Ir šį rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių

Prognozuojama, kad Šilutės rajone rugsėjo pirmąją į mokyklas susirinks 5033 mokiniai, turėtų būti komplektuojama 267 klasės ir 10 priešmokyklinio ugdymo grupių. Artėjančiais mokslo metais laukiama 155 mokiniais mažiau negu buvo šiemet, šis skaičius prilygsta dvylikai klasių komplektų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

12 klasių mažiau
Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai svarstė sprendimą dėl klasių ir gupių skaičiaus, taip pat dėl mokinių skaičiaus vidurkio švietimo įstaigose. Galutinį sprendimą Taryba priims posėdyje. Prasidėjus mokslo metams, paaiškėja tikslūs mokinių skaičiai ir Taryba tikslina sprendimą, kuris buvo priimtas vasarą.
Kai mokyklų vadovai žino vietos politikų patvirtintus planus iš anksto, gali planuoti ir skirstyti krūvius mokytojams. Situacija pedagogams nėra palanki – ir vėl rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių.
Dar neužmirštos rugsėjo 1-osios, kai rajone į mokyklas rinkdavosi 10, 9, 8 tūkstančiai mokinių. Kiekvienais metais moksleivių sumažėdavo po 400, 300. Šį rudenį bemažėja 155-iais. Tai teikia vilčių, tačiau faktas, kad mokyklose nebeliks 12 klasių, liūdnas.
Gegužę mokyklos priiminėjo dokumentus norinčių lankyti 1-5 klases, gimnazijos, kuriose yra 1-4 gimnazijos klasės, – į pirmąsias ar trečiąsias klases. Mat gimnazijas mokiniai renkasi baigę 8 ar 10 klasių ir čia mokosi ketverius ar dvejus metus. Rajone yra penkios gimnazijos: Šilutės Vydūno, Šilutės pirmoji, Švėkšnos „Saulės“, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio. Tiesa, gerais mokymo rezultatais garsėjančios Šilutės gimnazijos sulaukia jaunimo iš įvairių rajono vietovių.
Kintuose veikia Šilutės pirmosios gimnazijos skyrius, kur vidurinį išsilavinimą šiemet įgijo ir brandos atestatus gavo 10 vietos moksleivių, tačiau nėra paslaptis, kad Kintų krašto verslininkai, ūkininkai ir kiti gyventojai savo vaikus siekia mokyti kurioje nors Šilutės gimnazijoje. Tėvai turi teisę rinktis. Niekas nepaneigs, kad šiemet Vydūno gimnazija tiesiog sužibėjo. Tai parodė brandos egzaminų balai. Devyni rajono abiturientai iš įvairių dalykų egzaminų gavo 15 šimto balų įvertinimų, iš jų 13 šimtukų – Vydūno gimnazijos jaunimas.

Planuoja ir lengvatų
Mažiau mokinių negu leidžiama pagal mokinio krepšelio metodiką rajono Taryba planuoja leisti komplektuoti Juknaičių, Usėnų, Saugų Jurgio Mikšo ir Vilkyčių pagrindinių mokyklų klasėse. Ten klasėse galės būti po 9-10 mokinių.
Švietimo įstaigoms nustatoma tokia tvarka: 1-4 klasėse mokinių skaičius negali viršyti 24 vienoje, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose – 30. Jeigu jungiamos dvi pradinukų klasės, mokinių skaičius negali viršyti 18, trys klasės – ne daugiau kaip 15.
Nesusidarius nustatytam mokinių skaičiui klasėje, Savivaldybės taryba išimties tvarka gali steigti komplektą su mažesniu mokinių skaičiumi.
Rajono valdžia taiko išimčių, nes be jų tektų uždaryti nemažai mokyklų, atleisti iš darbo mokytojų. Tik vargu ar kam labai patinka, kai vaikas mokosi jungtinėje klasėje – kartu pirmokai su antrokais, o gal ir ketvirtokais… Pamokai skirtas laikas dalijamas perpus ar į tris dalis. Kai vienos klasės vaikams mokytojas aiškina vieną dalyką, tai turi girdėti ir kitos klasės vaikai. Kalbėti apie mokymą sujungtose nuo 5 iki 8 klasėse dar sudėtingiau.

Stasė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite