Ir šį rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių

Prognozuojama, kad Šilutės rajone rugsėjo pirmąją į mokyklas susirinks 5033 mokiniai, turėtų būti komplektuojama 267 klasės ir 10 priešmokyklinio ugdymo grupių. Artėjančiais mokslo metais laukiama 155 mokiniais mažiau negu buvo šiemet, šis skaičius prilygsta dvylikai klasių komplektų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

12 klasių mažiau
Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai svarstė sprendimą dėl klasių ir gupių skaičiaus, taip pat dėl mokinių skaičiaus vidurkio švietimo įstaigose. Galutinį sprendimą Taryba priims posėdyje. Prasidėjus mokslo metams, paaiškėja tikslūs mokinių skaičiai ir Taryba tikslina sprendimą, kuris buvo priimtas vasarą.
Kai mokyklų vadovai žino vietos politikų patvirtintus planus iš anksto, gali planuoti ir skirstyti krūvius mokytojams. Situacija pedagogams nėra palanki – ir vėl rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių.
Dar neužmirštos rugsėjo 1-osios, kai rajone į mokyklas rinkdavosi 10, 9, 8 tūkstančiai mokinių. Kiekvienais metais moksleivių sumažėdavo po 400, 300. Šį rudenį bemažėja 155-iais. Tai teikia vilčių, tačiau faktas, kad mokyklose nebeliks 12 klasių, liūdnas.
Gegužę mokyklos priiminėjo dokumentus norinčių lankyti 1-5 klases, gimnazijos, kuriose yra 1-4 gimnazijos klasės, – į pirmąsias ar trečiąsias klases. Mat gimnazijas mokiniai renkasi baigę 8 ar 10 klasių ir čia mokosi ketverius ar dvejus metus. Rajone yra penkios gimnazijos: Šilutės Vydūno, Šilutės pirmoji, Švėkšnos „Saulės“, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio. Tiesa, gerais mokymo rezultatais garsėjančios Šilutės gimnazijos sulaukia jaunimo iš įvairių rajono vietovių.
Kintuose veikia Šilutės pirmosios gimnazijos skyrius, kur vidurinį išsilavinimą šiemet įgijo ir brandos atestatus gavo 10 vietos moksleivių, tačiau nėra paslaptis, kad Kintų krašto verslininkai, ūkininkai ir kiti gyventojai savo vaikus siekia mokyti kurioje nors Šilutės gimnazijoje. Tėvai turi teisę rinktis. Niekas nepaneigs, kad šiemet Vydūno gimnazija tiesiog sužibėjo. Tai parodė brandos egzaminų balai. Devyni rajono abiturientai iš įvairių dalykų egzaminų gavo 15 šimto balų įvertinimų, iš jų 13 šimtukų – Vydūno gimnazijos jaunimas.

Planuoja ir lengvatų
Mažiau mokinių negu leidžiama pagal mokinio krepšelio metodiką rajono Taryba planuoja leisti komplektuoti Juknaičių, Usėnų, Saugų Jurgio Mikšo ir Vilkyčių pagrindinių mokyklų klasėse. Ten klasėse galės būti po 9-10 mokinių.
Švietimo įstaigoms nustatoma tokia tvarka: 1-4 klasėse mokinių skaičius negali viršyti 24 vienoje, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose – 30. Jeigu jungiamos dvi pradinukų klasės, mokinių skaičius negali viršyti 18, trys klasės – ne daugiau kaip 15.
Nesusidarius nustatytam mokinių skaičiui klasėje, Savivaldybės taryba išimties tvarka gali steigti komplektą su mažesniu mokinių skaičiumi.
Rajono valdžia taiko išimčių, nes be jų tektų uždaryti nemažai mokyklų, atleisti iš darbo mokytojų. Tik vargu ar kam labai patinka, kai vaikas mokosi jungtinėje klasėje – kartu pirmokai su antrokais, o gal ir ketvirtokais… Pamokai skirtas laikas dalijamas perpus ar į tris dalis. Kai vienos klasės vaikams mokytojas aiškina vieną dalyką, tai turi girdėti ir kitos klasės vaikai. Kalbėti apie mokymą sujungtose nuo 5 iki 8 klasėse dar sudėtingiau.

Stasė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite