Fontanas Pagėgių centre pradės veikti pavasarį

Akyse gražėjančio Pagėgių miestelio naujų statinių galėtų pavydėti ne viena šalies savivaldybė. Pagėgių savivaldybės administracijos ir vadovų pastangomis kasmet įgyvendinama vis daugiau projektų, o įsisavinus skiriamas lėšas atnaujinama miestelio infrastruktūra. Paskutinis miestelį puošiantis akcentas – centre sumontuotas fontanas. Netrukus prie Vilniaus gatvės įrengtoje stovėjimo aikštelėje pradės veikti viešasis tualetas.

Fontano išbandymą stebėję miestelėnai, gyrė vakaro prietemoje ryškų apšvietimą.

 

Bus vaizdo stebėjimo kameros
Pagėgius puošiantis fontanas pastatytas ties Birutės ir Vydūno gatvių sankryža. Pagrindinėje aikštėje įrengtas fontanas oficialiai pradės veikti pavasarį, bet jau spalio 31 d. pagėgiškiai galėjo stebėti, kaip bandomas fontanas. Besikeičiančiomis vandens srovėmis, įvairių spalvų apšvietimu vietinius ir atvykėlius džiuginsiantis įrenginys kainavo per 150 tūkst. Lt.
Pinigų fontanui įrengti gauta iš paramos lėšų už vėjo energijos elektros gamybos naudojimą. Paramos sutartys tarp UAB „Amber wind“ ir Pagėgių savivaldybės administracijos bei Lumpėnų, Kentrių, Piktupėnų bendruomenių buvo pasirašytos birželio 10 d.
Atsižvelgiant į UAB „Amber wind“ suteiktą finansinės paramos dydį, buvo atsisakyta idėjos statyti fontaną su skulptūra. Atlikus skaičiavimus, paaiškėjo, kad garsaus skulptoriaus Regimanto Midvikio suprojektuotos skulptūros kaina gali siekti visam projektui skirtos sumos vertę, todėl šios idėjos buvo atsisakyta.
Kad fontanas galutinai funkcionuotą, dar reikia sudaryti sutartis su elektros energiją tiekiančia įmone AB „Lesto“. Aplinkui naują statinį planuojama įrengti suoliukus, kad miestelėnai bei svečiai turėtų kur patogiai įsitaisyti ir gėrėtis naująja miestelio puošmena.
Jokia paslaptis, kad miestelį puošiantys statiniai traukia ne tik smalsių praeivių žvilgsnius, bet ir masina ilgapirščius. Šiai problemai spręsti planuojama įrengti keletą vaizdo stebėjimo kamerų. Jomis bus stebimas fontanas bei parko prieigos, kur artėjant šv. Kalėdoms statoma prakartėlė, kurią pernai nusiaubė vandalai.
Pagėgiai gražės vis labiau
Į kamerų stebėjimo teritoriją paklius ir greta Vilniaus g. esančioje aikštelėje pastatytas viešasis tualetas. Jis veikti taip pat pradės sudarius sutartį dėl elektros tiekimo su AB „Lesto“. Vyrų ir moterų tualetu miestelėnai ir svečiai galės naudotis nemokamai. Iki šiol prie stoties stovintis senasis viešasis tualetas yra labai prastos būklės ir gyventojų beveik nelankomas.

Naujas viešasis tualetas kainavo per 50 tūkst. Lt

Konkursas dėl vaizdo kamerų įsigijimo jau paskelbtas. Planuojama, jog jų transliuojamą vaizdą, įvykus incidentui ar apgadinus statinius, bus galima peržiūrėti Savivaldybės administracijos patalpose. Neatmetama idėja vaizdą retransliuoti ir policijos pareigūnams, kurie įvykus incidentui galėtų operatyviai reaguoti.
Pasak savivaldybės mero Virginijaus Komskio, džiugu, kad įsipareigojimai vykdomi, remiama bendruomenių veikla, prisidedama prie viešųjų erdvių tvarkymo, remiamas gražių idėjų įgyvendinimas. „Džiugu, kad per šiuos metus pavyko įgyvendinti beveik visus suplanuotus projektus. Ateityje projektams bei miesto tvarkymo darbams bus skiriama ne ką mažiau dėmesio. Tad Pagėgiai turėtų gražėti ir toliau“, – salė meras.
Pasak V. Komskio, artimiausi planai – įgyvendinti Pagėgių turgaus aikštės sutvarkymo projektą kurio vertė 1,5 mln. Lt. Planuojama atnaujinti turgaus aikštę ir įrengti visą reikalingą infrastruktūrą. Taip pat už Pagėgių kultūros namų planuojama iškasti didelį tvenkinį, įrengti pasivaikščiojimo takus, pastatyti uoliukų – bus miestelėnams poilsio zona.

Simonas SKUTULAS

7 komentarai

 • DJ

  Fontanas negali buti pats sau fontanas, zmones turi aplink ji rinktis ir atsipusti, bet atsipusti nera kur nes viduri gatves suolu nesudesi

 • meras

  na bet musu seimunas saunuolis, jei ne jis tai to fontano nebutu ir buve 🙂

 • zemietis

  sesk ant ko stovi ir atsipusi

 • girdeta

  Amber wind:) tie patys kur ranka ranka plauna su musu savivaldybe ir didziuoju Lumpenu bendroves ikureju ir jo broliu seimomis ju zemese stoves sitie monstrai :),visi beveik priesinosi situ vejo jegainiu statymui,bet ar gerb. meras gerb.,seimunas isgirdo savo rinkeju,gyventoju, neigiama nuomone ,protestus, ,pries vejo jegainiu statyma! Ne!!! nes kazkam tas isgirtas dosnus DEDE AMBER WIND atrieke nuo pyrago stora stora riekia ir jiems:) Ir man nusispjaut ant to fontano man nereikia jo,man reikia girdeti savo vaiku juoka kieme, ,o ne jegainiu sniokstima !

  • birute

   oi žmogeliai, jau jum reikia stipriai gydytis, jau saves bijot ir ikaskit tiem komskiam i gera vieta, gal dantis išsilaušit

 • Anonimas

  Fontanas, o salia masinu eismas. Poilsio zonoje, taip neturetu buti…

 • Asta

  Jūs turite taip gražiai atnaujintą, sutvarkyta miestelį, o jums vis blogai ir blogai, Jūs nesugebate paprasčiausiai tiesiog džiaugtis ,Jūs visur ieškote priekabių ir matote tik blogį. P.s aš pravažiuojantis asmuo,taigi nei pavydo, nei nuskaudų Jūsų valdžiai neturiu ,tik pagirimų už labai gražiai tvarkomą būtent mažą miestelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite