Dėl informacijos stokos vairuotojai dažniau varsto „Regitros“ filialų duris

Nuo liepos 1 d. įsigalioję LR vidaus reikalų ministro patvirtinti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklių pakeitimai vis dar išlieka galvosūkiu vairuotojams. Neapdraustų ar transporto priemonių privalomo civilinės atsakomybės draudimo laiku neprasitęsę vairuotojai susiduria su dalyvavimo viešajame eisme sustabdymu bei transporto priemonių išregistravimu.

Valstybinės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė pateikė keletą dažniausiai vairuotojų užduodamų klausimų ir atsakymus į juos.
Ar lieka nuosavybė?
Ko gero, dažniausias vairuotojų užduodamas klausimas – kodėl automobilio leidimas dalyvauti eisme sustabdytas, numatant jį per 90 d. išregistruoti, nes VĮ „Regitra“ specialistai negali gauti draudimo duomenų, nors privalomojo civilinės atsakomybės draudimo polisas yra galiojantis. Pasak L. Užupės, jei vairuotojui pateiktame pranešime nurodyta, kad leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (transporto priemonę numatant išregistruoti) negavus duomenų iš Transporto priemonių draudikų biuro, o vairuotojas turi galiojančius privalomojo draudimo dokumentus, jis privalo kreiptis į savo draudimo bendrovę, kad draudimo duomenis ji perduotų draudikų biurui, o šis – „Regitrai“. Draudikų biurui patikslinus duomenis, Kelių transporto priemonių registre būtų nurodoma atnaujinta informacija ir automobilio dalyvavimo viešajame eisme sustabdymas būtų automatiškai nutraukiamas.
Vairuotojai taip pat domisi, ar išregistruotas automobilis lieka jų nuosavybe ir ką jie su juo gali daryti. VĮ „Regitra“ atstovės teigimu, išregistravus transporto priemonę, jos turtinės teisės nesikeičia, ji ir toliau išlieka savininko nuosavybe, tačiau negali dalyvauti viešajame eisme. Transporto priemonės savininkas savo nuožiūra ją gali parduoti, dovanoti ar pan. Nustatyta tvarka atlikus jos privalomąją techninę apžiūrą, apdraudus privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir teisės aktų nustatyta tvarka įregistravus, galima ir vėl su ja dalyvauti viešajame eisme.
Informuoja paštu
Apie numatomą transporto priemonės išregistravimą, nuo 2014 m. liepos 2 d., transporto priemonės valdytojui pranešama iš anksto. Jis perspėjamas, kad jau laikas pasirūpinti privalomąja technine apžiūra ar privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, kad jo transporto priemonė po tam tikro laikotarpio nebūtų išregistruota. VĮ „Regitra“ apie tai praneša atsiųsdama specialų pranešimą paštu.
Atsiųstame pranešime pateikiama informacija, dėl kokių priežasčių sustabdytas leidimas dalyvauti eisme (numatoma išregistruoti) ir kokius veiksmus vairuotojai turi atlikti, kad to neįvyktų. Šis pranešimas išsiunčiamas iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų bazės ar Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazės gavus informaciją, kad transporto priemonė neatitinka Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimų. Vairuotojai turėtų VĮ „Regitrą“ informuoti, jei pasikeitė jų adresas, nes kitu atveju jų pranešimas gali nepasiekti.
Į VĮ „Regitrą“ vis dar kreipiasi vairuotojai, kurie nebeturi automobilio, bet gauna pranešimus, kuriuose nurodoma, jog automobilis išregistruotas. Taip nutinka todėl, kad informacinis pranešimas siunčiamas paskutiniam Kelių transporto priemonių registre nurodytam transporto priemonės valdytojui. Vairuotojai tokį pranešimą dažniausiai gauna, nes jų transporto priemonę įsigijęs asmuo jos neperregistravo savo vardu, todėl į pranešimą gali nekreipti dėmesio.
Perregistravimas savo vardu
VĮ „Regitra“ primena, kad mirusių asmenų ar išregistruotų įmonių transporto priemones valdantys asmenys turi jas perregistruoti savo vardu. To nepadarius, ateityje jos gali būti išregistruotos. Šie pakeitimai numatomi rengiamuose teisės aktuose. Kreipdamasis dėl paveldėtos transporto priemonės perregistravimo, paveldėtojas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, notaro išduotą paveldėjimo teisės liudijimą ir transporto priemonės registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes).
Kreipdamasis dėl transporto priemonės, įsigytos iš išregistruoto juridinio asmens, perregistravimo, pareiškėjas „Regitrai“ turi pateikti savo asmens dokumentą, transporto priemonės įsigijimą patvirtinantį dokumentą ir registracijos dokumentą (pastarojo neturint, pateikiamas paaiškinimas apie praradimo aplinkybes). Jei kreipiasi įmonės atstovas, reikia pateikti ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą.
Tiek perregistruojant mirusio ar išregistruoto juridinio asmens transporto priemonę, kreipdamiesi į „Regitrą“ pareiškėjai turi pasirūpinti, kad nustatyta tvarka būtų atlikta transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra ir galiotų jos valdytojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas.
Pagal „Regitros“ informaciją parengė Simonas Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite