Gamtos teršėjams užteks paatgailauti

Praėjusių metų lapkričio 29 d. Pagėgių policijos komisariato kieme buvo užfiksuotas plaunamas tarnybinis automobilis. Rašinys „Pamaryje“ vadinosi „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“. Publikacija buvo išspausdinta 2013 m. gruodžio 3 d. ir paviešinta laikraščio interneto svetainėje.

Atostogaujantį viršininką pavadavęs Kriminalinės policijos poskyrio viršininkas Mindaugas Albrechtas su žurnaliste tąkart bendravo anaiptol ne dalykiniu stiliumi. Apsilankius vienintelę plovyklą turinčioje UAB „Deremika“ išsiaiškinta, kad čia kai kas atvyksta nusiplauti tik nuosavų automobilių, bet nei policija, nei Pagėgių savivaldybė, nei kitos įstaigos bei organizacijos nesinaudoja šios automobilių plovyklos paslaugomis.
Straipsnis „Pamario“ internetinėje svetainėje sulaukė komentarų, tačiau redakcija nesulaukė nė vienos institucijos atsakymo. Prabėgus mėnesiui po publikacijos paviešinimo, šių metų sausio 3 d. informacija buvo persiųsta Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjui Dariui Ciganui ir Pagėgių policijos komisariato viršininkui Artūrui Mikalauskui.
Atsakymai
KRAAD Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjo Dariaus Cigano atsakymas: „Pagėgių savivaldybėje, vadovaujantis Pagėgių savivaldybės Tarybos 2011 metų lapkričio 14 d. sprendimu Nr. T1-190 patvirtintų „Pagėgių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių“ 24.8 punktu, yra draudžiama bendro naudojimo teritorijose plauti automobilius ne tam skirtose vietose. Plaunant automobilį gali susidaryti naftos produktų bei kietųjų dalelių tarša, kuri per lietaus surinkimo sistemas gali patekti į aplinką. Norint plauti automobilius, reikia turėti įsirengus su paviršinių nuotekų sistema sujungtas naftos bei smėlio gaudykles bei vykdyti išleidžiamų nuotekų kontrolę. Konkrečiu atveju yra pažeistos aukščiau paminėtos taisyklės. Ar įvyko aplinkos teršimas, šiuo metu nustatyti neįmanoma, nes nebuvo paimti nuotekų mėginiai. Policija, kaip ir visi kiti subjektai, automobilius turėtų plauti tam skirtose vietose. Tikiuosi, kad tai buvo vienintelis kartas ir jis ateityje nepasikartos“.
Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sausio 9 d. pateikė tokį atsakymą: „Atsakydamas į Jūsų laišką dėl straipsnio „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“, noriu informuoti, kad ėmėmės visų priemonių, jog ateityje Pagėgių policijos komisariate tokie veiksmai nepasikartotų ir jų būtų išvengta. Dėl padarytų klaidų apgailestaujame, nes nė vienas, kuris dirba, nėra apsaugotas nuo klaidų – svarbiausia pasimokyti ir tų klaidų nekartoti“.
Komentarai
Pateikiame „Pamario“ skaitytojų komentarų: „Visi į plovyklą!”; „Jau seniai tai vyksta. Ne tik tarnybinius, bet ir savus automobilius plauna“; „Gal ką įdomiau skaitytojams galėjote pateikti“; „Niekas nesikeičia, Pagėgių savivaldybės tarnybiniai automobiliai kasdien plaunami savivaldybės kieme, prie garažo durų“; „Manau, kad Albrechtas pažeidė valstybės tarnautojo etiką ir, jei turi bent kiek garbės supratimo trupinių, privalėtų atsiprašyti už nederamą savo ir pavaldinio elgesį ir S. Skutulienės, ir visuomenės“; „O kur pats gamtos sergėtojas Ciganas plauna tarnybinį automobilį, jeigu į tik vieną Pagėgiuose esančią plovyklą užsuka tik privatūs automobiliai? Tai ir policija, ir savivaldybė nusipelnę, beje, tūkstantinių baudų. O gal ir Ciganas? Ponia Skutuliene, nusiųskite šį straipsnį aplinkos ministrui ir vidaus reikalų ministrui ar policijos generaliniam komisarui. Tegul padeda apsaugot mūsų teršiamą gamtą“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite