Gamtos teršėjams užteks paatgailauti

Praėjusių metų lapkričio 29 d. Pagėgių policijos komisariato kieme buvo užfiksuotas plaunamas tarnybinis automobilis. Rašinys „Pamaryje“ vadinosi „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“. Publikacija buvo išspausdinta 2013 m. gruodžio 3 d. ir paviešinta laikraščio interneto svetainėje.

Atostogaujantį viršininką pavadavęs Kriminalinės policijos poskyrio viršininkas Mindaugas Albrechtas su žurnaliste tąkart bendravo anaiptol ne dalykiniu stiliumi. Apsilankius vienintelę plovyklą turinčioje UAB „Deremika“ išsiaiškinta, kad čia kai kas atvyksta nusiplauti tik nuosavų automobilių, bet nei policija, nei Pagėgių savivaldybė, nei kitos įstaigos bei organizacijos nesinaudoja šios automobilių plovyklos paslaugomis.
Straipsnis „Pamario“ internetinėje svetainėje sulaukė komentarų, tačiau redakcija nesulaukė nė vienos institucijos atsakymo. Prabėgus mėnesiui po publikacijos paviešinimo, šių metų sausio 3 d. informacija buvo persiųsta Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjui Dariui Ciganui ir Pagėgių policijos komisariato viršininkui Artūrui Mikalauskui.
Atsakymai
KRAAD Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjo Dariaus Cigano atsakymas: „Pagėgių savivaldybėje, vadovaujantis Pagėgių savivaldybės Tarybos 2011 metų lapkričio 14 d. sprendimu Nr. T1-190 patvirtintų „Pagėgių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių“ 24.8 punktu, yra draudžiama bendro naudojimo teritorijose plauti automobilius ne tam skirtose vietose. Plaunant automobilį gali susidaryti naftos produktų bei kietųjų dalelių tarša, kuri per lietaus surinkimo sistemas gali patekti į aplinką. Norint plauti automobilius, reikia turėti įsirengus su paviršinių nuotekų sistema sujungtas naftos bei smėlio gaudykles bei vykdyti išleidžiamų nuotekų kontrolę. Konkrečiu atveju yra pažeistos aukščiau paminėtos taisyklės. Ar įvyko aplinkos teršimas, šiuo metu nustatyti neįmanoma, nes nebuvo paimti nuotekų mėginiai. Policija, kaip ir visi kiti subjektai, automobilius turėtų plauti tam skirtose vietose. Tikiuosi, kad tai buvo vienintelis kartas ir jis ateityje nepasikartos“.
Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sausio 9 d. pateikė tokį atsakymą: „Atsakydamas į Jūsų laišką dėl straipsnio „Policijos komisariato kieme – automobilių plovykla“, noriu informuoti, kad ėmėmės visų priemonių, jog ateityje Pagėgių policijos komisariate tokie veiksmai nepasikartotų ir jų būtų išvengta. Dėl padarytų klaidų apgailestaujame, nes nė vienas, kuris dirba, nėra apsaugotas nuo klaidų – svarbiausia pasimokyti ir tų klaidų nekartoti“.
Komentarai
Pateikiame „Pamario“ skaitytojų komentarų: „Visi į plovyklą!”; „Jau seniai tai vyksta. Ne tik tarnybinius, bet ir savus automobilius plauna“; „Gal ką įdomiau skaitytojams galėjote pateikti“; „Niekas nesikeičia, Pagėgių savivaldybės tarnybiniai automobiliai kasdien plaunami savivaldybės kieme, prie garažo durų“; „Manau, kad Albrechtas pažeidė valstybės tarnautojo etiką ir, jei turi bent kiek garbės supratimo trupinių, privalėtų atsiprašyti už nederamą savo ir pavaldinio elgesį ir S. Skutulienės, ir visuomenės“; „O kur pats gamtos sergėtojas Ciganas plauna tarnybinį automobilį, jeigu į tik vieną Pagėgiuose esančią plovyklą užsuka tik privatūs automobiliai? Tai ir policija, ir savivaldybė nusipelnę, beje, tūkstantinių baudų. O gal ir Ciganas? Ponia Skutuliene, nusiųskite šį straipsnį aplinkos ministrui ir vidaus reikalų ministrui ar policijos generaliniam komisarui. Tegul padeda apsaugot mūsų teršiamą gamtą“.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite