Draskyklės katėms: kaip išsirinkti?

Kačių draskyklės daugeliui gali pasirodyti kaip nebūtina priemonė ar tiesiog dar vienas papildomas žaislas katei. Tačiau draskymo procesas yra labai svarbus kačių gyvenime, todėl draskyklė turėtų būti vienas pagrindinių pirkinių pirmajame jauno kačiuko kraitelyje. Kodėl katės taip mėgsta draskyti ir kodėl tai joms yra svarbu? Atsakymas į šiuos klausimus yra gan paprastas.

Kodėl katės taip nori draskyti?

Daugumai kačių šis noras yra prigimtinis, tai yra instinktaas, likęs iš protėvių. Tiesa, katės tai daro ne tik todėl, kad joms smagu. Draskymas naudingas jų nagams ir psichologinei būsenai.

Pateikiame priežastis, kodėl dar draskymas gali būti naudingas:

  • kačių letenose yra kvapų liaukos, kurios išskiria katės kvapą į objektą, kurį ji padrasko ir taip katės pasižymi savo teritoriją;
  • kiekviena katė savaip pasižymi savo teritorija ir palieka unikalias įdrėskimo žymes taip perteikdama informaciją apie savo teritoriją;
  • draskymas padeda katėms nugaląsti išorinį nagų sluoksnį, taip jos prisižiūri savo nagus;
  • katės gerai jaučiasi draskydamos, jos įtempia visą savo kūną ir tai padeda katei išlikti mobiliai;
  • draskymas gali būti naudojamas katės kaip priemonė pykčiui išlieti, tai galima palyginti su žmonių bokso kriaušės daužymu.

Kad nekentėtų baldai, rinkitės draskyklę

Kačių prigimtis yra tokia, kad joms visuomet reikia kažkur galąsti nagučius. Ir tame nebūtų nieko blogo, jeigu nekentėtų jūsų baldai. Sudraskytos sofos, suplėšytos užuolaidos, apgandintos sienos bei grindys ir kiti jums svarbūs daiktai gali tikrai nemenkai sugadinti nuotaiką.

Visgi tam galima užkirsti kelią: įsigijus specialią draskyklę ir tinkamai pripratinus kačiuką su ja žaisti, augintinis kaip mat supras, kur jam galąsti nagučius, patenkins savo prigimtinį poreikį ir nebegadins jūsų baldų.

Kaip pripratinti katę prie draskyklės?

Prieš įsigyjant kačių draskyklę, reikėtų atsižvelgti į kelis esminius dalykus: aukštį, tvirtumą, medžiagą bei papildomas draskyklės funkcijas. Renkantis medžiagą, bene geriausios iš jų yra sizalio audinys ar virvė, taip pat dažnai naudojama medžiaga yra kiliminė danga. Visgi rinkoje gausu kartoninių ir medinių draskyklių.

Kiekviena katė yra individuali, todėl visuomet naudinga yra paeksperimentuoti, kuri medžiaga jūsų augintiniui patiks labiausiai.

Svarbus yra ir šio gaminio dydis. Jeigu katė yra labai energinga ar kačių yra daugiau nei viena, gali reikėti didesnės draskyklės, galbūt net draskyklės su keliais draskymo stulpais bei loviais.

Tokia draskyklė (petcity.lt/kaciu-draskykles) ne tik bus puiki nagams pagąsti, bet ir kartu suteiks galimybę katei palaipioti ir stebėti aplinką iš viršaus.

Kaip pasirinkti kokybišką draskyklę?

Galiausiai, atsižvelgus į prieš tai minėtas savybes, papildomai reikėtų įvertinti į papildomus aspektus: ar draskyklė stabiliai laikosi ant grindų, ar nenukrenta po kiekvieno draskymo, kokį svorį ji gali atlaikyti (jei kalbame apie draskyklę su loviu).

Įdėjus šiek tiek laiko ir finansų jūsų augintinio gyvenimo kokybė gali drastiškai pagerėti, o jūsų galvos skausmas dėl suplėšytų baldų dings amžiams.

pr2022/109

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite