičiai paaiškės rugsėjį, kai į klasių suolus susės visi, atėjusieji į mokyklą. Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė dar prisimena rugsėjo 1-ąsias, kai rajone būdavo 10 tūkstančių mokinių. Šį rugsėjį abiturientų bus 408, pernai jų buvo 439.
Užtat B. Tekorienė pasidžiaugė, kad daugėja ikimokyklinio amžiaus grupių prie mokyklų – po naują turės Vilkyčiai, Usėnai ir Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis. Grupės – didelės: bus net po 20 vaikų. Pasakodama apie švietimo įstaigų tinklą, B. Tekorienė priminė, kad rajone yra 6 gimnazijos, mat gimnazijos statusą turi ir Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras. Rajone veikia 12 pagrindinių mokyklų, viena pradinė (Šilutėje). Šilutėje turėsime dviem klasių komplektais padidėjusį pirmokų būrį.
Rajonas gauna vieną geltonąjį autobusiuką mokiniams vežioti – jis atiteks Katyčių pagrindinei mokyklai, nes turimas automobilis jau yra keliolikos metų senumo.
Mokyklos pačios rūpinasi, kaip susirasti trūkstamų mokytojų: įprasta, kad ieškoma chemijos, anglų kalbos, informatikos specialistų.
Naujovės
Nuo spalio 1 d. įvedamas neformalaus ugdymo krepšelis. Mokinys per mėnesį tam gaus 15 eurų. Šilutės rajonas šiam tikslui iki gruodžio 31 d. gaus 53 tūkst. eurų. Lietuvoje šioms reikmėms numatyta 3,2 mln. €.
Neformalaus ugdymo projektus galės teikti laisvesni mokytojai, kultūros įstaigos, organizacijos, klubai ir t. t. Projektus vertins Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio sudaryta komisija. Siekis – papildomai, be mokyklų, į dominančią veiklą įtraukti dar bent 20 proc. vaikų, kurie dar nėra pasirinkę jiems įdomių užsiėmimų. Tiesa, rajono mokyklose būrelius jau lanko 70 proc. mokinių – tai daugiau ir už Lietuvos vidrukį, tačiau papildomas užimtumas būtų didelė nauda pirmiausia pačiam vaikui. Jeigu projektą teiks pedagoginio išsilavinimo neturintis asmuo, jam teks išklausyti dar ir pedagoginių bei psichologinių žinių kursą.
Naujiena tai, kad mokyklų direktoriams nebeliko privalomų pamokų. Dabar mokyklos vadovas, turintis pamokų, už jas gaus atlyginimą kaip ir bet kuris kitas mokytojas.
Nuo sausio 1 d. Lietuvoje kelios savivaldybės pateks į eksperimentą – bus įvestas klasės krepšelis.
Šiais mokslo metais ugdymo planuose atsiranda trys papildomos valandos mokiniams konsultuoti. Jeigu mokiniui nepasisekė kontrolinis darbas, bus galimybė papildomai konsultuotis su dalyko mokytoju. Nuo 5 iki 20 val. ilgėja laikas, skirtas socialinei veiklai.
Daugėja dėmesio ir mokinių fiziniam aktyvumui: siūloma organizuoti pertraukas, skirtas pasportuoti, pašokti, pabėgioti. Anot B. Tekorienės, mūsų rajone tai ne naujiena, nes fizinis aktyvumas ir iki šiol buvo rūpimas reikalas, nes juk nuo to priklauso ir mokinių sveikata.

Justina Aukštuolytė, diplomuota kūno kultūros specialistė, mielai įsidarbintų Šilutėje.
Autorės nuotr.

Padaryta daug
Iki rudens ir dar rugsėjį rajono švietimo įstaigose padaryta ir tebedaroma daug darbų. Jau gauna baldus trys naujos ikimokyklinukų grupės Vilkyčiuose, Usėnuose ir Žemaičių Naumiestyje. Nemaži remonto darbai atlikti keturiuose Šilutės vaikų darželiuose, trys rugsėjį pasitinka labai išgražėję, „Pušelėje“ dar tebedirba statybininkai. 12 pradinių klasių komplektų vaikų mokslo metus pradeda Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, remonto darbai vyko net trijuose pastato vienos dalies aukštuose. Tvarkomas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas.
Šilutėje netrukus atsiras dvi daugiafunkcės sporto aikštelės prie Pirmosios gimnazijos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos. Jomis bei Vydūno gimnazijos sporto salės statyba labai rūpinosi Seimo narys Artūras Skardžius. Modernizuojama Vainuto gimnazija. Saugų J. Mikšo ir Katyčių pagrindinės mokyklos turės sutvarkytas katilines.
Pašyšiuose tvarkomas vaikų darželio pastato stogas, šiltinamas Juknaičių vaikų darželio pastatas. Žibų pradinės mokyklos pastate įrenginėjami trečias ir ketvirtas aukštai.
„Visos mokyklos rugsėjį pasitinka kvepiančios dažais“, – džiaugiasi B. Tekorienė, dėkinga ir mokyklų bendruomenėms, mokinių tėvams, kurie irgi labai atsakingai ruošėsi mokslo metams.
Nereikia?
Buvusi Šilutės pirmos gimnazijos auklėtinė šilutiškė Justina Aukštuolytė vakar lankėsi Švietimo skyriuje ir domėjosi, kur galėtų įsidarbinti. Skyriaus vyr. specialistė Nijolė Petkevičienė Lietuvos sporto universitete kūno kultūros ugdymo specialistės diplomą šį birželį gavusiai merginai patarė domėtis neformalaus ugdymo programa, galbūt ruošti projektą, burti mokinių grupę ir taip pradėti darbo biografiją.
Fizinio lavinimo mokytojų rajone dabar nereikia…

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 66

2 komentarai

  • Patarimas jauniems

    Neieškokite mokytojo darbo švietimo skyriuje, jie niekada nieko negali pasiūlyti, reikia eiti tiesiai pas mokyklos direktorių ir klausti ar yra darbo. Sistema veikia taip, kad mokyklos ieško mokytojų per savo pažinčių ratą, į švietimo skyrių niekada nesikreipia, kartais išspausdina skelbimus laikraščiuose, kai situacija būna jau beviltiška. Pas mus rajone visiška betvarkė, o kaltinu vedėja, kai vadovavo Bendžius buvo mažiau korupcijos ir intrigų.

  • Tiesiog

    Manau, kad neteisinga taip vertinti švietimo skyriaus vedėjos darbą.Tai energinga, rūpestinga, gebanti įsigilinti į problemas ir rasti tinkamus jų sprendimo būdus asmenybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite