Draskyklės katėms: kaip išsirinkti?

Kačių draskyklės daugeliui gali pasirodyti kaip nebūtina priemonė ar tiesiog dar vienas papildomas žaislas katei. Tačiau draskymo procesas yra labai svarbus kačių gyvenime, todėl draskyklė turėtų būti vienas pagrindinių pirkinių pirmajame jauno kačiuko kraitelyje. Kodėl katės taip mėgsta draskyti ir kodėl tai joms yra svarbu? Atsakymas į šiuos klausimus yra gan paprastas.

Kodėl katės taip nori draskyti?

Daugumai kačių šis noras yra prigimtinis, tai yra instinktaas, likęs iš protėvių. Tiesa, katės tai daro ne tik todėl, kad joms smagu. Draskymas naudingas jų nagams ir psichologinei būsenai.

Pateikiame priežastis, kodėl dar draskymas gali būti naudingas:

  • kačių letenose yra kvapų liaukos, kurios išskiria katės kvapą į objektą, kurį ji padrasko ir taip katės pasižymi savo teritoriją;
  • kiekviena katė savaip pasižymi savo teritorija ir palieka unikalias įdrėskimo žymes taip perteikdama informaciją apie savo teritoriją;
  • draskymas padeda katėms nugaląsti išorinį nagų sluoksnį, taip jos prisižiūri savo nagus;
  • katės gerai jaučiasi draskydamos, jos įtempia visą savo kūną ir tai padeda katei išlikti mobiliai;
  • draskymas gali būti naudojamas katės kaip priemonė pykčiui išlieti, tai galima palyginti su žmonių bokso kriaušės daužymu.

Kad nekentėtų baldai, rinkitės draskyklę

Kačių prigimtis yra tokia, kad joms visuomet reikia kažkur galąsti nagučius. Ir tame nebūtų nieko blogo, jeigu nekentėtų jūsų baldai. Sudraskytos sofos, suplėšytos užuolaidos, apgandintos sienos bei grindys ir kiti jums svarbūs daiktai gali tikrai nemenkai sugadinti nuotaiką.

Visgi tam galima užkirsti kelią: įsigijus specialią draskyklę ir tinkamai pripratinus kačiuką su ja žaisti, augintinis kaip mat supras, kur jam galąsti nagučius, patenkins savo prigimtinį poreikį ir nebegadins jūsų baldų.

Kaip pripratinti katę prie draskyklės?

Prieš įsigyjant kačių draskyklę, reikėtų atsižvelgti į kelis esminius dalykus: aukštį, tvirtumą, medžiagą bei papildomas draskyklės funkcijas. Renkantis medžiagą, bene geriausios iš jų yra sizalio audinys ar virvė, taip pat dažnai naudojama medžiaga yra kiliminė danga. Visgi rinkoje gausu kartoninių ir medinių draskyklių.

Kiekviena katė yra individuali, todėl visuomet naudinga yra paeksperimentuoti, kuri medžiaga jūsų augintiniui patiks labiausiai.

Svarbus yra ir šio gaminio dydis. Jeigu katė yra labai energinga ar kačių yra daugiau nei viena, gali reikėti didesnės draskyklės, galbūt net draskyklės su keliais draskymo stulpais bei loviais.

Tokia draskyklė (petcity.lt/kaciu-draskykles) ne tik bus puiki nagams pagąsti, bet ir kartu suteiks galimybę katei palaipioti ir stebėti aplinką iš viršaus.

Kaip pasirinkti kokybišką draskyklę?

Galiausiai, atsižvelgus į prieš tai minėtas savybes, papildomai reikėtų įvertinti į papildomus aspektus: ar draskyklė stabiliai laikosi ant grindų, ar nenukrenta po kiekvieno draskymo, kokį svorį ji gali atlaikyti (jei kalbame apie draskyklę su loviu).

Įdėjus šiek tiek laiko ir finansų jūsų augintinio gyvenimo kokybė gali drastiškai pagerėti, o jūsų galvos skausmas dėl suplėšytų baldų dings amžiams.

pr2022/109

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite