Į Šilutės ligoninę medicinos studentai atvyksta semtis patirties

LSMU studentai Martynas Vekteris ir Augustina Pikelytė (viduryje) su gydytojais chirurgais Tomu Grenovecku (kairėje) ir Kasparu Gyliu.

VU MF būsima trečiakursė Gerda Šlažaitė.

„Šilutės ligoninės kolektyvas draugiškas, nėra pavargęs nuo nuolatinės studentų veiklos, gydytojai noriai bendrauja, rūpinasi, dalinasi žiniomis. Jie stengiasi studentus kuo daugiau išmokyti, parodyti įdomesnes situacijas. Pajutome, kad atlikdami praktiką galėjome Šilutės ligoninės gydytojams būti naudingi“, –  sako medicinos studentai, keletą savaičių įvairiose Šilutės ligoninės skyriuose atlikę papildomą savanorišką praktiką.

Šią vasarą iš Šilutės ligoninės gydytojų mokėsi du Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai Augustina Pikelytė ir Martynas Vekteris bei Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) studentė Gerda Šlažaitė.

Įdomiausia stebėti operacijas

Prasidėjus naujiems mokslo metams Augustina studijuos ketvirtame LSMU kurse, o Martynas – penktame. Mediko kelias nelengvas, tad jaunuolių paklausėme, kodėl jie nusprendė studijuoti mediciną?

Martynui mediko profesija labai artima, nes jo senelis Jonas yra ilgametis gydytojas radiologas, o tėtis Donatas dirba anesteziologu–reanimatologu Šilutės ligoninėje. Mediko kelią pasirinko ir vaikino dėdė.

„Savęs studijuojančio kažką kitą, ne mediciną, tiesiog neįsivaizdavau“, – atsakė Martynas.

Augustinos šeimoje medikų nėra, tačiau studijuoti šį dalyką ji svajojo nuo mažų dienų. Pasirinkimą siekti gydytojos profesijos lėmė ir tai, kad gimnazijoje gerai sekėsi biologija, chemija.

Martynui ir Augustinai Šilutė yra gimtasis miestas, todėl tai buvo vienas pagrindinių motyvų, kodėl jie pasirinko atlikti savanorišką papildomą praktiką Šilutės ligoninėje. Daugiausia laiko jie praleido Chirurgijos–traumatologijos bei Reanimacijos–intensyvios terapijos skyriuose, taip pat padėjo gydytojams Priėmimo–skubios pagalbos skyriuje. Įdomiausia būsimiems gydytojams buvo stebėti operacijas.

Jie džiaugiasi nuoširdžiu ligoninės kolektyvu, jų teigiamu požiūriu į medicinos studentus. Ne paslaptis, kad didmiesčių ligoninėse praktikuojasi po keliolika ar daugiau studentų, todėl gydytojai ne visada gali skirti kiekvienam pakankamai dėmesio. Tuo tarpu Šilutės ligoninės gydytojams jie buvo tarsi „papildomos rankos“, gelbėję įvairiose situacijose.

Martynas ir Augustina neatmeta galimybės kada nors sugrįžti dirbti į Šilutės ligoninę jau kaip gydytojai specialistai. Tiesa, tai būtų tolimesnėje ateityje.

Mediciną patyrė ne kaip sausą informaciją knygose

Liepos mėnesį Šilutės ligoninėje savanorišką praktiką atliko iš Šilutės kilusi Gerda Šlažaitė, kuri rudenį pradės trečiuosius studijų metus VU MF. Gerda pasakojo, kad medicinos kelią pasirinko, nes jame jungiasi platūs ir įtraukiantys sveikatos mokslai, bendravimas, rūpinimasis žmonėmis ir darbas komandoje. Svajonę dar labiau sustiprino sutikti nuoširdūs, savo darbą mylintys ir gerbiantys šios profesijos atstovai.

„Šią vasarą atlikau pirmąją savo praktiką ir jai pasirinkau Šilutės ligoninę, nes tikėjausi, jog nedideliame mieste studentui gali būti palankiau įgyti praktinių įgūdžių. Šilutės ligoninės gydytojų dėka man pavyko mediciną patirti ne tik kaip sausą informaciją knygose – gavau patirties bendravime su pacientais ir kolegomis, pradinius chirurginius įgūdžius, o matytos diagnozės ir procedūros įprasmino teorinių žinių svarbą. Įdomiausia buvo išbandyti jėgas operacinėje ir įsitraukti į darbą poliklinikoje.

Laikas čia buvo gera pradžia supratimo, kur mano vieta, ieškojime. Kol kas svarstau, jog būdama jauna gydytoja labiau norėčiau siekti galimybės pirmiau semtis patirties didesniame mieste, o vėliau galbūt ateitis susidėliotų taip, kad galėčiau darbuotis ir čia. Smagu, jog galiu nuoširdžiai pasidžiaugti vasaros įspūdžiais Šilutės ligoninėje, pasisėmiau motyvacijos artėjančiam naujam mokslų sezonui“, – praktikos įspūdžiais dalinosi Gerda.

Nauda abipusė

Laikinai einantis vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas gydytojas chirurgas Kasparas Gylys pasakojo, kad vasaros metu, kai Šilutės ligoninės gydytojai atostogauja, medicinos studentų pagalba ypač reikalinga. Studentai asistuoja chirurginių ar traumatologinių operacijų metu, padeda pildyti medicininę dokumentaciją. Nauda abipusė – medicinos studentai iš ligoninės gydytojų pasisemia praktinių žinių, o šie keletą savaičių turi pagalbininkus.

Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir vaiką, ir močiutę užregistruoti pas gydytoją internetu gali šeimos nariai

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad portale e.sveikata gyventojai gali ne tik patys užsiregistruoti pas gydytoją, bet ir užregistruoti kitą atstovaujamą asmenį. Išankstinės pacientų registracijos (IPR) informacinė sistema leidžia greitai ir patogiai užsiregistruoti bei paslaugas gauti greičiau. Išankstinę pacientų registravimo sistemą galima rasti adresu https://ipr.esveikata.lt. „Registracijų skaičius IPR informacinėje sistemoje per metus išaugo daugiau nei dvigubai. Tai reiškia, kad vis daugiau žmonių atranda galimybę užsiregistruoti gydytojo konsultacijai internetu. Net ir tiems, kas nesinaudoja kompiuteriu, taip pat yra galimybė tai padaryti –

Kada prasideda tikrasis pavasaris ir kokie ženklai jį išduoda?

Įsibėgėja pavasaris ir vis labiau džiugina ne tik dažnesni saulės spinduliai, bet ir pamažu atgimstanti gamta, net ir atvėsimai ar krituliai šį sezoną priimami kaip paskutiniai žiemos pasispardymai. Meteorologai pavasarį ima skaičiuoti tada, kai įsivyrauja teigiama temperatūra. Kokio pavasario laukti ir kaip apibendrinti praėjusią žiemą, – savo įžvalgomis dalijasi kampanijos „Pėsčiųjų indeksas“ ekspertai ir klimatologas Silvestras Dikčius.   Pavasaris tepailgėjo 3 dienomis Klimatologas Silvestras Dikčius pastebi, kad vidutiniškai pavasaris Lietuvoje prasideda kovo 11-ąją, tad pirmosiomis dienomis vis pakandžiojantis šaltukas neturėjo

Aplinkosaugininkai: neleistinose vietose važinėjant keturračiais, niokojami gražiausi gamtos kampeliai

Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osios, nebus pamiršti ir keturračių bei kitų transporto priemonių vairuotojai. Per šią akciją aplinkosaugininkai tikrins, ar kertant mišką laikomasi galiojančių terminų, kai draudžiami kirtimai ir medienos ištraukimas (kai po kirtimo mediena išvežama iš miško). Taip pat bus vertinama miškų sanitarinė būklė ir, kaip visada, žiūrima, ar nešiukšlinama, neniokojama miško paklotė. Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis

Kviečiame paminėti Šilutės miesto mecenato Hugo Šojaus gimtadienį

Šilutės H. Šojaus muziejaus inf. Minint Šilutės miesto mecenato dr. Hugo Šojaus 178-ąsias gimimo metines, kviečiame dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Kovo 31 d., penktadienį, 12 val. – pagarbos ženklai prie H. Šojaus kapo. Dalyvauja: choras ,,Heide“ (vad. V. Matulis); choras ,,Laudamus“ (vad. I. Šemeklienė). Balandžio 1 d., šeštadienį, – paminėkite namuose! Virtuali paroda ,,Garbusis Šilokarčemos pilietis dr. Hugo Šojus“; Filmas,,Visur, kur reikėjo, prisidėjau“. Paminėkite mieste! Orientacinis žaidimas ,,Ieškok Šilutės miesto simbolių“. Žaidimo nugalėtojus apdovanosime prizais. Detalesnė informacija ir žaidimo

Taip pat skaitykite