Geriausia Pagėgių krašto melžėja nebijo susitepti rankų

Jau aštuntą kartą Pagėgių savivaldybėje buvo surengtos melžėjų varžytuvės. Šiemet jos vyko Redos ir Gintauto Šepučių ūkyje, Mikytuose. Dėl geriausio melžėjo vardo susirungė devyni dalyviai – didžiausių Pagėgių savivaldybės pieno ūkių atstovai. Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja trečią kartą tapo Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja pripažinta Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geri balai
Iš devynių dalyvių tik trys melžėjos konkurse dalyvavo pirmą kartą. Net šeštą kartą pasivaržyti teko Bajėnų bendrovės atstovėms L. Vaičikauskienei ir Linai Snegiriovienei. Ir viena, ir kita jau ne po vieną kartą yra tapusios konkurso nugalėtojomis, dalyvavusios respublikinėse varžytuvėse, tačiau noro tobulėti neprarado. Su melžėjomis moterimis varžėsi ir vienas vyras – tai žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ melžėjas Ričardas Čiužas.
Senas tradicijas turintis konkursas kasmet sukviečia šio amato atstovus, net daug raginti nebereikia. „Gal pirmus dvejus metus ir teko paraginti dalyvauti, bet dabar konkursas jau turi savo tradicijas, žmonės jo laukia. Tai didžiulė galimybė tobulėti, vykti į seminarus, kuriuos rengia organizatoriai. Patikėkite, esame turėję ir kur kas daugiau nei devynis dalyvius, bet svarbiausia, kad rezultatai kasmet gerėja. Kai palyginame su pirmaisiais konkurso metais surinktais balais, šiemet įvertinimai trečdaliu geresni“, – sakė Pagėgių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Ūselis.
8-ą kartą vykusiose melžėjų varžytuvėse pagrindinė kova dėl nugalėtojo vardo vyko tarp L. Vaičikauskienės ir jos kolegės L. Snegiriovienės, pernai melžėjų varžytuvėse užėmusios pirmą vietą. Abi melžėjos – itin patyrusios, tad lyderiavo jau pat pirmos rungties. Varžybų metu atspėti, kas nugalės, buvo sunku, mat net ir pirmą kartą šiame konkurse dalyvavusios melžėjos buvo vertinamos itin gerais balais.
Konkurso komisijai suvedus varžybų rezultatus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų mokymo centro vadovas dr. Saulius Tušas dalyviams negailėjo gerų žodžių: „Pagėgiuose net paskutinėje vietoje likusi dalyvė melžimo aikštelėje surinko tiek balų, kiek kituose rajonuose negauna nugalėtojos“, – sakė S. Tušas.

Pagėgių savivaldybės melžėjų konkurso dalyviai ir svečiai.

Mėgstamas darbas
Patenkinta melžėjų darbu buvo ir Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės katedros docentė Aldona Šimkienė, tvirtinusi, kad ateinančiais metais Pagėgiuose būtų galima atsisakyti melžtuvo sanitarinio apdorojimo rungties, nes beveik visų dalyvių darbas įvertintas maksimaliais balais.
Paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet daugiausiai balų konkurse pavyko surinkti Bajėnų žemės ūkio bendrovės karvių melžėjai L. Vaičikauskienei – 141,5 balo. Ji beveik šešiais balais aplenkė savo bendradarbę L. Snegiriovienę. Pastarąją nuo trečią vietą užėmusios Danutės Jocienės skyrė tik 0,3 balo. Ketvirtas liko vienintelis konkurse dalyvavęs vyras Ričardas Čiužas iš ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“.
Konkursą priėmusio ūkio šeimininkė R. Šeputienė neslėpė, kad ir pati tokiose varžytuvėse nebijotų dalyvauti, mat ji karves melžia jau bene 15 metų. Kažkada pradėjo nuo keturių, ganė jas užliejamose pievose, tad vargo buvę nemažai. Dabar R. Šeputienė su pagalbininke melžia 44 karves ir planuoja savo bandą padvigubinti. „Šios varžytuvės mums yra savotiškos naujai pastatytų tvartų įkurtuvės – graži proga pasidžiaugti tuo, ką sunkiai dirbdami sukūrėme“, – sakė R. Šeputienė.
Geriausia melžėja L. Vaičikauskienė sakė, jog melžėjos darbas jai nėra sunkus. „Man melžėjos darbas bene įdomiausias – visada stengiuosi švariai melžti pieną, juk jį geria visi – net kūdikiai“, – sakė L. Vaičikauskienė. Ji pasakojo, kad bendrovėje kasdien su kolege pamelžia po 135 karves, dar ir namuose laiko gyvulių. Per dieną ji dirba 8 val., turi po kelias laisvas dienas per savaitę, o savo atlyginimu yra labai patenkinta. Moteris tvirtino, kad jos darbas nėra nei sunkus, nei nešvarus, nes kaime nėra tokio darbo, kur nereikėtų susitepti rankų.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite