Demokratų sąjungos valdyboje V. Laurinaitis ir Z. Balčytis

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ valdybos nariu išrinktas ir Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis, ir Šilutės krašte Seimo nariu išrinktas Zigmantas Balčytis.

Tokia žinia pasklido sausio 29 d., šeštadienį, iš Palangos, kur įvyko Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas.

Kaip jau buvome informavę, buvusio premjero Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių Seime suburta Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ buvo naujos Lietuvoje politinės partijos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pradžia. Steigėjų ir rėmėjų gretos sparčiai augo, didėjo. Kai kuriose savivaldybėse kartu su merais į naująją partiją pasuko daug vietos politikų.  Aktyvūs buvo Vilniaus, Klaipėdos, Anykščių, Lazdijų, Pasvalio, Rokiškio rajonų, Neringos ir kitų savivaldybių nariai.

Iš laisvės ir teisingumo – į demokratus…

Šilutės rajone su naująja partija ateitį pasirinko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei jo vadovaujamo partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriaus nariai, visa šios partijos frakcija Savivaldybės taryboje. V. Laurinaitis jau anksčiau minėjo, kad su Sauliumi Skverneliu į politiką panoro sukti ir daug nepartinių žmonių.

Į steigiamąjį naujos partijos suvažiavimą Palangoje nuvyko per 60 žmonių iš Šilutės rajono. Jau paskelbta, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku trejų metų kadencijai išrinktas S. Skvernelis, išrinkti ir 8 pirmininko pavaduotojai, vienas iš jų – Neringos meras Darius Jasaitis. Suformuota 29 narių, įskaitant pirmininką ir jo pavaduotojus, valdyba. Valdybos nariu tapo ir Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis bei  Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas  Z. Balčytis.

Po 6 narius turės partijos Etikos ir skaidrumo komisija, Kontrolės komisija.

Suvažiavime dalyvavęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus pasidžiaugė, kad šilutiškiai, naujosios partijos lyderiu norėję matyti Saulių Skvernelį ir už tai balsavę, rezultatu liko patenkinti: iš trijų pretendentų į pirmininkus S. Skvernelis gavo daugiausiai balsų.

Laukia pokyčių ir Savivaldybės taryboje

Tad Šilutės rajone netrukus paaiškės, kas oficialiai taps naujosios partijos nariais, kas pakeis partijas ar ateis nebuvę partijose, kokių pasikeitimų rasis Šilutės r. savivaldybės taryboje. Bent jau nuotraukoje iš Palangos, kurią paviešino meras V. Laurinaitis, matyti, kad buvęs partijos Tvarka ir teisingumas narys, išrinktas į Tarybą Socialdemokratų darbo partijos sąraše, turėtų sugrįžti į būrį tų, su kuriais išsiskyrė. Jis ir vėl kartu su V. Laurinaičiu, kaip anais partijos Tvarka ir teisingumas laikais… Ne vienas toks pavyzdys jau yra Šilutės rajono savivaldybės taryboje.

Ilgametis Socialdemokratų partijos narys, dvi kadencijas išrinktas į Europos Parlamentą, Z. Balčytis Šilutės rajone į  Seimą tiesiogiai išrinktas, ko gero, ne todėl, kad buvo Socialdemokratų darbo partijoje, kuri Seimo rinkimuose patyrė visišką pralaimėjimą. Rinkėjai balsavo už žinomą kraštietį, už asmenybę. Seime Z. Balčytis priklausė naujai Regionų frakcijai, iš jos perėjo į Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. Kai 14 Seimo narių susibūrė į šią frakciją, Z. Balčytis prisijungė vėliau.

Galbūt panašūs pavyzdžiai ir stebina politologus, ir perša išvadą, kad naujoji politinė jėga nėra tokia nauja, kai joje gausybė ne vieną partiją pakeitusių politikų, net premjerų, ministrų, Seimo narių…

Kaip jiems pavyks sutarti, rasti bendrą kalbą ir, sėkmės atveju laimėjus rinkimus, pasidalinti postus, pareigas…

Stasė Rimaitė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite