Gamtos teršėjams užteks paatgailauti

Praėjusių metų lapkričio 29 d. Pagėgių policijos komisariato kieme buvo užfiksuotas plaunamas tarnybinis automobilis. Rašinys „Pamaryje“ vadinosi „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“. Publikacija buvo išspausdinta 2013 m. gruodžio 3 d. ir paviešinta laikraščio interneto svetainėje.

Atostogaujantį viršininką pavadavęs Kriminalinės policijos poskyrio viršininkas Mindaugas Albrechtas su žurnaliste tąkart bendravo anaiptol ne dalykiniu stiliumi. Apsilankius vienintelę plovyklą turinčioje UAB „Deremika“ išsiaiškinta, kad čia kai kas atvyksta nusiplauti tik nuosavų automobilių, bet nei policija, nei Pagėgių savivaldybė, nei kitos įstaigos bei organizacijos nesinaudoja šios automobilių plovyklos paslaugomis.
Straipsnis „Pamario“ internetinėje svetainėje sulaukė komentarų, tačiau redakcija nesulaukė nė vienos institucijos atsakymo. Prabėgus mėnesiui po publikacijos paviešinimo, šių metų sausio 3 d. informacija buvo persiųsta Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjui Dariui Ciganui ir Pagėgių policijos komisariato viršininkui Artūrui Mikalauskui.
Atsakymai
KRAAD Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjo Dariaus Cigano atsakymas: „Pagėgių savivaldybėje, vadovaujantis Pagėgių savivaldybės Tarybos 2011 metų lapkričio 14 d. sprendimu Nr. T1-190 patvirtintų „Pagėgių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių“ 24.8 punktu, yra draudžiama bendro naudojimo teritorijose plauti automobilius ne tam skirtose vietose. Plaunant automobilį gali susidaryti naftos produktų bei kietųjų dalelių tarša, kuri per lietaus surinkimo sistemas gali patekti į aplinką. Norint plauti automobilius, reikia turėti įsirengus su paviršinių nuotekų sistema sujungtas naftos bei smėlio gaudykles bei vykdyti išleidžiamų nuotekų kontrolę. Konkrečiu atveju yra pažeistos aukščiau paminėtos taisyklės. Ar įvyko aplinkos teršimas, šiuo metu nustatyti neįmanoma, nes nebuvo paimti nuotekų mėginiai. Policija, kaip ir visi kiti subjektai, automobilius turėtų plauti tam skirtose vietose. Tikiuosi, kad tai buvo vienintelis kartas ir jis ateityje nepasikartos“.
Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sausio 9 d. pateikė tokį atsakymą: „Atsakydamas į Jūsų laišką dėl straipsnio „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“, noriu informuoti, kad ėmėmės visų priemonių, jog ateityje Pagėgių policijos komisariate tokie veiksmai nepasikartotų ir jų būtų išvengta. Dėl padarytų klaidų apgailestaujame, nes nė vienas, kuris dirba, nėra apsaugotas nuo klaidų – svarbiausia pasimokyti ir tų klaidų nekartoti“.
Komentarai
Pateikiame „Pamario“ skaitytojų komentarų: „Visi į plovyklą!”; „Jau seniai tai vyksta. Ne tik tarnybinius, bet ir savus automobilius plauna“; „Gal ką įdomiau skaitytojams galėjote pateikti“; „Niekas nesikeičia, Pagėgių savivaldybės tarnybiniai automobiliai kasdien plaunami savivaldybės kieme, prie garažo durų“; „Manau, kad Albrechtas pažeidė valstybės tarnautojo etiką ir, jei turi bent kiek garbės supratimo trupinių, privalėtų atsiprašyti už nederamą savo ir pavaldinio elgesį ir S. Skutulienės, ir visuomenės“; „O kur pats gamtos sergėtojas Ciganas plauna tarnybinį automobilį, jeigu į tik vieną Pagėgiuose esančią plovyklą užsuka tik privatūs automobiliai? Tai ir policija, ir savivaldybė nusipelnę, beje, tūkstantinių baudų. O gal ir Ciganas? Ponia Skutuliene, nusiųskite šį straipsnį aplinkos ministrui ir vidaus reikalų ministrui ar policijos generaliniam komisarui. Tegul padeda apsaugot mūsų teršiamą gamtą“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite