Gamtos teršėjams užteks paatgailauti

Praėjusių metų lapkričio 29 d. Pagėgių policijos komisariato kieme buvo užfiksuotas plaunamas tarnybinis automobilis. Rašinys „Pamaryje“ vadinosi „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“. Publikacija buvo išspausdinta 2013 m. gruodžio 3 d. ir paviešinta laikraščio interneto svetainėje.

Atostogaujantį viršininką pavadavęs Kriminalinės policijos poskyrio viršininkas Mindaugas Albrechtas su žurnaliste tąkart bendravo anaiptol ne dalykiniu stiliumi. Apsilankius vienintelę plovyklą turinčioje UAB „Deremika“ išsiaiškinta, kad čia kai kas atvyksta nusiplauti tik nuosavų automobilių, bet nei policija, nei Pagėgių savivaldybė, nei kitos įstaigos bei organizacijos nesinaudoja šios automobilių plovyklos paslaugomis.
Straipsnis „Pamario“ internetinėje svetainėje sulaukė komentarų, tačiau redakcija nesulaukė nė vienos institucijos atsakymo. Prabėgus mėnesiui po publikacijos paviešinimo, šių metų sausio 3 d. informacija buvo persiųsta Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjui Dariui Ciganui ir Pagėgių policijos komisariato viršininkui Artūrui Mikalauskui.
Atsakymai
KRAAD Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjo Dariaus Cigano atsakymas: „Pagėgių savivaldybėje, vadovaujantis Pagėgių savivaldybės Tarybos 2011 metų lapkričio 14 d. sprendimu Nr. T1-190 patvirtintų „Pagėgių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių“ 24.8 punktu, yra draudžiama bendro naudojimo teritorijose plauti automobilius ne tam skirtose vietose. Plaunant automobilį gali susidaryti naftos produktų bei kietųjų dalelių tarša, kuri per lietaus surinkimo sistemas gali patekti į aplinką. Norint plauti automobilius, reikia turėti įsirengus su paviršinių nuotekų sistema sujungtas naftos bei smėlio gaudykles bei vykdyti išleidžiamų nuotekų kontrolę. Konkrečiu atveju yra pažeistos aukščiau paminėtos taisyklės. Ar įvyko aplinkos teršimas, šiuo metu nustatyti neįmanoma, nes nebuvo paimti nuotekų mėginiai. Policija, kaip ir visi kiti subjektai, automobilius turėtų plauti tam skirtose vietose. Tikiuosi, kad tai buvo vienintelis kartas ir jis ateityje nepasikartos“.
Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sausio 9 d. pateikė tokį atsakymą: „Atsakydamas į Jūsų laišką dėl straipsnio „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“, noriu informuoti, kad ėmėmės visų priemonių, jog ateityje Pagėgių policijos komisariate tokie veiksmai nepasikartotų ir jų būtų išvengta. Dėl padarytų klaidų apgailestaujame, nes nė vienas, kuris dirba, nėra apsaugotas nuo klaidų – svarbiausia pasimokyti ir tų klaidų nekartoti“.
Komentarai
Pateikiame „Pamario“ skaitytojų komentarų: „Visi į plovyklą!”; „Jau seniai tai vyksta. Ne tik tarnybinius, bet ir savus automobilius plauna“; „Gal ką įdomiau skaitytojams galėjote pateikti“; „Niekas nesikeičia, Pagėgių savivaldybės tarnybiniai automobiliai kasdien plaunami savivaldybės kieme, prie garažo durų“; „Manau, kad Albrechtas pažeidė valstybės tarnautojo etiką ir, jei turi bent kiek garbės supratimo trupinių, privalėtų atsiprašyti už nederamą savo ir pavaldinio elgesį ir S. Skutulienės, ir visuomenės“; „O kur pats gamtos sergėtojas Ciganas plauna tarnybinį automobilį, jeigu į tik vieną Pagėgiuose esančią plovyklą užsuka tik privatūs automobiliai? Tai ir policija, ir savivaldybė nusipelnę, beje, tūkstantinių baudų. O gal ir Ciganas? Ponia Skutuliene, nusiųskite šį straipsnį aplinkos ministrui ir vidaus reikalų ministrui ar policijos generaliniam komisarui. Tegul padeda apsaugot mūsų teršiamą gamtą“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite