Gyvenimas šiltnamio sąlygomis turi pasekmių

Šilutės r. savivaldybė brandina sumanymą prie Šilutės ligoninės prijungti po tuo pačiu stogu veikiantį Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC). Abi įstaigos – viešosios, abiejų steigėja yra Savivaldybė. Gruodžio 1 d. Savivaldybė gavo peticiją, kurią pasirašę 58 Šilutės PSPC darbuotojai nesutinka su minimų įstaigų jungimu.

Peticija
Šilutės PSPC skelbia turįs apie 100 darbuotojų. Peticiją pasirašo 58. Ji adresuota Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir Tarybos nariams.
Peticijoje rašoma: „Sujungimui nepritariame, nes manome, kad įstaigų sujungimas nėra paremtas racionaliu ekonominiu paskaičiavimu, kad skirtingai, negu mums yra teigiama, sujungus šias dvi įstaigas privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos nebūtų racionaliau naudojamos; nebūtų sukurta geresnė paslaugų kokybė; nebūtų užtikrintos geresnės darbo sąlygos; nebūtų išsaugotos visos darbo vietos, o likusiems skirti teisingesni atlyginimai“. Pirmajame puslapyje tilpę 10 parašų: registratorės Ilonos, archyvarės Laimos, valytojų Anicetos, Linos ir Virginijos, biuro administratorės Editos, vyr. sveikatos statistės Virginijos, slaugytojų Rimos, Almos bei gydytojo odontologo padėjėjos Aurelijos.
Šilutės ligoninė ir Šilutės PSPC turi atskiras laboratorijas, atskiras registratūras, administracijas, buhalterijas ir t.t. Tad negi sujungus dvi įstaigas į vieną, nebūtų sutaupyta lėšų? Peticijos autoriai taip nemano, ten surašytos tarsi ekstrasensų pranašystės…
Kur pelnas?
Šilutės PSPC darbuotojų gausa (beveik 100) gerokai lenkia kitus tris Šilutėje veikiančius privačius šeimos gydytojų centrus. Trys privatūs Šilutės šeimos gydytojų centrai turi įsigiję nuosavas patalpas arba jas nuomojasi, o Šilutės PSPC naudojasi Savivaldybės nemokamai suteiktomis patalpomis. Įsikurta labai erdviai, nepaisant to, kad brangiai kainuoja šildymas, elektra, vanduo.
Tuo tarpu privatūs šeimos gydytojų centrai gauna pelno, o Šilutės PSPC, teikdamas tokias pat šeimos gydytojų ir kitas paslaugas, jau neišgyvena, pinigų prisiduria iš šiam centrui priklausančio Greitosios medicinos pagalbos skyriaus uždirbtųjų. Visa laimė, kad Šilutės PSPC turi šią tarnybą (o privatūs centrai neturi).
Beje, kodėl ši Greitosios medicinos pagalbos tarnyba priklauso būtent šiam centrui, o ne ligoninei? Juk greitosios medicinos pagalbos atvežtus ligonius, avarijose ar gaisruose sužalotus, kitaip nukentėjusius asmenis priima ne Šilutės PSPC, bet Šilutės ligoninės Priėmimo skyrius. Vakarais, naktį, ankstų rytą, per šventes, savaitgaliais ir t. t. Tokiu metu Šilutės PSPC nedirba.
Verta priminti ne tik peticiją pasirašiusiems žmonėms, kad mediciną išlaiko gyventojai, mokėdami sveikatos draudimo įmokas. Gyventojų tiek visame rajone, tiek Šilutėje labai sumažėjo ir dar vis mažėja. Šilutės ligoninė finansuojama sumokant ne už visas pacientams suteiktas paslaugas, šeimos gydytojų centrai gauna lėšas pagal prie gydytojų prisirašiusių gyventojų skaičių – gydosi tas žmogelis ar niekada čia neužsuka, centai vis tiek už jį kapsi į įstaigos sąskaitą.
Šių metų trijų ketvirčių rezultatai rodo, kad Šilutės ligoninė gyvena be nuostolių, ankstesniais metais jų buvo, tad skolų persikelia iš ankstesnių metų.
Tuomet peticijos nebuvo…
2012 m. pabaigoje Šilutės PSPC bankrutavusiame Ūkio banke prarado beveik 2 milijonus litų sukauptų šios įstaigos lėšų. Atgaunama suma – 345 tūkst. Lt. Vadinasi, per 1,6 milijono Lt dingo kaip į balą.
2013 m. birželį Savivaldybės taryba atleido tuometinę centro vyr. gydytoją Jadvygą Ažukaitienę iš darbo šalims susitarus su pusės metų dydžio vidutinio atlyginimo išeitine kompensacija. Tada kolektyvas peticijos nerašė…
J. Ažukaitienę bendrapartiečiai iš Liberalų sąjūdžio net pagiria, kad kaupė pinigus Ūkio banke remontams, medicinos įrangai pirkti. Nors viešoji įstaiga yra ne pelno siekianti organizacija. Tuometinė vyr. gydytoja J. Ažukaitienė su vadovaujamos įstaigos lėšomis pasielgė neatsakingai, aplaidžiai, stokojo įžvalgumo, nes apie Ūkio banką ilgokai iki jo bankroto jau sklandė blogų žinių.
Ir kolektyve tuomet būta nesutarimų ir skundų. Kai jos vietą laikinai užėmė kitas Liberalų sąjūdžio atstovas Liutauras Indriuška, čia pat dirbęs viešųjų pirkimų organizatoriumi, įtampos nesumažėjo. 2013 metų rudenį vyko konkursas Šilutės PSPC vyr. gydytojo pareigoms. Jį laimėjo mediko išsilavinimo neturintis L. Indriuška, kuris tų metų gruodį tapo vyr. gydytoju.
Priminimas
Ne taip seniai „Pamarys“ aiškinosi, ar bus patenkintas 56 Laučių gyventojų prašymas Savivaldybei. 300 Laučių kaimo gyventojų, prisirašę prie privataus Šilutės šeimos gydytojų centro, šiais metais negali naudotis Laučių medicinos punktu. Kol punktu naudojosi, iš to naudos buvo ir Šilutės PSPC – už nieką per metus gaudavo nemenką pinigų sumą.
Šilutės PSPC direktorius L. Indriuška nutraukė sutartį, ir Šilutės šeimos gydytojų centro šeimos gydytoja Nijolė Ramanauskienė nebegali šiame punkte aptarnauti gyventojų, jų nepriima ir slaugytoja. 25-30 metų Laučių žmones globojusios medikės gerai žino pacientų bėdas, daugelis žmonių jau garbaus amžiaus, tad būtų sunku važinėti pas šią gydytoją į Šilutę.
Žmonės rašo nesuprantą tokių reformų, kai nukenčia pacientai.
L. Indriuška „Pamariui“ aiškino, kad Šilutės PSPC priklausančiose Laučių medicinos punkto patalpose negali dirbti kitos medicinos įstaigos – Šilutės šeimos gydytojų centro – gydytoja. Gal ji galinti pereiti dirbti į Šilutės PSPC kartu su prisirašiusiais Laučių gyventojais? Gal Šilutės šeimos gydytojų centras galįs Laučiuose įsirengti savo medicinos punktą?..
Tad kodėl Laučių kaimo 56 gyventojų prašymas jau metus laiko be atsako, o 58 Šilutės PSPC darbuotojų peticija turėtų būti svarbi?

Stasė SKUTULIENĖ

8 komentarai

 • www

  ar Ponia Skutulienė supranta ką pati parašė?Ar tiek tesupranta įstatymus?

 • As

  Ponios Skutulienes straipsnis kaip visada papirktas. Ji istatymu niekada ir nezinojo…

 • As

  Ponia Skutuliene kaip visada raso tam kas sumokejo,istatymu ji neziuri.ir nemoka.

  • silutiske

   pritariu ir noriu papildyti,kad pati Savivaldybė Ažukaitienei išmokėjo išeitinę ir darbuotojų nuomonės neklausė.

 • Jis

  Labai vykes ir normalus straipsnis.
  Panasu,kad didziausias bangas kelia p. L.Indriuska, nes sujungus dvi istaigas jis liks ” ant ledo”.

  • Ji

   Panašu, kad per atšiaurias SAMo reformų bangas p.LI ne šuniuku kapstosi, bet iriasi laisvu stiliumi, o štai lojalų jį vadžiose sauskelnės veikiausiai vėgėliautis traukia.
   Matyt kaikam panorėjus ir tairybai paliepus, mėtant skubiosios pagalbos ratus, ratilai kyla, o p.SS popigiai gelbėjimo liemenuką tiesia.

  • www

   Indiuska Liutauras jaunas,gabus ir darbo visada ras, jam nėra ką prarasti.O įstaigos darbuotojų neturėtų savivaldybės valdininkai klaidinti. Kas prisiims atsakomybę?Kiek gali steigėjas šitą įstaigą draskyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite