Demokratų sąjungos valdyboje V. Laurinaitis ir Z. Balčytis

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ valdybos nariu išrinktas ir Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis, ir Šilutės krašte Seimo nariu išrinktas Zigmantas Balčytis.

Tokia žinia pasklido sausio 29 d., šeštadienį, iš Palangos, kur įvyko Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas.

Kaip jau buvome informavę, buvusio premjero Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių Seime suburta Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ buvo naujos Lietuvoje politinės partijos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pradžia. Steigėjų ir rėmėjų gretos sparčiai augo, didėjo. Kai kuriose savivaldybėse kartu su merais į naująją partiją pasuko daug vietos politikų.  Aktyvūs buvo Vilniaus, Klaipėdos, Anykščių, Lazdijų, Pasvalio, Rokiškio rajonų, Neringos ir kitų savivaldybių nariai.

Iš laisvės ir teisingumo – į demokratus…

Šilutės rajone su naująja partija ateitį pasirinko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei jo vadovaujamo partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriaus nariai, visa šios partijos frakcija Savivaldybės taryboje. V. Laurinaitis jau anksčiau minėjo, kad su Sauliumi Skverneliu į politiką panoro sukti ir daug nepartinių žmonių.

Į steigiamąjį naujos partijos suvažiavimą Palangoje nuvyko per 60 žmonių iš Šilutės rajono. Jau paskelbta, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku trejų metų kadencijai išrinktas S. Skvernelis, išrinkti ir 8 pirmininko pavaduotojai, vienas iš jų – Neringos meras Darius Jasaitis. Suformuota 29 narių, įskaitant pirmininką ir jo pavaduotojus, valdyba. Valdybos nariu tapo ir Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis bei  Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas  Z. Balčytis.

Po 6 narius turės partijos Etikos ir skaidrumo komisija, Kontrolės komisija.

Suvažiavime dalyvavęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus pasidžiaugė, kad šilutiškiai, naujosios partijos lyderiu norėję matyti Saulių Skvernelį ir už tai balsavę, rezultatu liko patenkinti: iš trijų pretendentų į pirmininkus S. Skvernelis gavo daugiausiai balsų.

Laukia pokyčių ir Savivaldybės taryboje

Tad Šilutės rajone netrukus paaiškės, kas oficialiai taps naujosios partijos nariais, kas pakeis partijas ar ateis nebuvę partijose, kokių pasikeitimų rasis Šilutės r. savivaldybės taryboje. Bent jau nuotraukoje iš Palangos, kurią paviešino meras V. Laurinaitis, matyti, kad buvęs partijos Tvarka ir teisingumas narys, išrinktas į Tarybą Socialdemokratų darbo partijos sąraše, turėtų sugrįžti į būrį tų, su kuriais išsiskyrė. Jis ir vėl kartu su V. Laurinaičiu, kaip anais partijos Tvarka ir teisingumas laikais… Ne vienas toks pavyzdys jau yra Šilutės rajono savivaldybės taryboje.

Ilgametis Socialdemokratų partijos narys, dvi kadencijas išrinktas į Europos Parlamentą, Z. Balčytis Šilutės rajone į  Seimą tiesiogiai išrinktas, ko gero, ne todėl, kad buvo Socialdemokratų darbo partijoje, kuri Seimo rinkimuose patyrė visišką pralaimėjimą. Rinkėjai balsavo už žinomą kraštietį, už asmenybę. Seime Z. Balčytis priklausė naujai Regionų frakcijai, iš jos perėjo į Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. Kai 14 Seimo narių susibūrė į šią frakciją, Z. Balčytis prisijungė vėliau.

Galbūt panašūs pavyzdžiai ir stebina politologus, ir perša išvadą, kad naujoji politinė jėga nėra tokia nauja, kai joje gausybė ne vieną partiją pakeitusių politikų, net premjerų, ministrų, Seimo narių…

Kaip jiems pavyks sutarti, rasti bendrą kalbą ir, sėkmės atveju laimėjus rinkimus, pasidalinti postus, pareigas…

Stasė Rimaitė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite