Gerų virėjų – skanūs pietūs

Pagėgių krašto mokyklose tebėra valgyklų, kurias išlaiko Savivaldybė, tad mokiniai kasdien valgo vietoje pagamintą šviežią ir skanų maistą. Tuo įsitikinome Stoniškių pagrindinėje mokykloje, kur valgykloje dirba didelį virėjų stažą turinčios Aldona Gvildienė ir Regina Genienė.

Stoniškių pagrindinės mokyklos valgykloje jau daug metų dirba vyresnioji virėja Aldona Gvildienė (dešinėje) ir virėja Regina Genienė.
Autorės nuotr.

Baigiasi pertrauka, Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai jau būriuojasi kieme, valgykla ištuštėja. Vaikai nešasi po apelsiną. Jie ką tik pavalgė karštos sriubos, kuri pastarąsias dvi savaites kasdien vis kitokia. Vyresnioji virėja Aldona Gvildienė paaiškina, kad vaikams verdama penkiolikos rūšių sriuba: barščiai, kurie būna su pupelėmis arba su kopūstais, agurkinė, žirnių, pupelių, rūgštynių ir įvairios kitokios. Kalbos, kad vaikai nemėgsta sriubos, esą netiesa. Sriubą valgo visi, kartais pasitaiko, kad paprašo įpilti ir antrą lėkštę. Gauna, nes jos išverdama per 80 porcijų. Sočiai pavalgo ir mokiniai, ir pedagogai. Kitų lankytojų čia neaptarnaujama.
Iš 129 mokinių 69 pietus gauna nemokamai. Vieno tokio mokinio pietums per dieną skirta 4,69 Lt. Mokantiems už pietus kainuoja 30 proc. brangiau. Trečiadienį, kai užsukome į valgyklą, buvo varškės diena: vaikai galėjo rinktis varškės apkepą arba virtinukus. Kitą dieną antrasis patiekalas buvo iš žuvies: kepta žuvis arba žuvies kotletas. Antrieji patiekalai būna iš paukštienos, jautienos, kiaulienos, varškės, žuvies, bulvių ir t. t. Pietums duodama ir sulčių gėrimo, obuolių ar džiovintų vaisių kompoto, razinų kompoto ir kt.
A. Gvildienė pasakojo, kad ne tik sriubos, bet ir gėrimo mokiniai gauna tiek, kiek nori: kartais atsigerti vaikai užbėga ir gerokai po pietų. „Duonelės ant stalų pridėta kupinos lėkštės, visi valgo kiek nori. Vaikai patenkinti, nesiskundžia, rodos, nepasitaikė, kad iš valgyklos išeitų alkani“, – kalbėjo virėja, o mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė įterpė, kad čia maistas būna šviežias, skanus, o porcijos – didelės. Pasirodo, tokius pietus galima aptiekti tik už 4,69 Lt.
Mokyklos direktorė priminė, kad greitai pagal europinę programą mokiniai nemokamai gaus vaisių, sūrelių, jogurtų, galbūt net sūrio lazdelių. Rodos, vaikui skirtas nemokamas davinys būsiąs supakuotas. Toks nemokamas maistas mokyklą pasieks galbūt jau kitą mėnesį.
Daržoves, laimėjęs konkursą, tiekia ŽŪK „Piktupėnų javas“ (Pagėgių sav.). Ir Šilgalių mokykloje, kuri priklauso Stoniškių pagrindinei mokyklai, tądien girdėjome, kad piktupėniškių kooperatyvas tiekia geras daržoves, o kai anksčiau atveždavo raugintų kopūstų, nebuvo jų nemėgstančių.
Mokyklos direktorė pridūrė, kad vyresnioji virėja A. Gvildienė slegia ir labai skanius sūrius – ne vienoje šventėje jų skanauta. Ši moteris mokyklos valgykloje dirba jau dvidešimtus metus, kaip vyresnioji virėja turi ir papildomą darbą – tvarko valgyklos dokumentus. Virėja Regina Genienė mokyklos valgykloje sukasi aštunti metai, jo bendras virėjos stažas – net 33-eji metai.
Šį rudenį šios abi Stoniškių virėjos mokyklos valgykloje jaučiasi kaip mamos virtuvėje, gamina per 100 pavadinimų antrųjų patiekalų. Ir moksleiviai pastebi, kad maistas – įvairus, galima pasirinkti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite