Gal kasdieninis triūsas lemia ilgaamžiškumą?

Juknaičiuose gyvenanti Morta Bandzinienė atšventė garbų 90 metų jubiliejų. Jos pasveikinti vyko Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, socialiniai darbuotojai.

90 metų jubiliejaus proga Mortą Bandzinienę sveikino Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas ir socialinės darbuotojos.

M. Bandzinienė į Juknaičius gyventi pas dukrą Aureliją Novikienę atsikraustė prieš 15 metų, kai mirė jos vyras. Vaikystę M. Bandzinienė praleido Gaurės miestelyje (Tauragės r.). Čia atokioje miško sodyboje ji augo 6 vaikų šeimoje – turėjo brolį ir keturias seseris. Visi buvo muzikalūs, tad kaimo gegužinės ar šventės nepraeidavo be skambių jų balsų. Muzikalumą paveldėjo ir M. Bandzinienės dukra – ilgametė Juknaičių kultūros namų meno vadovė.
Prisimindama savo mamos pasakojimus, A. Novikienė sakė: „Žiemą basomis kojomis įsispyrusi eidavo iš upelio parnešti vandens. Mama nuo vaikystės buvo labai darbšti. Dar ir dabar negali gyventi be šluotos, kastuvėlio ar kauptuko. Kiekvieną rytą klausią, ką daryti ir suranda pačių įvairiausių darbų. Aplinką tvarko ne tik aplinkui namą, bet ir toliau“.
Senolė, anot jo artimųjų, krutėdama jaučiasi daug geriau.Matyt nuolatinis judėjimas ir darbštumas ir bus M. Bandzienės ilgaamžiškumo paslaptis.
Atviraudama A. Novikienė papasakojo ir savo mamos meilės istoriją. M. Bandzienienę anais laikais nusižiūrėjo turtingiausias Gaurės apylinkių ūkininkaitis – 17 metų vyresnis Juozas Bandzinas. „Visos panos pavydėjo turtingo ūkininkaičio biednai tarnaitei…“
Anot dukros, pirmoji mamos meilė buvęs Pranas, kuris išėjo į kariuomenę. Aną buvo nusižiūrėjusi ir pavydi paštininkė. Ji Mortai atsiuntė suklastotą laišką, neva jos mylimasis žuvo kare… Tada mergina ištekėjo už J. Bandzino ir susilaukė su juo trijų vaikų. Dabar ji gali didžiuotis 6 anūkais ir 6 proanūkiais.
Mortos šeima buvo itin religinga – seserys pasirinko gyvenimą vienuolyne. Ilgametė Morta taip pat kiekvieną sekmadienį lankosi Juknaičių bažnyčioje vykstančiose pamaldose.

Simonas SKUTULAS

Hits: 23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite