Ir šį rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių

Prognozuojama, kad Šilutės rajone rugsėjo pirmąją į mokyklas susirinks 5033 mokiniai, turėtų būti komplektuojama 267 klasės ir 10 priešmokyklinio ugdymo grupių. Artėjančiais mokslo metais laukiama 155 mokiniais mažiau negu buvo šiemet, šis skaičius prilygsta dvylikai klasių komplektų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

Praėjusį rugsėjį į Šilutės Vydūno gimnaziją susirinko 464 moksleiviai, šį mėnesį atsisveikinta su 113 abiturientų.

12 klasių mažiau
Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai svarstė sprendimą dėl klasių ir gupių skaičiaus, taip pat dėl mokinių skaičiaus vidurkio švietimo įstaigose. Galutinį sprendimą Taryba priims posėdyje. Prasidėjus mokslo metams, paaiškėja tikslūs mokinių skaičiai ir Taryba tikslina sprendimą, kuris buvo priimtas vasarą.
Kai mokyklų vadovai žino vietos politikų patvirtintus planus iš anksto, gali planuoti ir skirstyti krūvius mokytojams. Situacija pedagogams nėra palanki – ir vėl rudenį į mokyklas susirinks mažiau mokinių.
Dar neužmirštos rugsėjo 1-osios, kai rajone į mokyklas rinkdavosi 10, 9, 8 tūkstančiai mokinių. Kiekvienais metais moksleivių sumažėdavo po 400, 300. Šį rudenį bemažėja 155-iais. Tai teikia vilčių, tačiau faktas, kad mokyklose nebeliks 12 klasių, liūdnas.
Gegužę mokyklos priiminėjo dokumentus norinčių lankyti 1-5 klases, gimnazijos, kuriose yra 1-4 gimnazijos klasės, – į pirmąsias ar trečiąsias klases. Mat gimnazijas mokiniai renkasi baigę 8 ar 10 klasių ir čia mokosi ketverius ar dvejus metus. Rajone yra penkios gimnazijos: Šilutės Vydūno, Šilutės pirmoji, Švėkšnos „Saulės“, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio. Tiesa, gerais mokymo rezultatais garsėjančios Šilutės gimnazijos sulaukia jaunimo iš įvairių rajono vietovių.
Kintuose veikia Šilutės pirmosios gimnazijos skyrius, kur vidurinį išsilavinimą šiemet įgijo ir brandos atestatus gavo 10 vietos moksleivių, tačiau nėra paslaptis, kad Kintų krašto verslininkai, ūkininkai ir kiti gyventojai savo vaikus siekia mokyti kurioje nors Šilutės gimnazijoje. Tėvai turi teisę rinktis. Niekas nepaneigs, kad šiemet Vydūno gimnazija tiesiog sužibėjo. Tai parodė brandos egzaminų balai. Devyni rajono abiturientai iš įvairių dalykų egzaminų gavo 15 šimto balų įvertinimų, iš jų 13 šimtukų – Vydūno gimnazijos jaunimas.

Planuoja ir lengvatų
Mažiau mokinių negu leidžiama pagal mokinio krepšelio metodiką rajono Taryba planuoja leisti komplektuoti Juknaičių, Usėnų, Saugų Jurgio Mikšo ir Vilkyčių pagrindinių mokyklų klasėse. Ten klasėse galės būti po 9-10 mokinių.
Švietimo įstaigoms nustatoma tokia tvarka: 1-4 klasėse mokinių skaičius negali viršyti 24 vienoje, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose – 30. Jeigu jungiamos dvi pradinukų klasės, mokinių skaičius negali viršyti 18, trys klasės – ne daugiau kaip 15.
Nesusidarius nustatytam mokinių skaičiui klasėje, Savivaldybės taryba išimties tvarka gali steigti komplektą su mažesniu mokinių skaičiumi.
Rajono valdžia taiko išimčių, nes be jų tektų uždaryti nemažai mokyklų, atleisti iš darbo mokytojų. Tik vargu ar kam labai patinka, kai vaikas mokosi jungtinėje klasėje – kartu pirmokai su antrokais, o gal ir ketvirtokais… Pamokai skirtas laikas dalijamas perpus ar į tris dalis. Kai vienos klasės vaikams mokytojas aiškina vieną dalyką, tai turi girdėti ir kitos klasės vaikai. Kalbėti apie mokymą sujungtose nuo 5 iki 8 klasėse dar sudėtingiau.

Stasė Rimaitė

Hits: 16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite