Gabrielė Paužuolytė išrinkta į Lietuvos mokinių parlamentą

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Kubaitienė pranešė apie įvykusius rinkimus į Lietuvos moksleivių parlamentą. Atstovauti Šilutės rajonui, ginti visos šalies mokinių nuomones, teises ir interesus išrinkta Vydūno gimnazijos moksleivė Gabrielė Paužuolytė.

Kandidatai į Lietuvos mokinių parlamentą – išrinkta Gabrielė Paužuolytė viduryje.

Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyksta kas dvejus metus. Šią organizaciją sudaro 95 šalies mokyklų deleguoti mokiniai.
Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyko dviem etapais. Šiemet rinkimus surengė 5 rajono mokyklos. Mokyklose daugiausia pritarimų pelnę kandidatai kartu su palaikymo komandomis bei mokytojais rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur įvyko antrasis rinkimų į Lietuvos moksleivių parlamentą etapas.
Antrajame rinkimų etape dalyvavo 5 rajono mokyklose išrinkti kandidatai į Mokinių parlamentą: Vydūno gimnazijos antros klasės gimnazistė Gabrielė Paužuolytė, Kintų pagrindinės mokyklos mokinė Jolita Mažonaitė, Katyčių pagrindinės mokyklos devintokė Eglė Petrošiūtė, Pašyšių pagrindinės mokyklos dešimtokė Rasa Puospekaitė, Šilutės pirmosios gimnazijos mokinys Augustas Valius.
Pretenduojantys į Lietuvos moksleivių parlamentą prisistatė, pateikė savo rinkimines programas, atsakinėjo į klausimus, vėliau vyko rinkimai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad į Lietuvos mokinių parlamentą išrinkta vydūnietė Gabrielė Paužuolytė.
Šešiolikmetę Gabrielę Paužuolytę Šilutės bendruomenė pažįsta kaip puikią muzikantę, grojančią fortepijonu. Gabrielė groja nuo penkerių, Šilutės meno mokyklą baigė su pagyrimu, tačiau ir toliau mokosi muzikos išplėstinio ugdymo klasėje. Jai yra tekę koncertuoti kamerinėje aplinkoje ir klausant didžiulei auditorijai, dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Iš jų grįždavo su apdovanojimais, pelniusi laureato vardą.
Gabrielė Paužuolytė yra aktyvi visuomenininkė, mokanti bendrauti, planuoti savo laiką. „Esu maksimalistė, todėl visada siekiu to, kas geriausia“, – sako Gabrielė. Dalyvauti rinkimuose ją paskatino mama.
Lietuvos mokinių parlamento rudens sesija prasidės jau šį mėnesį. Sesijos metu Gabrielei Paužuolytei bus įteiktas Mokinių parlamento nario pažymėjimas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 50

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite