Europos sporto žemėlapyje atsirado Vilkyčiai

Birželio 1 d. Vilkyčių trasoje pirmą kartą vyks Europos ralio kroso čempionato etapas. Vilkyčių automobilių sporto klubui ir jų vadovui Kazimierui Gudžiūnui prireikė daugiau kaip pusmečio ir apie pusę milijono litų, kad trasa atitiktų griežtus saugumo reikalavimus. Europos ir pasaulinio lygio ralio kroso bei kroso čempionatams organizuoti reikalinga licencija gauta gegužės 12 d.

Pačiam Kazimierui Gudžiūnui šiame Europos automobilių ralio kroso etape prie vairo sėsti neteks. Jis rūpinsis varžybų organizavimu, o jo „Ford Puma“ bus eksponuojama Šilutės miesto šventėje.

Nors Vilkyčių automobilių ralio kroso ir kroso trasa (buvusiame Kebelių kaimo žvyro karjere) laikoma viena iš geriausių šiaurės Europoje, kad atitiktų šio rango lenktynėms keliamus saugumo reikalavimus ją dar teko tobulinti. Iš Paryžiaus apžiūrėti trasos tris kartus buvo atvykusios komisijos, pats Kazimieras Gudžiūnas du kartus skrido į Paryžių, kartą – į Londoną. Ruošiantis Europos čempionatui, teko praplatinti trasą, sustiprinti per visą jos perimetrą nusidriekusius apsauginius atitvarus, perkelti teisėjų bokštelius, žiūrovus saugančias užtvaras ir pataisyti dar daugybę smulkmenų.
„Dabar jau galime drąsiai sakyti, kad mūsų trasa atitinka Europos ir pasaulio ralio kroso ir kroso reikalavimus – turime tai patvirtinančius dokumentus. Licencija išduota 4 metams ir visus tuos metus žadame organizuoti varžybas“, – sakė K. Gudžiūnas.
Beveik visi trasos paruošimo darbai atlikti savo jėgomis. Rėmėjų lėšos bus skirtos teisėjų, komisaro ir aptarnaujančio personalo darbui apmokėti bei priziniam fondui. Galingiausių automobilių klasės nugalėtojui numatytas 1000 eurų dydžio prizas.
Varžybose dalyvaus trijų klasių automobiliai: su 3500, 1600 ir 2000 kub. cm darbinio tūrio varikliais. Atskiroje rungtyje sportininkai varžysis dėl „Vilkyčių“ taurės. Pats K. Gudžiūnas varžybose nedalyvaus. Ant jo pečių guls organizaciniai rūpesčiai, o jo automobilis „Ford Puma“, paruoštas eiliniam Šiaurės Europos šalių ralio kroso etapui bus eksponuojamas Šilutės miesto šventėje. Vilkyčių klubui Europos čempionate atstovaus Gvidas Dobužas, Ernestas Staponkus, kiti lenktynininkai.
Pirmą kartą Vilkyčiuose vyksiančiame Europos ralio kroso etape laukiama sportininkų iš 15 šalių. Jų apgyvendinimu rūpintis nereikės, nes jie atvyksta autobusais, kuriuose turi viską, ko reikia dalyvauti varžybose. Pasirūpinti teks tik teisėjų ir svečių apnakvyndinimu.
Kiek susirinks žiūrovų, sunku pasakyti. Bilietai šią savaitę pradedami platinti internetu, o dauguma, kaip įprasta, jų nusipirks atvykę į varžybų vietą. Atsižvelgiant į nuolat kildavusias automobilių spūstis, dabar jie bus nukreipiami dviem skirtingais srautais į skirtingas aikšteles. Su internete įsigytais bilietais ir pakvietimais – į vieną, su pirktais vietoje – į kitą.
Šeimininkų skaičiavimu, Vilkyčių trasa gali sutalpinti iki 10 tūkst. žiūrovų. Tiesa, daugiau kaip 5000 iki šiol dar nebuvo susirinkę. Vien sportininkų ir jų pagalbininkų atvyks apie tūkstantis. Pasak K. Gudžiūno, šios varžybos – bandomosios, todėl labai daug dalyvių sukviesti nelabai stengiamasi. Jeigu visi sumanymai pavyks, kitais metais Vilkyčiuose vyks ne tik ralio kroso, bet ir automobilių kroso Europos čempionato etapas.
„Dėl įvykių Ukrainoje ir kaip buvusi Sovietų sąjungos respublika mes kai kuriems dar keliame nepasitikėjimą, tačiau kai sportininkai patys pabuvoja Lietuvoje, pamato, kaip viskas organizuota ir vyksta, baimės išsisklaido. Apie trasą, sąlygas joje kalbos pasklinda iš lūpų į lūpas, tad dalyvių greitai daugėja. Pirmame Šiaurės Europos etape Vilkyčiuose dalyvavo 20 automobilių. Dabar – jau apie 70“, – kalbėjo Vilkyčių automobilių sporto klubo vadovas.
Be Europos ralio kroso čempionato etapo, liepos 20 d. Vilkyčiuose vyks Lietuvos ir Šiaurės Europos zonos čempionatas, o rugpjūčio 31 d. – Lietuvos automobilių kroso čempionatas.

Vaidotas VILKAS

vilkyciai_2014

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite