Seneliams laisvų vietų liko Šilutės socialinės globos namų Saugų padalinyje

globos namaiPrieš metus Šilutės senelių globos namai pervadinti Šilutės socialinės globos namais, o šiemet šią įstaigą palietė dar viena permaina: Saugose atidarytas padalinys. Mat neliko Saugose vaikų globos namų, vaikų šeimynos išsikėlė gyventi į namus sodybose. Savivaldybė ištuštėjusiame pastate įrengė patalpų seneliams bei neseniems neįgaliesiems gyventi.

Yra 10 laisvų vietų

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė sakė, kad prašymų apgyvendinti gaunama, jie svarstomi, tačiau ilgų eilių jau neliko.

Šilutėje yra 42 vietos, visos užimtos, Saugose yra 38 vietos, iš jų 2 skirtos „atokvėpio“ paslaugai, 28 vietos jau užimtos, dar yra 10 laisvų vietų. „Posėdyje svarstome ir net po 20 prašymų. Kaip žinote, šiuose namuose įkurdinami tik mūsų rajono gyventojai, priimami ne tik seneliai, bet ir neįgalūs suaugusieji“, – sakė A. Barauskienė. Ji patikino, kad Saugose padalinys pasiteisino, nauda akivaizdi, pagalbos sulaukia vis daugiau žmonių.

Šilutės socialinės globos namų direktorė Evelina Rimkutė teigė, jog globojamų asmenų įstaiga sulaukia ne tik po kartą per mėnesį vykstančio posėdžio Savivaldybėje. Pasitaiko ir skubių atvejų, kai atveža žmogų ir tenka juo pasirūpinti nedelsiant. Dauguma globotinių esą seneliai, keli – vyresnio amžiaus neįgalūs žmonės.

Dėl plintančio COVID-19 užkrato mirė tik vienas globotas asmuo, kuris užsikrėtė patekęs į Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių. Anot E. Rimkutės, globotiniai į ligoninę vežami retai, nes, jeigu įmanoma, geriau slaugyti patiems.

„Mūsų globotinius lanko galimybių pasus turintys artimieji, viduje gali pabūti 15 minučių, lauke – kiek nori. Žinoma, priklauso nuo oro. Jaučiame, kad yra tas namų ilgesys… 20 procentų pensijos lieka jiems, o vaistais, rūbais mes aprūpiname. Maitinimas irgi geras. Mūsų darbuotojai už globotinių pinigus nuperka jų prašomų saldumynų, kitko“, – pasakojo E. Rimkutė.

Globotinius lanko artimieji

Į klausimą, kodėl artimieji negloboja senelių ar neįgaliųjų patys, kodėl tai užkrauta mokesčių mokėtojams ji atsakė: „Seno žmogaus, neįgalaus slaugymas ir priežiūra namuose per mėnesį atsieitų kelis šimtus eurų… Gal ne visi vaikai tiek išgalėtų mokėti. Jie dirba, turi savo šeimas, vaikų. Juk slaugytoją tektų samdyti, mokėti jai pinigus, dar nupirkti maisto, visų kitų slaugymo priemonių. Dar pridėkime komunalinius mokesčius…“

Kaip yra paskelbusi Savivaldybė, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. kovo 12 d.  Šilutės socialinės globos namams suteikė licenciją ilgalaikei, trumpalaikei institucinei socialinei globai teikti.

Institucinės socialinės globos paslaugos teikiamos ne tik senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims (tarp jų ir turintiems sunkią negalią), kuriems nustatytas visiškas arba dalinis nesavarankiškumas, bet ir suaugusiems darbingo amžiaus asmenims su negalia (tarp jų ir turintiems sunkią negalią), kuriems nustatytas visiškas arba dalinis nesavarankiškumas.

Šilutės socialinės globos namuose taip pat pradėta teikti trumpalaikės socialinės globos paslaugas  ir „atokvėpio“ paslaugą. Tai reiškia, kad namuose slaugomą asmenį priimtų į Socialinės globos namus, kad jį slaugantis galėtų pailsėti, atgauti jėgas, pasirūpinti savo sveikata.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite