Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros.

  • Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai Jasienei.

Praėjusių metų lapkričio 25 d. Savivaldybės taryba pritarė sprendimui „Dėl Šilutės rajono savivaldybės garbės ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatų patvirtinimo“ . Radosi naujas aktyvių, kraštui tinkamai atstovaujančių asmenų pagerbimo, įvertinimo, apdovanojimo būdas. Išties aktyvus žmogus, gyvendamas, dirbdamas užsienyje, gali stipriai prisidėti prie savo kraštui naudingos veiklos, garsinti jį ir kt.

Kandidatūras teikia meras, galutinį sprendimą priima Savivaldybės taryba. Verta pastebėti, kad vien pasiūlymas suteikti Garbės ambasadoriaus vardą jau yra geras įvertinimas. Lėšų apdovanojimams ir diplomams skirtų iš savivaldybės biudžeto.

Savivaldybė pristato kandidatūras Garbės ambasadoriaus vardui suteikti.

Rita Kundrotaitė Šilas

Gimė ir augo Šilutės mieste. Ji – muzikos mokytoja, atlikėja ir keturių vaikų mama. Rita yra ankstyvojo muzikinio ugdymo „Boružiukų muzika“ mokyklėlės vadovė, Airijos vaikų ir moksleivių festivalio-konkurso „Skambėk, skambėk, lietuviška daina“ iniciatorė ir organizatorė, taip pat Airijos lietuvių folkloro ansamblio „Lietuviškas Dobilas“ vadovė.

Rūta  Žičkienė

Studijavo Žemaitijos kolegijos Telšių menų fakultete ir įgijo profesinį mokytojo, aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Specialybė – muzikos pedagogika, specializacija – etninė raiška.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė pastaruosius 10 metų gyvena Stokholme, Švedijoje. 2017–2018 metais vadovavo programos Nordplus Junior mokytojų iš Švedijos, Lietuvos ir Estijos darželių mainų projektui „Learning bridges over the Baltic sea“. Aktyviai dalyvauja Stokholmo Lietuvių bendruomenės veikloje. 3 metus dirbo Stokholmo lituanistinėje „Saulės“ mokykloje mokytoja, o šiuo metu jau trečiai kadencijai išrinkta Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininke.

Laura Jasienė

Gimė ir užaugo Saugų kaime, Šilutės rajone. Baigė Saugų Jurgio Mikšo vidurinę mokyklą. Anglijoje savo gyvenimą pradėjo 2006 metais,  Kingston prie Hallo mieste. Laura yra dviejų vaikų mama. 2007–2010 m. studijavo  anglų kalbą Hullo koledže. 2018 m. dirbo pirmos klasės mokytoja Hullo mieste, „Trispalvės mokykloje“.

Laura užsiima įvairia veikla ir kiekvieną rytą pradeda nuo naujos idėjos. Jos noras ir smalsumas atvedė ją į lietuvių bendruomenę Anglijoje. Hullo mieste Laura Jasienė yra bendruomenės „Linas“ narė. Ši bendruomenė organizuoja įvairius renginius bei gerumo akcijas.

Bendruomenė „Linas“ bendradarbiauja ir su kitų miestų bendruomenėmis. Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės dalyvauja  kasmetinėje „Iš širdies į širdį“ akcijoje, kurios veikloje dalyvauja ir Laura Jasienė. 2021 m. kraštietė bendruomenei pasiūlė dalį lėšų skirti ir jos gimtinėje vargingai gyvenantiems senoliams.

pamarys.eu pagal silute.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite