Šilutės autobusų parkas dirbtų, jeigu tik leistų

Šilutės autobusų parkas išgyvena sunkiausius laikus savo istorijoje. Šios uždarosios akcinės bendrovės direktorius Artūras Stonkus sako: „Praėjusių metų veiklos rezultatai blogi“.

Autobusų parko autobusai kol kas kursuoti negali. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Galutinių duomenų dar neturi, bet aišku, kad nebuvo pajamų, tai nebus ir kuo džiaugtis. Pavasarį vienas karantinas,  rudenį – antras, kuris vis nesibaigia… Šilutės rajono savivaldybės uždarajai akcinei bendrovei Šilutės autobusų parkas teko atsisakyti tarpmiestinių ir vietinių autobusų maršrutų, kai mokyklos ėmė dirbti nuotoliniu būdu, nebereikėjo vežioti mokinių, neliko pajamų ir už autobusų nuomą ekskursijoms po Lietuvą bei į užsienį.

Praėjusią vasarą gavus trumpam atsikvėpti, rudenį vėl karantinas, kuris vis dar nesibaigia. „Kiek Užimtumo tarnyba moka vairuotojams ir kitiems darbininkams, esantiems prastovoje, taip ir gyvename. Vienas vairuotojas paskiepytas – jis vežioja gyventojus tirtis į patikros punktą dėl COVID-19. Pasirūpinome visomis apsaugos priemonėmis, nupirkome dezinfekcinio skysčio, pirštinių, veido kaukių… Bet autobusai stovi, juk dar uždraustos kelionės tarpsavivaldybių. Girdim, kad žada daugiau laisvės, nes dėl prasto susisiekimo nepatenkinti ir gyventojai“, – sakė A. Stonkus, kurio nuomone, įmonės pajamos pernai bus kritusios 50-70 proc.

Susisiekimo paslaugas teikiančiam Šilutės autobusų parkui apsimokėtų vežioti ir mokinius, tačiau kol kas tik kalba, kad pradinukai sugrįš į mokyklas, tačiau galutinio sprendimo vis nėra.

„Apie autobusų nuomą išvykoms į užsienį minčių mažai, juk ne visos šalys įsileidžia, koronaviruso plitimas daug kur sugrąžina griežtus karantinus. Apie tarpmiestinius maršrutus, tarkim, iš Šilutės į Vilnių, galiu pasakyti, kad esant ribojimams, kai 50 vietų autobuse gali važiuoti tik 24 keleiviai ir vairuotojas, užimant vietas tarsi šachmatų lentoje, tai vargu ar apsimokėtų. Išlaidos gerokai viršytų pajamas. Grynas nuostolis“, – svarstė A. Stonkus ir priminė, kad Šilutės autobusų parkas yra Savivaldybės įmonė, todėl negali gauti ir paskolos, kurios numatytos verslui gelbėti.

„Esame pasiruošę dirbti, kad tik greičiau sumažėtų suvaržymų, kad tik leistų…“ – sakė A. Stonkus.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite