Dėl informacijos stokos vairuotojai dažniau varsto „Regitros“ filialų duris

Nuo liepos 1 d. įsigalioję LR vidaus reikalų ministro patvirtinti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklių pakeitimai vis dar išlieka galvosūkiu vairuotojams. Neapdraustų ar transporto priemonių privalomo civilinės atsakomybės draudimo laiku neprasitęsę vairuotojai susiduria su dalyvavimo viešajame eisme sustabdymu bei transporto priemonių išregistravimu.

Valstybinės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė pateikė keletą dažniausiai vairuotojų užduodamų klausimų ir atsakymus į juos.
Ar lieka nuosavybė?
Ko gero, dažniausias vairuotojų užduodamas klausimas – kodėl automobilio leidimas dalyvauti eisme sustabdytas, numatant jį per 90 d. išregistruoti, nes VĮ „Regitra“ specialistai negali gauti draudimo duomenų, nors privalomojo civilinės atsakomybės draudimo polisas yra galiojantis. Pasak L. Užupės, jei vairuotojui pateiktame pranešime nurodyta, kad leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (transporto priemonę numatant išregistruoti) negavus duomenų iš Transporto priemonių draudikų biuro, o vairuotojas turi galiojančius privalomojo draudimo dokumentus, jis privalo kreiptis į savo draudimo bendrovę, kad draudimo duomenis ji perduotų draudikų biurui, o šis – „Regitrai“. Draudikų biurui patikslinus duomenis, Kelių transporto priemonių registre būtų nurodoma atnaujinta informacija ir automobilio dalyvavimo viešajame eisme sustabdymas būtų automatiškai nutraukiamas.
Vairuotojai taip pat domisi, ar išregistruotas automobilis lieka jų nuosavybe ir ką jie su juo gali daryti. VĮ „Regitra“ atstovės teigimu, išregistravus transporto priemonę, jos turtinės teisės nesikeičia, ji ir toliau išlieka savininko nuosavybe, tačiau negali dalyvauti viešajame eisme. Transporto priemonės savininkas savo nuožiūra ją gali parduoti, dovanoti ar pan. Nustatyta tvarka atlikus jos privalomąją techninę apžiūrą, apdraudus privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir teisės aktų nustatyta tvarka įregistravus, galima ir vėl su ja dalyvauti viešajame eisme.
Informuoja paštu
Apie numatomą transporto priemonės išregistravimą, nuo 2014 m. liepos 2 d., transporto priemonės valdytojui pranešama iš anksto. Jis perspėjamas, kad jau laikas pasirūpinti privalomąja technine apžiūra ar privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, kad jo transporto priemonė po tam tikro laikotarpio nebūtų išregistruota. VĮ „Regitra“ apie tai praneša atsiųsdama specialų pranešimą paštu.
Atsiųstame pranešime pateikiama informacija, dėl kokių priežasčių sustabdytas leidimas dalyvauti eisme (numatoma išregistruoti) ir kokius veiksmus vairuotojai turi atlikti, kad to neįvyktų. Šis pranešimas išsiunčiamas iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų bazės ar Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazės gavus informaciją, kad transporto priemonė neatitinka Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimų. Vairuotojai turėtų VĮ „Regitrą“ informuoti, jei pasikeitė jų adresas, nes kitu atveju jų pranešimas gali nepasiekti.
Į VĮ „Regitrą“ vis dar kreipiasi vairuotojai, kurie nebeturi automobilio, bet gauna pranešimus, kuriuose nurodoma, jog automobilis išregistruotas. Taip nutinka todėl, kad informacinis pranešimas siunčiamas paskutiniam Kelių transporto priemonių registre nurodytam transporto priemonės valdytojui. Vairuotojai tokį pranešimą dažniausiai gauna, nes jų transporto priemonę įsigijęs asmuo jos neperregistravo savo vardu, todėl į pranešimą gali nekreipti dėmesio.
Perregistravimas savo vardu
VĮ „Regitra“ primena, kad mirusių asmenų ar išregistruotų įmonių transporto priemones valdantys asmenys turi jas perregistruoti savo vardu. To nepadarius, ateityje jos gali būti išregistruotos. Šie pakeitimai numatomi rengiamuose teisės aktuose. Kreipdamasis dėl paveldėtos transporto priemonės perregistravimo, paveldėtojas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, notaro išduotą paveldėjimo teisės liudijimą ir transporto priemonės registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes).
Kreipdamasis dėl transporto priemonės, įsigytos iš išregistruoto juridinio asmens, perregistravimo, pareiškėjas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, transporto priemonės įsigijimą patvirtinantį dokumentą ir registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes). Jei kreipiasi įmonės atstovas, reikia pateikti ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą.
Tiek perregistruojant mirusio ar išregistruoto juridinio asmens transporto priemonę, kreipdamiesi į „Regitrą“ pareiškėjai turi pasirūpinti, kad nustatyta tvarka būtų atlikta transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra ir galiotų jos valdytojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas.
Pagal „Regitros“ informaciją parengė Simonas Skutulas

Hits: 186

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite