Dovanojamų morkų ne visi tepageidauja

Morkos, ypač viduržiemį, – puikus vitaminų šaltinis. Morkomis galima pagardinti ne vieną patiekalą, o morkų sultys vadinamos sulčių karaliene. Ypač šios daržovės naudingos vaikams ir žmonėms, kurių nusilpęs imunitetas, arba turintiems odos problemų. Anksčiau kiekviename kaimo darže galėjai rasti morkų. Pastebima, kad šiandieniniame kaime netrūksta ir tokių, kurie nieko nebeaugina.

Morkų išsivežė gaideliškis Žydrius, traksėdiškė Danutė, kiti.

Valstybei priėmus nutarimą daržovių augintojams kompensuoti dalį dėl Rusijos embargo patiriamų nuostolių, nemažai jų savo užaugintą derlių atidavė labdarai. Tokia labdara per „Maisto banką“ pasiekė ir Šilutės rajoną. Prieš Naujuosius gauta apie 20 tonų morkų ir kopūstų. Daržovės sandėliuojamos reabilitacijos centre VšĮ „Gabrielius“.
Daržovių dalijimo koordinatorius, centro vadovas kunigas Valdas Miliauskas „Pamariui“ pasakojo, kad daržovių savo reikmėms pasiliko centras, jų duota reabilitacijos centrui „Taikos kelias“, Šilutės ligoninei, „Ąžuoliuko“ vaikų darželiui, Šilutės neįgaliųjų draugijai, seniūnijų socialinės rizikos ir daugiavaikėms šeimoms.
Visų morkų išdalinti pernai nepavyko. Kunigas V. Miliauskas, važiuodamas į kurią nors seniūniją, vežasi ir morkų. Apie pusė tonos kopūstų ir 100 maišų morkų buvo atvežta ir išdalyta Vainuto seniūnijos daugiavaikėms ir socialinės rizikos šeimoms. Maišai morkų iškeliavo į Žemaičių Naumiesčio, Usėnų, Šilutės seniūnijas.
Kai kurių seniūnijų socialinės darbuotojos stebisi, kad siūlomas morkas panašu dar reikia ir nuskusti… „6 vaikus auginanti šeima nei sėja, nei pjauna, nei konservuoja. Gyvendami kaime nė cepelinams bulvių netarkuoja – perka parduotuvėje gatavų…“ – stebisi ir V. Miliauskas.
Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Lina Ozgirdaitė sakė, kad apie galimybę gauti nemokamai morkų informacija buvo skelbiama seniūnijos stende. Žodžiu pasakydavusi kiekvienai į seniūniją ateinančiai tvarkytis dokumentų socialinės rizikos ar daugiavaikei šeimai. Deja, į Vyžius, kur yra įsikūręs „Gabrielius“, niekas nesiveržė.
L. Ozgirdaitė pasirūpino, kad pusė tonos morkų būtų atgabenta į Šilutės seniūniją. Nemažai išdalinta penktadienį. Morkomis džiaugėsi traksėdiškė Danutė Černeckytė, auginanti tris vaikus. Moteris sakė galėsianti ne tik sriubą virti, bet ir palepinti vaikus šviežiomis morkų sultimis. Maišą morkų užsivertęs ant dviračio išsivežė Žydrius iš Gaidelių kaimo. Morkomis susidomėjo Macikų kaimo gyventojai, kiti.
Reabilitacijos centre „Gabrieliuje“ morkų vis dar yra. Nors sausio mėnesį ir nespaudė dideli šalčiai, tačiau kunigui V. Miliauskui rūpi, kad jos neperšaltų, o kuo greičiau pasiektų tuos, kuriems jų reikia.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite