Geriausia Pagėgių krašto melžėja nebijo susitepti rankų

Jau aštuntą kartą Pagėgių savivaldybėje buvo surengtos melžėjų varžytuvės. Šiemet jos vyko Redos ir Gintauto Šepučių ūkyje, Mikytuose. Dėl geriausio melžėjo vardo susirungė devyni dalyviai – didžiausių Pagėgių savivaldybės pieno ūkių atstovai. Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja trečią kartą tapo Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja pripažinta Bajėnų žemės ūkio bendrovės darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Geri balai
Iš devynių dalyvių tik trys melžėjos konkurse dalyvavo pirmą kartą. Net šeštą kartą pasivaržyti teko Bajėnų bendrovės atstovėms L. Vaičikauskienei ir Linai Snegiriovienei. Ir viena, ir kita jau ne po vieną kartą yra tapusios konkurso nugalėtojomis, dalyvavusios respublikinėse varžytuvėse, tačiau noro tobulėti neprarado. Su melžėjomis moterimis varžėsi ir vienas vyras – tai žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ melžėjas Ričardas Čiužas.
Senas tradicijas turintis konkursas kasmet sukviečia šio amato atstovus, net daug raginti nebereikia. „Gal pirmus dvejus metus ir teko paraginti dalyvauti, bet dabar konkursas jau turi savo tradicijas, žmonės jo laukia. Tai didžiulė galimybė tobulėti, vykti į seminarus, kuriuos rengia organizatoriai. Patikėkite, esame turėję ir kur kas daugiau nei devynis dalyvius, bet svarbiausia, kad rezultatai kasmet gerėja. Kai palyginame su pirmaisiais konkurso metais surinktais balais, šiemet įvertinimai trečdaliu geresni“, – sakė Pagėgių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Ūselis.
8-ą kartą vykusiose melžėjų varžytuvėse pagrindinė kova dėl nugalėtojo vardo vyko tarp L. Vaičikauskienės ir jos kolegės L. Snegiriovienės, pernai melžėjų varžytuvėse užėmusios pirmą vietą. Abi melžėjos – itin patyrusios, tad lyderiavo jau pat pirmos rungties. Varžybų metu atspėti, kas nugalės, buvo sunku, mat net ir pirmą kartą šiame konkurse dalyvavusios melžėjos buvo vertinamos itin gerais balais.
Konkurso komisijai suvedus varžybų rezultatus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų mokymo centro vadovas dr. Saulius Tušas dalyviams negailėjo gerų žodžių: „Pagėgiuose net paskutinėje vietoje likusi dalyvė melžimo aikštelėje surinko tiek balų, kiek kituose rajonuose negauna nugalėtojos“, – sakė S. Tušas.

Pagėgių savivaldybės melžėjų konkurso dalyviai ir svečiai.

Mėgstamas darbas
Patenkinta melžėjų darbu buvo ir Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės katedros docentė Aldona Šimkienė, tvirtinusi, kad ateinančiais metais Pagėgiuose būtų galima atsisakyti melžtuvo sanitarinio apdorojimo rungties, nes beveik visų dalyvių darbas įvertintas maksimaliais balais.
Paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet daugiausiai balų konkurse pavyko surinkti Bajėnų žemės ūkio bendrovės karvių melžėjai L. Vaičikauskienei – 141,5 balo. Ji beveik šešiais balais aplenkė savo bendradarbę L. Snegiriovienę. Pastarąją nuo trečią vietą užėmusios Danutės Jocienės skyrė tik 0,3 balo. Ketvirtas liko vienintelis konkurse dalyvavęs vyras Ričardas Čiužas iš ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“.
Konkursą priėmusio ūkio šeimininkė R. Šeputienė neslėpė, kad ir pati tokiose varžytuvėse nebijotų dalyvauti, mat ji karves melžia jau bene 15 metų. Kažkada pradėjo nuo keturių, ganė jas užliejamose pievose, tad vargo buvę nemažai. Dabar R. Šeputienė su pagalbininke melžia 44 karves ir planuoja savo bandą padvigubinti. „Šios varžytuvės mums yra savotiškos naujai pastatytų tvartų įkurtuvės – graži proga pasidžiaugti tuo, ką sunkiai dirbdami sukūrėme“, – sakė R. Šeputienė.
Geriausia melžėja L. Vaičikauskienė sakė, jog melžėjos darbas jai nėra sunkus. „Man melžėjos darbas bene įdomiausias – visada stengiuosi švariai melžti pieną, juk jį geria visi – net kūdikiai“, – sakė L. Vaičikauskienė. Ji pasakojo, kad bendrovėje kasdien su kolege pamelžia po 135 karves, dar ir namuose laiko gyvulių. Per dieną ji dirba 8 val., turi po kelias laisvas dienas per savaitę, o savo atlyginimu yra labai patenkinta. Moteris tvirtino, kad jos darbas nėra nei sunkus, nei nešvarus, nes kaime nėra tokio darbo, kur nereikėtų susitepti rankų.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite