Europos sporto žemėlapyje atsirado Vilkyčiai

Birželio 1 d. Vilkyčių trasoje pirmą kartą vyks Europos ralio kroso čempionato etapas. Vilkyčių automobilių sporto klubui ir jų vadovui Kazimierui Gudžiūnui prireikė daugiau kaip pusmečio ir apie pusę milijono litų, kad trasa atitiktų griežtus saugumo reikalavimus. Europos ir pasaulinio lygio ralio kroso bei kroso čempionatams organizuoti reikalinga licencija gauta gegužės 12 d.

Pačiam Kazimierui Gudžiūnui šiame Europos automobilių ralio kroso etape prie vairo sėsti neteks. Jis rūpinsis varžybų organizavimu, o jo „Ford Puma“ bus eksponuojama Šilutės miesto šventėje.

Nors Vilkyčių automobilių ralio kroso ir kroso trasa (buvusiame Kebelių kaimo žvyro karjere) laikoma viena iš geriausių šiaurės Europoje, kad atitiktų šio rango lenktynėms keliamus saugumo reikalavimus ją dar teko tobulinti. Iš Paryžiaus apžiūrėti trasos tris kartus buvo atvykusios komisijos, pats Kazimieras Gudžiūnas du kartus skrido į Paryžių, kartą – į Londoną. Ruošiantis Europos čempionatui, teko praplatinti trasą, sustiprinti per visą jos perimetrą nusidriekusius apsauginius atitvarus, perkelti teisėjų bokštelius, žiūrovus saugančias užtvaras ir pataisyti dar daugybę smulkmenų.
„Dabar jau galime drąsiai sakyti, kad mūsų trasa atitinka Europos ir pasaulio ralio kroso ir kroso reikalavimus – turime tai patvirtinančius dokumentus. Licencija išduota 4 metams ir visus tuos metus žadame organizuoti varžybas“, – sakė K. Gudžiūnas.
Beveik visi trasos paruošimo darbai atlikti savo jėgomis. Rėmėjų lėšos bus skirtos teisėjų, komisaro ir aptarnaujančio personalo darbui apmokėti bei priziniam fondui. Galingiausių automobilių klasės nugalėtojui numatytas 1000 eurų dydžio prizas.
Varžybose dalyvaus trijų klasių automobiliai: su 3500, 1600 ir 2000 kub. cm darbinio tūrio varikliais. Atskiroje rungtyje sportininkai varžysis dėl „Vilkyčių“ taurės. Pats K. Gudžiūnas varžybose nedalyvaus. Ant jo pečių guls organizaciniai rūpesčiai, o jo automobilis „Ford Puma“, paruoštas eiliniam Šiaurės Europos šalių ralio kroso etapui bus eksponuojamas Šilutės miesto šventėje. Vilkyčių klubui Europos čempionate atstovaus Gvidas Dobužas, Ernestas Staponkus, kiti lenktynininkai.
Pirmą kartą Vilkyčiuose vyksiančiame Europos ralio kroso etape laukiama sportininkų iš 15 šalių. Jų apgyvendinimu rūpintis nereikės, nes jie atvyksta autobusais, kuriuose turi viską, ko reikia dalyvauti varžybose. Pasirūpinti teks tik teisėjų ir svečių apnakvyndinimu.
Kiek susirinks žiūrovų, sunku pasakyti. Bilietai šią savaitę pradedami platinti internetu, o dauguma, kaip įprasta, jų nusipirks atvykę į varžybų vietą. Atsižvelgiant į nuolat kildavusias automobilių spūstis, dabar jie bus nukreipiami dviem skirtingais srautais į skirtingas aikšteles. Su internete įsigytais bilietais ir pakvietimais – į vieną, su pirktais vietoje – į kitą.
Šeimininkų skaičiavimu, Vilkyčių trasa gali sutalpinti iki 10 tūkst. žiūrovų. Tiesa, daugiau kaip 5000 iki šiol dar nebuvo susirinkę. Vien sportininkų ir jų pagalbininkų atvyks apie tūkstantis. Pasak K. Gudžiūno, šios varžybos – bandomosios, todėl labai daug dalyvių sukviesti nelabai stengiamasi. Jeigu visi sumanymai pavyks, kitais metais Vilkyčiuose vyks ne tik ralio kroso, bet ir automobilių kroso Europos čempionato etapas.
„Dėl įvykių Ukrainoje ir kaip buvusi Sovietų sąjungos respublika mes kai kuriems dar keliame nepasitikėjimą, tačiau kai sportininkai patys pabuvoja Lietuvoje, pamato, kaip viskas organizuota ir vyksta, baimės išsisklaido. Apie trasą, sąlygas joje kalbos pasklinda iš lūpų į lūpas, tad dalyvių greitai daugėja. Pirmame Šiaurės Europos etape Vilkyčiuose dalyvavo 20 automobilių. Dabar – jau apie 70“, – kalbėjo Vilkyčių automobilių sporto klubo vadovas.
Be Europos ralio kroso čempionato etapo, liepos 20 d. Vilkyčiuose vyks Lietuvos ir Šiaurės Europos zonos čempionatas, o rugpjūčio 31 d. – Lietuvos automobilių kroso čempionatas.

Vaidotas VILKAS

vilkyciai_2014

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Taip pat skaitykite