Gamtos teršėjams užteks paatgailauti

Praėjusių metų lapkričio 29 d. Pagėgių policijos komisariato kieme buvo užfiksuotas plaunamas tarnybinis automobilis. Rašinys „Pamaryje“ vadinosi „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“. Publikacija buvo išspausdinta 2013 m. gruodžio 3 d. ir paviešinta laikraščio interneto svetainėje.

Atostogaujantį viršininką pavadavęs Kriminalinės policijos poskyrio viršininkas Mindaugas Albrechtas su žurnaliste tąkart bendravo anaiptol ne dalykiniu stiliumi. Apsilankius vienintelę plovyklą turinčioje UAB „Deremika“ išsiaiškinta, kad čia kai kas atvyksta nusiplauti tik nuosavų automobilių, bet nei policija, nei Pagėgių savivaldybė, nei kitos įstaigos bei organizacijos nesinaudoja šios automobilių plovyklos paslaugomis.
Straipsnis „Pamario“ internetinėje svetainėje sulaukė komentarų, tačiau redakcija nesulaukė nė vienos institucijos atsakymo. Prabėgus mėnesiui po publikacijos paviešinimo, šių metų sausio 3 d. informacija buvo persiųsta Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjui Dariui Ciganui ir Pagėgių policijos komisariato viršininkui Artūrui Mikalauskui.
Atsakymai
KRAAD Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjo Dariaus Cigano atsakymas: „Pagėgių savivaldybėje, vadovaujantis Pagėgių savivaldybės Tarybos 2011 metų lapkričio 14 d. sprendimu Nr. T1-190 patvirtintų „Pagėgių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių“ 24.8 punktu, yra draudžiama bendro naudojimo teritorijose plauti automobilius ne tam skirtose vietose. Plaunant automobilį gali susidaryti naftos produktų bei kietųjų dalelių tarša, kuri per lietaus surinkimo sistemas gali patekti į aplinką. Norint plauti automobilius, reikia turėti įsirengus su paviršinių nuotekų sistema sujungtas naftos bei smėlio gaudykles bei vykdyti išleidžiamų nuotekų kontrolę. Konkrečiu atveju yra pažeistos aukščiau paminėtos taisyklės. Ar įvyko aplinkos teršimas, šiuo metu nustatyti neįmanoma, nes nebuvo paimti nuotekų mėginiai. Policija, kaip ir visi kiti subjektai, automobilius turėtų plauti tam skirtose vietose. Tikiuosi, kad tai buvo vienintelis kartas ir jis ateityje nepasikartos“.
Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sausio 9 d. pateikė tokį atsakymą: „Atsakydamas į Jūsų laišką dėl straipsnio „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“, noriu informuoti, kad ėmėmės visų priemonių, jog ateityje Pagėgių policijos komisariate tokie veiksmai nepasikartotų ir jų būtų išvengta. Dėl padarytų klaidų apgailestaujame, nes nė vienas, kuris dirba, nėra apsaugotas nuo klaidų – svarbiausia pasimokyti ir tų klaidų nekartoti“.
Komentarai
Pateikiame „Pamario“ skaitytojų komentarų: „Visi į plovyklą!”; „Jau seniai tai vyksta. Ne tik tarnybinius, bet ir savus automobilius plauna“; „Gal ką įdomiau skaitytojams galėjote pateikti“; „Niekas nesikeičia, Pagėgių savivaldybės tarnybiniai automobiliai kasdien plaunami savivaldybės kieme, prie garažo durų“; „Manau, kad Albrechtas pažeidė valstybės tarnautojo etiką ir, jei turi bent kiek garbės supratimo trupinių, privalėtų atsiprašyti už nederamą savo ir pavaldinio elgesį ir S. Skutulienės, ir visuomenės“; „O kur pats gamtos sergėtojas Ciganas plauna tarnybinį automobilį, jeigu į tik vieną Pagėgiuose esančią plovyklą užsuka tik privatūs automobiliai? Tai ir policija, ir savivaldybė nusipelnę, beje, tūkstantinių baudų. O gal ir Ciganas? Ponia Skutuliene, nusiųskite šį straipsnį aplinkos ministrui ir vidaus reikalų ministrui ar policijos generaliniam komisarui. Tegul padeda apsaugot mūsų teršiamą gamtą“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite