Geriausia Pagėgių krašto melžėja nebijo susitepti rankų

Jau aštuntą kartą Pagėgių savivaldybėje buvo surengtos melžėjų varžytuvės. Šiemet jos vyko Redos ir Gintauto Šepučių ūkyje, Mikytuose. Dėl geriausio melžėjo vardo susirungė devyni dalyviai – didžiausių Pagėgių savivaldybės pieno ūkių atstovai. Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja trečią kartą tapo Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja pripažinta Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geri balai
Iš devynių dalyvių tik trys melžėjos konkurse dalyvavo pirmą kartą. Net šeštą kartą pasivaržyti teko Bajėnų bendrovės atstovėms L. Vaičikauskienei ir Linai Snegiriovienei. Ir viena, ir kita jau ne po vieną kartą yra tapusios konkurso nugalėtojomis, dalyvavusios respublikinėse varžytuvėse, tačiau noro tobulėti neprarado. Su melžėjomis moterimis varžėsi ir vienas vyras – tai žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ melžėjas Ričardas Čiužas.
Senas tradicijas turintis konkursas kasmet sukviečia šio amato atstovus, net daug raginti nebereikia. „Gal pirmus dvejus metus ir teko paraginti dalyvauti, bet dabar konkursas jau turi savo tradicijas, žmonės jo laukia. Tai didžiulė galimybė tobulėti, vykti į seminarus, kuriuos rengia organizatoriai. Patikėkite, esame turėję ir kur kas daugiau nei devynis dalyvius, bet svarbiausia, kad rezultatai kasmet gerėja. Kai palyginame su pirmaisiais konkurso metais surinktais balais, šiemet įvertinimai trečdaliu geresni“, – sakė Pagėgių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Ūselis.
8-ą kartą vykusiose melžėjų varžytuvėse pagrindinė kova dėl nugalėtojo vardo vyko tarp L. Vaičikauskienės ir jos kolegės L. Snegiriovienės, pernai melžėjų varžytuvėse užėmusios pirmą vietą. Abi melžėjos – itin patyrusios, tad lyderiavo jau pat pirmos rungties. Varžybų metu atspėti, kas nugalės, buvo sunku, mat net ir pirmą kartą šiame konkurse dalyvavusios melžėjos buvo vertinamos itin gerais balais.
Konkurso komisijai suvedus varžybų rezultatus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų mokymo centro vadovas dr. Saulius Tušas dalyviams negailėjo gerų žodžių: „Pagėgiuose net paskutinėje vietoje likusi dalyvė melžimo aikštelėje surinko tiek balų, kiek kituose rajonuose negauna nugalėtojos“, – sakė S. Tušas.

Pagėgių savivaldybės melžėjų konkurso dalyviai ir svečiai.

Mėgstamas darbas
Patenkinta melžėjų darbu buvo ir Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės katedros docentė Aldona Šimkienė, tvirtinusi, kad ateinančiais metais Pagėgiuose būtų galima atsisakyti melžtuvo sanitarinio apdorojimo rungties, nes beveik visų dalyvių darbas įvertintas maksimaliais balais.
Paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet daugiausiai balų konkurse pavyko surinkti Bajėnų žemės ūkio bendrovės karvių melžėjai L. Vaičikauskienei – 141,5 balo. Ji beveik šešiais balais aplenkė savo bendradarbę L. Snegiriovienę. Pastarąją nuo trečią vietą užėmusios Danutės Jocienės skyrė tik 0,3 balo. Ketvirtas liko vienintelis konkurse dalyvavęs vyras Ričardas Čiužas iš ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“.
Konkursą priėmusio ūkio šeimininkė R. Šeputienė neslėpė, kad ir pati tokiose varžytuvėse nebijotų dalyvauti, mat ji karves melžia jau bene 15 metų. Kažkada pradėjo nuo keturių, ganė jas užliejamose pievose, tad vargo buvę nemažai. Dabar R. Šeputienė su pagalbininke melžia 44 karves ir planuoja savo bandą padvigubinti. „Šios varžytuvės mums yra savotiškos naujai pastatytų tvartų įkurtuvės – graži proga pasidžiaugti tuo, ką sunkiai dirbdami sukūrėme“, – sakė R. Šeputienė.
Geriausia melžėja L. Vaičikauskienė sakė, jog melžėjos darbas jai nėra sunkus. „Man melžėjos darbas bene įdomiausias – visada stengiuosi švariai melžti pieną, juk jį geria visi – net kūdikiai“, – sakė L. Vaičikauskienė. Ji pasakojo, kad bendrovėje kasdien su kolege pamelžia po 135 karves, dar ir namuose laiko gyvulių. Per dieną ji dirba 8 val., turi po kelias laisvas dienas per savaitę, o savo atlyginimu yra labai patenkinta. Moteris tvirtino, kad jos darbas nėra nei sunkus, nei nešvarus, nes kaime nėra tokio darbo, kur nereikėtų susitepti rankų.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro inf.

Hits: 42

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite