Fontanas Pagėgių centre pradės veikti pavasarį

Akyse gražėjančio Pagėgių miestelio naujų statinių galėtų pavydėti ne viena šalies savivaldybė. Pagėgių savivaldybės administracijos ir vadovų pastangomis kasmet įgyvendinama vis daugiau projektų, o įsisavinus skiriamas lėšas atnaujinama miestelio infrastruktūra. Paskutinis miestelį puošiantis akcentas – centre sumontuotas fontanas. Netrukus prie Vilniaus gatvės įrengtoje stovėjimo aikštelėje pradės veikti viešasis tualetas.

Fontano išbandymą stebėję miestelėnai, gyrė vakaro prietemoje ryškų apšvietimą.

 

Bus vaizdo stebėjimo kameros
Pagėgius puošiantis fontanas pastatytas ties Birutės ir Vydūno gatvių sankryža. Pagrindinėje aikštėje įrengtas fontanas oficialiai pradės veikti pavasarį, bet jau spalio 31 d. pagėgiškiai galėjo stebėti, kaip bandomas fontanas. Besikeičiančiomis vandens srovėmis, įvairių spalvų apšvietimu vietinius ir atvykėlius džiuginsiantis įrenginys kainavo per 150 tūkst. Lt.
Pinigų fontanui įrengti gauta iš paramos lėšų už vėjo energijos elektros gamybos naudojimą. Paramos sutartys tarp UAB „Amber wind“ ir Pagėgių savivaldybės administracijos bei Lumpėnų, Kentrių, Piktupėnų bendruomenių buvo pasirašytos birželio 10 d.
Atsižvelgiant į UAB „Amber wind“ suteiktą finansinės paramos dydį, buvo atsisakyta idėjos statyti fontaną su skulptūra. Atlikus skaičiavimus, paaiškėjo, kad garsaus skulptoriaus Regimanto Midvikio suprojektuotos skulptūros kaina gali siekti visam projektui skirtos sumos vertę, todėl šios idėjos buvo atsisakyta.
Kad fontanas galutinai funkcionuotą, dar reikia sudaryti sutartis su elektros energiją tiekiančia įmone AB „Lesto“. Aplinkui naują statinį planuojama įrengti suoliukus, kad miestelėnai bei svečiai turėtų kur patogiai įsitaisyti ir gėrėtis naująja miestelio puošmena.
Jokia paslaptis, kad miestelį puošiantys statiniai traukia ne tik smalsių praeivių žvilgsnius, bet ir masina ilgapirščius. Šiai problemai spręsti planuojama įrengti keletą vaizdo stebėjimo kamerų. Jomis bus stebimas fontanas bei parko prieigos, kur artėjant šv. Kalėdoms statoma prakartėlė, kurią pernai nusiaubė vandalai.
Pagėgiai gražės vis labiau
Į kamerų stebėjimo teritoriją paklius ir greta Vilniaus g. esančioje aikštelėje pastatytas viešasis tualetas. Jis veikti taip pat pradės sudarius sutartį dėl elektros tiekimo su AB „Lesto“. Vyrų ir moterų tualetu miestelėnai ir svečiai galės naudotis nemokamai. Iki šiol prie stoties stovintis senasis viešasis tualetas yra labai prastos būklės ir gyventojų beveik nelankomas.

Naujas viešasis tualetas kainavo per 50 tūkst. Lt

Konkursas dėl vaizdo kamerų įsigijimo jau paskelbtas. Planuojama, jog jų transliuojamą vaizdą, įvykus incidentui ar apgadinus statinius, bus galima peržiūrėti Savivaldybės administracijos patalpose. Neatmetama idėja vaizdą retransliuoti ir policijos pareigūnams, kurie įvykus incidentui galėtų operatyviai reaguoti.
Pasak savivaldybės mero Virginijaus Komskio, džiugu, kad įsipareigojimai vykdomi, remiama bendruomenių veikla, prisidedama prie viešųjų erdvių tvarkymo, remiamas gražių idėjų įgyvendinimas. „Džiugu, kad per šiuos metus pavyko įgyvendinti beveik visus suplanuotus projektus. Ateityje projektams bei miesto tvarkymo darbams bus skiriama ne ką mažiau dėmesio. Tad Pagėgiai turėtų gražėti ir toliau“, – salė meras.
Pasak V. Komskio, artimiausi planai – įgyvendinti Pagėgių turgaus aikštės sutvarkymo projektą kurio vertė 1,5 mln. Lt. Planuojama atnaujinti turgaus aikštę ir įrengti visą reikalingą infrastruktūrą. Taip pat už Pagėgių kultūros namų planuojama iškasti didelį tvenkinį, įrengti pasivaikščiojimo takus, pastatyti uoliukų – bus miestelėnams poilsio zona.

Simonas SKUTULAS

7 komentarai

 • DJ

  Fontanas negali buti pats sau fontanas, zmones turi aplink ji rinktis ir atsipusti, bet atsipusti nera kur nes viduri gatves suolu nesudesi

 • meras

  na bet musu seimunas saunuolis, jei ne jis tai to fontano nebutu ir buve 🙂

 • zemietis

  sesk ant ko stovi ir atsipusi

 • girdeta

  Amber wind:) tie patys kur ranka ranka plauna su musu savivaldybe ir didziuoju Lumpenu bendroves ikureju ir jo broliu seimomis ju zemese stoves sitie monstrai :),visi beveik priesinosi situ vejo jegainiu statymui,bet ar gerb. meras gerb.,seimunas isgirdo savo rinkeju,gyventoju, neigiama nuomone ,protestus, ,pries vejo jegainiu statyma! Ne!!! nes kazkam tas isgirtas dosnus DEDE AMBER WIND atrieke nuo pyrago stora stora riekia ir jiems:) Ir man nusispjaut ant to fontano man nereikia jo,man reikia girdeti savo vaiku juoka kieme, ,o ne jegainiu sniokstima !

  • birute

   oi žmogeliai, jau jum reikia stipriai gydytis, jau saves bijot ir ikaskit tiem komskiam i gera vieta, gal dantis išsilaušit

 • Anonimas

  Fontanas, o salia masinu eismas. Poilsio zonoje, taip neturetu buti…

 • Asta

  Jūs turite taip gražiai atnaujintą, sutvarkyta miestelį, o jums vis blogai ir blogai, Jūs nesugebate paprasčiausiai tiesiog džiaugtis ,Jūs visur ieškote priekabių ir matote tik blogį. P.s aš pravažiuojantis asmuo,taigi nei pavydo, nei nuskaudų Jūsų valdžiai neturiu ,tik pagirimų už labai gražiai tvarkomą būtent mažą miestelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite