IN MOMORIAM Aldonai Toleikei

Aldona Toleikė 1948-2020

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialas giliai liūdi, netekus gerbiamos ir mylimos  bendražygės Aldonos Toleikės. Labai sunku tuo patikėti ir susitaikyti…

Šilutės rajono tremtiniai su didžiule pagarba Aldoną vadindavo „mūsų rašytoja“, turėdami omenyje – tremtinių rašytoja…

Aldona gimė 1948 m. Švėkšnos Vilkėnų malūnininko Kazimiero ir Palmyros Toleikių šeimoje. Buvo vyriausia tarp trijų brolių ir sesės. Tėvai išugdė didelį Aldonos darbštumą, pareigingumą, mokėjimą užjausti artimą. Baigusi mokslus, Aldona dirbo profesijos mokytoja įvairiose krašto mokyklose.

Ne viename Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos laikraščio „Tremtinys“ numeryje, knygose tremties tematika, Lietuvos istorijos žurnale „Voruta“, Šilutės ir kitų rajonų laikraščiuose galėdavome skaityti profesionaliai paruoštus Aldonos straipsnius, reportažus iš Tremtinių sąjungos renginių, paminklų žuvusiems partizanams ir tremtiniams atidengimo švenčių, tremtinių suvažiavimų, tradicinių Tremtinių sąjungos sąskrydžių „Su Lietuva širdy“ Ariogaloje ir kitomis progomis. Ypač Aldona mėgdavo kalbinti vyresnės kartos tremtinius. Matydami nepaprastą Aldonos nuoširdumą bei pagarbą, šie atskleisdavo jai pačias subtiliausias ir jautriausias tremties detales, meilės Tėvynei liudijimus.

Prisiminimai apie tremtį, netektis, dažnai pašnekovų akyse išspausdavo ašarą. Aldona mokėjo užjausti. Tokiu momentu ji paimdavo pašnekovo ranką, suspausdavo, tyliai kartu pasėdėdavo, parymodavo.

Aldona mėgo tremtinių renginiuose ir susitikimuose fotografuoti. Užfiksavo ne vieną brangią ir įsimintiną tremtinių gyvenimo akimirką. Yra surengusi ne vieną fotografijų tremties tematiką parodą Šilutės bibliotekoje, tremtinių renginiuose.

Aldona tyrė menininkų Jakševičių (XIX-XX a.) gyvenimo ir kūrybos kelią. Siekė visuomenei pateiktį šių iškilių menininkų nuopelnus. Dalis straipsnių išspausdinta žurnale „Voruta“ ir kituose leidiniuose. Domėjosi istorija, iškilių žmonių gyvenimu ir veikla.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ir šios sąjungos Šilutės skyrius ypač aukštai vertina amžinatilsį Aldonos Toleikės nuopelnus. Aldona ne kartą apdovanota sąjungos padėkos raštais. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės skyrius teikia Aldoną Toleikę apdovanoti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos medaliu-žymeniu „Už nuopelnus Lietuvai“ po mirties.

Žinome, kad daug Aldonos sumanymų, darbų liko nepadaryta. Tremtiniams ir visiems pažinojusiems Aldoną trūks jos nuoširdaus bendravimo, užuojautos, šiltų straipsnių spaudoje ir paprasčiausio buvimo greta.

Aldona Toleikė palaidota Švėkšnos kapinėse. Nuoširdžiai užjaučiame A+A Aldonos Toleikės brolius ir seserį, artimuosius. Tebus lengva Tau, mylima Aldona, Lietuvos žemelė. Ilsėkis ramybėje.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite