Gražėja Vilkyškių gyvenvietės erdvės

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė neseniai vyko į Vilkyškius, kur apžiūrėjo tvarkomas viešąsias erdves, renovuojamus objektus, tvarkomas gatves.

Asfaltas Vilkyškių gyventojams bus daug pranašesnis už buvusį žvyrkelį.

Amatų centras
Savivaldybės vadovai užsuko į naujai sutvarkytą Rambyno gatvę, pasidžiaugė puikiu rangovo darbu. Šiuo metu dar nesutvarkytos pagrindinio Pieninės gatvės kelkraščių nuovažos, kurias privalu tvarkyti VĮ „Tauragės regiono keliams“.
Pasak mero V. Komskio, dar šiemet bus kreiptasi į kelininkus dėl šio vaizdą gadinančio trūkumo pašalinimo.
Vilkyškių gyventojai džiaugiasi baigtomis sutvarkyti Rambyno ir Žvejų gatvėmis – čia žvyro dangą pakeitė asfaltas. Lėšų keliams tvarkyti ir su tuo susijusiems darbams lėšų gauta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis pasidžiaugė, kad sutvarkytose Rambyno ir Žvejų gatvėse kelininkai įrengė tinkamas nuovažas į gyventojų kiemus. Bendras sutvarkytų gatvių ilgis – per 1 km (Rambyno 1 km, Žvejų – 340 m). Tvarkant Rambyno gatvę įrengta ir dalis pėsčiųjų tako.
„Abi minėtos gatvės yra judrios, jas supa privatūs namai. Iki tvarkymo gatvės buvo duobėtos, o žvyrkelis kėlė daug problemų. Padarius planuotuosius darbus, gyventojai gali džiaugtis puikiai sutvarkytomis gatvėmis, kurios yra apšvistos seniau įrengtais žibintais, pritvirtintais ant elektros stulpų“, – pasakojo seniūnas D. Jurkšaitis.
Vilkyškių miestelio vaizdą pagerins ir gražiai tvarkomas, kone gyvenvietės centre esantis, būsimas amatų centras. Planuojama, kad jame įvairius užsiėmimus galės rengti Vilkyškių vidurinė mokykla. Mokiniai čia galės mokytis įvairiausio amato: nuo molio dirbinių žiedimo iki kalvystės.
Vilkyškių seniūnijos administracinio pastato antrajame aukšte taip pat vyksta atnaujinimo darbai. Čia netrukus bus įrengta jauki ir moderni konferencijų salė, bus patalpos miestelio bendruomenei.
Skyrė lėšų
Iki šiol seniūnijos administracinio pastato antrame aukšte buvo nuo sovietinių laikų likusi nedidelė salė. Išgriovus sienas ir sutvarkius patalpas, dabar čia atsiras kelių šimtų kvadratinių metrų dydžio salė per visą pastato antrą aukštą. Bendruomenės nariai čia galės organizuoti įvairius renginius, vakarones, sueigas.
Savivaldybės vadovai taip pat apsilankė Būbliškių kaime. Vietiniai gyventojai jau seniai laukia pagrindinės gatvės remonto. Pasak V. Komskio, renovuoti gatvę planuojama kitąmet, kai bus baigiamas vandentvarkos projektas ir bus tinkamos sąlygos gatvėms tvarkyti.
Bendra Pagėgių savivaldybės administracijos vykdomam projektui „Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ skirta ES lėšų suma sudaro beveik 3,56 mln. Lt.
Iš šių lėšų atnaujinami ir bendruomenės veiklai pritaikomi seniūnijos pastatai, įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, privažiavimai, tvarkomas privažiavimas prie vandens telkinio, rengiama sporto aikštelė, pėsčiųjų takas.
Sutvarkius viešąją šio seniūnijos ir seniūnaitijos centro aplinką bus sudarytos geresnės sąlygos tenkinti vietos gyventojų verslumo, kultūros ir aktyvaus poilsio poreikius. Atsiras daugiau galimybių organizuoti įvairius renginius, puoselėti vietines tradicijas, skatinti bendruomeniškumą. Gyvenvietė taps patrauklesnė verslo investicijoms, naujoms darbo vietoms kurti.

Simonas SKUTULAS

Hits: 21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite