Dovanojamų morkų ne visi tepageidauja

Morkos, ypač viduržiemį, – puikus vitaminų šaltinis. Morkomis galima pagardinti ne vieną patiekalą, o morkų sultys vadinamos sulčių karaliene. Ypač šios daržovės naudingos vaikams ir žmonėms, kurių nusilpęs imunitetas, arba turintiems odos problemų. Anksčiau kiekviename kaimo darže galėjai rasti morkų. Pastebima, kad šiandieniniame kaime netrūksta ir tokių, kurie nieko nebeaugina.

Morkų išsivežė gaideliškis Žydrius, traksėdiškė Danutė, kiti.

Valstybei priėmus nutarimą daržovių augintojams kompensuoti dalį dėl Rusijos embargo patiriamų nuostolių, nemažai jų savo užaugintą derlių atidavė labdarai. Tokia labdara per „Maisto banką“ pasiekė ir Šilutės rajoną. Prieš Naujuosius gauta apie 20 tonų morkų ir kopūstų. Daržovės sandėliuojamos reabilitacijos centre VšĮ „Gabrielius“.
Daržovių dalijimo koordinatorius, centro vadovas kunigas Valdas Miliauskas „Pamariui“ pasakojo, kad daržovių savo reikmėms pasiliko centras, jų duota reabilitacijos centrui „Taikos kelias“, Šilutės ligoninei, „Ąžuoliuko“ vaikų darželiui, Šilutės neįgaliųjų draugijai, seniūnijų socialinės rizikos ir daugiavaikėms šeimoms.
Visų morkų išdalinti pernai nepavyko. Kunigas V. Miliauskas, važiuodamas į kurią nors seniūniją, vežasi ir morkų. Apie pusė tonos kopūstų ir 100 maišų morkų buvo atvežta ir išdalyta Vainuto seniūnijos daugiavaikėms ir socialinės rizikos šeimoms. Maišai morkų iškeliavo į Žemaičių Naumiesčio, Usėnų, Šilutės seniūnijas.
Kai kurių seniūnijų socialinės darbuotojos stebisi, kad siūlomas morkas panašu dar reikia ir nuskusti… „6 vaikus auginanti šeima nei sėja, nei pjauna, nei konservuoja. Gyvendami kaime nė cepelinams bulvių netarkuoja – perka parduotuvėje gatavų…“ – stebisi ir V. Miliauskas.
Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Lina Ozgirdaitė sakė, kad apie galimybę gauti nemokamai morkų informacija buvo skelbiama seniūnijos stende. Žodžiu pasakydavusi kiekvienai į seniūniją ateinančiai tvarkytis dokumentų socialinės rizikos ar daugiavaikei šeimai. Deja, į Vyžius, kur yra įsikūręs „Gabrielius“, niekas nesiveržė.
L. Ozgirdaitė pasirūpino, kad pusė tonos morkų būtų atgabenta į Šilutės seniūniją. Nemažai išdalinta penktadienį. Morkomis džiaugėsi traksėdiškė Danutė Černeckytė, auginanti tris vaikus. Moteris sakė galėsianti ne tik sriubą virti, bet ir palepinti vaikus šviežiomis morkų sultimis. Maišą morkų užsivertęs ant dviračio išsivežė Žydrius iš Gaidelių kaimo. Morkomis susidomėjo Macikų kaimo gyventojai, kiti.
Reabilitacijos centre „Gabrieliuje“ morkų vis dar yra. Nors sausio mėnesį ir nespaudė dideli šalčiai, tačiau kunigui V. Miliauskui rūpi, kad jos neperšaltų, o kuo greičiau pasiektų tuos, kuriems jų reikia.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite