Ir šį rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių

Prognozuojama, kad Šilutės rajone rugsėjo pirmąją į mokyklas susirinks 5033 mokiniai, turėtų būti komplektuojama 267 klasės ir 10 priešmokyklinio ugdymo grupių. Artėjančiais mokslo metais laukiama 155 mokiniais mažiau negu buvo šiemet, šis skaičius prilygsta dvylikai klasių komplektų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

12 klasių mažiau
Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai svarstė sprendimą dėl klasių ir gupių skaičiaus, taip pat dėl mokinių skaičiaus vidurkio švietimo įstaigose. Galutinį sprendimą Taryba priims posėdyje. Prasidėjus mokslo metams, paaiškėja tikslūs mokinių skaičiai ir Taryba tikslina sprendimą, kuris buvo priimtas vasarą.
Kai mokyklų vadovai žino vietos politikų patvirtintus planus iš anksto, gali planuoti ir skirstyti krūvius mokytojams. Situacija pedagogams nėra palanki – ir vėl rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių.
Dar neužmirštos rugsėjo 1-osios, kai rajone į mokyklas rinkdavosi 10, 9, 8 tūkstančiai mokinių. Kiekvienais metais moksleivių sumažėdavo po 400, 300. Šį rudenį bemažėja 155-iais. Tai teikia vilčių, tačiau faktas, kad mokyklose nebeliks 12 klasių, liūdnas.
Gegužę mokyklos priiminėjo dokumentus norinčių lankyti 1-5 klases, gimnazijos, kuriose yra 1-4 gimnazijos klasės, – į pirmąsias ar trečiąsias klases. Mat gimnazijas mokiniai renkasi baigę 8 ar 10 klasių ir čia mokosi ketverius ar dvejus metus. Rajone yra penkios gimnazijos: Šilutės Vydūno, Šilutės pirmoji, Švėkšnos „Saulės“, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio. Tiesa, gerais mokymo rezultatais garsėjančios Šilutės gimnazijos sulaukia jaunimo iš įvairių rajono vietovių.
Kintuose veikia Šilutės pirmosios gimnazijos skyrius, kur vidurinį išsilavinimą šiemet įgijo ir brandos atestatus gavo 10 vietos moksleivių, tačiau nėra paslaptis, kad Kintų krašto verslininkai, ūkininkai ir kiti gyventojai savo vaikus siekia mokyti kurioje nors Šilutės gimnazijoje. Tėvai turi teisę rinktis. Niekas nepaneigs, kad šiemet Vydūno gimnazija tiesiog sužibėjo. Tai parodė brandos egzaminų balai. Devyni rajono abiturientai iš įvairių dalykų egzaminų gavo 15 šimto balų įvertinimų, iš jų 13 šimtukų – Vydūno gimnazijos jaunimas.

Planuoja ir lengvatų
Mažiau mokinių negu leidžiama pagal mokinio krepšelio metodiką rajono Taryba planuoja leisti komplektuoti Juknaičių, Usėnų, Saugų Jurgio Mikšo ir Vilkyčių pagrindinių mokyklų klasėse. Ten klasėse galės būti po 9-10 mokinių.
Švietimo įstaigoms nustatoma tokia tvarka: 1-4 klasėse mokinių skaičius negali viršyti 24 vienoje, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose – 30. Jeigu jungiamos dvi pradinukų klasės, mokinių skaičius negali viršyti 18, trys klasės – ne daugiau kaip 15.
Nesusidarius nustatytam mokinių skaičiui klasėje, Savivaldybės taryba išimties tvarka gali steigti komplektą su mažesniu mokinių skaičiumi.
Rajono valdžia taiko išimčių, nes be jų tektų uždaryti nemažai mokyklų, atleisti iš darbo mokytojų. Tik vargu ar kam labai patinka, kai vaikas mokosi jungtinėje klasėje – kartu pirmokai su antrokais, o gal ir ketvirtokais… Pamokai skirtas laikas dalijamas perpus ar į tris dalis. Kai vienos klasės vaikams mokytojas aiškina vieną dalyką, tai turi girdėti ir kitos klasės vaikai. Kalbėti apie mokymą sujungtose nuo 5 iki 8 klasėse dar sudėtingiau.

Stasė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite