Seneliams laisvų vietų liko Šilutės socialinės globos namų Saugų padalinyje

globos namaiPrieš metus Šilutės senelių globos namai pervadinti Šilutės socialinės globos namais, o šiemet šią įstaigą palietė dar viena permaina: Saugose atidarytas padalinys. Mat neliko Saugose vaikų globos namų, vaikų šeimynos išsikėlė gyventi į namus sodybose. Savivaldybė ištuštėjusiame pastate įrengė patalpų seneliams bei neseniems neįgaliesiems gyventi.

Yra 10 laisvų vietų

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė sakė, kad prašymų apgyvendinti gaunama, jie svarstomi, tačiau ilgų eilių jau neliko.

Šilutėje yra 42 vietos, visos užimtos, Saugose yra 38 vietos, iš jų 2 skirtos „atokvėpio“ paslaugai, 28 vietos jau užimtos, dar yra 10 laisvų vietų. „Posėdyje svarstome ir net po 20 prašymų. Kaip žinote, šiuose namuose įkurdinami tik mūsų rajono gyventojai, priimami ne tik seneliai, bet ir neįgalūs suaugusieji“, – sakė A. Barauskienė. Ji patikino, kad Saugose padalinys pasiteisino, nauda akivaizdi, pagalbos sulaukia vis daugiau žmonių.

Šilutės socialinės globos namų direktorė Evelina Rimkutė teigė, jog globojamų asmenų įstaiga sulaukia ne tik po kartą per mėnesį vykstančio posėdžio Savivaldybėje. Pasitaiko ir skubių atvejų, kai atveža žmogų ir tenka juo pasirūpinti nedelsiant. Dauguma globotinių esą seneliai, keli – vyresnio amžiaus neįgalūs žmonės.

Dėl plintančio COVID-19 užkrato mirė tik vienas globotas asmuo, kuris užsikrėtė patekęs į Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių. Anot E. Rimkutės, globotiniai į ligoninę vežami retai, nes, jeigu įmanoma, geriau slaugyti patiems.

„Mūsų globotinius lanko galimybių pasus turintys artimieji, viduje gali pabūti 15 minučių, lauke – kiek nori. Žinoma, priklauso nuo oro. Jaučiame, kad yra tas namų ilgesys… 20 procentų pensijos lieka jiems, o vaistais, rūbais mes aprūpiname. Maitinimas irgi geras. Mūsų darbuotojai už globotinių pinigus nuperka jų prašomų saldumynų, kitko“, – pasakojo E. Rimkutė.

Globotinius lanko artimieji

Į klausimą, kodėl artimieji negloboja senelių ar neįgaliųjų patys, kodėl tai užkrauta mokesčių mokėtojams ji atsakė: „Seno žmogaus, neįgalaus slaugymas ir priežiūra namuose per mėnesį atsieitų kelis šimtus eurų… Gal ne visi vaikai tiek išgalėtų mokėti. Jie dirba, turi savo šeimas, vaikų. Juk slaugytoją tektų samdyti, mokėti jai pinigus, dar nupirkti maisto, visų kitų slaugymo priemonių. Dar pridėkime komunalinius mokesčius…“

Kaip yra paskelbusi Savivaldybė, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. kovo 12 d.  Šilutės socialinės globos namams suteikė licenciją ilgalaikei, trumpalaikei institucinei socialinei globai teikti.

Institucinės socialinės globos paslaugos teikiamos ne tik senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims (tarp jų ir turintiems sunkią negalią), kuriems nustatytas visiškas arba dalinis nesavarankiškumas, bet ir suaugusiems darbingo amžiaus asmenims su negalia (tarp jų ir turintiems sunkią negalią), kuriems nustatytas visiškas arba dalinis nesavarankiškumas.

Šilutės socialinės globos namuose taip pat pradėta teikti trumpalaikės socialinės globos paslaugas  ir „atokvėpio“ paslaugą. Tai reiškia, kad namuose slaugomą asmenį priimtų į Socialinės globos namus, kad jį slaugantis galėtų pailsėti, atgauti jėgas, pasirūpinti savo sveikata.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite