Dovanojamų morkų ne visi tepageidauja

Morkos, ypač viduržiemį, – puikus vitaminų šaltinis. Morkomis galima pagardinti ne vieną patiekalą, o morkų sultys vadinamos sulčių karaliene. Ypač šios daržovės naudingos vaikams ir žmonėms, kurių nusilpęs imunitetas, arba turintiems odos problemų. Anksčiau kiekviename kaimo darže galėjai rasti morkų. Pastebima, kad šiandieniniame kaime netrūksta ir tokių, kurie nieko nebeaugina.

Morkų išsivežė gaideliškis Žydrius, traksėdiškė Danutė, kiti.

Valstybei priėmus nutarimą daržovių augintojams kompensuoti dalį dėl Rusijos embargo patiriamų nuostolių, nemažai jų savo užaugintą derlių atidavė labdarai. Tokia labdara per „Maisto banką“ pasiekė ir Šilutės rajoną. Prieš Naujuosius gauta apie 20 tonų morkų ir kopūstų. Daržovės sandėliuojamos reabilitacijos centre VšĮ „Gabrielius“.
Daržovių dalijimo koordinatorius, centro vadovas kunigas Valdas Miliauskas „Pamariui“ pasakojo, kad daržovių savo reikmėms pasiliko centras, jų duota reabilitacijos centrui „Taikos kelias“, Šilutės ligoninei, „Ąžuoliuko“ vaikų darželiui, Šilutės neįgaliųjų draugijai, seniūnijų socialinės rizikos ir daugiavaikėms šeimoms.
Visų morkų išdalinti pernai nepavyko. Kunigas V. Miliauskas, važiuodamas į kurią nors seniūniją, vežasi ir morkų. Apie pusė tonos kopūstų ir 100 maišų morkų buvo atvežta ir išdalyta Vainuto seniūnijos daugiavaikėms ir socialinės rizikos šeimoms. Maišai morkų iškeliavo į Žemaičių Naumiesčio, Usėnų, Šilutės seniūnijas.
Kai kurių seniūnijų socialinės darbuotojos stebisi, kad siūlomas morkas panašu dar reikia ir nuskusti… „6 vaikus auginanti šeima nei sėja, nei pjauna, nei konservuoja. Gyvendami kaime nė cepelinams bulvių netarkuoja – perka parduotuvėje gatavų…“ – stebisi ir V. Miliauskas.
Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Lina Ozgirdaitė sakė, kad apie galimybę gauti nemokamai morkų informacija buvo skelbiama seniūnijos stende. Žodžiu pasakydavusi kiekvienai į seniūniją ateinančiai tvarkytis dokumentų socialinės rizikos ar daugiavaikei šeimai. Deja, į Vyžius, kur yra įsikūręs „Gabrielius“, niekas nesiveržė.
L. Ozgirdaitė pasirūpino, kad pusė tonos morkų būtų atgabenta į Šilutės seniūniją. Nemažai išdalinta penktadienį. Morkomis džiaugėsi traksėdiškė Danutė Černeckytė, auginanti tris vaikus. Moteris sakė galėsianti ne tik sriubą virti, bet ir palepinti vaikus šviežiomis morkų sultimis. Maišą morkų užsivertęs ant dviračio išsivežė Žydrius iš Gaidelių kaimo. Morkomis susidomėjo Macikų kaimo gyventojai, kiti.
Reabilitacijos centre „Gabrieliuje“ morkų vis dar yra. Nors sausio mėnesį ir nespaudė dideli šalčiai, tačiau kunigui V. Miliauskui rūpi, kad jos neperšaltų, o kuo greičiau pasiektų tuos, kuriems jų reikia.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite