Gali atsirasti naujas muziejaus pastato šeimininkas

Balsuojant dėl Šilutės muziejaus pastato (Lietuvininkų g.36) išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo, 10 Savivaldybės tarybos narių suabejojo, ar bus kam tvarkyti ir prižiūrėti visuomenės reikmėms paliktą pastatą, todėl balsavo „prieš“ arba susilaikė. Dabar aiškėja, kad muziejaus pastatas galėtų turėti naują šeimininką – Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendriją „Heide“. Ši bendrija sutvarkytų statinį ir naudotųsi juo kartu su kitomis Šilutės bendruomenėmis.

Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė tikina, kad jų bendrija galėtų suremontuoti ir prižiūrėti buvusio muziejaus kompleksą ir naudotis juo kartu su kitomis bendruomenėmis.

Norėtų investuoti
Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė sakė, kad sutvarkyti ir eksploatuoti pastatą galėtų jų bendrija, tačiau ji turinti gauti nuosavybės dokumentus, kuriais remiantis būtų galima investuoti lėšų, prašyti paramos.
Anot G. Stungurienės, bendrija parduotų jai priklausantį pastatą Valstiečių g. 4 ir visas gautas lėšas investuotų į Lietuvininkų g. 36 esantį pastatą. Pirminiais duomenis buvusio muziejaus pastatui sutvarkyti reikėtų apie milijoną litų, o už „Heide“ pastatą planuojama gauti apie 200 tūkstančių, todėl reikėtų nemažai papildomų investicijų. Pačiai draugijai, turinčiai mūsų rajone apie 400 narių pakaktų antrojo pstato aukšto, o bendruomenės galėtų naudotis pirmojo aukšto patalpomis.
G. Stungurienė tikina, kad projektu domisi Vokietijos ambasada, pasirengę padėti vokiečių kilmės verslininkai, Vokietijoje gyvenantys iš šio krašto kilę žmonės.
Gerlinda Stungurienė sakė, kad galimybė perduoti rūpintis pastatu „Heidei“ – vienas iš galimų būdų išsaugoti ir prižiūrėti buvusio muziejaus patalpas. Kol kas tai tėra sumanymas, dėl kurio įgyvendinimo dar daug su kuo reikėtų tartis, derėtis. Kaip juridiškai sureguliuoti santykius, kad „Heide“ galėtų pritraukti ir investuoti lėšų, o šiomis patalpomis norinčios naudotis bendruomenės, susivienijusios į bendruomenių asociaciją „Šilutės bendruomenių namai“ neliktų be nieko, dar reikės svarstyti.
Pirmiausiai reikėtų atlikti pastato ekspertizę, kad būtų aišku, kokių investicijų prireiks. Jeigu pavyktų jį restauruoti, toliau buvusį muziejaus kompleksą būtų galima prižiūrėti iš projektinių lėšų, pasitelkiant rėmėjus. Paklausta, kodėl „Heide“ nepirko statinio, kai jis buvo privatizuojamų objektų sąraše, G. Stungurienė paaiškino, kad pardavus dabartinę bendrijos būstinę gal ir būtų pavykę nupirkti muziejaus kompleksą, tačiau nebebūtų už ką jį remontuoti.
Ji sakė, kad bendrija domėjosi ir kitais privatizuojamais prieškario laikų pastatais, tačiau muziejus esąs patraukliausias ir labiausiai atitinkantis ne tik „Heidės“, bet ir kitų bendruomenių poreikius. Anot G. Stungurienės, su prieš tai buvusia valdžia buvo beveik suderėta, kad „Heide“ savo lėšomis įvertins pastato būklę.

Šilutės muziejaus pastatą išbraukus ir privatizuojamų objektų sąrašo, kyla diskusijų dėl nuosavybės teisių į jį.

„Heidės“ iniciatyvą palaiko ne visi
Šilutės gražinimo draugijos pirmininkas Orestas Lidžius sakė, kad prieš kelias dienas įvykusiame bendruomenių asociacijos „Šilutės bendruomenės namai“ pasitarime apie „Heidės“ norą perimti pastatą nebuvę kalbėta.
„Mano nuomone, pastatas turi priklausyti visoms, o ne vienai organizacijai, todėl „Heidės“ pasiūlymas man nepatinka“, – sakė O. Lidžius. Kad muziejaus pastatas būtų išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo ir skirtas bendruomenių poreikiams, įdėta nemažai pastangų. Surinkta ir pateikta Savivaldybės vadovams per 2000 parašų, 10 miesto bendruomenių susibūrė į asociaciją „Šilutės bendruomenių namai“. Dabar, kai dalis tikslų pasiekta ir statinys išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo, ima kilti nesutarimų dėl pastato nuosavybės teisių.
Pasak O. Lidžiaus, laiko dar esą daug. Kol kas nežinia, kada į kitas patalpas savo turtą iškraustys muziejus, neaišku, ką pavyks sutarti asociacijos nariams susitikus su meru Vytautu Laurinaičiu. Iki Paklaustas, iš kokių lėšų, jo paties manymu, būtų galima suremontuoti statinį ir jį prižiūrėti, O. Lidžius sakė, kad tai galėtų būti Europos Sąjungos fondų parama, tikslinės investicijos į Šilutės rajoną, Šilutės VVG pritrauktos lėšos ir kt.
Pats pastatų kompleksas galėtų būti kokios viešosios įstaigos, pavyzdžiui, VšI Šilutės turizmo informacijos centro nuosavybė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 34

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite