Gabrielė Paužuolytė išrinkta į Lietuvos mokinių parlamentą

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Kubaitienė pranešė apie įvykusius rinkimus į Lietuvos moksleivių parlamentą. Atstovauti Šilutės rajonui, ginti visos šalies mokinių nuomones, teises ir interesus išrinkta Vydūno gimnazijos moksleivė Gabrielė Paužuolytė.

Kandidatai į Lietuvos mokinių parlamentą – išrinkta Gabrielė Paužuolytė viduryje.

Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyksta kas dvejus metus. Šią organizaciją sudaro 95 šalies mokyklų deleguoti mokiniai.
Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą vyko dviem etapais. Šiemet rinkimus surengė 5 rajono mokyklos. Mokyklose daugiausia pritarimų pelnę kandidatai kartu su palaikymo komandomis bei mokytojais rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur įvyko antrasis rinkimų į Lietuvos moksleivių parlamentą etapas.
Antrajame rinkimų etape dalyvavo 5 rajono mokyklose išrinkti kandidatai į Mokinių parlamentą: Vydūno gimnazijos antros klasės gimnazistė Gabrielė Paužuolytė, Kintų pagrindinės mokyklos mokinė Jolita Mažonaitė, Katyčių pagrindinės mokyklos devintokė Eglė Petrošiūtė, Pašyšių pagrindinės mokyklos dešimtokė Rasa Puospekaitė, Šilutės pirmosios gimnazijos mokinys Augustas Valius.
Pretenduojantys į Lietuvos moksleivių parlamentą prisistatė, pateikė savo rinkimines programas, atsakinėjo į klausimus, vėliau vyko rinkimai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad į Lietuvos mokinių parlamentą išrinkta vydūnietė Gabrielė Paužuolytė.
Šešiolikmetę Gabrielę Paužuolytę Šilutės bendruomenė pažįsta kaip puikią muzikantę, grojančią fortepijonu. Gabrielė groja nuo penkerių, Šilutės meno mokyklą baigė su pagyrimu, tačiau ir toliau mokosi muzikos išplėstinio ugdymo klasėje. Jai yra tekę koncertuoti kamerinėje aplinkoje ir klausant didžiulei auditorijai, dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Iš jų grįždavo su apdovanojimais, pelniusi laureato vardą.
Gabrielė Paužuolytė yra aktyvi visuomenininkė, mokanti bendrauti, planuoti savo laiką. „Esu maksimalistė, todėl visada siekiu to, kas geriausia“, – sako Gabrielė. Dalyvauti rinkimuose ją paskatino mama.
Lietuvos mokinių parlamento rudens sesija prasidės jau šį mėnesį. Sesijos metu Gabrielei Paužuolytei bus įteiktas Mokinių parlamento nario pažymėjimas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite