Daugiau abiturientų galės stoti į aukštąsias mokyklas

Atsižvelgiant į Seimo Švietimo ir mokslo komiteto, universitetų ir kolegijų siūlymus, taip pat į studentų ir mokinių atsiliepimus, priimtas sprendimas šiek tiek supaprastinti 2020 m. minimalius kriterijus stojantiesiems į aukštąsias mokyklas ir sudaryti palankesnes sąlygas pretenduojantiems į universitetus ir kolegijas. Be to, siūloma pirmakursiams, pasirinkusiems studijuoti pedagogiką, skirti specialias stipendijas.

Kaip ir anksčiau, 2020 m. stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos, jų minimali išlaikymo riba – 16 balų. Išimtis – menų studijos, stojantiems į jas matematikos egzamino laikyti nereikia. Tačiau nebebus skaičiuojamas šių trijų privalomų egzaminų balų aritmetinis vidurkis: nuo praėjusių metų buvo reikalaujama, kad stojantiesiems į universitetus jis būtų ne mažesnis negu 40, o stojantiesiems į kolegijas – ne mažesnis negu 25.

„2020 m. priėmimas orientuojamas tiek į pačių stojančiųjų pasirinkimą, tiek ir į valstybės poreikius. Būsimiems studentams daugėja galimybių rinktis, visose studijų kryptyse valstybės finansuojamų vietų skaičius daug kur didėja arba išlieka praėjusių metų kvotos“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
Pasak ministro, rinktis valstybei reikalingas profesijas studentai bus skatinami. Pavyzdžiui, siekiant pritraukti daugiau žmonių į pedagogikos studijas, siūloma nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. jiems skirti didesnes stipendijas.

Pakoreguoti reikalavimai leis konkurse į aukštąsias mokyklas dalyvauti daugiau abiturientų, kurie bus išlaikę brandos egzaminus ir atitiks kitus aukštųjų mokyklų reikalavimus. Numatoma, kad valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius didės daugiau nei 20 proc.

Kaip ir anksčiau, 2020 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Patvirtintas ir 2020 m. mažiausias konkursinis balas, kuris stojant į universitetus turės būti ne mažesnis kaip 5,4, stojant į kolegijas – ne mažesnis kaip 4,3.

Kaip ir ankstesniais metais, 2020 m. minimalūs rodikliai bus taikomi tik stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Stojantiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas pakaks būti išlaikius bent vieną valstybinį brandos egzaminą.

Naujai patvirtinti 2020 m. minimalūs rodikliai stojant į aukštąsias mokyklas galioja ne tik 2020 m., bet ir 2019 m., ir 2018 m. abiturientams. Ankstesnių metų abiturientams galioja atitinkamų metų priėmimo į aukštąsias mokyklas rodikliai.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Mokinių gerovė – pačių jaunuolių rankose: kaip kurti draugišką aplinką mokykloje?

Dažnai kalbame apie emocinę sveikatą, streso įveikimą, komandinį darbą ir bendruomeniškumą darbo aplinkoje. Su šiomis sąvokomis susipažįstame jau mokykloje, bet ypatingo dėmesio joms neskiriame. Gerai pagalvojus, moksleiviai susiduria su kone tokiomis pat problemomis kaip suaugusieji – patyčiomis, darančiomis įtaką emocinei sveikatai, stresu, kurį kelia atsiskaitymai ir egzaminai ar komandinio darbo subtilumais grupinių projektų ar popamokinių veiklų metu. Lietuvos raudonojo kryžiaus komunikacijos vadovė bei „Samsung“ organizuojamo konkurso „Solve for Tomorrow“ mentorė Luka Lesauskaitė dalijasi, kodėl svarbu mokyklose skatinti emocinę ir fizinę

Kviečia išlaisvinti kūrybiškumą – sukurti 8 pašto ženklus

Kaip ir kasmet, Lietuvos paštas kviečia menininkus ir visus, save laikančius kūrėjais, dalyvauti kūrybiniame pašto ženklų konkurse. Šį sykį visi norintieji kviečiami siūlyti savo idėjas net 8 kitąmet pasirodysiantiems pašto ženklams. Visi jie atspindės įvairius Lietuvai svarbius įvykius, jos tradicijas, žmones ir vietoves. Kūrybinių sprendimų dabar yra ieškoma pašto ženklams, kuriuose bus įamžintos šios temos: Baltų gentys. Aukštaičiai; Lietuvos raudonoji knyga; Povandeninė fauna ir flora; Didžiųjų burlaivių regata; Dainų šventei – 100 metų; 2024 m. vasaros olimpinės žaidynės; Lietuvos kurortai.

Medžiotojai ir miškininkai rinksis į talką jauniems medeliams apsaugoti

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos nariai bei Valstybinių miškų urėdijos miškininkai jungiasi į talką apsaugoti jaunus medelius repelentais! Tam, kad jauni medeliai sėkmingai užaugtų, svarbu apsaugoti juos nuo ūglius paskanauti mėgstančių kanopinių miško gyventojų. Miškininkai šiam tikslui kasmet jaunuolynus bei želdynus tepa specialiu repelentu, kuris atbaido į jaunuolyną maitintis užsukančius gyvūnus. Šiemet miškininkams į pagalbą atskuba medžiotojai, kurie kartu padės apsaugoti jaunus medelius nuo žvėrelių daromos žalos medelių augimo laikotarpiu. Medžiotojus ir miškininkus burianti prasminga talka vyks visoje Lietuvoje, VMU

Šilutės teismas paskyrė arešto bausmę vyrui, smurtavusiam prieš savo sutuoktinę ir grasinusiam ją nužudyti

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) nuosprendžiu nuteisė B. G., sukėlusį nežymų sveikatos sutrikdymą sutuoktinei bei grasinusį ją nužudyti, ir paskyrė 48 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant. Teismas nustatė, kad B. G. šių metų kovo 20 dieną namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, konflikto su sutuoktine metu prispaudęs delną prie jos dešinės ausies, vienąsyk katilinėje, kitąsyk kambaryje, nepilnamečio vaiko akivaizdoje, stipriai stūmė jos galvą, taip pat tempė nukentėjusiajai už plaukų, taip padarydamas nukentėjusiajai dešinės ausies sumušimą ir sukeldamas nežymų sveikatos sutrikdymą,

Taip pat skaitykite