Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433.

Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams.

Baigiamoji projekto įgyvendinimo konferencija.

Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų, baigiamoji konferencija, kurioje demonstruota dalyvių darbų paroda.

Iš projekto lėšų Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre įrengta mokomoji virtuvė su visa reikalinga įranga, nupirktos interaktyvios grindys lavinamiesiems užsiėmimams ir įranga kūrybiškumo ugdymui sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Šilutės Viltis“.

Mokymų ir seminarų-praktikumų metu dalyviai išmoko, kaip valdyti stresą, konfliktines situacijas, tobulino bendravimo, kognityvinius įgūdžius, meninį-estetinį mąstymą, socialinius ir komunikacinius įgūdžius, emocinį intelektą, fizinius gebėjimus. Dalyviai taip pat įgijo maisto gaminimo įgūdžių, sveikos mitybos ir maisto derinimo, tvirtino sveikatos stiprinimo įgūdžius,  mokėsi bendravimo psichologijos, emocinio intelekto tobulinimo, pozityvaus mąstymo ir kūrybiškumo ugdymo, gavo žinių apie fitoterapijos pagalbą žmogaus organizmui, meno įtaką asmenybės raidai ir kitų naudingų įgūdžių.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2020 gruodžio 18 dieną, baigtas 2022 gegužės 13 dieną.

Projekto vadovė Jūratė Skabeikienė

Komentaras:

Belieka tik pasidžiaugti, kad nevyriausybinė organizacija Šilutės Soroptimos klubas parengė labai prasmingą projektą ir sutelkė partnerius šiam projektui įgyvendinti.

Buvau pakviestas į baigiamąjį projekto renginį – konferenciją ir surengtą projekto dalyvių fotografijų parodą. Vien iš renginyje sutiktų projekto veiklų dalyvių nuotaikų buvo aišku, kad šis projektas visiems suteikė daug džiaugsmo, galimybių daugiau sužinoti, pažinti ir išmokti gyvenime praversiančių dalykų. Pvz., fotografavimo pradmenų, maisto gaminimo, kolektyvinės veiklos ir daug kitko. Juk būta net 108 užsiėmimų!

Apie projekto naudą kalbėjo ir į baigiamąjį renginį atvykę Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Tad belieka pasveikinti Šilutės Soroptimos klubą ir projekto autorę, sėkmingai įgyvendinus aktualų socialinės gerovės kūrimo projektą.

Šilutės Rotary klubo prezidentas Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praktiškos kalėdinės dovanos artimiesiems

Gruodžio mėnesį daugelis sieja su magišku ir jaukiu šventiniu laikotarpiu. Norintiems savo šeimos narius nustebinti praktiška dovana, ekspertas siūlo dovanoti buitinės technikos prietaisus. Jie pagelbės ir mėgstantiems suktis buityje, ir tiems, kuriems maisto gaminimas ir namų tvarkymas nėra smagi veikla.   „Buitinė technika gali būti puiki dovana artimiesiems. Platus asortimentas leis rasti prietaisą, kuris ne tik atitiks kiekvieno poreikius, tačiau ir neviršys jūsų numatyto biudžeto. Tokia dovana yra labai praktiška, tad būsite kone garantuoti, kad nenueis veltui“, – sako „Samsung“

Tiriama galima sisteminė korupcija Šilutės rajono savivaldybėje

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų vadovaujamame ikiteisminiame tyrime, kurį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui. Šiame tyrime įtarimai dėl papirkimo pareikšti ir dviem privačių bendrovių vadovams. Vienas jų taip pat įtariamas klastojęs dokumentus. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, administracijos direktorius galimai priėmė ne mažesnės kaip 47 000 Eur vertės kyšius prekėmis ir paslaugomis iš statybų darbus atliekančių asmenų. Įtariama, kad minėtos prekės ir paslaugos buvo panaudotos įrengiant jo šeimos nariui

Policija sustiprins pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 9 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius pirotechnikos priemonėmis bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Dėmesys bus telkiamas ne tik į fizines prekybos vietas, bet ir į prekybą internetinėje erdvėje. Policijos pareigūnai pataria šventės atributiką pirkti tik specializuotose pirotechnikos gaminių parduotuvėse arba prekybos centruose. Perkant priemones iš

Paramą saulės elektrinėms gaus visi teikusieji paraiškas

Visi gyventojai, teikę paraiškas valstybės paramai gauti saulės elektrinių įsirengimui birželio 30 d. kvietime, ją gaus. Jie raginami pradėti įrengimo darbus. Energetikos ministerija tam tikslui skyrė papildomų 30 mln. eurų rezerviniam paraiškų sąrašui. Bendra paraiškomis prašoma šio kvietimo suma – 46 mln. 252,7 tūkst. eurų., nors planuojant šią paramos priemonę liepos mėnesį buvo numatyta kur kas mažiau – 16,3 mln. eurų. 2022 m. birželio 30 d. paramos kvietime įsirengti saulės elektrinėms buvo patvirtintos 18,8 tūkst. paraiškų: iš jų  6,15 tūkst.

Taip pat skaitykite