Gimnazijos svečiai ragavo sprangios kalinių duonos

Balandžio 11-oji paskelbta Tarptautine koncentracijos stovyklų kalinių išlaisvinimo diena. Šią dieną 1945 m. buvo išlaisvinti Buchenvaldo koncentracijos stovyklos kaliniai.

Pamokos metu „Švėkšnos“ gimnazijos mokiniai tapo koncentracijos stovyklos kaliniais.

Pamokos metu „Švėkšnos“ gimnazijos mokiniai tapo koncentracijos stovyklos kaliniais.

 

Minint Tarptautinę koncentracijos stovyklų kalinių išlaisvinimo dieną, netoli Pagėgių veikusios koncentracijos stovyklos „Oflager 53“ teritorijoje vyko netradicinė integruota istorijos, lietuvių kalbos ir vokiečių kalbos pamoka „Žmogus prievartos pasaulyje“. Pamoką organizavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos istorijos mokytoja Kristina Dargužienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Vaivadienė bei vokiečių ir lietuvių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė. Šiame netradiciniame renginyje dalyvavo svečiai iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos – aštuntokai ir jų klasės auklėtoja Rasvita Kundrotaitė.
Prieš patekdami į „koncentracijos stovyklą“, svečiai pirmiausia aplankė Pagėgių Algimanto Mackaus gimnaziją – su mokyklos erdvėmis supažindino gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas ir pavaduotoja ugdymui Loreta Vytuvienė. Lietuvių kalbos mokytoja bei A. Mackaus muziejaus vadovė Vilma Vaivadienė Švėkšnos gimnazistams papasakojo apie iš Pagėgių kilusį įžymų poetą A. Mackų ir pristatė mokykloje įkurtą jo muziejų.
Po šilto priėmimo gimnazijoje svečių laukė sunkūs fiziniai ir dvasiniai išbandymai, kuriuos jiems buvo paruošę koncentracijos stovyklos prižiūrėtojai – IIbg klasės mokiniai.
Atvykę į koncentracijos stovyklą švėkšniškiai tapo kaliniais, kurie buvo suskirstyti į vyrų ir moterų blokus ir išrikiuoti. Kaliniams buvo išdalintos dryžuotos kepuraitės bei suteikti numeriai.

Su netradicinės pamokos dalyviais žuvusiuosius pagerbė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Su netradicinės pamokos dalyviais žuvusiuosius pagerbė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Stovyklos prižiūrėtojai, sakydami įvairias komandas lietuviškai ir vokiškai, imitavo tuo metu koncentracijos stovykloje galiojusią tvarką. Už taisyklių nesilaikymą ir komandų nepaisymą nepaklusniems kaliniams buvo skiriamos griežtos bausmės: pritūpimai, pabaksnojimai lazda, atsispaudimai, ėjimas žąsele ir kt.
Pamokos metu stovyklos prižiūrėtojai pateikė kaliniams svarbiausius istorijos faktus, supažindino su koncentracijos stovyklų atsiradimo ir „Oflager 53“ įkūrimo istorija. Jie taip pat papasakojo „Oflager 53“ kalėjusių žmonių atsiminimus. Pamokos dalyviai išgirdo nerašytas koncentracijos stovyklos taisykles, kurių laikydamiesi karo belaisviai galėjo išgyventi ir išlikti žmonėmis. Vienas iš išlikimo lageryje būdų buvo kūryba. Mokiniai klausėsi buvusių kalinių sukurtų vokiškų eilėraščių: „Der Kamin“ („Kaminas“) ir „Der Häftling“ („Kalinys“).
Pamokos pabaigoje prie pagrindinio paminklo buvo uždegtos žvakutės bei tylos minute pagerbti žuvusieji. Kartu su netradicinės pamokos dalyviais žuvusiuosius pagerbė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Po sunkių išbandymų koncentracijos stovyklos prižiūrėtojai kaliniams išdalino dienos maisto davinį – po sudžiūvusios juodos duonos riekę.
Po renginio Švėkšnos gimnazistai grįžo į mokyklą aptarti patirtų įspūdžių. O jų buvo įvairių… Kai kurie prisipažino, kad pamokoje jautėsi kaip kaliniai ar kareiviai, buvo sunku atlikti skirtas užduotis bei vykdyti komandas. Kiti sakė išsigandę griežtų prižiūrėtojų. Didžiausią įspūdį pamokos dalyviams padarė griežta tvarka, negailestingi prižiūrėtojai, vokiečių kalba, dryžuotos kepuraitės, gamta, istorijos faktai, susidūrimas su realybe.
Nors Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniams teko patirti daug sunkių išbandymų, paragauti koncentracijos stovyklos kalinių duonos, tačiau namo jie išvyko linksmi, kupini gerų įspūdžių ir gerai nusiteikę.

Loreta Skvirbienė
Vokiečių kalbos ir
lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite