Dėl informacijos stokos vairuotojai dažniau varsto „Regitros“ filialų duris

Nuo liepos 1 d. įsigalioję LR vidaus reikalų ministro patvirtinti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklių pakeitimai vis dar išlieka galvosūkiu vairuotojams. Neapdraustų ar transporto priemonių privalomo civilinės atsakomybės draudimo laiku neprasitęsę vairuotojai susiduria su dalyvavimo viešajame eisme sustabdymu bei transporto priemonių išregistravimu.

Valstybinės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė pateikė keletą dažniausiai vairuotojų užduodamų klausimų ir atsakymus į juos.
Ar lieka nuosavybė?
Ko gero, dažniausias vairuotojų užduodamas klausimas – kodėl automobilio leidimas dalyvauti eisme sustabdytas, numatant jį per 90 d. išregistruoti, nes VĮ „Regitra“ specialistai negali gauti draudimo duomenų, nors privalomojo civilinės atsakomybės draudimo polisas yra galiojantis. Pasak L. Užupės, jei vairuotojui pateiktame pranešime nurodyta, kad leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (transporto priemonę numatant išregistruoti) negavus duomenų iš Transporto priemonių draudikų biuro, o vairuotojas turi galiojančius privalomojo draudimo dokumentus, jis privalo kreiptis į savo draudimo bendrovę, kad draudimo duomenis ji perduotų draudikų biurui, o šis – „Regitrai“. Draudikų biurui patikslinus duomenis, Kelių transporto priemonių registre būtų nurodoma atnaujinta informacija ir automobilio dalyvavimo viešajame eisme sustabdymas būtų automatiškai nutraukiamas.
Vairuotojai taip pat domisi, ar išregistruotas automobilis lieka jų nuosavybe ir ką jie su juo gali daryti. VĮ „Regitra“ atstovės teigimu, išregistravus transporto priemonę, jos turtinės teisės nesikeičia, ji ir toliau išlieka savininko nuosavybe, tačiau negali dalyvauti viešajame eisme. Transporto priemonės savininkas savo nuožiūra ją gali parduoti, dovanoti ar pan. Nustatyta tvarka atlikus jos privalomąją techninę apžiūrą, apdraudus privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir teisės aktų nustatyta tvarka įregistravus, galima ir vėl su ja dalyvauti viešajame eisme.
Informuoja paštu
Apie numatomą transporto priemonės išregistravimą, nuo 2014 m. liepos 2 d., transporto priemonės valdytojui pranešama iš anksto. Jis perspėjamas, kad jau laikas pasirūpinti privalomąja technine apžiūra ar privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, kad jo transporto priemonė po tam tikro laikotarpio nebūtų išregistruota. VĮ „Regitra“ apie tai praneša atsiųsdama specialų pranešimą paštu.
Atsiųstame pranešime pateikiama informacija, dėl kokių priežasčių sustabdytas leidimas dalyvauti eisme (numatoma išregistruoti) ir kokius veiksmus vairuotojai turi atlikti, kad to neįvyktų. Šis pranešimas išsiunčiamas iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų bazės ar Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazės gavus informaciją, kad transporto priemonė neatitinka Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimų. Vairuotojai turėtų VĮ „Regitrą“ informuoti, jei pasikeitė jų adresas, nes kitu atveju jų pranešimas gali nepasiekti.
Į VĮ „Regitrą“ vis dar kreipiasi vairuotojai, kurie nebeturi automobilio, bet gauna pranešimus, kuriuose nurodoma, jog automobilis išregistruotas. Taip nutinka todėl, kad informacinis pranešimas siunčiamas paskutiniam Kelių transporto priemonių registre nurodytam transporto priemonės valdytojui. Vairuotojai tokį pranešimą dažniausiai gauna, nes jų transporto priemonę įsigijęs asmuo jos neperregistravo savo vardu, todėl į pranešimą gali nekreipti dėmesio.
Perregistravimas savo vardu
VĮ „Regitra“ primena, kad mirusių asmenų ar išregistruotų įmonių transporto priemones valdantys asmenys turi jas perregistruoti savo vardu. To nepadarius, ateityje jos gali būti išregistruotos. Šie pakeitimai numatomi rengiamuose teisės aktuose. Kreipdamasis dėl paveldėtos transporto priemonės perregistravimo, paveldėtojas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, notaro išduotą paveldėjimo teisės liudijimą ir transporto priemonės registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes).
Kreipdamasis dėl transporto priemonės, įsigytos iš išregistruoto juridinio asmens, perregistravimo, pareiškėjas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, transporto priemonės įsigijimą patvirtinantį dokumentą ir registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes). Jei kreipiasi įmonės atstovas, reikia pateikti ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą.
Tiek perregistruojant mirusio ar išregistruoto juridinio asmens transporto priemonę, kreipdamiesi į „Regitrą“ pareiškėjai turi pasirūpinti, kad nustatyta tvarka būtų atlikta transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra ir galiotų jos valdytojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas.
Pagal „Regitros“ informaciją parengė Simonas Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite