Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros.

  • Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai Jasienei.

Praėjusių metų lapkričio 25 d. Savivaldybės taryba pritarė sprendimui „Dėl Šilutės rajono savivaldybės garbės ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatų patvirtinimo“ . Radosi naujas aktyvių, kraštui tinkamai atstovaujančių asmenų pagerbimo, įvertinimo, apdovanojimo būdas. Išties aktyvus žmogus, gyvendamas, dirbdamas užsienyje, gali stipriai prisidėti prie savo kraštui naudingos veiklos, garsinti jį ir kt.

Kandidatūras teikia meras, galutinį sprendimą priima Savivaldybės taryba. Verta pastebėti, kad vien pasiūlymas suteikti Garbės ambasadoriaus vardą jau yra geras įvertinimas. Lėšų apdovanojimams ir diplomams skirtų iš savivaldybės biudžeto.

Savivaldybė pristato kandidatūras Garbės ambasadoriaus vardui suteikti.

Rita Kundrotaitė Šilas

Gimė ir augo Šilutės mieste. Ji – muzikos mokytoja, atlikėja ir keturių vaikų mama. Rita yra ankstyvojo muzikinio ugdymo „Boružiukų muzika“ mokyklėlės vadovė, Airijos vaikų ir moksleivių festivalio-konkurso „Skambėk, skambėk, lietuviška daina“ iniciatorė ir organizatorė, taip pat Airijos lietuvių folkloro ansamblio „Lietuviškas Dobilas“ vadovė.

Rūta  Žičkienė

Studijavo Žemaitijos kolegijos Telšių menų fakultete ir įgijo profesinį mokytojo, aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Specialybė – muzikos pedagogika, specializacija – etninė raiška.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė pastaruosius 10 metų gyvena Stokholme, Švedijoje. 2017–2018 metais vadovavo programos Nordplus Junior mokytojų iš Švedijos, Lietuvos ir Estijos darželių mainų projektui „Learning bridges over the Baltic sea“. Aktyviai dalyvauja Stokholmo Lietuvių bendruomenės veikloje. 3 metus dirbo Stokholmo lituanistinėje „Saulės“ mokykloje mokytoja, o šiuo metu jau trečiai kadencijai išrinkta Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininke.

Laura Jasienė

Gimė ir užaugo Saugų kaime, Šilutės rajone. Baigė Saugų Jurgio Mikšo vidurinę mokyklą. Anglijoje savo gyvenimą pradėjo 2006 metais,  Kingston prie Hallo mieste. Laura yra dviejų vaikų mama. 2007–2010 m. studijavo  anglų kalbą Hullo koledže. 2018 m. dirbo pirmos klasės mokytoja Hullo mieste, „Trispalvės mokykloje“.

Laura užsiima įvairia veikla ir kiekvieną rytą pradeda nuo naujos idėjos. Jos noras ir smalsumas atvedė ją į lietuvių bendruomenę Anglijoje. Hullo mieste Laura Jasienė yra bendruomenės „Linas“ narė. Ši bendruomenė organizuoja įvairius renginius bei gerumo akcijas.

Bendruomenė „Linas“ bendradarbiauja ir su kitų miestų bendruomenėmis. Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės dalyvauja  kasmetinėje „Iš širdies į širdį“ akcijoje, kurios veikloje dalyvauja ir Laura Jasienė. 2021 m. kraštietė bendruomenei pasiūlė dalį lėšų skirti ir jos gimtinėje vargingai gyvenantiems senoliams.

pamarys.eu pagal silute.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite