Gražėja Vilkyškių gyvenvietės erdvės

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė neseniai vyko į Vilkyškius, kur apžiūrėjo tvarkomas viešąsias erdves, renovuojamus objektus, tvarkomas gatves.

Asfaltas Vilkyškių gyventojams bus daug pranašesnis už buvusį žvyrkelį.

Amatų centras
Savivaldybės vadovai užsuko į naujai sutvarkytą Rambyno gatvę, pasidžiaugė puikiu rangovo darbu. Šiuo metu dar nesutvarkytos pagrindinio Pieninės gatvės kelkraščių nuovažos, kurias privalu tvarkyti VĮ „Tauragės regiono keliams“.
Pasak mero V. Komskio, dar šiemet bus kreiptasi į kelininkus dėl šio vaizdą gadinančio trūkumo pašalinimo.
Vilkyškių gyventojai džiaugiasi baigtomis sutvarkyti Rambyno ir Žvejų gatvėmis – čia žvyro dangą pakeitė asfaltas. Lėšų keliams tvarkyti ir su tuo susijusiems darbams lėšų gauta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis pasidžiaugė, kad sutvarkytose Rambyno ir Žvejų gatvėse kelininkai įrengė tinkamas nuovažas į gyventojų kiemus. Bendras sutvarkytų gatvių ilgis – per 1 km (Rambyno 1 km, Žvejų – 340 m). Tvarkant Rambyno gatvę įrengta ir dalis pėsčiųjų tako.
„Abi minėtos gatvės yra judrios, jas supa privatūs namai. Iki tvarkymo gatvės buvo duobėtos, o žvyrkelis kėlė daug problemų. Padarius planuotuosius darbus, gyventojai gali džiaugtis puikiai sutvarkytomis gatvėmis, kurios yra apšvistos seniau įrengtais žibintais, pritvirtintais ant elektros stulpų“, – pasakojo seniūnas D. Jurkšaitis.
Vilkyškių miestelio vaizdą pagerins ir gražiai tvarkomas, kone gyvenvietės centre esantis, būsimas amatų centras. Planuojama, kad jame įvairius užsiėmimus galės rengti Vilkyškių vidurinė mokykla. Mokiniai čia galės mokytis įvairiausio amato: nuo molio dirbinių žiedimo iki kalvystės.
Vilkyškių seniūnijos administracinio pastato antrajame aukšte taip pat vyksta atnaujinimo darbai. Čia netrukus bus įrengta jauki ir moderni konferencijų salė, bus patalpos miestelio bendruomenei.
Skyrė lėšų
Iki šiol seniūnijos administracinio pastato antrame aukšte buvo nuo sovietinių laikų likusi nedidelė salė. Išgriovus sienas ir sutvarkius patalpas, dabar čia atsiras kelių šimtų kvadratinių metrų dydžio salė per visą pastato antrą aukštą. Bendruomenės nariai čia galės organizuoti įvairius renginius, vakarones, sueigas.
Savivaldybės vadovai taip pat apsilankė Būbliškių kaime. Vietiniai gyventojai jau seniai laukia pagrindinės gatvės remonto. Pasak V. Komskio, renovuoti gatvę planuojama kitąmet, kai bus baigiamas vandentvarkos projektas ir bus tinkamos sąlygos gatvėms tvarkyti.
Bendra Pagėgių savivaldybės administracijos vykdomam projektui „Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ skirta ES lėšų suma sudaro beveik 3,56 mln. Lt.
Iš šių lėšų atnaujinami ir bendruomenės veiklai pritaikomi seniūnijos pastatai, įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, privažiavimai, tvarkomas privažiavimas prie vandens telkinio, rengiama sporto aikštelė, pėsčiųjų takas.
Sutvarkius viešąją šio seniūnijos ir seniūnaitijos centro aplinką bus sudarytos geresnės sąlygos tenkinti vietos gyventojų verslumo, kultūros ir aktyvaus poilsio poreikius. Atsiras daugiau galimybių organizuoti įvairius renginius, puoselėti vietines tradicijas, skatinti bendruomeniškumą. Gyvenvietė taps patrauklesnė verslo investicijoms, naujoms darbo vietoms kurti.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite