Gerų virėjų – skanūs pietūs

Pagėgių krašto mokyklose tebėra valgyklų, kurias išlaiko Savivaldybė, tad mokiniai kasdien valgo vietoje pagamintą šviežią ir skanų maistą. Tuo įsitikinome Stoniškių pagrindinėje mokykloje, kur valgykloje dirba didelį virėjų stažą turinčios Aldona Gvildienė ir Regina Genienė.

Stoniškių pagrindinės mokyklos valgykloje jau daug metų dirba vyresnioji virėja Aldona Gvildienė (dešinėje) ir virėja Regina Genienė.
Autorės nuotr.

Baigiasi pertrauka, Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai jau būriuojasi kieme, valgykla ištuštėja. Vaikai nešasi po apelsiną. Jie ką tik pavalgė karštos sriubos, kuri pastarąsias dvi savaites kasdien vis kitokia. Vyresnioji virėja Aldona Gvildienė paaiškina, kad vaikams verdama penkiolikos rūšių sriuba: barščiai, kurie būna su pupelėmis arba su kopūstais, agurkinė, žirnių, pupelių, rūgštynių ir įvairios kitokios. Kalbos, kad vaikai nemėgsta sriubos, esą netiesa. Sriubą valgo visi, kartais pasitaiko, kad paprašo įpilti ir antrą lėkštę. Gauna, nes jos išverdama per 80 porcijų. Sočiai pavalgo ir mokiniai, ir pedagogai. Kitų lankytojų čia neaptarnaujama.
Iš 129 mokinių 69 pietus gauna nemokamai. Vieno tokio mokinio pietums per dieną skirta 4,69 Lt. Mokantiems už pietus kainuoja 30 proc. brangiau. Trečiadienį, kai užsukome į valgyklą, buvo varškės diena: vaikai galėjo rinktis varškės apkepą arba virtinukus. Kitą dieną antrasis patiekalas buvo iš žuvies: kepta žuvis arba žuvies kotletas. Antrieji patiekalai būna iš paukštienos, jautienos, kiaulienos, varškės, žuvies, bulvių ir t. t. Pietums duodama ir sulčių gėrimo, obuolių ar džiovintų vaisių kompoto, razinų kompoto ir kt.
A. Gvildienė pasakojo, kad ne tik sriubos, bet ir gėrimo mokiniai gauna tiek, kiek nori: kartais atsigerti vaikai užbėga ir gerokai po pietų. „Duonelės ant stalų pridėta kupinos lėkštės, visi valgo kiek nori. Vaikai patenkinti, nesiskundžia, rodos, nepasitaikė, kad iš valgyklos išeitų alkani“, – kalbėjo virėja, o mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė įterpė, kad čia maistas būna šviežias, skanus, o porcijos – didelės. Pasirodo, tokius pietus galima aptiekti tik už 4,69 Lt.
Mokyklos direktorė priminė, kad greitai pagal europinę programą mokiniai nemokamai gaus vaisių, sūrelių, jogurtų, galbūt net sūrio lazdelių. Rodos, vaikui skirtas nemokamas davinys būsiąs supakuotas. Toks nemokamas maistas mokyklą pasieks galbūt jau kitą mėnesį.
Daržoves, laimėjęs konkursą, tiekia ŽŪK „Piktupėnų javas“ (Pagėgių sav.). Ir Šilgalių mokykloje, kuri priklauso Stoniškių pagrindinei mokyklai, tądien girdėjome, kad piktupėniškių kooperatyvas tiekia geras daržoves, o kai anksčiau atveždavo raugintų kopūstų, nebuvo jų nemėgstančių.
Mokyklos direktorė pridūrė, kad vyresnioji virėja A. Gvildienė slegia ir labai skanius sūrius – ne vienoje šventėje jų skanauta. Ši moteris mokyklos valgykloje dirba jau dvidešimtus metus, kaip vyresnioji virėja turi ir papildomą darbą – tvarko valgyklos dokumentus. Virėja Regina Genienė mokyklos valgykloje sukasi aštunti metai, jo bendras virėjos stažas – net 33-eji metai.
Šį rudenį šios abi Stoniškių virėjos mokyklos valgykloje jaučiasi kaip mamos virtuvėje, gamina per 100 pavadinimų antrųjų patiekalų. Ir moksleiviai pastebi, kad maistas – įvairus, galima pasirinkti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite