Gera žinia gydytojams ir slaugytojoms – didės atlyginimai

Praėjusį ketvirtadienį Premjeras Algirdas Butkevičius pranešė, kad nuo liepos 1 d. didinami sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių gydytojų ir slaugytojų atlyginimai. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo neplanuotų pajamų bus skirta 30 mln. Eur.
Premjeras A. Butkevičius teigė, kad gydytojo atlyginimas, skaičiuojamas už vieną etatą, turėtų padidėti 100 Eur, slaugytojos – 50 Eur.D.Steponkus_rimt
Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas tai pavadino gera pradžia ir teigė, jog tikisi tęsinio: medicinos paslaugų įkainiai, pagal kuriuos sveikatos priežiūros įstaigos gauna pajamas, jau didėja, o apie gydytojų, slaugytojų, kito medicinos personalo atlyginimus to nepasakysi. Tiesa, dėl konkrečios sumos, kiek turėtų padidėti medikų atlyginimai, irgi nesutariama. Mat dabar slaugytoja ligoninėje uždirba vienokį atlyginimą, o Vilniuje, greitosios medicinos pagalbos tarnyboje, šeimos gydytojų privačiame centre – kitokį. Kiek konkrečiai padidės atlyginimai, paaiškės tik po mėnesio nuo jų pakėlimo, kai medikai gaus uždarbius.
Bus lengviau ištesėti pažadą
Taip šią naujieną įvertino Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, kuris gerokai anksčiau viešai pažadėjo kelti slaugytojų atlyginimus. D. Steponkus „Pamariui“ sakė, kad Šilutės ligoninėje svarbus kiekvienas dirbantis žmogus, tad jeigu atlyginimai didės gydytojams, slaugytojoms, vadinasi, to tikėsis ir visi kiti kolektyvo nariai. Šįkart Sveikatos apsaugos ministerija užsimojo kelti algas dviem medikų grupėms, galbūt to sulauks ir visi kiti.
Iš viso Šilutės ligoninėje dirba 400 žmonių, iš šio skaičiaus beveik 100 – aptarnaujančio personalo, kuris nepriskiriamas gydytojams bei slaugytojoms.
Žinią apie atlyginimų didinimą D. Steponkus vertina teigiamai, nes ligoninė gaus papildomų lėšų, bet suma dar neaiški. Šiek tiek neramu, kad jau paskelbta, kiek didėja gydytojo ar slaugytojo vieno etato atlyginimas, tačiau už kokias paslaugas bus mokama daugiau, niekas nepaaiškino. Šilutės ligoninėje šiais metais jau buvo planuotas atlyginimų didinimas, tad ištesėti šį pažadą būsią lengviau, nes prisidės ir valstybė.
Už paslaugas balo vertė dabar siekia 1 Eur. Ar pasiektas iki krizės buvęs apmokėjimas, neaišku, nes daug kas brango, dar infliacija, todėl nelengva apskaičiuoti ir palyginti. Šilutės ligoninė, nepaisydama sutartinių įsipareigojimų, stacionare gydo kiekvieną pacientą, kuriam to reikia. Teikiamos visos paslaugos, tačiau atsiranda nepatenkintų, kad teko gydytis ne ligoninėje, mat pacientas ar jo artimieji įsitikinę, jog priklausė gydymas stacionare. Kai ligoninė viršija sutartą paslaugų kiekį, už tas viršytas kaupiasi neapmokėta suma. Pernai ji sudarė 150 tūkst. Eur, per šių metų keturis mėnesius – dar 120 tūkst. Eur. „Kai pacientui būtinas gydymas ligoninėje, mes tą darome“, – sako D. Steponkus, nors kai Ligonių kasa neapmoka už dalį suteiktų paslaugų, situacija darosi grėsminga.
„Mes esame numatę kelti medikų atlyginimus, tad laukiame, kiek tos algos bus keliamos nuo liepos 1 dienos, kiek lėšų gausime, tuomet skaičiuosime ir apsispręsime“, – kalbėjo D. Steponkus.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite