Dovanojamų morkų ne visi tepageidauja

Morkos, ypač viduržiemį, – puikus vitaminų šaltinis. Morkomis galima pagardinti ne vieną patiekalą, o morkų sultys vadinamos sulčių karaliene. Ypač šios daržovės naudingos vaikams ir žmonėms, kurių nusilpęs imunitetas, arba turintiems odos problemų. Anksčiau kiekviename kaimo darže galėjai rasti morkų. Pastebima, kad šiandieniniame kaime netrūksta ir tokių, kurie nieko nebeaugina.

Morkų išsivežė gaideliškis Žydrius, traksėdiškė Danutė, kiti.

Valstybei priėmus nutarimą daržovių augintojams kompensuoti dalį dėl Rusijos embargo patiriamų nuostolių, nemažai jų savo užaugintą derlių atidavė labdarai. Tokia labdara per „Maisto banką“ pasiekė ir Šilutės rajoną. Prieš Naujuosius gauta apie 20 tonų morkų ir kopūstų. Daržovės sandėliuojamos reabilitacijos centre VšĮ „Gabrielius“.
Daržovių dalijimo koordinatorius, centro vadovas kunigas Valdas Miliauskas „Pamariui“ pasakojo, kad daržovių savo reikmėms pasiliko centras, jų duota reabilitacijos centrui „Taikos kelias“, Šilutės ligoninei, „Ąžuoliuko“ vaikų darželiui, Šilutės neįgaliųjų draugijai, seniūnijų socialinės rizikos ir daugiavaikėms šeimoms.
Visų morkų išdalinti pernai nepavyko. Kunigas V. Miliauskas, važiuodamas į kurią nors seniūniją, vežasi ir morkų. Apie pusė tonos kopūstų ir 100 maišų morkų buvo atvežta ir išdalyta Vainuto seniūnijos daugiavaikėms ir socialinės rizikos šeimoms. Maišai morkų iškeliavo į Žemaičių Naumiesčio, Usėnų, Šilutės seniūnijas.
Kai kurių seniūnijų socialinės darbuotojos stebisi, kad siūlomas morkas panašu dar reikia ir nuskusti… „6 vaikus auginanti šeima nei sėja, nei pjauna, nei konservuoja. Gyvendami kaime nė cepelinams bulvių netarkuoja – perka parduotuvėje gatavų…“ – stebisi ir V. Miliauskas.
Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Lina Ozgirdaitė sakė, kad apie galimybę gauti nemokamai morkų informacija buvo skelbiama seniūnijos stende. Žodžiu pasakydavusi kiekvienai į seniūniją ateinančiai tvarkytis dokumentų socialinės rizikos ar daugiavaikei šeimai. Deja, į Vyžius, kur yra įsikūręs „Gabrielius“, niekas nesiveržė.
L. Ozgirdaitė pasirūpino, kad pusė tonos morkų būtų atgabenta į Šilutės seniūniją. Nemažai išdalinta penktadienį. Morkomis džiaugėsi traksėdiškė Danutė Černeckytė, auginanti tris vaikus. Moteris sakė galėsianti ne tik sriubą virti, bet ir palepinti vaikus šviežiomis morkų sultimis. Maišą morkų užsivertęs ant dviračio išsivežė Žydrius iš Gaidelių kaimo. Morkomis susidomėjo Macikų kaimo gyventojai, kiti.
Reabilitacijos centre „Gabrieliuje“ morkų vis dar yra. Nors sausio mėnesį ir nespaudė dideli šalčiai, tačiau kunigui V. Miliauskui rūpi, kad jos neperšaltų, o kuo greičiau pasiektų tuos, kuriems jų reikia.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite