Gerų virėjų – skanūs pietūs

Pagėgių krašto mokyklose tebėra valgyklų, kurias išlaiko Savivaldybė, tad mokiniai kasdien valgo vietoje pagamintą šviežią ir skanų maistą. Tuo įsitikinome Stoniškių pagrindinėje mokykloje, kur valgykloje dirba didelį virėjų stažą turinčios Aldona Gvildienė ir Regina Genienė.

Stoniškių pagrindinės mokyklos valgykloje jau daug metų dirba vyresnioji virėja Aldona Gvildienė (dešinėje) ir virėja Regina Genienė.
Autorės nuotr.

Baigiasi pertrauka, Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai jau būriuojasi kieme, valgykla ištuštėja. Vaikai nešasi po apelsiną. Jie ką tik pavalgė karštos sriubos, kuri pastarąsias dvi savaites kasdien vis kitokia. Vyresnioji virėja Aldona Gvildienė paaiškina, kad vaikams verdama penkiolikos rūšių sriuba: barščiai, kurie būna su pupelėmis arba su kopūstais, agurkinė, žirnių, pupelių, rūgštynių ir įvairios kitokios. Kalbos, kad vaikai nemėgsta sriubos, esą netiesa. Sriubą valgo visi, kartais pasitaiko, kad paprašo įpilti ir antrą lėkštę. Gauna, nes jos išverdama per 80 porcijų. Sočiai pavalgo ir mokiniai, ir pedagogai. Kitų lankytojų čia neaptarnaujama.
Iš 129 mokinių 69 pietus gauna nemokamai. Vieno tokio mokinio pietums per dieną skirta 4,69 Lt. Mokantiems už pietus kainuoja 30 proc. brangiau. Trečiadienį, kai užsukome į valgyklą, buvo varškės diena: vaikai galėjo rinktis varškės apkepą arba virtinukus. Kitą dieną antrasis patiekalas buvo iš žuvies: kepta žuvis arba žuvies kotletas. Antrieji patiekalai būna iš paukštienos, jautienos, kiaulienos, varškės, žuvies, bulvių ir t. t. Pietums duodama ir sulčių gėrimo, obuolių ar džiovintų vaisių kompoto, razinų kompoto ir kt.
A. Gvildienė pasakojo, kad ne tik sriubos, bet ir gėrimo mokiniai gauna tiek, kiek nori: kartais atsigerti vaikai užbėga ir gerokai po pietų. „Duonelės ant stalų pridėta kupinos lėkštės, visi valgo kiek nori. Vaikai patenkinti, nesiskundžia, rodos, nepasitaikė, kad iš valgyklos išeitų alkani“, – kalbėjo virėja, o mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė įterpė, kad čia maistas būna šviežias, skanus, o porcijos – didelės. Pasirodo, tokius pietus galima aptiekti tik už 4,69 Lt.
Mokyklos direktorė priminė, kad greitai pagal europinę programą mokiniai nemokamai gaus vaisių, sūrelių, jogurtų, galbūt net sūrio lazdelių. Rodos, vaikui skirtas nemokamas davinys būsiąs supakuotas. Toks nemokamas maistas mokyklą pasieks galbūt jau kitą mėnesį.
Daržoves, laimėjęs konkursą, tiekia ŽŪK „Piktupėnų javas“ (Pagėgių sav.). Ir Šilgalių mokykloje, kuri priklauso Stoniškių pagrindinei mokyklai, tądien girdėjome, kad piktupėniškių kooperatyvas tiekia geras daržoves, o kai anksčiau atveždavo raugintų kopūstų, nebuvo jų nemėgstančių.
Mokyklos direktorė pridūrė, kad vyresnioji virėja A. Gvildienė slegia ir labai skanius sūrius – ne vienoje šventėje jų skanauta. Ši moteris mokyklos valgykloje dirba jau dvidešimtus metus, kaip vyresnioji virėja turi ir papildomą darbą – tvarko valgyklos dokumentus. Virėja Regina Genienė mokyklos valgykloje sukasi aštunti metai, jo bendras virėjos stažas – net 33-eji metai.
Šį rudenį šios abi Stoniškių virėjos mokyklos valgykloje jaučiasi kaip mamos virtuvėje, gamina per 100 pavadinimų antrųjų patiekalų. Ir moksleiviai pastebi, kad maistas – įvairus, galima pasirinkti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite