Gabrielė Paužuolytė išrinkta į Lietuvos mokinių parlamentą

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Kubaitienė pranešė apie įvykusius rinkimus į Lietuvos moksleivių parlamentą. Atstovauti Šilutės rajonui, ginti visos šalies mokinių nuomones, teises ir interesus išrinkta Vydūno gimnazijos moksleivė Gabrielė Paužuolytė.

Kandidatai į Lietuvos mokinių parlamentą – išrinkta Gabrielė Paužuolytė viduryje.

Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyksta kas dvejus metus. Šią organizaciją sudaro 95 šalies mokyklų deleguoti mokiniai.
Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyko dviem etapais. Šiemet rinkimus surengė 5 rajono mokyklos. Mokyklose daugiausia pritarimų pelnę kandidatai kartu su palaikymo komandomis bei mokytojais rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur įvyko antrasis rinkimų į Lietuvos moksleivių parlamentą etapas.
Antrajame rinkimų etape dalyvavo 5 rajono mokyklose išrinkti kandidatai į Mokinių parlamentą: Vydūno gimnazijos antros klasės gimnazistė Gabrielė Paužuolytė, Kintų pagrindinės mokyklos mokinė Jolita Mažonaitė, Katyčių pagrindinės mokyklos devintokė Eglė Petrošiūtė, Pašyšių pagrindinės mokyklos dešimtokė Rasa Puospekaitė, Šilutės pirmosios gimnazijos mokinys Augustas Valius.
Pretenduojantys į Lietuvos moksleivių parlamentą prisistatė, pateikė savo rinkimines programas, atsakinėjo į klausimus, vėliau vyko rinkimai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad į Lietuvos mokinių parlamentą išrinkta vydūnietė Gabrielė Paužuolytė.
Šešiolikmetę Gabrielę Paužuolytę Šilutės bendruomenė pažįsta kaip puikią muzikantę, grojančią fortepijonu. Gabrielė groja nuo penkerių, Šilutės meno mokyklą baigė su pagyrimu, tačiau ir toliau mokosi muzikos išplėstinio ugdymo klasėje. Jai yra tekę koncertuoti kamerinėje aplinkoje ir klausant didžiulei auditorijai, dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Iš jų grįždavo su apdovanojimais, pelniusi laureato vardą.
Gabrielė Paužuolytė yra aktyvi visuomenininkė, mokanti bendrauti, planuoti savo laiką. „Esu maksimalistė, todėl visada siekiu to, kas geriausia“, – sako Gabrielė. Dalyvauti rinkimuose ją paskatino mama.
Lietuvos mokinių parlamento rudens sesija prasidės jau šį mėnesį. Sesijos metu Gabrielei Paužuolytei bus įteiktas Mokinių parlamento nario pažymėjimas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite