Darbo rankų stygių kompensuoja technika

Praėjusią savaitę Šilutės gatvėse pasirodė įdomus
siurblys, kuriuo UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai siurbė nukritusius lapus ir kitas smulkias šiukšles. Pasirodo, šis siurblys nėra vienintelė nauja technika, kurią Šilutės komunalininkai įsigijo bandydami palengvinti darbą ir kompensuoti vis labiau jaučiamą darbuotojų trūkumą.

Keturių skirtingų rūšių techniką valdantis Vaidas Pėlibaitis prie šiais metais UAB „Šilutės komunalininkas“

Keturių skirtingų rūšių techniką valdantis Vaidas Pėlibaitis prie šiais metais UAB „Šilutės komunalininkas“

UAB „Šilutės komunalininkas“ meistrė Danutė Meškienė pasakojo, kad įmonėje dirba 48 žmonės, iš jų – 17 valytojų. Visos jos vos ne pensinio amžiaus, nes jaunimo prisivilioti nepavyksta. „Ateina, pamato, ką reikės daryti, ir dingsta. Tai ir skatina kompensuoti darbo rankų trūkumą įsigyjant naujos technikos“, – pasakojo pati jau 30 metų šioje įmonėje dirbanti D. Meškienė.
Meistrė sakė, kad vien šiais metais įsigyta technikos daugiau kaip už 30 tūstančių eurų. Nupirktas siurblys lapams siurbti, korėjietiškas traktoriukas „Kioti CK4010“, prie kurio kabinamas manipuliatorius žolei pjauti ir peilis sniegui valyti. Anot D. Meškienės, rudenį, kai prikrenta gausybė lapų, komunalininkai turėdavo ką veikti. O jei dar pūsteldavo stipresnis vėjas, kuris išsklaidydavo surinktų lapų kauges… Dabar lengviau – lapai susiurbiami ir išpučiami tiesiai į sunkvežimio kėbulą. Tiesa apie 20 arklio galių siurblys atkeliavo be priekabos, ant kurios jis sumontuotas dabar. Buvo numatyta galimybė siurblį tvirtinti tiesiog prie sunkvežimio kėbulo, tačiau racionalesnė išeitis tvirtinti ant priekabos.
Kitas komunalininkus džiuginantis pirkinys – šią vasarą kartu su universaliu traktoriumi „Kioti“ įsigytas itališkas manipuliatorius žolei pjauti. UAB „Šilutės komunalininkas“ vadovas Audrius Benkunskas sakė, kad daugiau nė viena komunalinė tarnyba tokio neturi. Suprantama, kitų miestų komunalininkams pjauti žolės nuo pylimų, kurie saugo miestą nuo potvynių, netenka, o šilutiškiams tai tikras išsigelbėjimas. Anot A. Benkunsko, anksčiau 3-4 darbuotojai su rankiniais trimeriais sugaišdavo po kelias dienas, kol nušienaudavo pylimą. Kol jie darbuodavosi ten, kitur pjauti žolės nebuvo kam. Dabar Šyšos pylimą nuo geležinkelio tilto iki Savivaldybės su manipuliatoriumi nušienauja per dieną, be to, sėdint traktoriuje nebaisus ir lietus.
UAB „Šilutės komunalininkas“ turi naują specialų kaušą (peilį) sniegui valyti. Įvairią techniką šioje įmonėje valdantis Vaidas Pėlibaitis rodė, kaip su hidraulikos pagalba keičiasi peilio konfigūracija. Jį patogu pritaikyti skirtingo pločio šaligatviuose, atsiranda galimybė paskirstyti galią valant įvairaus storio sniego sluoksnį. Kiek patogi tokia technika realiomis sąlygomis, paaiškės šią žiemą. Jeigu tik sniego bus…
Dauguma naujos technikos pagaminta Italijoje. Tik traktoriukas korėjietiškas. Audrius Benkunskas sakė, kad tokį sprendimą padiktavo rinka. Mechanizmus pirkti pasiūlė iš Olandijos ir Italijos techniką importuojančios įmonės. Olandiška buvo dvigubai brangesnė.
Vaidotas VILKAS

30 metų UAB „Šilutės komunalininko“ meistre dirbanti Danutė Meškienė sakė, kad įsigyti naujos technikos skatina ir darbo rankų stygius.

30 metų UAB „Šilutės komunalininko“ meistre dirbanti Danutė Meškienė sakė, kad įsigyti naujos technikos skatina ir darbo rankų stygius.

Hits: 142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite