Į renovuojamus namus sugrįžta statybininkai

UAB „Šilo statyba“ bankrotas bei taip ir neprasidėjusi kai kurių namų renovacija neramina jos laukiančius šilutiškius. Artimiausiu metu renovacijos darbai Šilutėje vyks toliau.

UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė nemažai sumaišties į rajono daugiabučių renovacijos procesą.

Šilutės r. savivaldybės energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos-2 įgyvendinimo priežiūros komiteto pirmininkas Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sutinka, kad UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė sumaišties į renovacijos procesą. Bankrutavusi UAB „Šilo statyba“ pradėjo atnaujinti Dariaus ir Girėno g. 6, Gluosnių g. 7, Laisvės alėjos 4 ir 9 namus. Gluosnių g.7 daugiabutį bendrovė spėjo atnaujinti, o Dariaus ir Girėno g. 6 dar nė nepradėjo. Darbai tik pradėti ir Laisvės alėjoje. Renovavimo darbus administravo Šilutės savivaldybė, išskyrus Laisvės al. 9, – čia administratorius UAB „Šilutės būstas“.
„Mes su „Šilo statyba“ nesame įklimpę, neleidome peraktuoti darbų, už nepadarytus darbus pinigų nemokėjome“,– sakėA. Balčytis. Vicemero teigimu, renovacijos darbams tęsti paskelbtas konkursas. Spalio 8 d., t. y. vakar, turėjo būti atplėšti vokai ir, praėjus apskundimo terminui, darbus bus galima tęsti.
Nors esama trikdžių, A. Balčyčio nuomone, žmonės renovacija patenkinti ir atsiranda vis daugiau norinčių renovuoti savo daugiabučius. Apie tai jis išgirdęs bendraudamas su renovuojamų namų gyventojais. Ypač daug tikimasi iš renovacijos ištisais miesto kvartalais, apie kurią viešai kalbėjo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Pasak A. Balčyčio, tai padėtų sutvarkyti kiemus, nes kol kas namai gražėja, o kiemai lieka kokie buvę. Paklaustas, kokios informacijos apie galimą kvartalinę renovaciją Šilutėje turima savivaldybėje, vicemeras tvirtino, kad kol kas jokios informacijos negavęs. Tiesa, dalis kiemų vis vien bus sutvarkyta, kai bus įgyvendinamas pagrindinės Šilutės gatvės rekonstrukcijos projektas. Tuomet bus tvarkomi ir abipus gatvės esantys kiemai.

Padėtame renovuoti Laisvės al. 9 name greitai pradės dirbti kitos firmos statybininkai.

UAB „Šilo statyba“ renovuotą namą Laisvės al.9 administruojančios UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis ir pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus sakė, kad nutraukti darbai šiame name bus atnaujinti maždaug už trijų savaičių. Konkursas jau įvyko, dabar laukiama, kada pasibaigs rezultatų apskundimo terminas. Pasak A.Kvederio, Laisvės al. 9 šildymo sistemos nebuvo išardytos, tad žmonės žiemą nešals. O išorės darbus šiuolaikinės medžiagos leidžia dirbti, kol atšals iki 10 laipsnių šalčio. Darbų užbaigimo terminai pratęsti iki kitų metų liepos 1 d.
Renovacijos pradžios tebelaukia UAB „Šilutės būstas“ administruojami Laisvės al. 8 ir Melioratorių al. 9 namai. „Aplinkos ministerija laiku negavo lėšų iš Europos Sąjungos ir nepervedė jų kreditavimo įstaigoms. Rangos darbų konkursai jau buvo įvykę. Dabar kreditavimo sutartys pasirašytos, tad netrukus darbai prasidės. Jie taip pat turi būti baigti iki liepos 1 d.“,– paaiškinoM. Stankus.
Esama dar kelių namų, kurių gyventojai norėtų atnaujinti savo pastatus. Investiciniai planai ten jau paruošti ir dabar laukiama, kol juos patvirtins Būsto energijos taupymo agentūra. Tuomet savo pageidavimus gyventojai turės patvirtinti susirinkime ir bus galima dirbti toliau. Beje, dėl finansavimo sutrikimų ir šie reikalai buvo šiek tiek sulėtėję.
Tiek mero pavaduotojas A. Balčytis, tiek A. Kvederistvirtino, kad žmonių susidomėjimas renovacija didėja. Dabar apie renovacijos pradžią masto dar gal keturių daugiabučių gyventojai. Norintieji tvarkyti savo būstus nebūtinai turi laukti, kada savivaldybė paskelbs apie eilinį renovacijos etapą – galima tiesiogiai kreiptis į UAB „Šilutės būstas“. Finansavimo taisyklės tokios pat, kaip ir administruojant Savivaldybei, tik ši investicinį projektą rengia savo lėšomis, o pasitelkiant UAB „Šilutės būstas“ už projekto rengimą reikėtų mokėti, o vėliau tos įmokos būtų kompensuojamos.
A. Kvederis kalbėjo, kad rengiantis renovacijai ir jai vykstant, dažnai kyla įvairių kalbų, sklinda visokių gandų. Visa namų, kurių renovaciją administruoja UAB „Šilutės būstas“, dokumentacija yra šioje įmonėje. Todėl iškilus klausimams ar neaiškumams, A. Kvederis pataria kreiptis tiesiai į „Šilutės būsto“ administraciją.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite