Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433.

Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams.

Baigiamoji projekto įgyvendinimo konferencija.

Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų, baigiamoji konferencija, kurioje demonstruota dalyvių darbų paroda.

Iš projekto lėšų Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre įrengta mokomoji virtuvė su visa reikalinga įranga, nupirktos interaktyvios grindys lavinamiesiems užsiėmimams ir įranga kūrybiškumo ugdymui sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Šilutės Viltis“.

Mokymų ir seminarų-praktikumų metu dalyviai išmoko, kaip valdyti stresą, konfliktines situacijas, tobulino bendravimo, kognityvinius įgūdžius, meninį-estetinį mąstymą, socialinius ir komunikacinius įgūdžius, emocinį intelektą, fizinius gebėjimus. Dalyviai taip pat įgijo maisto gaminimo įgūdžių, sveikos mitybos ir maisto derinimo, tvirtino sveikatos stiprinimo įgūdžius,  mokėsi bendravimo psichologijos, emocinio intelekto tobulinimo, pozityvaus mąstymo ir kūrybiškumo ugdymo, gavo žinių apie fitoterapijos pagalbą žmogaus organizmui, meno įtaką asmenybės raidai ir kitų naudingų įgūdžių.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2020 gruodžio 18 dieną, baigtas 2022 gegužės 13 dieną.

Projekto vadovė Jūratė Skabeikienė

Komentaras:

Belieka tik pasidžiaugti, kad nevyriausybinė organizacija Šilutės Soroptimos klubas parengė labai prasmingą projektą ir sutelkė partnerius šiam projektui įgyvendinti.

Buvau pakviestas į baigiamąjį projekto renginį – konferenciją ir surengtą projekto dalyvių fotografijų parodą. Vien iš renginyje sutiktų projekto veiklų dalyvių nuotaikų buvo aišku, kad šis projektas visiems suteikė daug džiaugsmo, galimybių daugiau sužinoti, pažinti ir išmokti gyvenime praversiančių dalykų. Pvz., fotografavimo pradmenų, maisto gaminimo, kolektyvinės veiklos ir daug kitko. Juk būta net 108 užsiėmimų!

Apie projekto naudą kalbėjo ir į baigiamąjį renginį atvykę Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Tad belieka pasveikinti Šilutės Soroptimos klubą ir projekto autorę, sėkmingai įgyvendinus aktualų socialinės gerovės kūrimo projektą.

Šilutės Rotary klubo prezidentas Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite