Gabrielė Paužuolytė išrinkta į Lietuvos mokinių parlamentą

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Kubaitienė pranešė apie įvykusius rinkimus į Lietuvos moksleivių parlamentą. Atstovauti Šilutės rajonui, ginti visos šalies mokinių nuomones, teises ir interesus išrinkta Vydūno gimnazijos moksleivė Gabrielė Paužuolytė.

Kandidatai į Lietuvos mokinių parlamentą – išrinkta Gabrielė Paužuolytė viduryje.

Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyksta kas dvejus metus. Šią organizaciją sudaro 95 šalies mokyklų deleguoti mokiniai.
Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyko dviem etapais. Šiemet rinkimus surengė 5 rajono mokyklos. Mokyklose daugiausia pritarimų pelnę kandidatai kartu su palaikymo komandomis bei mokytojais rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur įvyko antrasis rinkimų į Lietuvos moksleivių parlamentą etapas.
Antrajame rinkimų etape dalyvavo 5 rajono mokyklose išrinkti kandidatai į Mokinių parlamentą: Vydūno gimnazijos antros klasės gimnazistė Gabrielė Paužuolytė, Kintų pagrindinės mokyklos mokinė Jolita Mažonaitė, Katyčių pagrindinės mokyklos devintokė Eglė Petrošiūtė, Pašyšių pagrindinės mokyklos dešimtokė Rasa Puospekaitė, Šilutės pirmosios gimnazijos mokinys Augustas Valius.
Pretenduojantys į Lietuvos moksleivių parlamentą prisistatė, pateikė savo rinkimines programas, atsakinėjo į klausimus, vėliau vyko rinkimai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad į Lietuvos mokinių parlamentą išrinkta vydūnietė Gabrielė Paužuolytė.
Šešiolikmetę Gabrielę Paužuolytę Šilutės bendruomenė pažįsta kaip puikią muzikantę, grojančią fortepijonu. Gabrielė groja nuo penkerių, Šilutės meno mokyklą baigė su pagyrimu, tačiau ir toliau mokosi muzikos išplėstinio ugdymo klasėje. Jai yra tekę koncertuoti kamerinėje aplinkoje ir klausant didžiulei auditorijai, dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Iš jų grįždavo su apdovanojimais, pelniusi laureato vardą.
Gabrielė Paužuolytė yra aktyvi visuomenininkė, mokanti bendrauti, planuoti savo laiką. „Esu maksimalistė, todėl visada siekiu to, kas geriausia“, – sako Gabrielė. Dalyvauti rinkimuose ją paskatino mama.
Lietuvos mokinių parlamento rudens sesija prasidės jau šį mėnesį. Sesijos metu Gabrielei Paužuolytei bus įteiktas Mokinių parlamento nario pažymėjimas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite