Seneliams laisvų vietų liko Šilutės socialinės globos namų Saugų padalinyje

globos namaiPrieš metus Šilutės senelių globos namai pervadinti Šilutės socialinės globos namais, o šiemet šią įstaigą palietė dar viena permaina: Saugose atidarytas padalinys. Mat neliko Saugose vaikų globos namų, vaikų šeimynos išsikėlė gyventi į namus sodybose. Savivaldybė ištuštėjusiame pastate įrengė patalpų seneliams bei neseniems neįgaliesiems gyventi.

Yra 10 laisvų vietų

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė sakė, kad prašymų apgyvendinti gaunama, jie svarstomi, tačiau ilgų eilių jau neliko.

Šilutėje yra 42 vietos, visos užimtos, Saugose yra 38 vietos, iš jų 2 skirtos „atokvėpio“ paslaugai, 28 vietos jau užimtos, dar yra 10 laisvų vietų. „Posėdyje svarstome ir net po 20 prašymų. Kaip žinote, šiuose namuose įkurdinami tik mūsų rajono gyventojai, priimami ne tik seneliai, bet ir neįgalūs suaugusieji“, – sakė A. Barauskienė. Ji patikino, kad Saugose padalinys pasiteisino, nauda akivaizdi, pagalbos sulaukia vis daugiau žmonių.

Šilutės socialinės globos namų direktorė Evelina Rimkutė teigė, jog globojamų asmenų įstaiga sulaukia ne tik po kartą per mėnesį vykstančio posėdžio Savivaldybėje. Pasitaiko ir skubių atvejų, kai atveža žmogų ir tenka juo pasirūpinti nedelsiant. Dauguma globotinių esą seneliai, keli – vyresnio amžiaus neįgalūs žmonės.

Dėl plintančio COVID-19 užkrato mirė tik vienas globotas asmuo, kuris užsikrėtė patekęs į Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių. Anot E. Rimkutės, globotiniai į ligoninę vežami retai, nes, jeigu įmanoma, geriau slaugyti patiems.

„Mūsų globotinius lanko galimybių pasus turintys artimieji, viduje gali pabūti 15 minučių, lauke – kiek nori. Žinoma, priklauso nuo oro. Jaučiame, kad yra tas namų ilgesys… 20 procentų pensijos lieka jiems, o vaistais, rūbais mes aprūpiname. Maitinimas irgi geras. Mūsų darbuotojai už globotinių pinigus nuperka jų prašomų saldumynų, kitko“, – pasakojo E. Rimkutė.

Globotinius lanko artimieji

Į klausimą, kodėl artimieji negloboja senelių ar neįgaliųjų patys, kodėl tai užkrauta mokesčių mokėtojams ji atsakė: „Seno žmogaus, neįgalaus slaugymas ir priežiūra namuose per mėnesį atsieitų kelis šimtus eurų… Gal ne visi vaikai tiek išgalėtų mokėti. Jie dirba, turi savo šeimas, vaikų. Juk slaugytoją tektų samdyti, mokėti jai pinigus, dar nupirkti maisto, visų kitų slaugymo priemonių. Dar pridėkime komunalinius mokesčius…“

Kaip yra paskelbusi Savivaldybė, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. kovo 12 d.  Šilutės socialinės globos namams suteikė licenciją ilgalaikei, trumpalaikei institucinei socialinei globai teikti.

Institucinės socialinės globos paslaugos teikiamos ne tik senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims (tarp jų ir turintiems sunkią negalią), kuriems nustatytas visiškas arba dalinis nesavarankiškumas, bet ir suaugusiems darbingo amžiaus asmenims su negalia (tarp jų ir turintiems sunkią negalią), kuriems nustatytas visiškas arba dalinis nesavarankiškumas.

Šilutės socialinės globos namuose taip pat pradėta teikti trumpalaikės socialinės globos paslaugas  ir „atokvėpio“ paslaugą. Tai reiškia, kad namuose slaugomą asmenį priimtų į Socialinės globos namus, kad jį slaugantis galėtų pailsėti, atgauti jėgas, pasirūpinti savo sveikata.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite