Ir vėl prasideda darbymetis mokyklose

Vakar Šilutėje į pasitarimą rinkosi rajono švietimo įstaigų vadovai. Čia pat – rugsėjo 1-oji, naujų mokslo metų pradžia. Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė pristatė naujoves, išgirstas Švietimo ir mokslo ministerijoje. „Pamarys“ domėjosi ne tik naujienomis iš Vilniaus, bet ir tuo, kaip pasiruošta naujiems mokslo metams, kuo galima pasidžiaugti, kas kelia nerimą.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė rugsėjo 1-osios išvakarėse turi kuo pasidžiaugti.

Liepos mėnesio duomenimis, ir šiais mokslo metais mokinių mažėja: laukiama 5273, pernai buvo 5551. Tikslūs skaičiai paaiškės rugsėjį, kai į klasių suolus susės visi, atėjusieji į mokyklą. Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė dar prisimena rugsėjo 1-ąsias, kai rajone būdavo 10 tūkstančių mokinių. Šį rugsėjį abiturientų bus 408, pernai jų buvo 439.
Užtat B. Tekorienė pasidžiaugė, kad daugėja ikimokyklinio amžiaus grupių prie mokyklų – po naują turės Vilkyčiai, Usėnai ir Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis. Grupės – didelės: bus net po 20 vaikų. Pasakodama apie švietimo įstaigų tinklą, B. Tekorienė priminė, kad rajone yra 6 gimnazijos, mat gimnazijos statusą turi ir Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras. Rajone veikia 12 pagrindinių mokyklų, viena pradinė (Šilutėje). Šilutėje turėsime dviem klasių komplektais padidėjusį pirmokų būrį.
Rajonas gauna vieną geltonąjį autobusiuką mokiniams vežioti – jis atiteks Katyčių pagrindinei mokyklai, nes turimas automobilis jau yra keliolikos metų senumo.
Mokyklos pačios rūpinasi, kaip susirasti trūkstamų mokytojų: įprasta, kad ieškoma chemijos, anglų kalbos, informatikos specialistų.
Naujovės
Nuo spalio 1 d. įvedamas neformalaus ugdymo krepšelis. Mokinys per mėnesį tam gaus 15 eurų. Šilutės rajonas šiam tikslui iki gruodžio 31 d. gaus 53 tūkst. eurų. Lietuvoje šioms reikmėms numatyta 3,2 mln. €.
Neformalaus ugdymo projektus galės teikti laisvesni mokytojai, kultūros įstaigos, organizacijos, klubai ir t. t. Projektus vertins Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio sudaryta komisija. Siekis – papildomai, be mokyklų, į dominančią veiklą įtraukti dar bent 20 proc. vaikų, kurie dar nėra pasirinkę jiems įdomių užsiėmimų. Tiesa, rajono mokyklose būrelius jau lanko 70 proc. mokinių – tai daugiau ir už Lietuvos vidrukį, tačiau papildomas užimtumas būtų didelė nauda pirmiausia pačiam vaikui. Jeigu projektą teiks pedagoginio išsilavinimo neturintis asmuo, jam teks išklausyti dar ir pedagoginių bei psichologinių žinių kursą.
Naujiena tai, kad mokyklų direktoriams nebeliko privalomų pamokų. Dabar mokyklos vadovas, turintis pamokų, už jas gaus atlyginimą kaip ir bet kuris kitas mokytojas.
Nuo sausio 1 d. Lietuvoje kelios savivaldybės pateks į eksperimentą – bus įvestas klasės krepšelis.
Šiais mokslo metais ugdymo planuose atsiranda trys papildomos valandos mokiniams konsultuoti. Jeigu mokiniui nepasisekė kontrolinis darbas, bus galimybė papildomai konsultuotis su dalyko mokytoju. Nuo 5 iki 20 val. ilgėja laikas, skirtas socialinei veiklai.
Daugėja dėmesio ir mokinių fiziniam aktyvumui: siūloma organizuoti pertraukas, skirtas pasportuoti, pašokti, pabėgioti. Anot B. Tekorienės, mūsų rajone tai ne naujiena, nes fizinis aktyvumas ir iki šiol buvo rūpimas reikalas, nes juk nuo to priklauso ir mokinių sveikata.

Justina Aukštuolytė, diplomuota kūno kultūros specialistė, mielai įsidarbintų Šilutėje.
Autorės nuotr.

Padaryta daug
Iki rudens ir dar rugsėjį rajono švietimo įstaigose padaryta ir tebedaroma daug darbų. Jau gauna baldus trys naujos ikimokyklinukų grupės Vilkyčiuose, Usėnuose ir Žemaičių Naumiestyje. Nemaži remonto darbai atlikti keturiuose Šilutės vaikų darželiuose, trys rugsėjį pasitinka labai išgražėję, „Pušelėje“ dar tebedirba statybininkai. 12 pradinių klasių komplektų vaikų mokslo metus pradeda Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, remonto darbai vyko net trijuose pastato vienos dalies aukštuose. Tvarkomas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas.
Šilutėje netrukus atsiras dvi daugiafunkcės sporto aikštelės prie Pirmosios gimnazijos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos. Jomis bei Vydūno gimnazijos sporto salės statyba labai rūpinosi Seimo narys Artūras Skardžius. Modernizuojama Vainuto gimnazija. Saugų J. Mikšo ir Katyčių pagrindinės mokyklos turės sutvarkytas katilines.
Pašyšiuose tvarkomas vaikų darželio pastato stogas, šiltinamas Juknaičių vaikų darželio pastatas. Žibų pradinės mokyklos pastate įrenginėjami trečias ir ketvirtas aukštai.
„Visos mokyklos rugsėjį pasitinka kvepiančios dažais“, – džiaugiasi B. Tekorienė, dėkinga ir mokyklų bendruomenėms, mokinių tėvams, kurie irgi labai atsakingai ruošėsi mokslo metams.
Nereikia?
Buvusi Šilutės pirmos gimnazijos auklėtinė šilutiškė Justina Aukštuolytė vakar lankėsi Švietimo skyriuje ir domėjosi, kur galėtų įsidarbinti. Skyriaus vyr. specialistė Nijolė Petkevičienė Lietuvos sporto universitete kūno kultūros ugdymo specialistės diplomą šį birželį gavusiai merginai patarė domėtis neformalaus ugdymo programa, galbūt ruošti projektą, burti mokinių grupę ir taip pradėti darbo biografiją.
Fizinio lavinimo mokytojų rajone dabar nereikia…

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • Patarimas jauniems

    Neieškokite mokytojo darbo švietimo skyriuje, jie niekada nieko negali pasiūlyti, reikia eiti tiesiai pas mokyklos direktorių ir klausti ar yra darbo. Sistema veikia taip, kad mokyklos ieško mokytojų per savo pažinčių ratą, į švietimo skyrių niekada nesikreipia, kartais išspausdina skelbimus laikraščiuose, kai situacija būna jau beviltiška. Pas mus rajone visiška betvarkė, o kaltinu vedėja, kai vadovavo Bendžius buvo mažiau korupcijos ir intrigų.

  • Tiesiog

    Manau, kad neteisinga taip vertinti švietimo skyriaus vedėjos darbą.Tai energinga, rūpestinga, gebanti įsigilinti į problemas ir rasti tinkamus jų sprendimo būdus asmenybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite