Gali atsirasti naujas muziejaus pastato šeimininkas

Balsuojant dėl Šilutės muziejaus pastato (Lietuvininkų g.36) išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo, 10 Savivaldybės tarybos narių suabejojo, ar bus kam tvarkyti ir prižiūrėti visuomenės reikmėms paliktą pastatą, todėl balsavo „prieš“ arba susilaikė. Dabar aiškėja, kad muziejaus pastatas galėtų turėti naują šeimininką – Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendriją „Heide“. Ši bendrija sutvarkytų statinį ir naudotųsi juo kartu su kitomis Šilutės bendruomenėmis.

Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė tikina, kad jų bendrija galėtų suremontuoti ir prižiūrėti buvusio muziejaus kompleksą ir naudotis juo kartu su kitomis bendruomenėmis.

Norėtų investuoti
Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė sakė, kad sutvarkyti ir eksploatuoti pastatą galėtų jų bendrija, tačiau ji turinti gauti nuosavybės dokumentus, kuriais remiantis būtų galima investuoti lėšų, prašyti paramos.
Anot G. Stungurienės, bendrija parduotų jai priklausantį pastatą Valstiečių g. 4 ir visas gautas lėšas investuotų į Lietuvininkų g. 36 esantį pastatą. Pirminiais duomenis buvusio muziejaus pastatui sutvarkyti reikėtų apie milijoną litų, o už „Heide“ pastatą planuojama gauti apie 200 tūkstančių, todėl reikėtų nemažai papildomų investicijų. Pačiai draugijai, turinčiai mūsų rajone apie 400 narių pakaktų antrojo pstato aukšto, o bendruomenės galėtų naudotis pirmojo aukšto patalpomis.
G. Stungurienė tikina, kad projektu domisi Vokietijos ambasada, pasirengę padėti vokiečių kilmės verslininkai, Vokietijoje gyvenantys iš šio krašto kilę žmonės.
Gerlinda Stungurienė sakė, kad galimybė perduoti rūpintis pastatu „Heidei“ – vienas iš galimų būdų išsaugoti ir prižiūrėti buvusio muziejaus patalpas. Kol kas tai tėra sumanymas, dėl kurio įgyvendinimo dar daug su kuo reikėtų tartis, derėtis. Kaip juridiškai sureguliuoti santykius, kad „Heide“ galėtų pritraukti ir investuoti lėšų, o šiomis patalpomis norinčios naudotis bendruomenės, susivienijusios į bendruomenių asociaciją „Šilutės bendruomenių namai“ neliktų be nieko, dar reikės svarstyti.
Pirmiausiai reikėtų atlikti pastato ekspertizę, kad būtų aišku, kokių investicijų prireiks. Jeigu pavyktų jį restauruoti, toliau buvusį muziejaus kompleksą būtų galima prižiūrėti iš projektinių lėšų, pasitelkiant rėmėjus. Paklausta, kodėl „Heide“ nepirko statinio, kai jis buvo privatizuojamų objektų sąraše, G. Stungurienė paaiškino, kad pardavus dabartinę bendrijos būstinę gal ir būtų pavykę nupirkti muziejaus kompleksą, tačiau nebebūtų už ką jį remontuoti.
Ji sakė, kad bendrija domėjosi ir kitais privatizuojamais prieškario laikų pastatais, tačiau muziejus esąs patraukliausias ir labiausiai atitinkantis ne tik „Heidės“, bet ir kitų bendruomenių poreikius. Anot G. Stungurienės, su prieš tai buvusia valdžia buvo beveik suderėta, kad „Heide“ savo lėšomis įvertins pastato būklę.

Šilutės muziejaus pastatą išbraukus ir privatizuojamų objektų sąrašo, kyla diskusijų dėl nuosavybės teisių į jį.

„Heidės“ iniciatyvą palaiko ne visi
Šilutės gražinimo draugijos pirmininkas Orestas Lidžius sakė, kad prieš kelias dienas įvykusiame bendruomenių asociacijos „Šilutės bendruomenės namai“ pasitarime apie „Heidės“ norą perimti pastatą nebuvę kalbėta.
„Mano nuomone, pastatas turi priklausyti visoms, o ne vienai organizacijai, todėl „Heidės“ pasiūlymas man nepatinka“, – sakė O. Lidžius. Kad muziejaus pastatas būtų išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo ir skirtas bendruomenių poreikiams, įdėta nemažai pastangų. Surinkta ir pateikta Savivaldybės vadovams per 2000 parašų, 10 miesto bendruomenių susibūrė į asociaciją „Šilutės bendruomenių namai“. Dabar, kai dalis tikslų pasiekta ir statinys išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo, ima kilti nesutarimų dėl pastato nuosavybės teisių.
Pasak O. Lidžiaus, laiko dar esą daug. Kol kas nežinia, kada į kitas patalpas savo turtą iškraustys muziejus, neaišku, ką pavyks sutarti asociacijos nariams susitikus su meru Vytautu Laurinaičiu. Iki Paklaustas, iš kokių lėšų, jo paties manymu, būtų galima suremontuoti statinį ir jį prižiūrėti, O. Lidžius sakė, kad tai galėtų būti Europos Sąjungos fondų parama, tikslinės investicijos į Šilutės rajoną, Šilutės VVG pritrauktos lėšos ir kt.
Pats pastatų kompleksas galėtų būti kokios viešosios įstaigos, pavyzdžiui, VšI Šilutės turizmo informacijos centro nuosavybė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite