Geriausia Pagėgių krašto melžėja nebijo susitepti rankų

Jau aštuntą kartą Pagėgių savivaldybėje buvo surengtos melžėjų varžytuvės. Šiemet jos vyko Redos ir Gintauto Šepučių ūkyje, Mikytuose. Dėl geriausio melžėjo vardo susirungė devyni dalyviai – didžiausių Pagėgių savivaldybės pieno ūkių atstovai. Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja trečią kartą tapo Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja pripažinta Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geri balai
Iš devynių dalyvių tik trys melžėjos konkurse dalyvavo pirmą kartą. Net šeštą kartą pasivaržyti teko Bajėnų bendrovės atstovėms L. Vaičikauskienei ir Linai Snegiriovienei. Ir viena, ir kita jau ne po vieną kartą yra tapusios konkurso nugalėtojomis, dalyvavusios respublikinėse varžytuvėse, tačiau noro tobulėti neprarado. Su melžėjomis moterimis varžėsi ir vienas vyras – tai žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ melžėjas Ričardas Čiužas.
Senas tradicijas turintis konkursas kasmet sukviečia šio amato atstovus, net daug raginti nebereikia. „Gal pirmus dvejus metus ir teko paraginti dalyvauti, bet dabar konkursas jau turi savo tradicijas, žmonės jo laukia. Tai didžiulė galimybė tobulėti, vykti į seminarus, kuriuos rengia organizatoriai. Patikėkite, esame turėję ir kur kas daugiau nei devynis dalyvius, bet svarbiausia, kad rezultatai kasmet gerėja. Kai palyginame su pirmaisiais konkurso metais surinktais balais, šiemet įvertinimai trečdaliu geresni“, – sakė Pagėgių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Ūselis.
8-ą kartą vykusiose melžėjų varžytuvėse pagrindinė kova dėl nugalėtojo vardo vyko tarp L. Vaičikauskienės ir jos kolegės L. Snegiriovienės, pernai melžėjų varžytuvėse užėmusios pirmą vietą. Abi melžėjos – itin patyrusios, tad lyderiavo jau pat pirmos rungties. Varžybų metu atspėti, kas nugalės, buvo sunku, mat net ir pirmą kartą šiame konkurse dalyvavusios melžėjos buvo vertinamos itin gerais balais.
Konkurso komisijai suvedus varžybų rezultatus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų mokymo centro vadovas dr. Saulius Tušas dalyviams negailėjo gerų žodžių: „Pagėgiuose net paskutinėje vietoje likusi dalyvė melžimo aikštelėje surinko tiek balų, kiek kituose rajonuose negauna nugalėtojos“, – sakė S. Tušas.

Pagėgių savivaldybės melžėjų konkurso dalyviai ir svečiai.

Mėgstamas darbas
Patenkinta melžėjų darbu buvo ir Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės katedros docentė Aldona Šimkienė, tvirtinusi, kad ateinančiais metais Pagėgiuose būtų galima atsisakyti melžtuvo sanitarinio apdorojimo rungties, nes beveik visų dalyvių darbas įvertintas maksimaliais balais.
Paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet daugiausiai balų konkurse pavyko surinkti Bajėnų žemės ūkio bendrovės karvių melžėjai L. Vaičikauskienei – 141,5 balo. Ji beveik šešiais balais aplenkė savo bendradarbę L. Snegiriovienę. Pastarąją nuo trečią vietą užėmusios Danutės Jocienės skyrė tik 0,3 balo. Ketvirtas liko vienintelis konkurse dalyvavęs vyras Ričardas Čiužas iš ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“.
Konkursą priėmusio ūkio šeimininkė R. Šeputienė neslėpė, kad ir pati tokiose varžytuvėse nebijotų dalyvauti, mat ji karves melžia jau bene 15 metų. Kažkada pradėjo nuo keturių, ganė jas užliejamose pievose, tad vargo buvę nemažai. Dabar R. Šeputienė su pagalbininke melžia 44 karves ir planuoja savo bandą padvigubinti. „Šios varžytuvės mums yra savotiškos naujai pastatytų tvartų įkurtuvės – graži proga pasidžiaugti tuo, ką sunkiai dirbdami sukūrėme“, – sakė R. Šeputienė.
Geriausia melžėja L. Vaičikauskienė sakė, jog melžėjos darbas jai nėra sunkus. „Man melžėjos darbas bene įdomiausias – visada stengiuosi švariai melžti pieną, juk jį geria visi – net kūdikiai“, – sakė L. Vaičikauskienė. Ji pasakojo, kad bendrovėje kasdien su kolege pamelžia po 135 karves, dar ir namuose laiko gyvulių. Per dieną ji dirba 8 val., turi po kelias laisvas dienas per savaitę, o savo atlyginimu yra labai patenkinta. Moteris tvirtino, kad jos darbas nėra nei sunkus, nei nešvarus, nes kaime nėra tokio darbo, kur nereikėtų susitepti rankų.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite