Darbo rankų stygių kompensuoja technika

Praėjusią savaitę Šilutės gatvėse pasirodė įdomus
siurblys, kuriuo UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai siurbė nukritusius lapus ir kitas smulkias šiukšles. Pasirodo, šis siurblys nėra vienintelė nauja technika, kurią Šilutės komunalininkai įsigijo bandydami palengvinti darbą ir kompensuoti vis labiau jaučiamą darbuotojų trūkumą.

Keturių skirtingų rūšių techniką valdantis Vaidas Pėlibaitis prie šiais metais UAB „Šilutės komunalininkas“

Keturių skirtingų rūšių techniką valdantis Vaidas Pėlibaitis prie šiais metais UAB „Šilutės komunalininkas“

UAB „Šilutės komunalininkas“ meistrė Danutė Meškienė pasakojo, kad įmonėje dirba 48 žmonės, iš jų – 17 valytojų. Visos jos vos ne pensinio amžiaus, nes jaunimo prisivilioti nepavyksta. „Ateina, pamato, ką reikės daryti, ir dingsta. Tai ir skatina kompensuoti darbo rankų trūkumą įsigyjant naujos technikos“, – pasakojo pati jau 30 metų šioje įmonėje dirbanti D. Meškienė.
Meistrė sakė, kad vien šiais metais įsigyta technikos daugiau kaip už 30 tūstančių eurų. Nupirktas siurblys lapams siurbti, korėjietiškas traktoriukas „Kioti CK4010“, prie kurio kabinamas manipuliatorius žolei pjauti ir peilis sniegui valyti. Anot D. Meškienės, rudenį, kai prikrenta gausybė lapų, komunalininkai turėdavo ką veikti. O jei dar pūsteldavo stipresnis vėjas, kuris išsklaidydavo surinktų lapų kauges… Dabar lengviau – lapai susiurbiami ir išpučiami tiesiai į sunkvežimio kėbulą. Tiesa apie 20 arklio galių siurblys atkeliavo be priekabos, ant kurios jis sumontuotas dabar. Buvo numatyta galimybė siurblį tvirtinti tiesiog prie sunkvežimio kėbulo, tačiau racionalesnė išeitis tvirtinti ant priekabos.
Kitas komunalininkus džiuginantis pirkinys – šią vasarą kartu su universaliu traktoriumi „Kioti“ įsigytas itališkas manipuliatorius žolei pjauti. UAB „Šilutės komunalininkas“ vadovas Audrius Benkunskas sakė, kad daugiau nė viena komunalinė tarnyba tokio neturi. Suprantama, kitų miestų komunalininkams pjauti žolės nuo pylimų, kurie saugo miestą nuo potvynių, netenka, o šilutiškiams tai tikras išsigelbėjimas. Anot A. Benkunsko, anksčiau 3-4 darbuotojai su rankiniais trimeriais sugaišdavo po kelias dienas, kol nušienaudavo pylimą. Kol jie darbuodavosi ten, kitur pjauti žolės nebuvo kam. Dabar Šyšos pylimą nuo geležinkelio tilto iki Savivaldybės su manipuliatoriumi nušienauja per dieną, be to, sėdint traktoriuje nebaisus ir lietus.
UAB „Šilutės komunalininkas“ turi naują specialų kaušą (peilį) sniegui valyti. Įvairią techniką šioje įmonėje valdantis Vaidas Pėlibaitis rodė, kaip su hidraulikos pagalba keičiasi peilio konfigūracija. Jį patogu pritaikyti skirtingo pločio šaligatviuose, atsiranda galimybė paskirstyti galią valant įvairaus storio sniego sluoksnį. Kiek patogi tokia technika realiomis sąlygomis, paaiškės šią žiemą. Jeigu tik sniego bus…
Dauguma naujos technikos pagaminta Italijoje. Tik traktoriukas korėjietiškas. Audrius Benkunskas sakė, kad tokį sprendimą padiktavo rinka. Mechanizmus pirkti pasiūlė iš Olandijos ir Italijos techniką importuojančios įmonės. Olandiška buvo dvigubai brangesnė.
Vaidotas VILKAS

30 metų UAB „Šilutės komunalininko“ meistre dirbanti Danutė Meškienė sakė, kad įsigyti naujos technikos skatina ir darbo rankų stygius.

30 metų UAB „Šilutės komunalininko“ meistre dirbanti Danutė Meškienė sakė, kad įsigyti naujos technikos skatina ir darbo rankų stygius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite