Į Lietuvą atkeliauja rugsėjo 16-22 d. vyksianti Europos judumo savaitė

Rugsėjo 16-22 dienomis Lietuvoje vyks tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. Ši iniciatyva dvidešimt antrąjį kartą sujungs viso pasaulio bendruomenes, o dalyvauti 2023 m. judėjimo savaitėje jau ruošiasi per 2000 miestų Europoje ir kituose žemynuose.

Lietuvoje Europos judumo savaitės ambasadore šiemet tapo Susisiekimo ministerija, kuri sostinėje organizuos didžiausius Europos judumo savaitės renginius, o šalies savivaldybės, organizacijos ir verslai prisidės savomis šventinės savaitės veiklomis.

„Šiemet Lietuvoje Europos judumo savaitės estafetę perima Susisiekimo ministerija. Siekiame, kad ši iniciatyva plačiai nuskambėtų visoje šalyje, todėl džiaugiamės matydami, kaip noriai savivaldybės jungiasi prie šios kampanijos. Norisi, kad Europos judumo savaitė nebūtų tik vienkartinis reiškinys kiekvieną rugsėjį, o priešingai – kad Lietuvos gyventojai turėtų galimybę rinktis ir rinktųsi sveikiausius kelionių būdus tiek sau, tiek ir aplinkiniams“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Europos judumo savaitė Vilniaus Lukiškių aikštėje bus oficialiai atidaryta rugsėjo 16 d., šeštadienį. Atidarymo renginiu taps „Darnaus judumo mugė“ ir diskusijos, kuriose dalyvaus Lietuvos susisiekimo sektoriaus ir darnaus judumo ekspertai, Europos Parlamento, Europos Komisijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir verslo įmonių atstovai. Diskusijos bus tiesiogiai transliuojamos Lrt.lt portale ir Susisiekimo ministerijos „Facebook“ socialinio tinklo paskyroje.

„Darnaus judumo mugėje“ numatomos plataus spektro diskusijos apie tai, kokie pokyčiai automobilių vairuotojų Lietuvoje laukia nuo 2035 m., bus aptariami vairavimo įpročių ir kultūros pokyčiai šalies keliuose, viešojo transporto perspektyvos bei pėsčiųjų ir dviratininkų realybė. Diskusijose dalyvaus automobilių dalijimosi paslaugas teikiančių įmonių atstovai.

Renginyje dėmesys bus skirtas ir neišvengiamai ateities transporto rūšiai – autonominiam transportui. Lukiškių aikštėje veiks dirbtiniu intelektu sugeneruota paroda, vaizduojanti, kaip šio amžiaus pabaigoje atrodys šiandien populiarus transportas, pavyzdžiui, traukiniai ir laivai.

Europos judumo savaitės starto – „Darnaus judumo mugės“ – metu Lukiškių aikštėje taip pat vyks darnaus judumo sektoriuje veikiančių verslų, organizacijų ir institucijų mugė su stendais. Praeiviai bus kviečiami išbandyti interaktyvias pramogas ir žaidimus, susipažinti su interaktyviu geležinkelio stočių žemėlapiu ir edukacine paspirtukų trasa, išbandyti elektrą generuojantį dviratį ir skirtingus keliavimo būdus Vilniuje.

Europos judumo savaitės dienos Lietuvoje bus dedikuotos skirtingoms judėjimo priemonėms ir būdams – pėsčiomis ir dviračiais, viešuoju transportu, dalijimosi paslaugomis, mikromobilumo priemonėms. Tradiciškai rugsėjo 22 d. šalies miestuose minima „Diena be automobilio“ – jos metu kursuojantis viešasis transportas keleivius veža nemokamai. Vykdyti šią iniciatyvą planuoja Vilniaus, Šiaulių, Utenos, Alytaus, Kėdainių, Pakruojo ir kt. miestų viešojo transporto vežėjai.

Senajame žemyne ir už jo ribų nuo 2002 m. vykstanti Europos judumo savaitė yra tarptautinė iniciatyva, skirta didinti gyventojų sąmoningumą apie darnų judumą mieste, siekiant keisti gyventojų keliavimo įpročius bei skatinti alternatyvius keliavimo būdus: mikrojudumo priemonėmis, dviračiais, pėsčiomis, viešuoju transportu ar dalijimosi paslaugomis.

Daugiau informacijos apie Europos judumo savaitę ir jos renginius visoje Lietuvoje rasite interneto puslapyje www.judumas.lt bei Susisiekimo ministerijos socialiniuose tinkluose „Facebook“  ir „Instagram“. Europos judumo savaitės veiklos bendrai finansuojamos Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Susisiekimo min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite