Darbo rankų stygių kompensuoja technika

Praėjusią savaitę Šilutės gatvėse pasirodė įdomus
siurblys, kuriuo UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai siurbė nukritusius lapus ir kitas smulkias šiukšles. Pasirodo, šis siurblys nėra vienintelė nauja technika, kurią Šilutės komunalininkai įsigijo bandydami palengvinti darbą ir kompensuoti vis labiau jaučiamą darbuotojų trūkumą.

Keturių skirtingų rūšių techniką valdantis Vaidas Pėlibaitis prie šiais metais UAB „Šilutės komunalininkas“

Keturių skirtingų rūšių techniką valdantis Vaidas Pėlibaitis prie šiais metais UAB „Šilutės komunalininkas“

UAB „Šilutės komunalininkas“ meistrė Danutė Meškienė pasakojo, kad įmonėje dirba 48 žmonės, iš jų – 17 valytojų. Visos jos vos ne pensinio amžiaus, nes jaunimo prisivilioti nepavyksta. „Ateina, pamato, ką reikės daryti, ir dingsta. Tai ir skatina kompensuoti darbo rankų trūkumą įsigyjant naujos technikos“, – pasakojo pati jau 30 metų šioje įmonėje dirbanti D. Meškienė.
Meistrė sakė, kad vien šiais metais įsigyta technikos daugiau kaip už 30 tūstančių eurų. Nupirktas siurblys lapams siurbti, korėjietiškas traktoriukas „Kioti CK4010“, prie kurio kabinamas manipuliatorius žolei pjauti ir peilis sniegui valyti. Anot D. Meškienės, rudenį, kai prikrenta gausybė lapų, komunalininkai turėdavo ką veikti. O jei dar pūsteldavo stipresnis vėjas, kuris išsklaidydavo surinktų lapų kauges… Dabar lengviau – lapai susiurbiami ir išpučiami tiesiai į sunkvežimio kėbulą. Tiesa apie 20 arklio galių siurblys atkeliavo be priekabos, ant kurios jis sumontuotas dabar. Buvo numatyta galimybė siurblį tvirtinti tiesiog prie sunkvežimio kėbulo, tačiau racionalesnė išeitis tvirtinti ant priekabos.
Kitas komunalininkus džiuginantis pirkinys – šią vasarą kartu su universaliu traktoriumi „Kioti“ įsigytas itališkas manipuliatorius žolei pjauti. UAB „Šilutės komunalininkas“ vadovas Audrius Benkunskas sakė, kad daugiau nė viena komunalinė tarnyba tokio neturi. Suprantama, kitų miestų komunalininkams pjauti žolės nuo pylimų, kurie saugo miestą nuo potvynių, netenka, o šilutiškiams tai tikras išsigelbėjimas. Anot A. Benkunsko, anksčiau 3-4 darbuotojai su rankiniais trimeriais sugaišdavo po kelias dienas, kol nušienaudavo pylimą. Kol jie darbuodavosi ten, kitur pjauti žolės nebuvo kam. Dabar Šyšos pylimą nuo geležinkelio tilto iki Savivaldybės su manipuliatoriumi nušienauja per dieną, be to, sėdint traktoriuje nebaisus ir lietus.
UAB „Šilutės komunalininkas“ turi naują specialų kaušą (peilį) sniegui valyti. Įvairią techniką šioje įmonėje valdantis Vaidas Pėlibaitis rodė, kaip su hidraulikos pagalba keičiasi peilio konfigūracija. Jį patogu pritaikyti skirtingo pločio šaligatviuose, atsiranda galimybė paskirstyti galią valant įvairaus storio sniego sluoksnį. Kiek patogi tokia technika realiomis sąlygomis, paaiškės šią žiemą. Jeigu tik sniego bus…
Dauguma naujos technikos pagaminta Italijoje. Tik traktoriukas korėjietiškas. Audrius Benkunskas sakė, kad tokį sprendimą padiktavo rinka. Mechanizmus pirkti pasiūlė iš Olandijos ir Italijos techniką importuojančios įmonės. Olandiška buvo dvigubai brangesnė.
Vaidotas VILKAS

30 metų UAB „Šilutės komunalininko“ meistre dirbanti Danutė Meškienė sakė, kad įsigyti naujos technikos skatina ir darbo rankų stygius.

30 metų UAB „Šilutės komunalininko“ meistre dirbanti Danutė Meškienė sakė, kad įsigyti naujos technikos skatina ir darbo rankų stygius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite