Dovanojamų morkų ne visi tepageidauja

Morkos, ypač viduržiemį, – puikus vitaminų šaltinis. Morkomis galima pagardinti ne vieną patiekalą, o morkų sultys vadinamos sulčių karaliene. Ypač šios daržovės naudingos vaikams ir žmonėms, kurių nusilpęs imunitetas, arba turintiems odos problemų. Anksčiau kiekviename kaimo darže galėjai rasti morkų. Pastebima, kad šiandieniniame kaime netrūksta ir tokių, kurie nieko nebeaugina.

Morkų išsivežė gaideliškis Žydrius, traksėdiškė Danutė, kiti.

Valstybei priėmus nutarimą daržovių augintojams kompensuoti dalį dėl Rusijos embargo patiriamų nuostolių, nemažai jų savo užaugintą derlių atidavė labdarai. Tokia labdara per „Maisto banką“ pasiekė ir Šilutės rajoną. Prieš Naujuosius gauta apie 20 tonų morkų ir kopūstų. Daržovės sandėliuojamos reabilitacijos centre VšĮ „Gabrielius“.
Daržovių dalijimo koordinatorius, centro vadovas kunigas Valdas Miliauskas „Pamariui“ pasakojo, kad daržovių savo reikmėms pasiliko centras, jų duota reabilitacijos centrui „Taikos kelias“, Šilutės ligoninei, „Ąžuoliuko“ vaikų darželiui, Šilutės neįgaliųjų draugijai, seniūnijų socialinės rizikos ir daugiavaikėms šeimoms.
Visų morkų išdalinti pernai nepavyko. Kunigas V. Miliauskas, važiuodamas į kurią nors seniūniją, vežasi ir morkų. Apie pusė tonos kopūstų ir 100 maišų morkų buvo atvežta ir išdalyta Vainuto seniūnijos daugiavaikėms ir socialinės rizikos šeimoms. Maišai morkų iškeliavo į Žemaičių Naumiesčio, Usėnų, Šilutės seniūnijas.
Kai kurių seniūnijų socialinės darbuotojos stebisi, kad siūlomas morkas panašu dar reikia ir nuskusti… „6 vaikus auginanti šeima nei sėja, nei pjauna, nei konservuoja. Gyvendami kaime nė cepelinams bulvių netarkuoja – perka parduotuvėje gatavų…“ – stebisi ir V. Miliauskas.
Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Lina Ozgirdaitė sakė, kad apie galimybę gauti nemokamai morkų informacija buvo skelbiama seniūnijos stende. Žodžiu pasakydavusi kiekvienai į seniūniją ateinančiai tvarkytis dokumentų socialinės rizikos ar daugiavaikei šeimai. Deja, į Vyžius, kur yra įsikūręs „Gabrielius“, niekas nesiveržė.
L. Ozgirdaitė pasirūpino, kad pusė tonos morkų būtų atgabenta į Šilutės seniūniją. Nemažai išdalinta penktadienį. Morkomis džiaugėsi traksėdiškė Danutė Černeckytė, auginanti tris vaikus. Moteris sakė galėsianti ne tik sriubą virti, bet ir palepinti vaikus šviežiomis morkų sultimis. Maišą morkų užsivertęs ant dviračio išsivežė Žydrius iš Gaidelių kaimo. Morkomis susidomėjo Macikų kaimo gyventojai, kiti.
Reabilitacijos centre „Gabrieliuje“ morkų vis dar yra. Nors sausio mėnesį ir nespaudė dideli šalčiai, tačiau kunigui V. Miliauskui rūpi, kad jos neperšaltų, o kuo greičiau pasiektų tuos, kuriems jų reikia.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite