Gali atsirasti naujas muziejaus pastato šeimininkas

Balsuojant dėl Šilutės muziejaus pastato (Lietuvininkų g.36) išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo, 10 Savivaldybės tarybos narių suabejojo, ar bus kam tvarkyti ir prižiūrėti visuomenės reikmėms paliktą pastatą, todėl balsavo „prieš“ arba susilaikė. Dabar aiškėja, kad muziejaus pastatas galėtų turėti naują šeimininką – Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendriją „Heide“. Ši bendrija sutvarkytų statinį ir naudotųsi juo kartu su kitomis Šilutės bendruomenėmis.

Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė tikina, kad jų bendrija galėtų suremontuoti ir prižiūrėti buvusio muziejaus kompleksą ir naudotis juo kartu su kitomis bendruomenėmis.

Norėtų investuoti
Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė sakė, kad sutvarkyti ir eksploatuoti pastatą galėtų jų bendrija, tačiau ji turinti gauti nuosavybės dokumentus, kuriais remiantis būtų galima investuoti lėšų, prašyti paramos.
Anot G. Stungurienės, bendrija parduotų jai priklausantį pastatą Valstiečių g. 4 ir visas gautas lėšas investuotų į Lietuvininkų g. 36 esantį pastatą. Pirminiais duomenis buvusio muziejaus pastatui sutvarkyti reikėtų apie milijoną litų, o už „Heide“ pastatą planuojama gauti apie 200 tūkstančių, todėl reikėtų nemažai papildomų investicijų. Pačiai draugijai, turinčiai mūsų rajone apie 400 narių pakaktų antrojo pstato aukšto, o bendruomenės galėtų naudotis pirmojo aukšto patalpomis.
G. Stungurienė tikina, kad projektu domisi Vokietijos ambasada, pasirengę padėti vokiečių kilmės verslininkai, Vokietijoje gyvenantys iš šio krašto kilę žmonės.
Gerlinda Stungurienė sakė, kad galimybė perduoti rūpintis pastatu „Heidei“ – vienas iš galimų būdų išsaugoti ir prižiūrėti buvusio muziejaus patalpas. Kol kas tai tėra sumanymas, dėl kurio įgyvendinimo dar daug su kuo reikėtų tartis, derėtis. Kaip juridiškai sureguliuoti santykius, kad „Heide“ galėtų pritraukti ir investuoti lėšų, o šiomis patalpomis norinčios naudotis bendruomenės, susivienijusios į bendruomenių asociaciją „Šilutės bendruomenių namai“ neliktų be nieko, dar reikės svarstyti.
Pirmiausiai reikėtų atlikti pastato ekspertizę, kad būtų aišku, kokių investicijų prireiks. Jeigu pavyktų jį restauruoti, toliau buvusį muziejaus kompleksą būtų galima prižiūrėti iš projektinių lėšų, pasitelkiant rėmėjus. Paklausta, kodėl „Heide“ nepirko statinio, kai jis buvo privatizuojamų objektų sąraše, G. Stungurienė paaiškino, kad pardavus dabartinę bendrijos būstinę gal ir būtų pavykę nupirkti muziejaus kompleksą, tačiau nebebūtų už ką jį remontuoti.
Ji sakė, kad bendrija domėjosi ir kitais privatizuojamais prieškario laikų pastatais, tačiau muziejus esąs patraukliausias ir labiausiai atitinkantis ne tik „Heidės“, bet ir kitų bendruomenių poreikius. Anot G. Stungurienės, su prieš tai buvusia valdžia buvo beveik suderėta, kad „Heide“ savo lėšomis įvertins pastato būklę.

Šilutės muziejaus pastatą išbraukus ir privatizuojamų objektų sąrašo, kyla diskusijų dėl nuosavybės teisių į jį.

„Heidės“ iniciatyvą palaiko ne visi
Šilutės gražinimo draugijos pirmininkas Orestas Lidžius sakė, kad prieš kelias dienas įvykusiame bendruomenių asociacijos „Šilutės bendruomenės namai“ pasitarime apie „Heidės“ norą perimti pastatą nebuvę kalbėta.
„Mano nuomone, pastatas turi priklausyti visoms, o ne vienai organizacijai, todėl „Heidės“ pasiūlymas man nepatinka“, – sakė O. Lidžius. Kad muziejaus pastatas būtų išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo ir skirtas bendruomenių poreikiams, įdėta nemažai pastangų. Surinkta ir pateikta Savivaldybės vadovams per 2000 parašų, 10 miesto bendruomenių susibūrė į asociaciją „Šilutės bendruomenių namai“. Dabar, kai dalis tikslų pasiekta ir statinys išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo, ima kilti nesutarimų dėl pastato nuosavybės teisių.
Pasak O. Lidžiaus, laiko dar esą daug. Kol kas nežinia, kada į kitas patalpas savo turtą iškraustys muziejus, neaišku, ką pavyks sutarti asociacijos nariams susitikus su meru Vytautu Laurinaičiu. Iki Paklaustas, iš kokių lėšų, jo paties manymu, būtų galima suremontuoti statinį ir jį prižiūrėti, O. Lidžius sakė, kad tai galėtų būti Europos Sąjungos fondų parama, tikslinės investicijos į Šilutės rajoną, Šilutės VVG pritrauktos lėšos ir kt.
Pats pastatų kompleksas galėtų būti kokios viešosios įstaigos, pavyzdžiui, VšI Šilutės turizmo informacijos centro nuosavybė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Taip pat skaitykite