Į premjerą pakvietė Tarptautinę teatro dieną

Minint Tarptautinę teatro dieną, Rusnėje į spektaklio premjerą pakvietė teatro mėgėjai. Spektaklio premjera vyko Salos etnokultūros ir informacijos centro salėje.

Scena iš premjeros, vaidina Arūnas Nausėda ir Rita Kubaitienė.

Laukdami, kol pakils teatro uždanga, rusniškiai šnekučiavosi apie paskutinius salos įvykius. Ne visi jie džiugūs, ne visi surežisuoti. Kai kurie priverčiantys susimąstyti apie gyvenimo prasmę, net ašarą nubraukti. Į premjerą neatvyko Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, tą vakarą į paskutinę gyvenimo kelionę lydėjusi brangiausią žmogų – mamą…
„Ar matei parskridusius gandrus? – vieni kitų klausinėjo rusniškiai. – Nors ir iš kelionės, bet labai balti.“ Spektaklio režisierė V. Gajauskienė lūkuriavo prie durų. Nerimavo laukdama atvykstančių svečių net iš Panevėžio.
Salos etnokultūros ir informacijos centro salėje susirinko teatro gerbėjai, vaidintojų artimieji, draugai. Visiems rūpėjo pamatyti naują veikalą – nuotaikingos Grigorijaus Kanovičiaus pjesės „Slaptažodis „Mūza“ pirmąją dalį. Spektaklio režisierė V. Gajauskienė patikino, kad antrąją dalį žiūrovai turėtų išvysti šį rudenį.

Spektaklio režisierė Virginija Gajauskienė.

Pirmosios dalies repeticijos prasidėjo pernai, įpusėjus rugsėjui. Scenos mėgėjai kas savaitę rinkosi į repeticijas. Būtina pastebėti, kad bemaž visi aktoriai yra pedagogai: Dalia Kubilienė vaidino Laisvę Budrytę, Rita Kubaitienė – viešbučio administratorę Nastutę, o Gintaras Banys – tardytoją, šilutiškis Arūnas Nausėda – kino studijos direktorių Grabovskį, Petras Stankus – režisierių Kiršą. Visiems vaidintojams pasirodymas mėgėjiškoje teatro scenoje buvo nebe pirmas. Tik šilutiškei Kristinai Petkutei, vaidinusiai režisieriaus dukterį Ūlą, šis pasirodymas buvo debiutinis.
Pasveikinti premjeros proga atvyko nuotaikingas moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“ iš Drevernos. „Artistas viską gali“, – šmaikštavo kolektyvo vadovė Virginija Asnauskienė, paprašiusi aktorių įminti sveikinimą-mįslę. Sveikinime puikavosi žurnalų iškarpos, iš jų reikėjo perskaityti sveikinimą. Kino studijos direktorių vaidinęs A. Nausėda kūrybingai „iššifravo“ užkoduotą sveikinimą. „Žvejytės“ padainavo senovinių romansų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite