Gyvenimas šiltnamio sąlygomis turi pasekmių

Šilutės r. savivaldybė brandina sumanymą prie Šilutės ligoninės prijungti po tuo pačiu stogu veikiantį Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC). Abi įstaigos – viešosios, abiejų steigėja yra Savivaldybė. Gruodžio 1 d. Savivaldybė gavo peticiją, kurią pasirašę 58 Šilutės PSPC darbuotojai nesutinka su minimų įstaigų jungimu.

Peticija
Šilutės PSPC skelbia turįs apie 100 darbuotojų. Peticiją pasirašo 58. Ji adresuota Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir Tarybos nariams.
Peticijoje rašoma: „Sujungimui nepritariame, nes manome, kad įstaigų sujungimas nėra paremtas racionaliu ekonominiu paskaičiavimu, kad skirtingai, negu mums yra teigiama, sujungus šias dvi įstaigas privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos nebūtų racionaliau naudojamos; nebūtų sukurta geresnė paslaugų kokybė; nebūtų užtikrintos geresnės darbo sąlygos; nebūtų išsaugotos visos darbo vietos, o likusiems skirti teisingesni atlyginimai“. Pirmajame puslapyje tilpę 10 parašų: registratorės Ilonos, archyvarės Laimos, valytojų Anicetos, Linos ir Virginijos, biuro administratorės Editos, vyr. sveikatos statistės Virginijos, slaugytojų Rimos, Almos bei gydytojo odontologo padėjėjos Aurelijos.
Šilutės ligoninė ir Šilutės PSPC turi atskiras laboratorijas, atskiras registratūras, administracijas, buhalterijas ir t.t. Tad negi sujungus dvi įstaigas į vieną, nebūtų sutaupyta lėšų? Peticijos autoriai taip nemano, ten surašytos tarsi ekstrasensų pranašystės…
Kur pelnas?
Šilutės PSPC darbuotojų gausa (beveik 100) gerokai lenkia kitus tris Šilutėje veikiančius privačius šeimos gydytojų centrus. Trys privatūs Šilutės šeimos gydytojų centrai turi įsigiję nuosavas patalpas arba jas nuomojasi, o Šilutės PSPC naudojasi Savivaldybės nemokamai suteiktomis patalpomis. Įsikurta labai erdviai, nepaisant to, kad brangiai kainuoja šildymas, elektra, vanduo.
Tuo tarpu privatūs šeimos gydytojų centrai gauna pelno, o Šilutės PSPC, teikdamas tokias pat šeimos gydytojų ir kitas paslaugas, jau neišgyvena, pinigų prisiduria iš šiam centrui priklausančio Greitosios medicinos pagalbos skyriaus uždirbtųjų. Visa laimė, kad Šilutės PSPC turi šią tarnybą (o privatūs centrai neturi).
Beje, kodėl ši Greitosios medicinos pagalbos tarnyba priklauso būtent šiam centrui, o ne ligoninei? Juk greitosios medicinos pagalbos atvežtus ligonius, avarijose ar gaisruose sužalotus, kitaip nukentėjusius asmenis priima ne Šilutės PSPC, bet Šilutės ligoninės Priėmimo skyrius. Vakarais, naktį, ankstų rytą, per šventes, savaitgaliais ir t. t. Tokiu metu Šilutės PSPC nedirba.
Verta priminti ne tik peticiją pasirašiusiems žmonėms, kad mediciną išlaiko gyventojai, mokėdami sveikatos draudimo įmokas. Gyventojų tiek visame rajone, tiek Šilutėje labai sumažėjo ir dar vis mažėja. Šilutės ligoninė finansuojama sumokant ne už visas pacientams suteiktas paslaugas, šeimos gydytojų centrai gauna lėšas pagal prie gydytojų prisirašiusių gyventojų skaičių – gydosi tas žmogelis ar niekada čia neužsuka, centai vis tiek už jį kapsi į įstaigos sąskaitą.
Šių metų trijų ketvirčių rezultatai rodo, kad Šilutės ligoninė gyvena be nuostolių, ankstesniais metais jų buvo, tad skolų persikelia iš ankstesnių metų.
Tuomet peticijos nebuvo…
2012 m. pabaigoje Šilutės PSPC bankrutavusiame Ūkio banke prarado beveik 2 milijonus litų sukauptų šios įstaigos lėšų. Atgaunama suma – 345 tūkst. Lt. Vadinasi, per 1,6 milijono Lt dingo kaip į balą.
2013 m. birželį Savivaldybės taryba atleido tuometinę centro vyr. gydytoją Jadvygą Ažukaitienę iš darbo šalims susitarus su pusės metų dydžio vidutinio atlyginimo išeitine kompensacija. Tada kolektyvas peticijos nerašė…
J. Ažukaitienę bendrapartiečiai iš Liberalų sąjūdžio net pagiria, kad kaupė pinigus Ūkio banke remontams, medicinos įrangai pirkti. Nors viešoji įstaiga yra ne pelno siekianti organizacija. Tuometinė vyr. gydytoja J. Ažukaitienė su vadovaujamos įstaigos lėšomis pasielgė neatsakingai, aplaidžiai, stokojo įžvalgumo, nes apie Ūkio banką ilgokai iki jo bankroto jau sklandė blogų žinių.
Ir kolektyve tuomet būta nesutarimų ir skundų. Kai jos vietą laikinai užėmė kitas Liberalų sąjūdžio atstovas Liutauras Indriuška, čia pat dirbęs viešųjų pirkimų organizatoriumi, įtampos nesumažėjo. 2013 metų rudenį vyko konkursas Šilutės PSPC vyr. gydytojo pareigoms. Jį laimėjo mediko išsilavinimo neturintis L. Indriuška, kuris tų metų gruodį tapo vyr. gydytoju.
Priminimas
Ne taip seniai „Pamarys“ aiškinosi, ar bus patenkintas 56 Laučių gyventojų prašymas Savivaldybei. 300 Laučių kaimo gyventojų, prisirašę prie privataus Šilutės šeimos gydytojų centro, šiais metais negali naudotis Laučių medicinos punktu. Kol punktu naudojosi, iš to naudos buvo ir Šilutės PSPC – už nieką per metus gaudavo nemenką pinigų sumą.
Šilutės PSPC direktorius L. Indriuška nutraukė sutartį, ir Šilutės šeimos gydytojų centro šeimos gydytoja Nijolė Ramanauskienė nebegali šiame punkte aptarnauti gyventojų, jų nepriima ir slaugytoja. 25-30 metų Laučių žmones globojusios medikės gerai žino pacientų bėdas, daugelis žmonių jau garbaus amžiaus, tad būtų sunku važinėti pas šią gydytoją į Šilutę.
Žmonės rašo nesuprantą tokių reformų, kai nukenčia pacientai.
L. Indriuška „Pamariui“ aiškino, kad Šilutės PSPC priklausančiose Laučių medicinos punkto patalpose negali dirbti kitos medicinos įstaigos – Šilutės šeimos gydytojų centro – gydytoja. Gal ji galinti pereiti dirbti į Šilutės PSPC kartu su prisirašiusiais Laučių gyventojais? Gal Šilutės šeimos gydytojų centras galįs Laučiuose įsirengti savo medicinos punktą?..
Tad kodėl Laučių kaimo 56 gyventojų prašymas jau metus laiko be atsako, o 58 Šilutės PSPC darbuotojų peticija turėtų būti svarbi?

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 65

8 komentarai

 • www

  ar Ponia Skutulienė supranta ką pati parašė?Ar tiek tesupranta įstatymus?

 • As

  Ponios Skutulienes straipsnis kaip visada papirktas. Ji istatymu niekada ir nezinojo…

 • As

  Ponia Skutuliene kaip visada raso tam kas sumokejo,istatymu ji neziuri.ir nemoka.

  • silutiske

   pritariu ir noriu papildyti,kad pati Savivaldybė Ažukaitienei išmokėjo išeitinę ir darbuotojų nuomonės neklausė.

 • Jis

  Labai vykes ir normalus straipsnis.
  Panasu,kad didziausias bangas kelia p. L.Indriuska, nes sujungus dvi istaigas jis liks ” ant ledo”.

  • Ji

   Panašu, kad per atšiaurias SAMo reformų bangas p.LI ne šuniuku kapstosi, bet iriasi laisvu stiliumi, o štai lojalų jį vadžiose sauskelnės veikiausiai vėgėliautis traukia.
   Matyt kaikam panorėjus ir tairybai paliepus, mėtant skubiosios pagalbos ratus, ratilai kyla, o p.SS popigiai gelbėjimo liemenuką tiesia.

  • www

   Indiuska Liutauras jaunas,gabus ir darbo visada ras, jam nėra ką prarasti.O įstaigos darbuotojų neturėtų savivaldybės valdininkai klaidinti. Kas prisiims atsakomybę?Kiek gali steigėjas šitą įstaigą draskyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite