Gera žinia gydytojams ir slaugytojoms – didės atlyginimai

Praėjusį ketvirtadienį Premjeras Algirdas Butkevičius pranešė, kad nuo liepos 1 d. didinami sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių gydytojų ir slaugytojų atlyginimai. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo neplanuotų pajamų bus skirta 30 mln. Eur.
Premjeras A. Butkevičius teigė, kad gydytojo atlyginimas, skaičiuojamas už vieną etatą, turėtų padidėti 100 Eur, slaugytojos – 50 Eur.D.Steponkus_rimt
Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas tai pavadino gera pradžia ir teigė, jog tikisi tęsinio: medicinos paslaugų įkainiai, pagal kuriuos sveikatos priežiūros įstaigos gauna pajamas, jau didėja, o apie gydytojų, slaugytojų, kito medicinos personalo atlyginimus to nepasakysi. Tiesa, dėl konkrečios sumos, kiek turėtų padidėti medikų atlyginimai, irgi nesutariama. Mat dabar slaugytoja ligoninėje uždirba vienokį atlyginimą, o Vilniuje, greitosios medicinos pagalbos tarnyboje, šeimos gydytojų privačiame centre – kitokį. Kiek konkrečiai padidės atlyginimai, paaiškės tik po mėnesio nuo jų pakėlimo, kai medikai gaus uždarbius.
Bus lengviau ištesėti pažadą
Taip šią naujieną įvertino Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, kuris gerokai anksčiau viešai pažadėjo kelti slaugytojų atlyginimus. D. Steponkus „Pamariui“ sakė, kad Šilutės ligoninėje svarbus kiekvienas dirbantis žmogus, tad jeigu atlyginimai didės gydytojams, slaugytojoms, vadinasi, to tikėsis ir visi kiti kolektyvo nariai. Šįkart Sveikatos apsaugos ministerija užsimojo kelti algas dviem medikų grupėms, galbūt to sulauks ir visi kiti.
Iš viso Šilutės ligoninėje dirba 400 žmonių, iš šio skaičiaus beveik 100 – aptarnaujančio personalo, kuris nepriskiriamas gydytojams bei slaugytojoms.
Žinią apie atlyginimų didinimą D. Steponkus vertina teigiamai, nes ligoninė gaus papildomų lėšų, bet suma dar neaiški. Šiek tiek neramu, kad jau paskelbta, kiek didėja gydytojo ar slaugytojo vieno etato atlyginimas, tačiau už kokias paslaugas bus mokama daugiau, niekas nepaaiškino. Šilutės ligoninėje šiais metais jau buvo planuotas atlyginimų didinimas, tad ištesėti šį pažadą būsią lengviau, nes prisidės ir valstybė.
Už paslaugas balo vertė dabar siekia 1 Eur. Ar pasiektas iki krizės buvęs apmokėjimas, neaišku, nes daug kas brango, dar infliacija, todėl nelengva apskaičiuoti ir palyginti. Šilutės ligoninė, nepaisydama sutartinių įsipareigojimų, stacionare gydo kiekvieną pacientą, kuriam to reikia. Teikiamos visos paslaugos, tačiau atsiranda nepatenkintų, kad teko gydytis ne ligoninėje, mat pacientas ar jo artimieji įsitikinę, jog priklausė gydymas stacionare. Kai ligoninė viršija sutartą paslaugų kiekį, už tas viršytas kaupiasi neapmokėta suma. Pernai ji sudarė 150 tūkst. Eur, per šių metų keturis mėnesius – dar 120 tūkst. Eur. „Kai pacientui būtinas gydymas ligoninėje, mes tą darome“, – sako D. Steponkus, nors kai Ligonių kasa neapmoka už dalį suteiktų paslaugų, situacija darosi grėsminga.
„Mes esame numatę kelti medikų atlyginimus, tad laukiame, kiek tos algos bus keliamos nuo liepos 1 dienos, kiek lėšų gausime, tuomet skaičiuosime ir apsispręsime“, – kalbėjo D. Steponkus.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite