Į premjerą pakvietė Tarptautinę teatro dieną

Minint Tarptautinę teatro dieną, Rusnėje į spektaklio premjerą pakvietė teatro mėgėjai. Spektaklio premjera vyko Salos etnokultūros ir informacijos centro salėje.

Scena iš premjeros, vaidina Arūnas Nausėda ir Rita Kubaitienė.

Laukdami, kol pakils teatro uždanga, rusniškiai šnekučiavosi apie paskutinius salos įvykius. Ne visi jie džiugūs, ne visi surežisuoti. Kai kurie priverčiantys susimąstyti apie gyvenimo prasmę, net ašarą nubraukti. Į premjerą neatvyko Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, tą vakarą į paskutinę gyvenimo kelionę lydėjusi brangiausią žmogų – mamą…
„Ar matei parskridusius gandrus? – vieni kitų klausinėjo rusniškiai. – Nors ir iš kelionės, bet labai balti.“ Spektaklio režisierė V. Gajauskienė lūkuriavo prie durų. Nerimavo laukdama atvykstančių svečių net iš Panevėžio.
Salos etnokultūros ir informacijos centro salėje susirinko teatro gerbėjai, vaidintojų artimieji, draugai. Visiems rūpėjo pamatyti naują veikalą – nuotaikingos Grigorijaus Kanovičiaus pjesės „Slaptažodis „Mūza“ pirmąją dalį. Spektaklio režisierė V. Gajauskienė patikino, kad antrąją dalį žiūrovai turėtų išvysti šį rudenį.

Spektaklio režisierė Virginija Gajauskienė.

Pirmosios dalies repeticijos prasidėjo pernai, įpusėjus rugsėjui. Scenos mėgėjai kas savaitę rinkosi į repeticijas. Būtina pastebėti, kad bemaž visi aktoriai yra pedagogai: Dalia Kubilienė vaidino Laisvę Budrytę, Rita Kubaitienė – viešbučio administratorę Nastutę, o Gintaras Banys – tardytoją, šilutiškis Arūnas Nausėda – kino studijos direktorių Grabovskį, Petras Stankus – režisierių Kiršą. Visiems vaidintojams pasirodymas mėgėjiškoje teatro scenoje buvo nebe pirmas. Tik šilutiškei Kristinai Petkutei, vaidinusiai režisieriaus dukterį Ūlą, šis pasirodymas buvo debiutinis.
Pasveikinti premjeros proga atvyko nuotaikingas moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“ iš Drevernos. „Artistas viską gali“, – šmaikštavo kolektyvo vadovė Virginija Asnauskienė, paprašiusi aktorių įminti sveikinimą-mįslę. Sveikinime puikavosi žurnalų iškarpos, iš jų reikėjo perskaityti sveikinimą. Kino studijos direktorių vaidinęs A. Nausėda kūrybingai „iššifravo“ užkoduotą sveikinimą. „Žvejytės“ padainavo senovinių romansų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite