Į renovuojamus namus sugrįžta statybininkai

UAB „Šilo statyba“ bankrotas bei taip ir neprasidėjusi kai kurių namų renovacija neramina jos laukiančius šilutiškius. Artimiausiu metu renovacijos darbai Šilutėje vyks toliau.

UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė nemažai sumaišties į rajono daugiabučių renovacijos procesą.

Šilutės r. savivaldybės energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos-2 įgyvendinimo priežiūros komiteto pirmininkas Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sutinka, kad UAB „Šilo statyba“ bankrotas įnešė sumaišties į renovacijos procesą. Bankrutavusi UAB „Šilo statyba“ pradėjo atnaujinti Dariaus ir Girėno g. 6, Gluosnių g. 7, Laisvės alėjos 4 ir 9 namus. Gluosnių g.7 daugiabutį bendrovė spėjo atnaujinti, o Dariaus ir Girėno g. 6 dar nė nepradėjo. Darbai tik pradėti ir Laisvės alėjoje. Renovavimo darbus administravo Šilutės savivaldybė, išskyrus Laisvės al. 9, – čia administratorius UAB „Šilutės būstas“.
„Mes su „Šilo statyba“ nesame įklimpę, neleidome peraktuoti darbų, už nepadarytus darbus pinigų nemokėjome“,– sakėA. Balčytis. Vicemero teigimu, renovacijos darbams tęsti paskelbtas konkursas. Spalio 8 d., t. y. vakar, turėjo būti atplėšti vokai ir, praėjus apskundimo terminui, darbus bus galima tęsti.
Nors esama trikdžių, A. Balčyčio nuomone, žmonės renovacija patenkinti ir atsiranda vis daugiau norinčių renovuoti savo daugiabučius. Apie tai jis išgirdęs bendraudamas su renovuojamų namų gyventojais. Ypač daug tikimasi iš renovacijos ištisais miesto kvartalais, apie kurią viešai kalbėjo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Pasak A. Balčyčio, tai padėtų sutvarkyti kiemus, nes kol kas namai gražėja, o kiemai lieka kokie buvę. Paklaustas, kokios informacijos apie galimą kvartalinę renovaciją Šilutėje turima savivaldybėje, vicemeras tvirtino, kad kol kas jokios informacijos negavęs. Tiesa, dalis kiemų vis vien bus sutvarkyta, kai bus įgyvendinamas pagrindinės Šilutės gatvės rekonstrukcijos projektas. Tuomet bus tvarkomi ir abipus gatvės esantys kiemai.

Padėtame renovuoti Laisvės al. 9 name greitai pradės dirbti kitos firmos statybininkai.

UAB „Šilo statyba“ renovuotą namą Laisvės al.9 administruojančios UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis ir pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus sakė, kad nutraukti darbai šiame name bus atnaujinti maždaug už trijų savaičių. Konkursas jau įvyko, dabar laukiama, kada pasibaigs rezultatų apskundimo terminas. Pasak A.Kvederio, Laisvės al. 9 šildymo sistemos nebuvo išardytos, tad žmonės žiemą nešals. O išorės darbus šiuolaikinės medžiagos leidžia dirbti, kol atšals iki 10 laipsnių šalčio. Darbų užbaigimo terminai pratęsti iki kitų metų liepos 1 d.
Renovacijos pradžios tebelaukia UAB „Šilutės būstas“ administruojami Laisvės al. 8 ir Melioratorių al. 9 namai. „Aplinkos ministerija laiku negavo lėšų iš Europos Sąjungos ir nepervedė jų kreditavimo įstaigoms. Rangos darbų konkursai jau buvo įvykę. Dabar kreditavimo sutartys pasirašytos, tad netrukus darbai prasidės. Jie taip pat turi būti baigti iki liepos 1 d.“,– paaiškinoM. Stankus.
Esama dar kelių namų, kurių gyventojai norėtų atnaujinti savo pastatus. Investiciniai planai ten jau paruošti ir dabar laukiama, kol juos patvirtins Būsto energijos taupymo agentūra. Tuomet savo pageidavimus gyventojai turės patvirtinti susirinkime ir bus galima dirbti toliau. Beje, dėl finansavimo sutrikimų ir šie reikalai buvo šiek tiek sulėtėję.
Tiek mero pavaduotojas A. Balčytis, tiek A. Kvederistvirtino, kad žmonių susidomėjimas renovacija didėja. Dabar apie renovacijos pradžią masto dar gal keturių daugiabučių gyventojai. Norintieji tvarkyti savo būstus nebūtinai turi laukti, kada savivaldybė paskelbs apie eilinį renovacijos etapą – galima tiesiogiai kreiptis į UAB „Šilutės būstas“. Finansavimo taisyklės tokios pat, kaip ir administruojant Savivaldybei, tik ši investicinį projektą rengia savo lėšomis, o pasitelkiant UAB „Šilutės būstas“ už projekto rengimą reikėtų mokėti, o vėliau tos įmokos būtų kompensuojamos.
A. Kvederis kalbėjo, kad rengiantis renovacijai ir jai vykstant, dažnai kyla įvairių kalbų, sklinda visokių gandų. Visa namų, kurių renovaciją administruoja UAB „Šilutės būstas“, dokumentacija yra šioje įmonėje. Todėl iškilus klausimams ar neaiškumams, A. Kvederis pataria kreiptis tiesiai į „Šilutės būsto“ administraciją.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite