Į renovuojamus namus sugrįžta statybininkai

UAB „Šilo statyba“ bankrotas bei taip ir neprasidėjusi kai kurių namų renovacija neramina jos laukiančius šilutiškius. Artimiausiu metu renovacijos darbai Šilutėje vyks toliau.

UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė nemažai sumaišties į rajono daugiabučių renovacijos procesą.

Šilutės r. savivaldybės energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos-2 įgyvendinimo priežiūros komiteto pirmininkas Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sutinka, kad UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė sumaišties į renovacijos procesą. Bankrutavusi UAB „Šilo statyba“ pradėjo atnaujinti Dariaus ir Girėno g. 6, Gluosnių g. 7, Laisvės alėjos 4 ir 9 namus. Gluosnių g.7 daugiabutį bendrovė spėjo atnaujinti, o Dariaus ir Girėno g. 6 dar nė nepradėjo. Darbai tik pradėti ir Laisvės alėjoje. Renovavimo darbus administravo Šilutės savivaldybė, išskyrus Laisvės al. 9, – čia administratorius UAB „Šilutės būstas“.
„Mes su „Šilo statyba“ nesame įklimpę, neleidome peraktuoti darbų, už nepadarytus darbus pinigų nemokėjome“,– sakėA. Balčytis. Vicemero teigimu, renovacijos darbams tęsti paskelbtas konkursas. Spalio 8 d., t. y. vakar, turėjo būti atplėšti vokai ir, praėjus apskundimo terminui, darbus bus galima tęsti.
Nors esama trikdžių, A. Balčyčio nuomone, žmonės renovacija patenkinti ir atsiranda vis daugiau norinčių renovuoti savo daugiabučius. Apie tai jis išgirdęs bendraudamas su renovuojamų namų gyventojais. Ypač daug tikimasi iš renovacijos ištisais miesto kvartalais, apie kurią viešai kalbėjo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Pasak A. Balčyčio, tai padėtų sutvarkyti kiemus, nes kol kas namai gražėja, o kiemai lieka kokie buvę. Paklaustas, kokios informacijos apie galimą kvartalinę renovaciją Šilutėje turima savivaldybėje, vicemeras tvirtino, kad kol kas jokios informacijos negavęs. Tiesa, dalis kiemų vis vien bus sutvarkyta, kai bus įgyvendinamas pagrindinės Šilutės gatvės rekonstrukcijos projektas. Tuomet bus tvarkomi ir abipus gatvės esantys kiemai.

Padėtame renovuoti Laisvės al. 9 name greitai pradės dirbti kitos firmos statybininkai.

UAB „Šilo statyba“ renovuotą namą Laisvės al.9 administruojančios UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis ir pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus sakė, kad nutraukti darbai šiame name bus atnaujinti maždaug už trijų savaičių. Konkursas jau įvyko, dabar laukiama, kada pasibaigs rezultatų apskundimo terminas. Pasak A.Kvederio, Laisvės al. 9 šildymo sistemos nebuvo išardytos, tad žmonės žiemą nešals. O išorės darbus šiuolaikinės medžiagos leidžia dirbti, kol atšals iki 10 laipsnių šalčio. Darbų užbaigimo terminai pratęsti iki kitų metų liepos 1 d.
Renovacijos pradžios tebelaukia UAB „Šilutės būstas“ administruojami Laisvės al. 8 ir Melioratorių al. 9 namai. „Aplinkos ministerija laiku negavo lėšų iš Europos Sąjungos ir nepervedė jų kreditavimo įstaigoms. Rangos darbų konkursai jau buvo įvykę. Dabar kreditavimo sutartys pasirašytos, tad netrukus darbai prasidės. Jie taip pat turi būti baigti iki liepos 1 d.“,– paaiškinoM. Stankus.
Esama dar kelių namų, kurių gyventojai norėtų atnaujinti savo pastatus. Investiciniai planai ten jau paruošti ir dabar laukiama, kol juos patvirtins Būsto energijos taupymo agentūra. Tuomet savo pageidavimus gyventojai turės patvirtinti susirinkime ir bus galima dirbti toliau. Beje, dėl finansavimo sutrikimų ir šie reikalai buvo šiek tiek sulėtėję.
Tiek mero pavaduotojas A. Balčytis, tiek A. Kvederistvirtino, kad žmonių susidomėjimas renovacija didėja. Dabar apie renovacijos pradžią masto dar gal keturių daugiabučių gyventojai. Norintieji tvarkyti savo būstus nebūtinai turi laukti, kada savivaldybė paskelbs apie eilinį renovacijos etapą – galima tiesiogiai kreiptis į UAB „Šilutės būstas“. Finansavimo taisyklės tokios pat, kaip ir administruojant Savivaldybei, tik ši investicinį projektą rengia savo lėšomis, o pasitelkiant UAB „Šilutės būstas“ už projekto rengimą reikėtų mokėti, o vėliau tos įmokos būtų kompensuojamos.
A. Kvederis kalbėjo, kad rengiantis renovacijai ir jai vykstant, dažnai kyla įvairių kalbų, sklinda visokių gandų. Visa namų, kurių renovaciją administruoja UAB „Šilutės būstas“, dokumentacija yra šioje įmonėje. Todėl iškilus klausimams ar neaiškumams, A. Kvederis pataria kreiptis tiesiai į „Šilutės būsto“ administraciją.

Vaidotas VILKAS

Hits: 78

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite