Gal kasdieninis triūsas lemia ilgaamžiškumą?

Juknaičiuose gyvenanti Morta Bandzinienė atšventė garbų 90 metų jubiliejų. Jos pasveikinti vyko Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, socialiniai darbuotojai.

90 metų jubiliejaus proga Mortą Bandzinienę sveikino Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas ir socialinės darbuotojos.

M. Bandzinienė į Juknaičius gyventi pas dukrą Aureliją Novikienę atsikraustė prieš 15 metų, kai mirė jos vyras. Vaikystę M. Bandzinienė praleido Gaurės miestelyje (Tauragės r.). Čia atokioje miško sodyboje ji augo 6 vaikų šeimoje – turėjo brolį ir keturias seseris. Visi buvo muzikalūs, tad kaimo gegužinės ar šventės nepraeidavo be skambių jų balsų. Muzikalumą paveldėjo ir M. Bandzinienės dukra – ilgametė Juknaičių kultūros namų meno vadovė.
Prisimindama savo mamos pasakojimus, A. Novikienė sakė: „Žiemą basomis kojomis įsispyrusi eidavo iš upelio parnešti vandens. Mama nuo vaikystės buvo labai darbšti. Dar ir dabar negali gyventi be šluotos, kastuvėlio ar kauptuko. Kiekvieną rytą klausią, ką daryti ir suranda pačių įvairiausių darbų. Aplinką tvarko ne tik aplinkui namą, bet ir toliau“.
Senolė, anot jo artimųjų, krutėdama jaučiasi daug geriau.Matyt nuolatinis judėjimas ir darbštumas ir bus M. Bandzienės ilgaamžiškumo paslaptis.
Atviraudama A. Novikienė papasakojo ir savo mamos meilės istoriją. M. Bandzienienę anais laikais nusižiūrėjo turtingiausias Gaurės apylinkių ūkininkaitis – 17 metų vyresnis Juozas Bandzinas. „Visos panos pavydėjo turtingo ūkininkaičio biednai tarnaitei…“
Anot dukros, pirmoji mamos meilė buvęs Pranas, kuris išėjo į kariuomenę. Aną buvo nusižiūrėjusi ir pavydi paštininkė. Ji Mortai atsiuntė suklastotą laišką, neva jos mylimasis žuvo kare… Tada mergina ištekėjo už J. Bandzino ir susilaukė su juo trijų vaikų. Dabar ji gali didžiuotis 6 anūkais ir 6 proanūkiais.
Mortos šeima buvo itin religinga – seserys pasirinko gyvenimą vienuolyne. Ilgametė Morta taip pat kiekvieną sekmadienį lankosi Juknaičių bažnyčioje vykstančiose pamaldose.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite