Elektros kainos gyventojams mažėja toliau: siūloma mokėti mažiau nei 25 ct/kWh

„Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga

Nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomos kainos gyventojams pirmą kartą nuo praėjusių metų kovo nukrito žemiau 25 ct/kWh ribos. Gyventojams, pasirinkusiems kainą fiksuoti 6 mėnesiams, energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ siūlo žemiausią rinkoje kainą – 24,987 ct/kWh, o pasirinkę 36 mėnesių fiksavimo laikotarpį už vieną kilovatvalandę mokės 26,516 ct. Su šiais planais vartotojai nemokės jokio mėnesio mokesčio, taip pat nėra siūlomos ir laikinos nuolaidos, kurias tiekėjo keitimo atveju tektų grąžinti.

Laikinos nuolaidos

„Kainas nuosekliai jau beveik mėnesį mažinti mums leidžia objektyvios priežastys, tokios kaip pokyčiai rinkoje, ateities kainų prognozės, nuosavi atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumai. Nuo šių metų pradžios mūsų siūlomos elektros kainos buitiniams vartotojams sumažėjo apie 32 proc. – nuo 36,625 ct/kWh sausio 1 d. iki šiuo metu siūlomų 24,987 ct/kWh. Tikėtina, kad kainos panašiame lygyje laikysis ir ateinančias savaites“, – komentuoja bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, nuo 2023 m. sausio pradžios buitiniams vartotojams nepriklausomų tiekėjų siūlomų fiksuotos kainos planų 1 kWh kaina mažėjo 20–34 proc., nemaža dalis jų buvo mažesnės, nei valstybės nustatyta 28,5 ct/kWh kompensacijos riba.

M. Giga atkreipia dėmesį į tai, jog kai kurie rinkos dalyviai gyventojams siūlo rinktis planus su laikinomis nuolaidomis. Jo manymu, tai gali apriboti vartotojų laisvę – ateityje norint pakeisti elektros tiekėją, šias nuolaidas tektų grąžinti. Be to, renkantis tiekėją, tikslinga atkreipti dėmesį ir į parinktą ESO planą – jei yra taikomas mėnesinis 3 ar 6 Eur ESO mokestis, tai irgi svarbu skaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą.

Nuo sausio kainas gyventojams stabiliai mažinančios bendrovės vadovo teigimu, naujų sutarčių skaičius išaugo 4–5 kartus, palyginti su metų pradžia. Didžioji dalis vartotojų renkasi planą „Praktiškas“, kuriame numatytas kainos fiksavimas 6 mėnesiams, kadangi tikisi, jog po pusmečio kainos bus dar žemesnės.

Tiekėją galima keisti

„Vis dėlto stabili išlieka ir vartotojų, norinčių garantijų ilgesniam laikotarpiui, dalis – jie renkasi 36 mėn. kainos fiksavimo planą „Atviras“. Didžiausias šio plano privalumas yra kas pusmetį peržiūrima ir, atsižvelgiant į objektyvius rodiklius, paliekama tokia pati arba pakoreguojama pagal rinkos situaciją kaina, tad ji gali dar sumažėti, ko ir tikisi gyventojai. Ramybę užtikrinančiu draudimo polisu galima vadinti tai, jog abu planų variantai yra be jokių papildomų sąlygų, laikinų nuolaidų ir sutarčių nutraukimo mokesčių, tad gyventojai gali jas bet kada nutraukti“, – sako M. Giga.

Renkantis naują tiekėją bei konkrečius elektros planus gyventojams primenama išsiaiškinti, kokios yra sutarties sąlygos: ar yra ir kokios baudos, kokios sutarčių nutraukimo sąlygos, papildomi reikalavimai.

Norint pasikeisti elektros tiekėją, gyventojui nereikia kreiptis į senąjį, užtenka sudaryti naują sutartį su nauju pasirinktu tiekėju ir senoji elektros tiekimo sutartis nutrūksta automatiškai. Svarbu tik pasiskaityti sutarties nutraukimo sąlygas, nes jei jose numatyti papildomi mokesčiai ar suteiktos nuolaidos, jas teks grąžinti. Buvęs tiekėjas pats paskaičiuos ir pateiks sąskaitą apmokėjimui.

M. Giga atkreipia dėmesį, kad esamiems bendrovės klientams, panorusiems pasikeisti turimą planą į šiuo metu siūlomą pigesnį, anksčiau suteiktų nuolaidų grąžinti nereikės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite