Gerų virėjų – skanūs pietūs

Pagėgių krašto mokyklose tebėra valgyklų, kurias išlaiko Savivaldybė, tad mokiniai kasdien valgo vietoje pagamintą šviežią ir skanų maistą. Tuo įsitikinome Stoniškių pagrindinėje mokykloje, kur valgykloje dirba didelį virėjų stažą turinčios Aldona Gvildienė ir Regina Genienė.

Stoniškių pagrindinės mokyklos valgykloje jau daug metų dirba vyresnioji virėja Aldona Gvildienė (dešinėje) ir virėja Regina Genienė.
Autorės nuotr.

Baigiasi pertrauka, Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai jau būriuojasi kieme, valgykla ištuštėja. Vaikai nešasi po apelsiną. Jie ką tik pavalgė karštos sriubos, kuri pastarąsias dvi savaites kasdien vis kitokia. Vyresnioji virėja Aldona Gvildienė paaiškina, kad vaikams verdama penkiolikos rūšių sriuba: barščiai, kurie būna su pupelėmis arba su kopūstais, agurkinė, žirnių, pupelių, rūgštynių ir įvairios kitokios. Kalbos, kad vaikai nemėgsta sriubos, esą netiesa. Sriubą valgo visi, kartais pasitaiko, kad paprašo įpilti ir antrą lėkštę. Gauna, nes jos išverdama per 80 porcijų. Sočiai pavalgo ir mokiniai, ir pedagogai. Kitų lankytojų čia neaptarnaujama.
Iš 129 mokinių 69 pietus gauna nemokamai. Vieno tokio mokinio pietums per dieną skirta 4,69 Lt. Mokantiems už pietus kainuoja 30 proc. brangiau. Trečiadienį, kai užsukome į valgyklą, buvo varškės diena: vaikai galėjo rinktis varškės apkepą arba virtinukus. Kitą dieną antrasis patiekalas buvo iš žuvies: kepta žuvis arba žuvies kotletas. Antrieji patiekalai būna iš paukštienos, jautienos, kiaulienos, varškės, žuvies, bulvių ir t. t. Pietums duodama ir sulčių gėrimo, obuolių ar džiovintų vaisių kompoto, razinų kompoto ir kt.
A. Gvildienė pasakojo, kad ne tik sriubos, bet ir gėrimo mokiniai gauna tiek, kiek nori: kartais atsigerti vaikai užbėga ir gerokai po pietų. „Duonelės ant stalų pridėta kupinos lėkštės, visi valgo kiek nori. Vaikai patenkinti, nesiskundžia, rodos, nepasitaikė, kad iš valgyklos išeitų alkani“, – kalbėjo virėja, o mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė įterpė, kad čia maistas būna šviežias, skanus, o porcijos – didelės. Pasirodo, tokius pietus galima aptiekti tik už 4,69 Lt.
Mokyklos direktorė priminė, kad greitai pagal europinę programą mokiniai nemokamai gaus vaisių, sūrelių, jogurtų, galbūt net sūrio lazdelių. Rodos, vaikui skirtas nemokamas davinys būsiąs supakuotas. Toks nemokamas maistas mokyklą pasieks galbūt jau kitą mėnesį.
Daržoves, laimėjęs konkursą, tiekia ŽŪK „Piktupėnų javas“ (Pagėgių sav.). Ir Šilgalių mokykloje, kuri priklauso Stoniškių pagrindinei mokyklai, tądien girdėjome, kad piktupėniškių kooperatyvas tiekia geras daržoves, o kai anksčiau atveždavo raugintų kopūstų, nebuvo jų nemėgstančių.
Mokyklos direktorė pridūrė, kad vyresnioji virėja A. Gvildienė slegia ir labai skanius sūrius – ne vienoje šventėje jų skanauta. Ši moteris mokyklos valgykloje dirba jau dvidešimtus metus, kaip vyresnioji virėja turi ir papildomą darbą – tvarko valgyklos dokumentus. Virėja Regina Genienė mokyklos valgykloje sukasi aštunti metai, jo bendras virėjos stažas – net 33-eji metai.
Šį rudenį šios abi Stoniškių virėjos mokyklos valgykloje jaučiasi kaip mamos virtuvėje, gamina per 100 pavadinimų antrųjų patiekalų. Ir moksleiviai pastebi, kad maistas – įvairus, galima pasirinkti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite