Gražėja Vilkyškių gyvenvietės erdvės

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė neseniai vyko į Vilkyškius, kur apžiūrėjo tvarkomas viešąsias erdves, renovuojamus objektus, tvarkomas gatves.

Asfaltas Vilkyškių gyventojams bus daug pranašesnis už buvusį žvyrkelį.

Amatų centras
Savivaldybės vadovai užsuko į naujai sutvarkytą Rambyno gatvę, pasidžiaugė puikiu rangovo darbu. Šiuo metu dar nesutvarkytos pagrindinio Pieninės gatvės kelkraščių nuovažos, kurias privalu tvarkyti VĮ „Tauragės regiono keliams“.
Pasak mero V. Komskio, dar šiemet bus kreiptasi į kelininkus dėl šio vaizdą gadinančio trūkumo pašalinimo.
Vilkyškių gyventojai džiaugiasi baigtomis sutvarkyti Rambyno ir Žvejų gatvėmis – čia žvyro dangą pakeitė asfaltas. Lėšų keliams tvarkyti ir su tuo susijusiems darbams lėšų gauta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis pasidžiaugė, kad sutvarkytose Rambyno ir Žvejų gatvėse kelininkai įrengė tinkamas nuovažas į gyventojų kiemus. Bendras sutvarkytų gatvių ilgis – per 1 km (Rambyno 1 km, Žvejų – 340 m). Tvarkant Rambyno gatvę įrengta ir dalis pėsčiųjų tako.
„Abi minėtos gatvės yra judrios, jas supa privatūs namai. Iki tvarkymo gatvės buvo duobėtos, o žvyrkelis kėlė daug problemų. Padarius planuotuosius darbus, gyventojai gali džiaugtis puikiai sutvarkytomis gatvėmis, kurios yra apšvistos seniau įrengtais žibintais, pritvirtintais ant elektros stulpų“, – pasakojo seniūnas D. Jurkšaitis.
Vilkyškių miestelio vaizdą pagerins ir gražiai tvarkomas, kone gyvenvietės centre esantis, būsimas amatų centras. Planuojama, kad jame įvairius užsiėmimus galės rengti Vilkyškių vidurinė mokykla. Mokiniai čia galės mokytis įvairiausio amato: nuo molio dirbinių žiedimo iki kalvystės.
Vilkyškių seniūnijos administracinio pastato antrajame aukšte taip pat vyksta atnaujinimo darbai. Čia netrukus bus įrengta jauki ir moderni konferencijų salė, bus patalpos miestelio bendruomenei.
Skyrė lėšų
Iki šiol seniūnijos administracinio pastato antrame aukšte buvo nuo sovietinių laikų likusi nedidelė salė. Išgriovus sienas ir sutvarkius patalpas, dabar čia atsiras kelių šimtų kvadratinių metrų dydžio salė per visą pastato antrą aukštą. Bendruomenės nariai čia galės organizuoti įvairius renginius, vakarones, sueigas.
Savivaldybės vadovai taip pat apsilankė Būbliškių kaime. Vietiniai gyventojai jau seniai laukia pagrindinės gatvės remonto. Pasak V. Komskio, renovuoti gatvę planuojama kitąmet, kai bus baigiamas vandentvarkos projektas ir bus tinkamos sąlygos gatvėms tvarkyti.
Bendra Pagėgių savivaldybės administracijos vykdomam projektui „Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ skirta ES lėšų suma sudaro beveik 3,56 mln. Lt.
Iš šių lėšų atnaujinami ir bendruomenės veiklai pritaikomi seniūnijos pastatai, įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, privažiavimai, tvarkomas privažiavimas prie vandens telkinio, rengiama sporto aikštelė, pėsčiųjų takas.
Sutvarkius viešąją šio seniūnijos ir seniūnaitijos centro aplinką bus sudarytos geresnės sąlygos tenkinti vietos gyventojų verslumo, kultūros ir aktyvaus poilsio poreikius. Atsiras daugiau galimybių organizuoti įvairius renginius, puoselėti vietines tradicijas, skatinti bendruomeniškumą. Gyvenvietė taps patrauklesnė verslo investicijoms, naujoms darbo vietoms kurti.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite