Į Žolinę Žukuose sugužėjo šimtai žmonių

Žukai – tolokai nuo Pagėgių esantis Vilkyškių seniūnijos kaimas – surengė savo bendruomenei Žolinės šventę.

žuku.vaidint.61.pag

Dvylika metų Žukų kaimo bendruomenei vadovaujanti Anastazija Kubilienė „Pamariui“ pirmiausia pasidžiaugė, kad susirinko daug žmonių. Žukuose gyvena 245 gyventojai, tad su atvykusiais iš kitur buvę per 300 šventės dalyvių.
Jėgas išbandė krepšininkai, pliažo tinklininkai, vyko smiginio varžybos. Varžėsi Natkiškių, Pagėgių ir Žukų sportininkai. Geriausiems teko nemažai apdovanojimų.
Teko šiek tiek lietučio, tačiau vakaras buvo gražus. 18 val. iškilmingai įneštos keturių Vilkyškių seniūnijos bendruomenių vėliavos. Sveikino būrys svečių: Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo narys Bronius Pauža, vėliau sulaukta ir Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio. „Mes turime ir saviškių valdžioje“, – sakė A. Kubilienė, mat net du Žukų kaimo gyventojai yra Pagėgių savivaldybės tarybos nariai.

Žuku.sport.61.pag
Pasidžiaugta Lino Bagavičiaus šeimoje gimusia dukryte (pernai per šventę buvo apdovanoti keturi naujagimiai). Pagerbti gražiai nusipirktas sodybas tvarkantys jų šeimininkai Asta ir Arūnas Kuralavičiai, Rasa ir Robertas Šlajai, Jurgita ir Valdas Štuikiai. Pasveikinti 85 metų sukaktis atšventę Eugenijus Lalas ir Domininkas Kuzas bei 80-mečiai Teofilis Dargelis ir Vlada Burneikienė.
Koncertinę programą pradėjo saviškiai: K. Ostrausko dramą „Jūratė ir Kastytis“ režisavo vietos kultūros ir švietimo specialistė Nijolė Kinderienė, vėliau visus linksmino Šakių cirko studijos „Šypsena“ akrobatai, iš Skuodo rajono atvykę „Armonikieriai“, iš Šilutės – „Karčema“.

žuku.šok.61.pag
„Buvo ir laužas, nes ugnies liepsnelės tarsi simbolizuoja atsisveikinimą iki kitos šventės, kai vėl bus įžiebtas laužas“, – pasakojo A. Kubilienė. Dar pasidžiaugė, kad Žukų kaimo bendruomenė švenčia gavusi lėšų projektinei veiklai finansuoti: buvo surengta Šeimų šventė, vyko Kartų stovykla, pakeliauta po Šakių krašto dvarus, dabar surengta Žolinės šventė.

Stasė Rimaitė
Astos Andrulienės nuotr.

žukai.vėliavos.61.pag žuku.žiurov.61.pag žuku.samt.61.pag žukai.lauž.61.pag

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite