Įamžinta Gorainių praeitis, pasidžiaugta kuriančiais šiandieną

Gorainių kaimo bendruomenė šventė vietovės 400 metų paminėjimo, mokyklos įkūrimo 95-metį ir tradicinę šio kaimo šventę – Onines.

Gorainiams svarbi data išskaptuota ąžuolinėje lentoje, pritvirtintoje prie akmens. Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Gorainių bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė atidengė paminklinį akmenį, jį pašventino Vainuto parapijos klebonas Dainoras Židackas.

 
Šventės dalyviai rinkosi tradicinėje vietoje, prie buvusios mokyklos. Daugelis užėję į mokyklą, kurioje dabar šeimininkauja bendruomenė, galėjo pasinerti į vaikystės prisiminimus. Apie mokyklą mena koridoriuje esančių stendų užrašai ir klasės dienynų, parvežtų iš Vainuto gimnazijos archyvų, paroda.
1953-1954 mokslo metų dienyną atsivertusieji rado mokytojos Vingytės ir tų metų moksleivių pavardes. Šiame pastate mokykla veikė nuo 1957 metų, prieš tai ji buvo Petrošių sodyboje, dar anksčiau – vadinamojoje Raštutinėje. Prisiminimus spalvino ant mokyklos pastato surengta auksarankės gorainiškės Onos Vingienės kryželiu siuvinėtų paveikslų paroda.


Gorainiškius šventės proga pasveikino LR Seimo narys Remigijus Žemaitis, Artūro Skardžiaus palinkėjimus ir dovaną perdavė jo patikėtinė. Gražių žodžių susirinkusiems negailėjo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Tarybos nariai, kiti.
Kraštietis Ipolitas Petrošius, Lietuvoje žinomas kompozitorius, muzikantas, pedagogas į gimtinę atvyko su gražiausiais linkėjimais ir šiemet išleista knyga „Gorainių kaimui 400 metų. O Petrošiams?..“. Kraštiečio anūkėlė Rasa užgriežė smuiku, o I. Petrošius, palinkėjęs stiprybės, darnos, užtraukė Gorainių himną.
Meras V. Laurinaitis pasveikino bendruomenės pirmininkę S. Pakalnienę, padėkos raštus įteikė aktyviausiems bendruomenės žmonėms: Arūnui Šimeliui, Jūratei Kvietkauskienei, Veronikai Tverskienei, Nijolei ir Antanui Auksoriams.


Vainuto seniūnas V. Mockus dėkojo už bendruomeniškumą  Nijolei ir Antanui Auksoriams, Sonatai ir Petrui Remeikiams bei Marytei Janavičienei. Padėkota darnioms, gražiai vaikus auginančioms šeimoms: Sonetai ir Egidijui Juodženčiams, Praksedai ir Tomui Bagdonams, Vilijai ir Antanui Keserauskams (Nuotraukoje – Nijolė ir Antanas Auksoriai).


Gorainių bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė įsitikinusi, kad tyrinėtojai dar ne viską žino apie Gorainius, ir ateityje gali išaiškėti, kad vietovė yra dar senesnė. Nėra aiškumo ir dėl vietovės pavadinimo kilmės. Manoma, kad Gorainiams vardą galėjo duoti kunigai Aleksandrai Gorainiai – vienas gyvenęs Tilžėje, kitas buvo baigęs Žemaitijos vyskupų seminariją. Neatmetama galimybė, kad pavadinimas kilo nuo aukštumos. Gorainiškiai, norėdami pasiekti Vainutą ar Bikavėnus, turi leistis žemyn.
Dar viena versija, kad pavadinimą davė maras, po kurio liko didelis skausmas – rusiškai „gore“. Pasak S. Pakalnienės, kalbama, kad po maro kaime teliko 4 gyventojai.

Varduvininkės Onos į šventę atvyko išpuoštu vežimaičiu. Jas sutiko akordeonu griežęs Kazys Budrys. „Šventa Ona – duonos ponia“, „Šventa Ona – gera žmona: aptepa duoną su smetona“, „Šventa Ona – gera žmona: duoda pieno po uzboną“, – liaudies posakius priminė šventės vedėja Indrė. Oninės seniau vadintos prinokimo švente, žmonės sakydavę: Nokis, Sirpstas.
Varduvininkėms įteikta gėlių, padovanota bitininko K. Budrio medaus, kiekviena Ona papuošta šermukšnių karoliais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Policija: išpjovė 1000 eurų vertės medžių

Tauragės apskrities VPK informuoja apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone ir skelbia kitas žinias, į kurias gyventojai turėtų atkreipti dėmesį. Sausio 28 d. rytą vyras, gim. 1986 m., pastebėjo, kad sklype Labatmedžio k., Švėkšnos sen., išpjauti medžiai. Nuostolis 1000 eurų. Sausio 29 d.  Žemaitkiemio k. neblaivus (1,57 prom.) vyras, gim. 1999 m., vairavo automobilį „VW Passat“. Sausio 28 d. naktį Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje,  nenustatyti asmenys užpuolė neblaivius vyrus (gim. 1981 m. ir gim. 1990 m.) ir vieną iš jų sužalojo. Sausio

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Taip pat skaitykite