Gyventojai labiau pasitiki vaistininkais

Lietuvos gyventojų pasitikėjimas vaistininkais per metus išaugo – vaistininkai šiuo metu yra antroje patikimiausių profesijų atstovų vietoje po gaisrininkų. Trečioje rikiuojasi policininkai. Tai rodo reprezentatyvi rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

Birželį vykusios apklausos duomenimis, visuomenės pasitikėjimas ugniagesiais išlieka panašus antrus metus iš eilės. Pasitikėjimą jais šiemet išreiškė 74 proc. šalies gyventojų (prieš metus – 75 proc.). Per metus labiausiai gyventojų pasitikėjimas augo vaistininkais – 5 proc. punktais iki 50 procentų, taip pat policininkais – 6 proc. punktais iki 46 proc.

„Pasitikėjimas vaistininkais itin išryškėjo COVID-19 pandemijos metu, kai daugelis šalies gyventojų turėjo mažesnes galimybes apsilankyti gydymosi įstaigose. Dažnas dėl nedidelių sveikatos negalavimų kreipdavosi į vaistininkus, kurie gali patarti sveikatos klausimais, parinkti tinkamą nereceptinį vaistą, neretai ir nukreipti pas gydytojus matydami, kad žmogui reikalinga rimtesnė medicininė pagalba“, – komentuoja Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė (foto).

Vaistininkais pasitiki ir jauniausi, ir vyriausi

Apklausos duomenimis, vaistininkais labiausiai pasitiki mažesnes pajamas gaunantys, gyvenantys rajonų centruose, taip pat jauniausio ir vyriausio amžiaus šalies gyventojai. Būtent pensinio amžiaus atstovai išreiškė didžiausią pasitikėjimą vaistininkais (66,9 proc. respondentų).

„Dažniau vaistinėse besilankantys šalies gyventojai palankiau vertina vaistininkų profesionalumą, gebėjimą patarti negalavimų ar sveikatos prevencijos klausimais. Juo labiau, kad vaistinių prieinamumas Lietuvoje yra didelis, plečiasi ir jų teikiamų paslaugų spektras – gyventojai gali ne tik pasikonsultuoti ar įsigyti vaistų, bet ir pasimatuoti kraujospūdį, pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, COVID-19, erkinio encefalito ir kitų virusinių susirgimų“, – sako pašnekovė.

„Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, tarp kitų patikimiausių profesijų atstovų – gydytojai (45 proc. respondentų), pedagogai (28 proc.), kurjeriai (23 proc.), paštininkai (22 proc.), vairuotojai (19 proc.) ir pardavėjai (12 proc.). Tik 7 proc. apklaustų šalies gyventojų nepasitiki nė vienos iš išvardintų profesijų atstovais.

Birželio 18-28 d. vykusioje apklausoje dalyvavo 1015 Lietuvos gyventojų nuo 18 iki 75 m. amžiaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite