Į Lietuvos zoologijos sodą sugrįžta zebrai

Lietuvos zoologijos sodas dalinasi džiugia naujiena: lankytojai gali susipažinti su dar viena rūšimi – bekarčiais savaniniais zebrais.

Šis gyvūnų porūšis yra įtrauktas į EAZA ex situ programą (EEP), kurios tikslas – išsaugoti sveikas nelaisvėje laikomų gyvūnų populiacijas. Saugodami šiuos gyvūnus zoologijos sode, turime unikalią progą prisidėti prie rūšies ilgalaikio išlikimo užtikrinimo. Kuo šis porūšis ypatingas?

Afrikos gyvūnai

  • Bekartis savaninis zebras (Equus quagga borensis) – tai zebrų porūšis, paplitęs šiaurinėse Rytų Afrikos dalyse. Kiekvieno zebro raštas yra unikalus. Gimę jaunikliai turi rausvai rudas juosteles, kurios pamažu tampa tamsesnės ir jaunikliui augant pasidaro juodos. Gamtoje ši unikali savybė padeda jiems užsimaskuoti ir taip suklaidinti plėšrūnus.

Mokslininkų teigimu, šių savanos gyvūnų raštas gali padėti jiems reguliuoti kūno temperatūrą ir atlikti apsaugos nuo žalingų saulės spindulių funkciją. Įdomu, jog ką tik gimę jaunikliai po 6 minučių jau geba stovėti, po 20 – vaikščioti, o po keturiasdešimties minučių – bėgti. Lietuvos zoologijos sode apsigyvenusių brolių zebrų, Pomelo ir Janiko, amžius – vieneri metai. Suaugę zebrai gali išvystyti iki 65 km/val. greitį. Didžiąją dienos dalį (apie 60 %) gyvūnai praleidžia maitindamiesi. Zebrų kelių sąnariai leidžia gyvūnui išlikti stovimoje padėtyje ilgą laiką, todėl miegoti šios rūšies individai gali stovėdami.

Naujakuriai atgabenti iš Čekijos Dvur Kralove zoologijos sodo. Šiuos unikalius, neįprastos išvaizdos gyvūnus išvysti galima jau dabar, žemutinėje Lietuvos zoologijos sodo dalyje. Atlikta Lietuvos zoologijos sodo renovacija leidžia užtikrinti geresnes gyvūnų laikymo sąlygas, todėl šiems zebrams, kaip ir kitiems Lietuvos zoologijos sode laikomiems gyvūnams, yra pritaikytas specialus rūšį atitinkantis mitybos planas bei sukurta individuali užimtumo programa.

Galim skirti paramą

Lietuvos zoologijos sodo specialistų teigimu, gyvūnų užimtumas yra prioritetinė veikla zoologijos soduose. Svarbiausias gyvūnų užimtumo praturtinimo tikslas – natūralaus elgesio skatinimas. Užimtumo priemonės taikomos kiekvienai rūšiai ar net gyvūnui individualiai. Nesvarbu, ar tai pašaro ieškojimas, ar smalsumo žaidimai, stimuliuojantys įvairius pojūčius – uoslę, regą ar skonį.

Lietuvos zoologijos sodo atstovai primena, kad šiemet yra paskutinė galimybė skirti savo 1,2 % GPM, prisidedant prie gyvūnų gerovės praturtinimo zoologijos sode. Jūsų parama prisidės prie gyvūnų užimtumo, kurie ne tik mažina gyvūnų nuobodulį, bet ir skatina jų fizinę bei psichinę veiklą, suteikdami skanių ir įdomių pramogų.

Bilietų galima įsigyti: https://bilietai.zoosodas.lt/ arba Lietuvos zoologijos sodo kasose.

Karolina Štreimikytė

Lietuvos zoologijos sodo vadybininkė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vos sutilpo svečiai

Argi gali būti kas džiugiau, kai atvyksta toks būrys svečių, jog net pritrūksta vietos juos priimti?..   Balandžio 17-os rytas bibliotekoje buvo būtent toks! Apžiūrėti biblioteką atvyko Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai, jų mokytojai bei čia besisvečiuojantys „Erasmus+“ programos tarptautinio mainų projekto „Jaunieji Europos balsai“ dalyviai iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos, Ispanijos ir Portugalijos. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė svečiams pristatė šviesuolio Vydūno asmenybę, supažindino su bibliotekos erdvėmis ir eksponuojamomis parodomis. Svečiai pakviesti sugrįžti į biblioteką šios viešnagės

Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui – 75-eri

Domą Kauną gerai pažįsta ir Šilutės rajone, ir Pagėgių krašte. Žino kaip šio krašto tikrą draugą, atsidavusį Mažosios Lietuvos knygų, spaudos ir kultūros tyrinėtoją, knygų autorių, sudarytoją. D. Kaunas, kaip Lietuvos mokslų akademijos narys, skatino ir padėjo Šilutės rajono savivaldybei glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos mokslų akademija. Įsimintina tai, kad į Šilutę ar Pagėgius D. Kaunas dažnai atvykdavo su nauja paties parašyta knyga.   Prasmingos veiklos kelias Sekmadienį, balandžio 21 d., D. Kaunui sukako 75 metai. Į šį jubiliejų knygininką, bibliofilą,

LVAT: „Minijos naftos“ ir ministerijos ginčas dėl teisės išgauti naftą Kintuose užtruks

Teismas turės iš naujo nagrinėti Lietuvos ir Danijos įmonės „Minijos nafta“ ir Aplinkos ministerijos ginčą dėl leidimo įmonei išgauti naftą Šilutės rajone, Kintuose. Taip nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). Ginčas kilo dėl misterijos 2021 m. spalio 11 d. sprendimo neleisti „Minijos naftai“ išgauti naftą šiame telkinyje be konkurso. LVAT balandžio 10 dieną iš dalies patenkino „Minijos naftos“ skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (dabar – Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai) 2022 metų spalio sprendimą. Šis teismas buvo pripažinęs

Orai bus su krituliais, vėjuoti, naktimis – šalnos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie orus pirmoje savaitės pusėje. Balandžio 22 d., pirmadienį, naktį temperatūra siekė vos 0-4 laipsnius šilumos, Vakarų Lietuvoje vietomis buvo šalnos, 1-4 laipsniai šalčio. Dieną krituliai, kai kur Šiaurės Lietuvoje smarkūs (vyraus šlapdriba, sniegas). Galima perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 9-14 m/s, vietomis gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra vos 1-5 laipsniai šilumos. Balandžio 23 d., antradienį, daug kur krituliai (vyraus šlapdriba, sniegas), dieną nedideli. Vėjas vakarų, pietvakarių, 8-13 m/s, naktį pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Naktį daug kur šalnos,

Taip pat skaitykite