Į renovuojamus namus sugrįžta statybininkai

UAB „Šilo statyba“ bankrotas bei taip ir neprasidėjusi kai kurių namų renovacija neramina jos laukiančius šilutiškius. Artimiausiu metu renovacijos darbai Šilutėje vyks toliau.

UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė nemažai sumaišties į rajono daugiabučių renovacijos procesą.

Šilutės r. savivaldybės energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos-2 įgyvendinimo priežiūros komiteto pirmininkas Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sutinka, kad UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė sumaišties į renovacijos procesą. Bankrutavusi UAB „Šilo statyba“ pradėjo atnaujinti Dariaus ir Girėno g. 6, Gluosnių g. 7, Laisvės alėjos 4 ir 9 namus. Gluosnių g.7 daugiabutį bendrovė spėjo atnaujinti, o Dariaus ir Girėno g. 6 dar nė nepradėjo. Darbai tik pradėti ir Laisvės alėjoje. Renovavimo darbus administravo Šilutės savivaldybė, išskyrus Laisvės al. 9, – čia administratorius UAB „Šilutės būstas“.
„Mes su „Šilo statyba“ nesame įklimpę, neleidome peraktuoti darbų, už nepadarytus darbus pinigų nemokėjome“,– sakėA. Balčytis. Vicemero teigimu, renovacijos darbams tęsti paskelbtas konkursas. Spalio 8 d., t. y. vakar, turėjo būti atplėšti vokai ir, praėjus apskundimo terminui, darbus bus galima tęsti.
Nors esama trikdžių, A. Balčyčio nuomone, žmonės renovacija patenkinti ir atsiranda vis daugiau norinčių renovuoti savo daugiabučius. Apie tai jis išgirdęs bendraudamas su renovuojamų namų gyventojais. Ypač daug tikimasi iš renovacijos ištisais miesto kvartalais, apie kurią viešai kalbėjo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Pasak A. Balčyčio, tai padėtų sutvarkyti kiemus, nes kol kas namai gražėja, o kiemai lieka kokie buvę. Paklaustas, kokios informacijos apie galimą kvartalinę renovaciją Šilutėje turima savivaldybėje, vicemeras tvirtino, kad kol kas jokios informacijos negavęs. Tiesa, dalis kiemų vis vien bus sutvarkyta, kai bus įgyvendinamas pagrindinės Šilutės gatvės rekonstrukcijos projektas. Tuomet bus tvarkomi ir abipus gatvės esantys kiemai.

Padėtame renovuoti Laisvės al. 9 name greitai pradės dirbti kitos firmos statybininkai.

UAB „Šilo statyba“ renovuotą namą Laisvės al.9 administruojančios UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis ir pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus sakė, kad nutraukti darbai šiame name bus atnaujinti maždaug už trijų savaičių. Konkursas jau įvyko, dabar laukiama, kada pasibaigs rezultatų apskundimo terminas. Pasak A.Kvederio, Laisvės al. 9 šildymo sistemos nebuvo išardytos, tad žmonės žiemą nešals. O išorės darbus šiuolaikinės medžiagos leidžia dirbti, kol atšals iki 10 laipsnių šalčio. Darbų užbaigimo terminai pratęsti iki kitų metų liepos 1 d.
Renovacijos pradžios tebelaukia UAB „Šilutės būstas“ administruojami Laisvės al. 8 ir Melioratorių al. 9 namai. „Aplinkos ministerija laiku negavo lėšų iš Europos Sąjungos ir nepervedė jų kreditavimo įstaigoms. Rangos darbų konkursai jau buvo įvykę. Dabar kreditavimo sutartys pasirašytos, tad netrukus darbai prasidės. Jie taip pat turi būti baigti iki liepos 1 d.“,– paaiškinoM. Stankus.
Esama dar kelių namų, kurių gyventojai norėtų atnaujinti savo pastatus. Investiciniai planai ten jau paruošti ir dabar laukiama, kol juos patvirtins Būsto energijos taupymo agentūra. Tuomet savo pageidavimus gyventojai turės patvirtinti susirinkime ir bus galima dirbti toliau. Beje, dėl finansavimo sutrikimų ir šie reikalai buvo šiek tiek sulėtėję.
Tiek mero pavaduotojas A. Balčytis, tiek A. Kvederistvirtino, kad žmonių susidomėjimas renovacija didėja. Dabar apie renovacijos pradžią masto dar gal keturių daugiabučių gyventojai. Norintieji tvarkyti savo būstus nebūtinai turi laukti, kada savivaldybė paskelbs apie eilinį renovacijos etapą – galima tiesiogiai kreiptis į UAB „Šilutės būstas“. Finansavimo taisyklės tokios pat, kaip ir administruojant Savivaldybei, tik ši investicinį projektą rengia savo lėšomis, o pasitelkiant UAB „Šilutės būstas“ už projekto rengimą reikėtų mokėti, o vėliau tos įmokos būtų kompensuojamos.
A. Kvederis kalbėjo, kad rengiantis renovacijai ir jai vykstant, dažnai kyla įvairių kalbų, sklinda visokių gandų. Visa namų, kurių renovaciją administruoja UAB „Šilutės būstas“, dokumentacija yra šioje įmonėje. Todėl iškilus klausimams ar neaiškumams, A. Kvederis pataria kreiptis tiesiai į „Šilutės būsto“ administraciją.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite