Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros.

  • Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai Jasienei.

Praėjusių metų lapkričio 25 d. Savivaldybės taryba pritarė sprendimui „Dėl Šilutės rajono savivaldybės garbės ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatų patvirtinimo“ . Radosi naujas aktyvių, kraštui tinkamai atstovaujančių asmenų pagerbimo, įvertinimo, apdovanojimo būdas. Išties aktyvus žmogus, gyvendamas, dirbdamas užsienyje, gali stipriai prisidėti prie savo kraštui naudingos veiklos, garsinti jį ir kt.

Kandidatūras teikia meras, galutinį sprendimą priima Savivaldybės taryba. Verta pastebėti, kad vien pasiūlymas suteikti Garbės ambasadoriaus vardą jau yra geras įvertinimas. Lėšų apdovanojimams ir diplomams skirtų iš savivaldybės biudžeto.

Savivaldybė pristato kandidatūras Garbės ambasadoriaus vardui suteikti.

Rita Kundrotaitė Šilas

Gimė ir augo Šilutės mieste. Ji – muzikos mokytoja, atlikėja ir keturių vaikų mama. Rita yra ankstyvojo muzikinio ugdymo „Boružiukų muzika“ mokyklėlės vadovė, Airijos vaikų ir moksleivių festivalio-konkurso „Skambėk, skambėk, lietuviška daina“ iniciatorė ir organizatorė, taip pat Airijos lietuvių folkloro ansamblio „Lietuviškas Dobilas“ vadovė.

Rūta  Žičkienė

Studijavo Žemaitijos kolegijos Telšių menų fakultete ir įgijo profesinį mokytojo, aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Specialybė – muzikos pedagogika, specializacija – etninė raiška.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė pastaruosius 10 metų gyvena Stokholme, Švedijoje. 2017–2018 metais vadovavo programos Nordplus Junior mokytojų iš Švedijos, Lietuvos ir Estijos darželių mainų projektui „Learning bridges over the Baltic sea“. Aktyviai dalyvauja Stokholmo Lietuvių bendruomenės veikloje. 3 metus dirbo Stokholmo lituanistinėje „Saulės“ mokykloje mokytoja, o šiuo metu jau trečiai kadencijai išrinkta Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininke.

Laura Jasienė

Gimė ir užaugo Saugų kaime, Šilutės rajone. Baigė Saugų Jurgio Mikšo vidurinę mokyklą. Anglijoje savo gyvenimą pradėjo 2006 metais,  Kingston prie Hallo mieste. Laura yra dviejų vaikų mama. 2007–2010 m. studijavo  anglų kalbą Hullo koledže. 2018 m. dirbo pirmos klasės mokytoja Hullo mieste, „Trispalvės mokykloje“.

Laura užsiima įvairia veikla ir kiekvieną rytą pradeda nuo naujos idėjos. Jos noras ir smalsumas atvedė ją į lietuvių bendruomenę Anglijoje. Hullo mieste Laura Jasienė yra bendruomenės „Linas“ narė. Ši bendruomenė organizuoja įvairius renginius bei gerumo akcijas.

Bendruomenė „Linas“ bendradarbiauja ir su kitų miestų bendruomenėmis. Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės dalyvauja  kasmetinėje „Iš širdies į širdį“ akcijoje, kurios veikloje dalyvauja ir Laura Jasienė. 2021 m. kraštietė bendruomenei pasiūlė dalį lėšų skirti ir jos gimtinėje vargingai gyvenantiems senoliams.

pamarys.eu pagal silute.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite