Gera žinia gydytojams ir slaugytojoms – didės atlyginimai

Praėjusį ketvirtadienį Premjeras Algirdas Butkevičius pranešė, kad nuo liepos 1 d. didinami sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių gydytojų ir slaugytojų atlyginimai. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo neplanuotų pajamų bus skirta 30 mln. Eur.
Premjeras A. Butkevičius teigė, kad gydytojo atlyginimas, skaičiuojamas už vieną etatą, turėtų padidėti 100 Eur, slaugytojos – 50 Eur.D.Steponkus_rimt
Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas tai pavadino gera pradžia ir teigė, jog tikisi tęsinio: medicinos paslaugų įkainiai, pagal kuriuos sveikatos priežiūros įstaigos gauna pajamas, jau didėja, o apie gydytojų, slaugytojų, kito medicinos personalo atlyginimus to nepasakysi. Tiesa, dėl konkrečios sumos, kiek turėtų padidėti medikų atlyginimai, irgi nesutariama. Mat dabar slaugytoja ligoninėje uždirba vienokį atlyginimą, o Vilniuje, greitosios medicinos pagalbos tarnyboje, šeimos gydytojų privačiame centre – kitokį. Kiek konkrečiai padidės atlyginimai, paaiškės tik po mėnesio nuo jų pakėlimo, kai medikai gaus uždarbius.
Bus lengviau ištesėti pažadą
Taip šią naujieną įvertino Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, kuris gerokai anksčiau viešai pažadėjo kelti slaugytojų atlyginimus. D. Steponkus „Pamariui“ sakė, kad Šilutės ligoninėje svarbus kiekvienas dirbantis žmogus, tad jeigu atlyginimai didės gydytojams, slaugytojoms, vadinasi, to tikėsis ir visi kiti kolektyvo nariai. Šįkart Sveikatos apsaugos ministerija užsimojo kelti algas dviem medikų grupėms, galbūt to sulauks ir visi kiti.
Iš viso Šilutės ligoninėje dirba 400 žmonių, iš šio skaičiaus beveik 100 – aptarnaujančio personalo, kuris nepriskiriamas gydytojams bei slaugytojoms.
Žinią apie atlyginimų didinimą D. Steponkus vertina teigiamai, nes ligoninė gaus papildomų lėšų, bet suma dar neaiški. Šiek tiek neramu, kad jau paskelbta, kiek didėja gydytojo ar slaugytojo vieno etato atlyginimas, tačiau už kokias paslaugas bus mokama daugiau, niekas nepaaiškino. Šilutės ligoninėje šiais metais jau buvo planuotas atlyginimų didinimas, tad ištesėti šį pažadą būsią lengviau, nes prisidės ir valstybė.
Už paslaugas balo vertė dabar siekia 1 Eur. Ar pasiektas iki krizės buvęs apmokėjimas, neaišku, nes daug kas brango, dar infliacija, todėl nelengva apskaičiuoti ir palyginti. Šilutės ligoninė, nepaisydama sutartinių įsipareigojimų, stacionare gydo kiekvieną pacientą, kuriam to reikia. Teikiamos visos paslaugos, tačiau atsiranda nepatenkintų, kad teko gydytis ne ligoninėje, mat pacientas ar jo artimieji įsitikinę, jog priklausė gydymas stacionare. Kai ligoninė viršija sutartą paslaugų kiekį, už tas viršytas kaupiasi neapmokėta suma. Pernai ji sudarė 150 tūkst. Eur, per šių metų keturis mėnesius – dar 120 tūkst. Eur. „Kai pacientui būtinas gydymas ligoninėje, mes tą darome“, – sako D. Steponkus, nors kai Ligonių kasa neapmoka už dalį suteiktų paslaugų, situacija darosi grėsminga.
„Mes esame numatę kelti medikų atlyginimus, tad laukiame, kiek tos algos bus keliamos nuo liepos 1 dienos, kiek lėšų gausime, tuomet skaičiuosime ir apsispręsime“, – kalbėjo D. Steponkus.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite