Į premjerą pakvietė Tarptautinę teatro dieną

Minint Tarptautinę teatro dieną, Rusnėje į spektaklio premjerą pakvietė teatro mėgėjai. Spektaklio premjera vyko Salos etnokultūros ir informacijos centro salėje.

Scena iš premjeros, vaidina Arūnas Nausėda ir Rita Kubaitienė.

Laukdami, kol pakils teatro uždanga, rusniškiai šnekučiavosi apie paskutinius salos įvykius. Ne visi jie džiugūs, ne visi surežisuoti. Kai kurie priverčiantys susimąstyti apie gyvenimo prasmę, net ašarą nubraukti. Į premjerą neatvyko Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, tą vakarą į paskutinę gyvenimo kelionę lydėjusi brangiausią žmogų – mamą…
„Ar matei parskridusius gandrus? – vieni kitų klausinėjo rusniškiai. – Nors ir iš kelionės, bet labai balti.“ Spektaklio režisierė V. Gajauskienė lūkuriavo prie durų. Nerimavo laukdama atvykstančių svečių net iš Panevėžio.
Salos etnokultūros ir informacijos centro salėje susirinko teatro gerbėjai, vaidintojų artimieji, draugai. Visiems rūpėjo pamatyti naują veikalą – nuotaikingos Grigorijaus Kanovičiaus pjesės „Slaptažodis „Mūza“ pirmąją dalį. Spektaklio režisierė V. Gajauskienė patikino, kad antrąją dalį žiūrovai turėtų išvysti šį rudenį.

Spektaklio režisierė Virginija Gajauskienė.

Pirmosios dalies repeticijos prasidėjo pernai, įpusėjus rugsėjui. Scenos mėgėjai kas savaitę rinkosi į repeticijas. Būtina pastebėti, kad bemaž visi aktoriai yra pedagogai: Dalia Kubilienė vaidino Laisvę Budrytę, Rita Kubaitienė – viešbučio administratorę Nastutę, o Gintaras Banys – tardytoją, šilutiškis Arūnas Nausėda – kino studijos direktorių Grabovskį, Petras Stankus – režisierių Kiršą. Visiems vaidintojams pasirodymas mėgėjiškoje teatro scenoje buvo nebe pirmas. Tik šilutiškei Kristinai Petkutei, vaidinusiai režisieriaus dukterį Ūlą, šis pasirodymas buvo debiutinis.
Pasveikinti premjeros proga atvyko nuotaikingas moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“ iš Drevernos. „Artistas viską gali“, – šmaikštavo kolektyvo vadovė Virginija Asnauskienė, paprašiusi aktorių įminti sveikinimą-mįslę. Sveikinime puikavosi žurnalų iškarpos, iš jų reikėjo perskaityti sveikinimą. Kino studijos direktorių vaidinęs A. Nausėda kūrybingai „iššifravo“ užkoduotą sveikinimą. „Žvejytės“ padainavo senovinių romansų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite