Dėl informacijos stokos vairuotojai dažniau varsto „Regitros“ filialų duris

Nuo liepos 1 d. įsigalioję LR vidaus reikalų ministro patvirtinti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklių pakeitimai vis dar išlieka galvosūkiu vairuotojams. Neapdraustų ar transporto priemonių privalomo civilinės atsakomybės draudimo laiku neprasitęsę vairuotojai susiduria su dalyvavimo viešajame eisme sustabdymu bei transporto priemonių išregistravimu.

Valstybinės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė pateikė keletą dažniausiai vairuotojų užduodamų klausimų ir atsakymus į juos.
Ar lieka nuosavybė?
Ko gero, dažniausias vairuotojų užduodamas klausimas – kodėl automobilio leidimas dalyvauti eisme sustabdytas, numatant jį per 90 d. išregistruoti, nes VĮ „Regitra“ specialistai negali gauti draudimo duomenų, nors privalomojo civilinės atsakomybės draudimo polisas yra galiojantis. Pasak L. Užupės, jei vairuotojui pateiktame pranešime nurodyta, kad leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (transporto priemonę numatant išregistruoti) negavus duomenų iš Transporto priemonių draudikų biuro, o vairuotojas turi galiojančius privalomojo draudimo dokumentus, jis privalo kreiptis į savo draudimo bendrovę, kad draudimo duomenis ji perduotų draudikų biurui, o šis – „Regitrai“. Draudikų biurui patikslinus duomenis, Kelių transporto priemonių registre būtų nurodoma atnaujinta informacija ir automobilio dalyvavimo viešajame eisme sustabdymas būtų automatiškai nutraukiamas.
Vairuotojai taip pat domisi, ar išregistruotas automobilis lieka jų nuosavybe ir ką jie su juo gali daryti. VĮ „Regitra“ atstovės teigimu, išregistravus transporto priemonę, jos turtinės teisės nesikeičia, ji ir toliau išlieka savininko nuosavybe, tačiau negali dalyvauti viešajame eisme. Transporto priemonės savininkas savo nuožiūra ją gali parduoti, dovanoti ar pan. Nustatyta tvarka atlikus jos privalomąją techninę apžiūrą, apdraudus privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir teisės aktų nustatyta tvarka įregistravus, galima ir vėl su ja dalyvauti viešajame eisme.
Informuoja paštu
Apie numatomą transporto priemonės išregistravimą, nuo 2014 m. liepos 2 d., transporto priemonės valdytojui pranešama iš anksto. Jis perspėjamas, kad jau laikas pasirūpinti privalomąja technine apžiūra ar privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, kad jo transporto priemonė po tam tikro laikotarpio nebūtų išregistruota. VĮ „Regitra“ apie tai praneša atsiųsdama specialų pranešimą paštu.
Atsiųstame pranešime pateikiama informacija, dėl kokių priežasčių sustabdytas leidimas dalyvauti eisme (numatoma išregistruoti) ir kokius veiksmus vairuotojai turi atlikti, kad to neįvyktų. Šis pranešimas išsiunčiamas iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų bazės ar Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazės gavus informaciją, kad transporto priemonė neatitinka Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimų. Vairuotojai turėtų VĮ „Regitrą“ informuoti, jei pasikeitė jų adresas, nes kitu atveju jų pranešimas gali nepasiekti.
Į VĮ „Regitrą“ vis dar kreipiasi vairuotojai, kurie nebeturi automobilio, bet gauna pranešimus, kuriuose nurodoma, jog automobilis išregistruotas. Taip nutinka todėl, kad informacinis pranešimas siunčiamas paskutiniam Kelių transporto priemonių registre nurodytam transporto priemonės valdytojui. Vairuotojai tokį pranešimą dažniausiai gauna, nes jų transporto priemonę įsigijęs asmuo jos neperregistravo savo vardu, todėl į pranešimą gali nekreipti dėmesio.
Perregistravimas savo vardu
VĮ „Regitra“ primena, kad mirusių asmenų ar išregistruotų įmonių transporto priemones valdantys asmenys turi jas perregistruoti savo vardu. To nepadarius, ateityje jos gali būti išregistruotos. Šie pakeitimai numatomi rengiamuose teisės aktuose. Kreipdamasis dėl paveldėtos transporto priemonės perregistravimo, paveldėtojas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, notaro išduotą paveldėjimo teisės liudijimą ir transporto priemonės registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes).
Kreipdamasis dėl transporto priemonės, įsigytos iš išregistruoto juridinio asmens, perregistravimo, pareiškėjas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, transporto priemonės įsigijimą patvirtinantį dokumentą ir registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes). Jei kreipiasi įmonės atstovas, reikia pateikti ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą.
Tiek perregistruojant mirusio ar išregistruoto juridinio asmens transporto priemonę, kreipdamiesi į „Regitrą“ pareiškėjai turi pasirūpinti, kad nustatyta tvarka būtų atlikta transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra ir galiotų jos valdytojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas.
Pagal „Regitros“ informaciją parengė Simonas Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite