Į Žolinę Žukuose sugužėjo šimtai žmonių

Žukai – tolokai nuo Pagėgių esantis Vilkyškių seniūnijos kaimas – surengė savo bendruomenei Žolinės šventę.

žuku.vaidint.61.pag

Dvylika metų Žukų kaimo bendruomenei vadovaujanti Anastazija Kubilienė „Pamariui“ pirmiausia pasidžiaugė, kad susirinko daug žmonių. Žukuose gyvena 245 gyventojai, tad su atvykusiais iš kitur buvę per 300 šventės dalyvių.
Jėgas išbandė krepšininkai, pliažo tinklininkai, vyko smiginio varžybos. Varžėsi Natkiškių, Pagėgių ir Žukų sportininkai. Geriausiems teko nemažai apdovanojimų.
Teko šiek tiek lietučio, tačiau vakaras buvo gražus. 18 val. iškilmingai įneštos keturių Vilkyškių seniūnijos bendruomenių vėliavos. Sveikino būrys svečių: Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo narys Bronius Pauža, vėliau sulaukta ir Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio. „Mes turime ir saviškių valdžioje“, – sakė A. Kubilienė, mat net du Žukų kaimo gyventojai yra Pagėgių savivaldybės tarybos nariai.

Žuku.sport.61.pag
Pasidžiaugta Lino Bagavičiaus šeimoje gimusia dukryte (pernai per šventę buvo apdovanoti keturi naujagimiai). Pagerbti gražiai nusipirktas sodybas tvarkantys jų šeimininkai Asta ir Arūnas Kuralavičiai, Rasa ir Robertas Šlajai, Jurgita ir Valdas Štuikiai. Pasveikinti 85 metų sukaktis atšventę Eugenijus Lalas ir Domininkas Kuzas bei 80-mečiai Teofilis Dargelis ir Vlada Burneikienė.
Koncertinę programą pradėjo saviškiai: K. Ostrausko dramą „Jūratė ir Kastytis“ režisavo vietos kultūros ir švietimo specialistė Nijolė Kinderienė, vėliau visus linksmino Šakių cirko studijos „Šypsena“ akrobatai, iš Skuodo rajono atvykę „Armonikieriai“, iš Šilutės – „Karčema“.

žuku.šok.61.pag
„Buvo ir laužas, nes ugnies liepsnelės tarsi simbolizuoja atsisveikinimą iki kitos šventės, kai vėl bus įžiebtas laužas“, – pasakojo A. Kubilienė. Dar pasidžiaugė, kad Žukų kaimo bendruomenė švenčia gavusi lėšų projektinei veiklai finansuoti: buvo surengta Šeimų šventė, vyko Kartų stovykla, pakeliauta po Šakių krašto dvarus, dabar surengta Žolinės šventė.

Stasė Rimaitė
Astos Andrulienės nuotr.

žukai.vėliavos.61.pag žuku.žiurov.61.pag žuku.samt.61.pag žukai.lauž.61.pag

Hits: 350

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Taip pat skaitykite