Eurobuso viešnagė Šilutėje

Po Lietuvą keliaujantis Eurobusas neaplenkė Pamario krašto, stabtelėjo Žemaičių Naumiestyje, Švėkšnoje ir Šilutėje.

Antradienio pavakarę euro simbolika papuoštas mikroautobusas, skambiai pavadintas Eurobusu, sustojo vienoje iš judriausių Šilutės miesto vietų, ties Lietuvininkų ir Taikos gatvių sankryža. Praeivių dėmesį traukė šūkiai ant Eurobuso: „Ateik, klausk, sužinok“.
Praeivių klausimų prie mikroautobuso lūkuriavo būrelis jaunuolių, vilkinčių baltais marškinėliais su Euroturo ženklais. Netruko prabėgti valanda Šilutėje. Euroturo dalyvės Rūtos Undro mes paklausėme, ar šilutiškiai turėjo daug klausimų, ar jiems yra nežinomų dalykų, kaip reikės elgtis įvedus eurą.
Ji papasakojo: „Eurobusu po Lietuvą keliauja apmokyti ir gerai apie euro įvedimą informuoti specialistai, pasirengę atsakyti į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus.
Atsakyti piliečiams į jiems rūpimus klausimus naudojamės Eurobuso komunikacinėmis priemonėmis: viktorinomis, interaktyviais žaidimais „Euro ekspertas“, „Atpažink euro banknotą“, „Europa“, „Euro pirkiniai“. Žaidimai parengti patraukliai, taikant naujausias technologijas ir interaktyvius sprendimus. Tai padeda informaciją pateikti įdomiai ir žaismingai, ją lengviau įsiminti. Žaidimų dalyviai laimi prizų. Studentas Jonas Piekautas, išbandęs visus Eurobuso komandos siūlomus žaidimus, pripažino, kad taip informacija yra lengviau įsisavinama.
Atsakęs į euro viktorinų klausimus, sakė, sužinojęs daug naujo. Gautus suvenyrus – euro vertykles bei kišeninį didinamąjį stiklą – Jonas planuoja padovanoti namiškiams, kad jiems būtų lengviau orientuotis parduotuvėse. Dauguma šilutiškių klausimų buvo praktiniai: kiek laiko galės pasikeisti pinigus, ar ilgai bus galima atsiskaityti litais įvedus eurą, domėjosi, kur geriau laikyti pinigus, kur kreiptis pastebėjus netikslių kainų perskaičiavimo atvejų“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite