Gražėja Vilkyškių gyvenvietės erdvės

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė neseniai vyko į Vilkyškius, kur apžiūrėjo tvarkomas viešąsias erdves, renovuojamus objektus, tvarkomas gatves.

Asfaltas Vilkyškių gyventojams bus daug pranašesnis už buvusį žvyrkelį.

Amatų centras
Savivaldybės vadovai užsuko į naujai sutvarkytą Rambyno gatvę, pasidžiaugė puikiu rangovo darbu. Šiuo metu dar nesutvarkytos pagrindinio Pieninės gatvės kelkraščių nuovažos, kurias privalu tvarkyti VĮ „Tauragės regiono keliams“.
Pasak mero V. Komskio, dar šiemet bus kreiptasi į kelininkus dėl šio vaizdą gadinančio trūkumo pašalinimo.
Vilkyškių gyventojai džiaugiasi baigtomis sutvarkyti Rambyno ir Žvejų gatvėmis – čia žvyro dangą pakeitė asfaltas. Lėšų keliams tvarkyti ir su tuo susijusiems darbams lėšų gauta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis pasidžiaugė, kad sutvarkytose Rambyno ir Žvejų gatvėse kelininkai įrengė tinkamas nuovažas į gyventojų kiemus. Bendras sutvarkytų gatvių ilgis – per 1 km (Rambyno 1 km, Žvejų – 340 m). Tvarkant Rambyno gatvę įrengta ir dalis pėsčiųjų tako.
„Abi minėtos gatvės yra judrios, jas supa privatūs namai. Iki tvarkymo gatvės buvo duobėtos, o žvyrkelis kėlė daug problemų. Padarius planuotuosius darbus, gyventojai gali džiaugtis puikiai sutvarkytomis gatvėmis, kurios yra apšvistos seniau įrengtais žibintais, pritvirtintais ant elektros stulpų“, – pasakojo seniūnas D. Jurkšaitis.
Vilkyškių miestelio vaizdą pagerins ir gražiai tvarkomas, kone gyvenvietės centre esantis, būsimas amatų centras. Planuojama, kad jame įvairius užsiėmimus galės rengti Vilkyškių vidurinė mokykla. Mokiniai čia galės mokytis įvairiausio amato: nuo molio dirbinių žiedimo iki kalvystės.
Vilkyškių seniūnijos administracinio pastato antrajame aukšte taip pat vyksta atnaujinimo darbai. Čia netrukus bus įrengta jauki ir moderni konferencijų salė, bus patalpos miestelio bendruomenei.
Skyrė lėšų
Iki šiol seniūnijos administracinio pastato antrame aukšte buvo nuo sovietinių laikų likusi nedidelė salė. Išgriovus sienas ir sutvarkius patalpas, dabar čia atsiras kelių šimtų kvadratinių metrų dydžio salė per visą pastato antrą aukštą. Bendruomenės nariai čia galės organizuoti įvairius renginius, vakarones, sueigas.
Savivaldybės vadovai taip pat apsilankė Būbliškių kaime. Vietiniai gyventojai jau seniai laukia pagrindinės gatvės remonto. Pasak V. Komskio, renovuoti gatvę planuojama kitąmet, kai bus baigiamas vandentvarkos projektas ir bus tinkamos sąlygos gatvėms tvarkyti.
Bendra Pagėgių savivaldybės administracijos vykdomam projektui „Vilkyškių gyvenvietės viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ skirta ES lėšų suma sudaro beveik 3,56 mln. Lt.
Iš šių lėšų atnaujinami ir bendruomenės veiklai pritaikomi seniūnijos pastatai, įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, privažiavimai, tvarkomas privažiavimas prie vandens telkinio, rengiama sporto aikštelė, pėsčiųjų takas.
Sutvarkius viešąją šio seniūnijos ir seniūnaitijos centro aplinką bus sudarytos geresnės sąlygos tenkinti vietos gyventojų verslumo, kultūros ir aktyvaus poilsio poreikius. Atsiras daugiau galimybių organizuoti įvairius renginius, puoselėti vietines tradicijas, skatinti bendruomeniškumą. Gyvenvietė taps patrauklesnė verslo investicijoms, naujoms darbo vietoms kurti.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite