Fontanas Pagėgių centre pradės veikti pavasarį

Akyse gražėjančio Pagėgių miestelio naujų statinių galėtų pavydėti ne viena šalies savivaldybė. Pagėgių savivaldybės administracijos ir vadovų pastangomis kasmet įgyvendinama vis daugiau projektų, o įsisavinus skiriamas lėšas atnaujinama miestelio infrastruktūra. Paskutinis miestelį puošiantis akcentas – centre sumontuotas fontanas. Netrukus prie Vilniaus gatvės įrengtoje stovėjimo aikštelėje pradės veikti viešasis tualetas.

Fontano išbandymą stebėję miestelėnai, gyrė vakaro prietemoje ryškų apšvietimą.

 

Bus vaizdo stebėjimo kameros
Pagėgius puošiantis fontanas pastatytas ties Birutės ir Vydūno gatvių sankryža. Pagrindinėje aikštėje įrengtas fontanas oficialiai pradės veikti pavasarį, bet jau spalio 31 d. pagėgiškiai galėjo stebėti, kaip bandomas fontanas. Besikeičiančiomis vandens srovėmis, įvairių spalvų apšvietimu vietinius ir atvykėlius džiuginsiantis įrenginys kainavo per 150 tūkst. Lt.
Pinigų fontanui įrengti gauta iš paramos lėšų už vėjo energijos elektros gamybos naudojimą. Paramos sutartys tarp UAB „Amber wind“ ir Pagėgių savivaldybės administracijos bei Lumpėnų, Kentrių, Piktupėnų bendruomenių buvo pasirašytos birželio 10 d.
Atsižvelgiant į UAB „Amber wind“ suteiktą finansinės paramos dydį, buvo atsisakyta idėjos statyti fontaną su skulptūra. Atlikus skaičiavimus, paaiškėjo, kad garsaus skulptoriaus Regimanto Midvikio suprojektuotos skulptūros kaina gali siekti visam projektui skirtos sumos vertę, todėl šios idėjos buvo atsisakyta.
Kad fontanas galutinai funkcionuotą, dar reikia sudaryti sutartis su elektros energiją tiekiančia įmone AB „Lesto“. Aplinkui naują statinį planuojama įrengti suoliukus, kad miestelėnai bei svečiai turėtų kur patogiai įsitaisyti ir gėrėtis naująja miestelio puošmena.
Jokia paslaptis, kad miestelį puošiantys statiniai traukia ne tik smalsių praeivių žvilgsnius, bet ir masina ilgapirščius. Šiai problemai spręsti planuojama įrengti keletą vaizdo stebėjimo kamerų. Jomis bus stebimas fontanas bei parko prieigos, kur artėjant šv. Kalėdoms statoma prakartėlė, kurią pernai nusiaubė vandalai.
Pagėgiai gražės vis labiau
Į kamerų stebėjimo teritoriją paklius ir greta Vilniaus g. esančioje aikštelėje pastatytas viešasis tualetas. Jis veikti taip pat pradės sudarius sutartį dėl elektros tiekimo su AB „Lesto“. Vyrų ir moterų tualetu miestelėnai ir svečiai galės naudotis nemokamai. Iki šiol prie stoties stovintis senasis viešasis tualetas yra labai prastos būklės ir gyventojų beveik nelankomas.

Naujas viešasis tualetas kainavo per 50 tūkst. Lt

Konkursas dėl vaizdo kamerų įsigijimo jau paskelbtas. Planuojama, jog jų transliuojamą vaizdą, įvykus incidentui ar apgadinus statinius, bus galima peržiūrėti Savivaldybės administracijos patalpose. Neatmetama idėja vaizdą retransliuoti ir policijos pareigūnams, kurie įvykus incidentui galėtų operatyviai reaguoti.
Pasak savivaldybės mero Virginijaus Komskio, džiugu, kad įsipareigojimai vykdomi, remiama bendruomenių veikla, prisidedama prie viešųjų erdvių tvarkymo, remiamas gražių idėjų įgyvendinimas. „Džiugu, kad per šiuos metus pavyko įgyvendinti beveik visus suplanuotus projektus. Ateityje projektams bei miesto tvarkymo darbams bus skiriama ne ką mažiau dėmesio. Tad Pagėgiai turėtų gražėti ir toliau“, – salė meras.
Pasak V. Komskio, artimiausi planai – įgyvendinti Pagėgių turgaus aikštės sutvarkymo projektą kurio vertė 1,5 mln. Lt. Planuojama atnaujinti turgaus aikštę ir įrengti visą reikalingą infrastruktūrą. Taip pat už Pagėgių kultūros namų planuojama iškasti didelį tvenkinį, įrengti pasivaikščiojimo takus, pastatyti uoliukų – bus miestelėnams poilsio zona.

Simonas SKUTULAS

Hits: 47

7 komentarai

 • DJ

  Fontanas negali buti pats sau fontanas, zmones turi aplink ji rinktis ir atsipusti, bet atsipusti nera kur nes viduri gatves suolu nesudesi

 • meras

  na bet musu seimunas saunuolis, jei ne jis tai to fontano nebutu ir buve 🙂

 • zemietis

  sesk ant ko stovi ir atsipusi

 • girdeta

  Amber wind:) tie patys kur ranka ranka plauna su musu savivaldybe ir didziuoju Lumpenu bendroves ikureju ir jo broliu seimomis ju zemese stoves sitie monstrai :),visi beveik priesinosi situ vejo jegainiu statymui,bet ar gerb. meras gerb.,seimunas isgirdo savo rinkeju,gyventoju, neigiama nuomone ,protestus, ,pries vejo jegainiu statyma! Ne!!! nes kazkam tas isgirtas dosnus DEDE AMBER WIND atrieke nuo pyrago stora stora riekia ir jiems:) Ir man nusispjaut ant to fontano man nereikia jo,man reikia girdeti savo vaiku juoka kieme, ,o ne jegainiu sniokstima !

  • birute

   oi žmogeliai, jau jum reikia stipriai gydytis, jau saves bijot ir ikaskit tiem komskiam i gera vieta, gal dantis išsilaušit

 • Anonimas

  Fontanas, o salia masinu eismas. Poilsio zonoje, taip neturetu buti…

 • Asta

  Jūs turite taip gražiai atnaujintą, sutvarkyta miestelį, o jums vis blogai ir blogai, Jūs nesugebate paprasčiausiai tiesiog džiaugtis ,Jūs visur ieškote priekabių ir matote tik blogį. P.s aš pravažiuojantis asmuo,taigi nei pavydo, nei nuskaudų Jūsų valdžiai neturiu ,tik pagirimų už labai gražiai tvarkomą būtent mažą miestelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite