Gal kasdieninis triūsas lemia ilgaamžiškumą?

Juknaičiuose gyvenanti Morta Bandzinienė atšventė garbų 90 metų jubiliejų. Jos pasveikinti vyko Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, socialiniai darbuotojai.

90 metų jubiliejaus proga Mortą Bandzinienę sveikino Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas ir socialinės darbuotojos.

M. Bandzinienė į Juknaičius gyventi pas dukrą Aureliją Novikienę atsikraustė prieš 15 metų, kai mirė jos vyras. Vaikystę M. Bandzinienė praleido Gaurės miestelyje (Tauragės r.). Čia atokioje miško sodyboje ji augo 6 vaikų šeimoje – turėjo brolį ir keturias seseris. Visi buvo muzikalūs, tad kaimo gegužinės ar šventės nepraeidavo be skambių jų balsų. Muzikalumą paveldėjo ir M. Bandzinienės dukra – ilgametė Juknaičių kultūros namų meno vadovė.
Prisimindama savo mamos pasakojimus, A. Novikienė sakė: „Žiemą basomis kojomis įsispyrusi eidavo iš upelio parnešti vandens. Mama nuo vaikystės buvo labai darbšti. Dar ir dabar negali gyventi be šluotos, kastuvėlio ar kauptuko. Kiekvieną rytą klausią, ką daryti ir suranda pačių įvairiausių darbų. Aplinką tvarko ne tik aplinkui namą, bet ir toliau“.
Senolė, anot jo artimųjų, krutėdama jaučiasi daug geriau.Matyt nuolatinis judėjimas ir darbštumas ir bus M. Bandzienės ilgaamžiškumo paslaptis.
Atviraudama A. Novikienė papasakojo ir savo mamos meilės istoriją. M. Bandzienienę anais laikais nusižiūrėjo turtingiausias Gaurės apylinkių ūkininkaitis – 17 metų vyresnis Juozas Bandzinas. „Visos panos pavydėjo turtingo ūkininkaičio biednai tarnaitei…“
Anot dukros, pirmoji mamos meilė buvęs Pranas, kuris išėjo į kariuomenę. Aną buvo nusižiūrėjusi ir pavydi paštininkė. Ji Mortai atsiuntė suklastotą laišką, neva jos mylimasis žuvo kare… Tada mergina ištekėjo už J. Bandzino ir susilaukė su juo trijų vaikų. Dabar ji gali didžiuotis 6 anūkais ir 6 proanūkiais.
Mortos šeima buvo itin religinga – seserys pasirinko gyvenimą vienuolyne. Ilgametė Morta taip pat kiekvieną sekmadienį lankosi Juknaičių bažnyčioje vykstančiose pamaldose.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite