Į Žolinę Žukuose sugužėjo šimtai žmonių

Žukai – tolokai nuo Pagėgių esantis Vilkyškių seniūnijos kaimas – surengė savo bendruomenei Žolinės šventę.

žuku.vaidint.61.pag

Dvylika metų Žukų kaimo bendruomenei vadovaujanti Anastazija Kubilienė „Pamariui“ pirmiausia pasidžiaugė, kad susirinko daug žmonių. Žukuose gyvena 245 gyventojai, tad su atvykusiais iš kitur buvę per 300 šventės dalyvių.
Jėgas išbandė krepšininkai, pliažo tinklininkai, vyko smiginio varžybos. Varžėsi Natkiškių, Pagėgių ir Žukų sportininkai. Geriausiems teko nemažai apdovanojimų.
Teko šiek tiek lietučio, tačiau vakaras buvo gražus. 18 val. iškilmingai įneštos keturių Vilkyškių seniūnijos bendruomenių vėliavos. Sveikino būrys svečių: Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo narys Bronius Pauža, vėliau sulaukta ir Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio. „Mes turime ir saviškių valdžioje“, – sakė A. Kubilienė, mat net du Žukų kaimo gyventojai yra Pagėgių savivaldybės tarybos nariai.

Žuku.sport.61.pag
Pasidžiaugta Lino Bagavičiaus šeimoje gimusia dukryte (pernai per šventę buvo apdovanoti keturi naujagimiai). Pagerbti gražiai nusipirktas sodybas tvarkantys jų šeimininkai Asta ir Arūnas Kuralavičiai, Rasa ir Robertas Šlajai, Jurgita ir Valdas Štuikiai. Pasveikinti 85 metų sukaktis atšventę Eugenijus Lalas ir Domininkas Kuzas bei 80-mečiai Teofilis Dargelis ir Vlada Burneikienė.
Koncertinę programą pradėjo saviškiai: K. Ostrausko dramą „Jūratė ir Kastytis“ režisavo vietos kultūros ir švietimo specialistė Nijolė Kinderienė, vėliau visus linksmino Šakių cirko studijos „Šypsena“ akrobatai, iš Skuodo rajono atvykę „Armonikieriai“, iš Šilutės – „Karčema“.

žuku.šok.61.pag
„Buvo ir laužas, nes ugnies liepsnelės tarsi simbolizuoja atsisveikinimą iki kitos šventės, kai vėl bus įžiebtas laužas“, – pasakojo A. Kubilienė. Dar pasidžiaugė, kad Žukų kaimo bendruomenė švenčia gavusi lėšų projektinei veiklai finansuoti: buvo surengta Šeimų šventė, vyko Kartų stovykla, pakeliauta po Šakių krašto dvarus, dabar surengta Žolinės šventė.

Stasė Rimaitė
Astos Andrulienės nuotr.

žukai.vėliavos.61.pag žuku.žiurov.61.pag žuku.samt.61.pag žukai.lauž.61.pag

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite