Europos sporto žemėlapyje atsirado Vilkyčiai

Birželio 1 d. Vilkyčių trasoje pirmą kartą vyks Europos ralio kroso čempionato etapas. Vilkyčių automobilių sporto klubui ir jų vadovui Kazimierui Gudžiūnui prireikė daugiau kaip pusmečio ir apie pusę milijono litų, kad trasa atitiktų griežtus saugumo reikalavimus. Europos ir pasaulinio lygio ralio kroso bei kroso čempionatams organizuoti reikalinga licencija gauta gegužės 12 d.

Pačiam Kazimierui Gudžiūnui šiame Europos automobilių ralio kroso etape prie vairo sėsti neteks. Jis rūpinsis varžybų organizavimu, o jo „Ford Puma“ bus eksponuojama Šilutės miesto šventėje.

Nors Vilkyčių automobilių ralio kroso ir kroso trasa (buvusiame Kebelių kaimo žvyro karjere) laikoma viena iš geriausių šiaurės Europoje, kad atitiktų šio rango lenktynėms keliamus saugumo reikalavimus ją dar teko tobulinti. Iš Paryžiaus apžiūrėti trasos tris kartus buvo atvykusios komisijos, pats Kazimieras Gudžiūnas du kartus skrido į Paryžių, kartą – į Londoną. Ruošiantis Europos čempionatui, teko praplatinti trasą, sustiprinti per visą jos perimetrą nusidriekusius apsauginius atitvarus, perkelti teisėjų bokštelius, žiūrovus saugančias užtvaras ir pataisyti dar daugybę smulkmenų.
„Dabar jau galime drąsiai sakyti, kad mūsų trasa atitinka Europos ir pasaulio ralio kroso ir kroso reikalavimus – turime tai patvirtinančius dokumentus. Licencija išduota 4 metams ir visus tuos metus žadame organizuoti varžybas“, – sakė K. Gudžiūnas.
Beveik visi trasos paruošimo darbai atlikti savo jėgomis. Rėmėjų lėšos bus skirtos teisėjų, komisaro ir aptarnaujančio personalo darbui apmokėti bei priziniam fondui. Galingiausių automobilių klasės nugalėtojui numatytas 1000 eurų dydžio prizas.
Varžybose dalyvaus trijų klasių automobiliai: su 3500, 1600 ir 2000 kub. cm darbinio tūrio varikliais. Atskiroje rungtyje sportininkai varžysis dėl „Vilkyčių“ taurės. Pats K. Gudžiūnas varžybose nedalyvaus. Ant jo pečių guls organizaciniai rūpesčiai, o jo automobilis „Ford Puma“, paruoštas eiliniam Šiaurės Europos šalių ralio kroso etapui bus eksponuojamas Šilutės miesto šventėje. Vilkyčių klubui Europos čempionate atstovaus Gvidas Dobužas, Ernestas Staponkus, kiti lenktynininkai.
Pirmą kartą Vilkyčiuose vyksiančiame Europos ralio kroso etape laukiama sportininkų iš 15 šalių. Jų apgyvendinimu rūpintis nereikės, nes jie atvyksta autobusais, kuriuose turi viską, ko reikia dalyvauti varžybose. Pasirūpinti teks tik teisėjų ir svečių apnakvyndinimu.
Kiek susirinks žiūrovų, sunku pasakyti. Bilietai šią savaitę pradedami platinti internetu, o dauguma, kaip įprasta, jų nusipirks atvykę į varžybų vietą. Atsižvelgiant į nuolat kildavusias automobilių spūstis, dabar jie bus nukreipiami dviem skirtingais srautais į skirtingas aikšteles. Su internete įsigytais bilietais ir pakvietimais – į vieną, su pirktais vietoje – į kitą.
Šeimininkų skaičiavimu, Vilkyčių trasa gali sutalpinti iki 10 tūkst. žiūrovų. Tiesa, daugiau kaip 5000 iki šiol dar nebuvo susirinkę. Vien sportininkų ir jų pagalbininkų atvyks apie tūkstantis. Pasak K. Gudžiūno, šios varžybos – bandomosios, todėl labai daug dalyvių sukviesti nelabai stengiamasi. Jeigu visi sumanymai pavyks, kitais metais Vilkyčiuose vyks ne tik ralio kroso, bet ir automobilių kroso Europos čempionato etapas.
„Dėl įvykių Ukrainoje ir kaip buvusi Sovietų sąjungos respublika mes kai kuriems dar keliame nepasitikėjimą, tačiau kai sportininkai patys pabuvoja Lietuvoje, pamato, kaip viskas organizuota ir vyksta, baimės išsisklaido. Apie trasą, sąlygas joje kalbos pasklinda iš lūpų į lūpas, tad dalyvių greitai daugėja. Pirmame Šiaurės Europos etape Vilkyčiuose dalyvavo 20 automobilių. Dabar – jau apie 70“, – kalbėjo Vilkyčių automobilių sporto klubo vadovas.
Be Europos ralio kroso čempionato etapo, liepos 20 d. Vilkyčiuose vyks Lietuvos ir Šiaurės Europos zonos čempionatas, o rugpjūčio 31 d. – Lietuvos automobilių kroso čempionatas.

Vaidotas VILKAS

vilkyciai_2014

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite