Europos sporto žemėlapyje atsirado Vilkyčiai

Birželio 1 d. Vilkyčių trasoje pirmą kartą vyks Europos ralio kroso čempionato etapas. Vilkyčių automobilių sporto klubui ir jų vadovui Kazimierui Gudžiūnui prireikė daugiau kaip pusmečio ir apie pusę milijono litų, kad trasa atitiktų griežtus saugumo reikalavimus. Europos ir pasaulinio lygio ralio kroso bei kroso čempionatams organizuoti reikalinga licencija gauta gegužės 12 d.

Pačiam Kazimierui Gudžiūnui šiame Europos automobilių ralio kroso etape prie vairo sėsti neteks. Jis rūpinsis varžybų organizavimu, o jo „Ford Puma“ bus eksponuojama Šilutės miesto šventėje.

Nors Vilkyčių automobilių ralio kroso ir kroso trasa (buvusiame Kebelių kaimo žvyro karjere) laikoma viena iš geriausių šiaurės Europoje, kad atitiktų šio rango lenktynėms keliamus saugumo reikalavimus ją dar teko tobulinti. Iš Paryžiaus apžiūrėti trasos tris kartus buvo atvykusios komisijos, pats Kazimieras Gudžiūnas du kartus skrido į Paryžių, kartą – į Londoną. Ruošiantis Europos čempionatui, teko praplatinti trasą, sustiprinti per visą jos perimetrą nusidriekusius apsauginius atitvarus, perkelti teisėjų bokštelius, žiūrovus saugančias užtvaras ir pataisyti dar daugybę smulkmenų.
„Dabar jau galime drąsiai sakyti, kad mūsų trasa atitinka Europos ir pasaulio ralio kroso ir kroso reikalavimus – turime tai patvirtinančius dokumentus. Licencija išduota 4 metams ir visus tuos metus žadame organizuoti varžybas“, – sakė K. Gudžiūnas.
Beveik visi trasos paruošimo darbai atlikti savo jėgomis. Rėmėjų lėšos bus skirtos teisėjų, komisaro ir aptarnaujančio personalo darbui apmokėti bei priziniam fondui. Galingiausių automobilių klasės nugalėtojui numatytas 1000 eurų dydžio prizas.
Varžybose dalyvaus trijų klasių automobiliai: su 3500, 1600 ir 2000 kub. cm darbinio tūrio varikliais. Atskiroje rungtyje sportininkai varžysis dėl „Vilkyčių“ taurės. Pats K. Gudžiūnas varžybose nedalyvaus. Ant jo pečių guls organizaciniai rūpesčiai, o jo automobilis „Ford Puma“, paruoštas eiliniam Šiaurės Europos šalių ralio kroso etapui bus eksponuojamas Šilutės miesto šventėje. Vilkyčių klubui Europos čempionate atstovaus Gvidas Dobužas, Ernestas Staponkus, kiti lenktynininkai.
Pirmą kartą Vilkyčiuose vyksiančiame Europos ralio kroso etape laukiama sportininkų iš 15 šalių. Jų apgyvendinimu rūpintis nereikės, nes jie atvyksta autobusais, kuriuose turi viską, ko reikia dalyvauti varžybose. Pasirūpinti teks tik teisėjų ir svečių apnakvyndinimu.
Kiek susirinks žiūrovų, sunku pasakyti. Bilietai šią savaitę pradedami platinti internetu, o dauguma, kaip įprasta, jų nusipirks atvykę į varžybų vietą. Atsižvelgiant į nuolat kildavusias automobilių spūstis, dabar jie bus nukreipiami dviem skirtingais srautais į skirtingas aikšteles. Su internete įsigytais bilietais ir pakvietimais – į vieną, su pirktais vietoje – į kitą.
Šeimininkų skaičiavimu, Vilkyčių trasa gali sutalpinti iki 10 tūkst. žiūrovų. Tiesa, daugiau kaip 5000 iki šiol dar nebuvo susirinkę. Vien sportininkų ir jų pagalbininkų atvyks apie tūkstantis. Pasak K. Gudžiūno, šios varžybos – bandomosios, todėl labai daug dalyvių sukviesti nelabai stengiamasi. Jeigu visi sumanymai pavyks, kitais metais Vilkyčiuose vyks ne tik ralio kroso, bet ir automobilių kroso Europos čempionato etapas.
„Dėl įvykių Ukrainoje ir kaip buvusi Sovietų sąjungos respublika mes kai kuriems dar keliame nepasitikėjimą, tačiau kai sportininkai patys pabuvoja Lietuvoje, pamato, kaip viskas organizuota ir vyksta, baimės išsisklaido. Apie trasą, sąlygas joje kalbos pasklinda iš lūpų į lūpas, tad dalyvių greitai daugėja. Pirmame Šiaurės Europos etape Vilkyčiuose dalyvavo 20 automobilių. Dabar – jau apie 70“, – kalbėjo Vilkyčių automobilių sporto klubo vadovas.
Be Europos ralio kroso čempionato etapo, liepos 20 d. Vilkyčiuose vyks Lietuvos ir Šiaurės Europos zonos čempionatas, o rugpjūčio 31 d. – Lietuvos automobilių kroso čempionatas.

Vaidotas VILKAS

vilkyciai_2014

Hits: 66

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite