Į Šilutės ligoninę medicinos studentai atvyksta semtis patirties

LSMU studentai Martynas Vekteris ir Augustina Pikelytė (viduryje) su gydytojais chirurgais Tomu Grenovecku (kairėje) ir Kasparu Gyliu.

VU MF būsima trečiakursė Gerda Šlažaitė.

„Šilutės ligoninės kolektyvas draugiškas, nėra pavargęs nuo nuolatinės studentų veiklos, gydytojai noriai bendrauja, rūpinasi, dalinasi žiniomis. Jie stengiasi studentus kuo daugiau išmokyti, parodyti įdomesnes situacijas. Pajutome, kad atlikdami praktiką galėjome Šilutės ligoninės gydytojams būti naudingi“, –  sako medicinos studentai, keletą savaičių įvairiose Šilutės ligoninės skyriuose atlikę papildomą savanorišką praktiką.

Šią vasarą iš Šilutės ligoninės gydytojų mokėsi du Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai Augustina Pikelytė ir Martynas Vekteris bei Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) studentė Gerda Šlažaitė.

Įdomiausia stebėti operacijas

Prasidėjus naujiems mokslo metams Augustina studijuos ketvirtame LSMU kurse, o Martynas – penktame. Mediko kelias nelengvas, tad jaunuolių paklausėme, kodėl jie nusprendė studijuoti mediciną?

Martynui mediko profesija labai artima, nes jo senelis Jonas yra ilgametis gydytojas radiologas, o tėtis Donatas dirba anesteziologu–reanimatologu Šilutės ligoninėje. Mediko kelią pasirinko ir vaikino dėdė.

„Savęs studijuojančio kažką kitą, ne mediciną, tiesiog neįsivaizdavau“, – atsakė Martynas.

Augustinos šeimoje medikų nėra, tačiau studijuoti šį dalyką ji svajojo nuo mažų dienų. Pasirinkimą siekti gydytojos profesijos lėmė ir tai, kad gimnazijoje gerai sekėsi biologija, chemija.

Martynui ir Augustinai Šilutė yra gimtasis miestas, todėl tai buvo vienas pagrindinių motyvų, kodėl jie pasirinko atlikti savanorišką papildomą praktiką Šilutės ligoninėje. Daugiausia laiko jie praleido Chirurgijos–traumatologijos bei Reanimacijos–intensyvios terapijos skyriuose, taip pat padėjo gydytojams Priėmimo–skubios pagalbos skyriuje. Įdomiausia būsimiems gydytojams buvo stebėti operacijas.

Jie džiaugiasi nuoširdžiu ligoninės kolektyvu, jų teigiamu požiūriu į medicinos studentus. Ne paslaptis, kad didmiesčių ligoninėse praktikuojasi po keliolika ar daugiau studentų, todėl gydytojai ne visada gali skirti kiekvienam pakankamai dėmesio. Tuo tarpu Šilutės ligoninės gydytojams jie buvo tarsi „papildomos rankos“, gelbėję įvairiose situacijose.

Martynas ir Augustina neatmeta galimybės kada nors sugrįžti dirbti į Šilutės ligoninę jau kaip gydytojai specialistai. Tiesa, tai būtų tolimesnėje ateityje.

Mediciną patyrė ne kaip sausą informaciją knygose

Liepos mėnesį Šilutės ligoninėje savanorišką praktiką atliko iš Šilutės kilusi Gerda Šlažaitė, kuri rudenį pradės trečiuosius studijų metus VU MF. Gerda pasakojo, kad medicinos kelią pasirinko, nes jame jungiasi platūs ir įtraukiantys sveikatos mokslai, bendravimas, rūpinimasis žmonėmis ir darbas komandoje. Svajonę dar labiau sustiprino sutikti nuoširdūs, savo darbą mylintys ir gerbiantys šios profesijos atstovai.

„Šią vasarą atlikau pirmąją savo praktiką ir jai pasirinkau Šilutės ligoninę, nes tikėjausi, jog nedideliame mieste studentui gali būti palankiau įgyti praktinių įgūdžių. Šilutės ligoninės gydytojų dėka man pavyko mediciną patirti ne tik kaip sausą informaciją knygose – gavau patirties bendravime su pacientais ir kolegomis, pradinius chirurginius įgūdžius, o matytos diagnozės ir procedūros įprasmino teorinių žinių svarbą. Įdomiausia buvo išbandyti jėgas operacinėje ir įsitraukti į darbą poliklinikoje.

Laikas čia buvo gera pradžia supratimo, kur mano vieta, ieškojime. Kol kas svarstau, jog būdama jauna gydytoja labiau norėčiau siekti galimybės pirmiau semtis patirties didesniame mieste, o vėliau galbūt ateitis susidėliotų taip, kad galėčiau darbuotis ir čia. Smagu, jog galiu nuoširdžiai pasidžiaugti vasaros įspūdžiais Šilutės ligoninėje, pasisėmiau motyvacijos artėjančiam naujam mokslų sezonui“, – praktikos įspūdžiais dalinosi Gerda.

Nauda abipusė

Laikinai einantis vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas gydytojas chirurgas Kasparas Gylys pasakojo, kad vasaros metu, kai Šilutės ligoninės gydytojai atostogauja, medicinos studentų pagalba ypač reikalinga. Studentai asistuoja chirurginių ar traumatologinių operacijų metu, padeda pildyti medicininę dokumentaciją. Nauda abipusė – medicinos studentai iš ligoninės gydytojų pasisemia praktinių žinių, o šie keletą savaičių turi pagalbininkus.

Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite