Fontanas Pagėgių centre pradės veikti pavasarį

Akyse gražėjančio Pagėgių miestelio naujų statinių galėtų pavydėti ne viena šalies savivaldybė. Pagėgių savivaldybės administracijos ir vadovų pastangomis kasmet įgyvendinama vis daugiau projektų, o įsisavinus skiriamas lėšas atnaujinama miestelio infrastruktūra. Paskutinis miestelį puošiantis akcentas – centre sumontuotas fontanas. Netrukus prie Vilniaus gatvės įrengtoje stovėjimo aikštelėje pradės veikti viešasis tualetas.

Fontano išbandymą stebėję miestelėnai, gyrė vakaro prietemoje ryškų apšvietimą.

 

Bus vaizdo stebėjimo kameros
Pagėgius puošiantis fontanas pastatytas ties Birutės ir Vydūno gatvių sankryža. Pagrindinėje aikštėje įrengtas fontanas oficialiai pradės veikti pavasarį, bet jau spalio 31 d. pagėgiškiai galėjo stebėti, kaip bandomas fontanas. Besikeičiančiomis vandens srovėmis, įvairių spalvų apšvietimu vietinius ir atvykėlius džiuginsiantis įrenginys kainavo per 150 tūkst. Lt.
Pinigų fontanui įrengti gauta iš paramos lėšų už vėjo energijos elektros gamybos naudojimą. Paramos sutartys tarp UAB „Amber wind“ ir Pagėgių savivaldybės administracijos bei Lumpėnų, Kentrių, Piktupėnų bendruomenių buvo pasirašytos birželio 10 d.
Atsižvelgiant į UAB „Amber wind“ suteiktą finansinės paramos dydį, buvo atsisakyta idėjos statyti fontaną su skulptūra. Atlikus skaičiavimus, paaiškėjo, kad garsaus skulptoriaus Regimanto Midvikio suprojektuotos skulptūros kaina gali siekti visam projektui skirtos sumos vertę, todėl šios idėjos buvo atsisakyta.
Kad fontanas galutinai funkcionuotą, dar reikia sudaryti sutartis su elektros energiją tiekiančia įmone AB „Lesto“. Aplinkui naują statinį planuojama įrengti suoliukus, kad miestelėnai bei svečiai turėtų kur patogiai įsitaisyti ir gėrėtis naująja miestelio puošmena.
Jokia paslaptis, kad miestelį puošiantys statiniai traukia ne tik smalsių praeivių žvilgsnius, bet ir masina ilgapirščius. Šiai problemai spręsti planuojama įrengti keletą vaizdo stebėjimo kamerų. Jomis bus stebimas fontanas bei parko prieigos, kur artėjant šv. Kalėdoms statoma prakartėlė, kurią pernai nusiaubė vandalai.
Pagėgiai gražės vis labiau
Į kamerų stebėjimo teritoriją paklius ir greta Vilniaus g. esančioje aikštelėje pastatytas viešasis tualetas. Jis veikti taip pat pradės sudarius sutartį dėl elektros tiekimo su AB „Lesto“. Vyrų ir moterų tualetu miestelėnai ir svečiai galės naudotis nemokamai. Iki šiol prie stoties stovintis senasis viešasis tualetas yra labai prastos būklės ir gyventojų beveik nelankomas.

Naujas viešasis tualetas kainavo per 50 tūkst. Lt

Konkursas dėl vaizdo kamerų įsigijimo jau paskelbtas. Planuojama, jog jų transliuojamą vaizdą, įvykus incidentui ar apgadinus statinius, bus galima peržiūrėti Savivaldybės administracijos patalpose. Neatmetama idėja vaizdą retransliuoti ir policijos pareigūnams, kurie įvykus incidentui galėtų operatyviai reaguoti.
Pasak savivaldybės mero Virginijaus Komskio, džiugu, kad įsipareigojimai vykdomi, remiama bendruomenių veikla, prisidedama prie viešųjų erdvių tvarkymo, remiamas gražių idėjų įgyvendinimas. „Džiugu, kad per šiuos metus pavyko įgyvendinti beveik visus suplanuotus projektus. Ateityje projektams bei miesto tvarkymo darbams bus skiriama ne ką mažiau dėmesio. Tad Pagėgiai turėtų gražėti ir toliau“, – salė meras.
Pasak V. Komskio, artimiausi planai – įgyvendinti Pagėgių turgaus aikštės sutvarkymo projektą kurio vertė 1,5 mln. Lt. Planuojama atnaujinti turgaus aikštę ir įrengti visą reikalingą infrastruktūrą. Taip pat už Pagėgių kultūros namų planuojama iškasti didelį tvenkinį, įrengti pasivaikščiojimo takus, pastatyti uoliukų – bus miestelėnams poilsio zona.

Simonas SKUTULAS

7 komentarai

 • DJ

  Fontanas negali buti pats sau fontanas, zmones turi aplink ji rinktis ir atsipusti, bet atsipusti nera kur nes viduri gatves suolu nesudesi

 • meras

  na bet musu seimunas saunuolis, jei ne jis tai to fontano nebutu ir buve 🙂

 • zemietis

  sesk ant ko stovi ir atsipusi

 • girdeta

  Amber wind:) tie patys kur ranka ranka plauna su musu savivaldybe ir didziuoju Lumpenu bendroves ikureju ir jo broliu seimomis ju zemese stoves sitie monstrai :),visi beveik priesinosi situ vejo jegainiu statymui,bet ar gerb. meras gerb.,seimunas isgirdo savo rinkeju,gyventoju, neigiama nuomone ,protestus, ,pries vejo jegainiu statyma! Ne!!! nes kazkam tas isgirtas dosnus DEDE AMBER WIND atrieke nuo pyrago stora stora riekia ir jiems:) Ir man nusispjaut ant to fontano man nereikia jo,man reikia girdeti savo vaiku juoka kieme, ,o ne jegainiu sniokstima !

  • birute

   oi žmogeliai, jau jum reikia stipriai gydytis, jau saves bijot ir ikaskit tiem komskiam i gera vieta, gal dantis išsilaušit

 • Anonimas

  Fontanas, o salia masinu eismas. Poilsio zonoje, taip neturetu buti…

 • Asta

  Jūs turite taip gražiai atnaujintą, sutvarkyta miestelį, o jums vis blogai ir blogai, Jūs nesugebate paprasčiausiai tiesiog džiaugtis ,Jūs visur ieškote priekabių ir matote tik blogį. P.s aš pravažiuojantis asmuo,taigi nei pavydo, nei nuskaudų Jūsų valdžiai neturiu ,tik pagirimų už labai gražiai tvarkomą būtent mažą miestelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite