Gali nebelikti dalies geležinkelių maršrutų. Minimas ir maršrutas Klaipėda – Šilutė

Susisiekimo ministerijai ir „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo įmonei „LTG Link“ ruošiantis pasirašyti sutartį 2023–2032 metų laikotarpiui. Dalis Lietuvos savivaldybių sulaukė pasiūlymų susimokėti, jei nori, kad per jas einantys nuostolingi maršrutai išliktų.

Centrinės valdžios atstovai pabrėžia, kad derybos vis dar vyksta.

Pavyzdžiui, Radviliškio savivaldybė gavo raštus dėl keturių maršrutų, už kuriuos bendrai kasmet turėtų sumokėti 227 tūkst. eurų. Panašūs kvietimai į trišalę diskusiją buvo išsiųsti Rokiškio, Radviliškio, Šiaulių, Akmenės, Mažeikių, Panevėžio, Klaipėdos ir Šilutės savivaldybėms. Šių savivaldybių teritorijose tęsiasi maršrutai Klaipėda – Šilutė, Radviliškis – Mažeikiai, Šiauliai – Mažeikiai, Šiauliai – Rokiškis, Šiauliai –Panevėžys ir Radviliškis – Šiauliai.

Galimybė savivaldybėms prisidėti prie viešojo susisiekimo finansavimo yra numatyta Geležinkelių transporto kodekse. „LTG Link“ neprašo priemokos, bet pasidalina vertinimu, koks galėtų būti atitinkamų savivaldybių indėlis, jei jos turėtų poreikį tęsti tuos maršrutus, kurie neatitinka Vyriausybė kriterijų. Šiuo raštu pirmiausia yra kviečiama į trišalę diskusiją tarp savivaldybių, Susisiekimo ministerijos ir „LTG Link“. Galimi sprendimai svarstomi, o šiuo metu visi vykdomi maršrutai yra tęsiami.

Ateityje „LTG Link“ turėtų vykdyti tuos maršrutus, kurie bus įtraukti į viešųjų keleivių vežimo geležinkelių transportu vietiniais maršrutais paslaugų sutartį 2023–2032 metų laikotarpiui. Šią sutartį su Susisiekimo ministerija bendrovė „LTG Link“ tikisi pasirašyti šiemet.

Viešųjų keleivių vežimo geležinkelių transportu paslaugų koeficientai savivaldybėms vertinami pagal atitinkamos savivaldybės teritorijai tenkantį maršruto kilometrų skaičių.

Subsidijavimu siekiama žmones skatinti dažniau naudotis viešuoju transportu ir taip prisidėti prie ES žaliojo susitarimo tikslų bei aplinkos taršos mažinimo, o Lietuvoje iki 2030 metų traukiniais per metus siekiama pervežti 10,7 mln. keleivių.

Kokia bus Šilutės rajono savivaldybės nuomonė, informuosime vėliau.

Vienas komentaras

  • Komentaras

    Lietuvos geležinkeliai nėra kažkokia privati komercinė įstaiga. Kodėl savivaldybės turėtų skirti lėšas valstybinei įmonei kuri gauna finansavimą iš biudžeto ? Ar geležinkeliai yra komercinė privati įmonė po Užsienio reikalų ministerijos viražų ir įmonės nuvarymo iki bankroto ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite