Gerų virėjų – skanūs pietūs

Pagėgių krašto mokyklose tebėra valgyklų, kurias išlaiko Savivaldybė, tad mokiniai kasdien valgo vietoje pagamintą šviežią ir skanų maistą. Tuo įsitikinome Stoniškių pagrindinėje mokykloje, kur valgykloje dirba didelį virėjų stažą turinčios Aldona Gvildienė ir Regina Genienė.

Stoniškių pagrindinės mokyklos valgykloje jau daug metų dirba vyresnioji virėja Aldona Gvildienė (dešinėje) ir virėja Regina Genienė.
Autorės nuotr.

Baigiasi pertrauka, Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai jau būriuojasi kieme, valgykla ištuštėja. Vaikai nešasi po apelsiną. Jie ką tik pavalgė karštos sriubos, kuri pastarąsias dvi savaites kasdien vis kitokia. Vyresnioji virėja Aldona Gvildienė paaiškina, kad vaikams verdama penkiolikos rūšių sriuba: barščiai, kurie būna su pupelėmis arba su kopūstais, agurkinė, žirnių, pupelių, rūgštynių ir įvairios kitokios. Kalbos, kad vaikai nemėgsta sriubos, esą netiesa. Sriubą valgo visi, kartais pasitaiko, kad paprašo įpilti ir antrą lėkštę. Gauna, nes jos išverdama per 80 porcijų. Sočiai pavalgo ir mokiniai, ir pedagogai. Kitų lankytojų čia neaptarnaujama.
Iš 129 mokinių 69 pietus gauna nemokamai. Vieno tokio mokinio pietums per dieną skirta 4,69 Lt. Mokantiems už pietus kainuoja 30 proc. brangiau. Trečiadienį, kai užsukome į valgyklą, buvo varškės diena: vaikai galėjo rinktis varškės apkepą arba virtinukus. Kitą dieną antrasis patiekalas buvo iš žuvies: kepta žuvis arba žuvies kotletas. Antrieji patiekalai būna iš paukštienos, jautienos, kiaulienos, varškės, žuvies, bulvių ir t. t. Pietums duodama ir sulčių gėrimo, obuolių ar džiovintų vaisių kompoto, razinų kompoto ir kt.
A. Gvildienė pasakojo, kad ne tik sriubos, bet ir gėrimo mokiniai gauna tiek, kiek nori: kartais atsigerti vaikai užbėga ir gerokai po pietų. „Duonelės ant stalų pridėta kupinos lėkštės, visi valgo kiek nori. Vaikai patenkinti, nesiskundžia, rodos, nepasitaikė, kad iš valgyklos išeitų alkani“, – kalbėjo virėja, o mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė įterpė, kad čia maistas būna šviežias, skanus, o porcijos – didelės. Pasirodo, tokius pietus galima aptiekti tik už 4,69 Lt.
Mokyklos direktorė priminė, kad greitai pagal europinę programą mokiniai nemokamai gaus vaisių, sūrelių, jogurtų, galbūt net sūrio lazdelių. Rodos, vaikui skirtas nemokamas davinys būsiąs supakuotas. Toks nemokamas maistas mokyklą pasieks galbūt jau kitą mėnesį.
Daržoves, laimėjęs konkursą, tiekia ŽŪK „Piktupėnų javas“ (Pagėgių sav.). Ir Šilgalių mokykloje, kuri priklauso Stoniškių pagrindinei mokyklai, tądien girdėjome, kad piktupėniškių kooperatyvas tiekia geras daržoves, o kai anksčiau atveždavo raugintų kopūstų, nebuvo jų nemėgstančių.
Mokyklos direktorė pridūrė, kad vyresnioji virėja A. Gvildienė slegia ir labai skanius sūrius – ne vienoje šventėje jų skanauta. Ši moteris mokyklos valgykloje dirba jau dvidešimtus metus, kaip vyresnioji virėja turi ir papildomą darbą – tvarko valgyklos dokumentus. Virėja Regina Genienė mokyklos valgykloje sukasi aštunti metai, jo bendras virėjos stažas – net 33-eji metai.
Šį rudenį šios abi Stoniškių virėjos mokyklos valgykloje jaučiasi kaip mamos virtuvėje, gamina per 100 pavadinimų antrųjų patiekalų. Ir moksleiviai pastebi, kad maistas – įvairus, galima pasirinkti.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 55

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite