Dėl informacijos stokos vairuotojai dažniau varsto „Regitros“ filialų duris

Nuo liepos 1 d. įsigalioję LR vidaus reikalų ministro patvirtinti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklių pakeitimai vis dar išlieka galvosūkiu vairuotojams. Neapdraustų ar transporto priemonių privalomo civilinės atsakomybės draudimo laiku neprasitęsę vairuotojai susiduria su dalyvavimo viešajame eisme sustabdymu bei transporto priemonių išregistravimu.

Valstybinės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė pateikė keletą dažniausiai vairuotojų užduodamų klausimų ir atsakymus į juos.
Ar lieka nuosavybė?
Ko gero, dažniausias vairuotojų užduodamas klausimas – kodėl automobilio leidimas dalyvauti eisme sustabdytas, numatant jį per 90 d. išregistruoti, nes VĮ „Regitra“ specialistai negali gauti draudimo duomenų, nors privalomojo civilinės atsakomybės draudimo polisas yra galiojantis. Pasak L. Užupės, jei vairuotojui pateiktame pranešime nurodyta, kad leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (transporto priemonę numatant išregistruoti) negavus duomenų iš Transporto priemonių draudikų biuro, o vairuotojas turi galiojančius privalomojo draudimo dokumentus, jis privalo kreiptis į savo draudimo bendrovę, kad draudimo duomenis ji perduotų draudikų biurui, o šis – „Regitrai“. Draudikų biurui patikslinus duomenis, Kelių transporto priemonių registre būtų nurodoma atnaujinta informacija ir automobilio dalyvavimo viešajame eisme sustabdymas būtų automatiškai nutraukiamas.
Vairuotojai taip pat domisi, ar išregistruotas automobilis lieka jų nuosavybe ir ką jie su juo gali daryti. VĮ „Regitra“ atstovės teigimu, išregistravus transporto priemonę, jos turtinės teisės nesikeičia, ji ir toliau išlieka savininko nuosavybe, tačiau negali dalyvauti viešajame eisme. Transporto priemonės savininkas savo nuožiūra ją gali parduoti, dovanoti ar pan. Nustatyta tvarka atlikus jos privalomąją techninę apžiūrą, apdraudus privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir teisės aktų nustatyta tvarka įregistravus, galima ir vėl su ja dalyvauti viešajame eisme.
Informuoja paštu
Apie numatomą transporto priemonės išregistravimą, nuo 2014 m. liepos 2 d., transporto priemonės valdytojui pranešama iš anksto. Jis perspėjamas, kad jau laikas pasirūpinti privalomąja technine apžiūra ar privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, kad jo transporto priemonė po tam tikro laikotarpio nebūtų išregistruota. VĮ „Regitra“ apie tai praneša atsiųsdama specialų pranešimą paštu.
Atsiųstame pranešime pateikiama informacija, dėl kokių priežasčių sustabdytas leidimas dalyvauti eisme (numatoma išregistruoti) ir kokius veiksmus vairuotojai turi atlikti, kad to neįvyktų. Šis pranešimas išsiunčiamas iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų bazės ar Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazės gavus informaciją, kad transporto priemonė neatitinka Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimų. Vairuotojai turėtų VĮ „Regitrą“ informuoti, jei pasikeitė jų adresas, nes kitu atveju jų pranešimas gali nepasiekti.
Į VĮ „Regitrą“ vis dar kreipiasi vairuotojai, kurie nebeturi automobilio, bet gauna pranešimus, kuriuose nurodoma, jog automobilis išregistruotas. Taip nutinka todėl, kad informacinis pranešimas siunčiamas paskutiniam Kelių transporto priemonių registre nurodytam transporto priemonės valdytojui. Vairuotojai tokį pranešimą dažniausiai gauna, nes jų transporto priemonę įsigijęs asmuo jos neperregistravo savo vardu, todėl į pranešimą gali nekreipti dėmesio.
Perregistravimas savo vardu
VĮ „Regitra“ primena, kad mirusių asmenų ar išregistruotų įmonių transporto priemones valdantys asmenys turi jas perregistruoti savo vardu. To nepadarius, ateityje jos gali būti išregistruotos. Šie pakeitimai numatomi rengiamuose teisės aktuose. Kreipdamasis dėl paveldėtos transporto priemonės perregistravimo, paveldėtojas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, notaro išduotą paveldėjimo teisės liudijimą ir transporto priemonės registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes).
Kreipdamasis dėl transporto priemonės, įsigytos iš išregistruoto juridinio asmens, perregistravimo, pareiškėjas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, transporto priemonės įsigijimą patvirtinantį dokumentą ir registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes). Jei kreipiasi įmonės atstovas, reikia pateikti ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą.
Tiek perregistruojant mirusio ar išregistruoto juridinio asmens transporto priemonę, kreipdamiesi į „Regitrą“ pareiškėjai turi pasirūpinti, kad nustatyta tvarka būtų atlikta transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra ir galiotų jos valdytojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas.
Pagal „Regitros“ informaciją parengė Simonas Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite