Į Pamario kraštą sugrįžta sniegas, pūgos, šlapdriba, lietus

Gal tiek nebeprisnigs, kaip 2018 m. vasario 7-os rytą? Petro Skutulo nuotr.

 

Šiandien Lietuvos šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose vyraus debesuoti orai, anot sinoptikų prognozių, daug kur iškris krituliai, daugiausia tai bus nedidelis sniegas.

Keliaujant į pietryčius debesų bus vis mažiau, saulėtų valandų daugiau, kritulių tikimybė mažės. Gražiausia diena bus Alytaus ir Varėnos apylinkėse, čia  diena turėtų būti saulėta. Nelabai stiprus vėjas daugiausia pūs iš pietvakarių, vakarų, kai kur pustys. Temperatūra įdienojus svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Prireiks atidumo, nes dieną kai kur, vakare – šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose daug kur pasitaikys slidžių kelių ir šaligatvių ruožų. Ketvirtadienio naktį debesys po truputį sklaidysis, vietomis, didesnė tikimybė šiaurinėje šalies dalyje, trumpai ir negausiai pasnigs. Temperatūra pažemės iki 3-8 laipsnių šalčio, šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose pasitaikys slidžių kelių. Pūs nestiprus pietų vėjas.

Ketvirtadienio dieną iš vakarų artės atmosferos frontas. Ryto valandomis debesys dar bus reti, kritulių nenumatoma. Vėliau pradedant vakariniais rajonais, o tai liečia ir Šilutės kraštą, dangų dengs vis tankesni debesys, vakarop vakarinius rajonus pasieks sniegas, gali pradėti pustyti, kilti pūga. Visą dieną stiprės pietryčių, pietų vėjas, vakare pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/sek. Temperatūra vidurdienį pakils iki 1-5 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį per šalį slinks atmosferos frontas. Dangus bus apniukęs, visoje šalyje numatomi krituliai, kai kur gausūs: sniegas, šlapdriba, vakariniuose rajonuose, tai ir Pamario krašte, paryčiais pereinantys į lietų. Pūs stiprus pietų, pietvakarių vėjas, daug kur gūsiai sieks 15-19 m/sek. Dėl stipraus vėjo daug kur pustys, kils pūga. Temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, daug kur bus slidu.

Penktadienį vyraus debesuoti orai, daug kur protarpiais kris krituliai, galima šlapdriba ir lietus. Pūs stiprokas pietvakarių vėjas, vietomis gūsiai sieks iki 16 m/sek.

Parengta pagal meteo.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite