Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros.

  • Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai Jasienei.

Praėjusių metų lapkričio 25 d. Savivaldybės taryba pritarė sprendimui „Dėl Šilutės rajono savivaldybės garbės ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatų patvirtinimo“ . Radosi naujas aktyvių, kraštui tinkamai atstovaujančių asmenų pagerbimo, įvertinimo, apdovanojimo būdas. Išties aktyvus žmogus, gyvendamas, dirbdamas užsienyje, gali stipriai prisidėti prie savo kraštui naudingos veiklos, garsinti jį ir kt.

Kandidatūras teikia meras, galutinį sprendimą priima Savivaldybės taryba. Verta pastebėti, kad vien pasiūlymas suteikti Garbės ambasadoriaus vardą jau yra geras įvertinimas. Lėšų apdovanojimams ir diplomams skirtų iš savivaldybės biudžeto.

Savivaldybė pristato kandidatūras Garbės ambasadoriaus vardui suteikti.

Rita Kundrotaitė Šilas

Gimė ir augo Šilutės mieste. Ji – muzikos mokytoja, atlikėja ir keturių vaikų mama. Rita yra ankstyvojo muzikinio ugdymo „Boružiukų muzika“ mokyklėlės vadovė, Airijos vaikų ir moksleivių festivalio-konkurso „Skambėk, skambėk, lietuviška daina“ iniciatorė ir organizatorė, taip pat Airijos lietuvių folkloro ansamblio „Lietuviškas Dobilas“ vadovė.

Rūta  Žičkienė

Studijavo Žemaitijos kolegijos Telšių menų fakultete ir įgijo profesinį mokytojo, aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Specialybė – muzikos pedagogika, specializacija – etninė raiška.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė pastaruosius 10 metų gyvena Stokholme, Švedijoje. 2017–2018 metais vadovavo programos Nordplus Junior mokytojų iš Švedijos, Lietuvos ir Estijos darželių mainų projektui „Learning bridges over the Baltic sea“. Aktyviai dalyvauja Stokholmo Lietuvių bendruomenės veikloje. 3 metus dirbo Stokholmo lituanistinėje „Saulės“ mokykloje mokytoja, o šiuo metu jau trečiai kadencijai išrinkta Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininke.

Laura Jasienė

Gimė ir užaugo Saugų kaime, Šilutės rajone. Baigė Saugų Jurgio Mikšo vidurinę mokyklą. Anglijoje savo gyvenimą pradėjo 2006 metais,  Kingston prie Hallo mieste. Laura yra dviejų vaikų mama. 2007–2010 m. studijavo  anglų kalbą Hullo koledže. 2018 m. dirbo pirmos klasės mokytoja Hullo mieste, „Trispalvės mokykloje“.

Laura užsiima įvairia veikla ir kiekvieną rytą pradeda nuo naujos idėjos. Jos noras ir smalsumas atvedė ją į lietuvių bendruomenę Anglijoje. Hullo mieste Laura Jasienė yra bendruomenės „Linas“ narė. Ši bendruomenė organizuoja įvairius renginius bei gerumo akcijas.

Bendruomenė „Linas“ bendradarbiauja ir su kitų miestų bendruomenėmis. Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės dalyvauja  kasmetinėje „Iš širdies į širdį“ akcijoje, kurios veikloje dalyvauja ir Laura Jasienė. 2021 m. kraštietė bendruomenei pasiūlė dalį lėšų skirti ir jos gimtinėje vargingai gyvenantiems senoliams.

pamarys.eu pagal silute.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite