Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius.

Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis.

Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau?

Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis valandomis. Toliau minimi pinigai ir moralinis pasitenkinimas.

Ar sunku pačiam tvarkyti buhalteriją?

Mūsų sistema yra kurta bet kokio dydžio verslininkams. Ir tiems, kurie dirba su individualios veiklos pažyma, ir tiems, kurie turi daug samdomų darbuotojų, yra juridinis asmuo. Sistemos funkcionalumas padeda kiekvienam tinkamai vesti veiklos buhalteriją, apskaitą. Tai padeda sutaupyti. Net labai daug. Juk nereikalingas asmeninis buhalteris, kurio samdymas – viso etato su mokesčiais apmokėjimas.

Ko dažniausiai bijoma verslo pradžioje?

Nors galiu kalbėti tik apie save bei savo pažįstamus, tačiau dažniausiai baimės yra tos pačios. Minėta sudėtinga buhalterija, kuri pasirodo ne tokia ir paini, žinoma, klientų neradimas, taip pat ir didelės pradinės investicijos. Patogu tik tai, kad šiuo metu dažnas pradeda verslą internete. Tokiu atveju užtenka kompiuterio bei interneto, tad pradinės investicijos tikrai mažos.

Kokią veiklos rūšį geriausia pasirinkti?

Tai priklauso nuo daugelio aspektų. Galima tapti juridiniu asmeniu ir teigti MB arba UAB. Taip pat galima vykdyti veiklą dirbant su pažyma arba verslo liudijimu. Šiuo metu internete tikrai galima rasti labai daug patarimų. Mūsų sistemos blog‘e – taip pat. Svarbiausia yra neskubėti, įvertinti lūkesčius. Galiausiai, verta tartis su VMI darbuotojais, kurie dažniausiai mielai atsako į klausimus bei pateikia rekomendacijų.

Ar Covid-19 verslui buvo labai žalingas?

Na, čia jau aš negaliu nieko labai teigti, kadangi kinta verslai ir tuo pačiu kiekvieno verslininko požiūris į tam tikrą situaciją. Tiesa, skaitmeninis verslas viską išgyveno kur kas paprasčiau, žalos buvo kur kas mažiau arba jos net nebuvo. Ne veltui pastebėtas savarankiškai dirbančių specialistų, kurie specializuojasi būtent skaitmeninėje veikloje, augimas. Taigi rodo, kad jiems gerai sekėsi praėjusiais ir šiais metais.

Kaip pradėti dirbti sau?

Pirmiausia reikia ištirti rinką. Tai dažniausiai padeda kur kas labiau savimi pasitikėti ir tuo pačiu pamiršti baimes. Žinoma, reikia pasirinkti jums labiausiai tinkamą veiklos pobūdį ir pasirūpinti sistemomis, kurios optimizuoja ir greitina verslo darbus: buhalterijos programos, planuokliai ir panašiai. Tada reikia susikurti porfolio, kuris gali būti renkamas nemokamų darbų metu ir, galiausiai, reklama, kuri padeda kitiems skleisti žinią apie jūsų teikiamas paslaugas.

Ką galite palinkėti tiems, kurie bijo, tačiau labai nori?

Turbūt nebijoti. Tiesa? Kiekviena nauja pradžia kelia daug baimių, kelia iššūkius. Ir tikrai ne visiems pavyksta tinkamai su jais susitvarkyti. Kliūčių gali būti kur kas daugiau nei atrodė ir pati pradžia gali būti kur kas sudėtingesnė nei buvo tikėtasi. Arba ne. Viskas gali būti labai paprasta. Sužinosite tik pabandę (juokiasi).

Ačiū!

pr2021/74

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

VOKIEČIŲ KULTŪROS DIENOS ŠILUTĖJE  Renginiai, rašytojui Hermanui Zudermanui prisiminti PROGRAMA 2021 m. rugsėjo 30 d. – spalio 1 d.   Rugsėjo 30 d. (ketvirtadienis) Vokiečių kalbos diena Šilutės rajono mokyklose  Ö KAIP VOKIŠKAI? Akcijos iniciatoriai: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Dalyvauja Šilutės rajono mokyklos: Šilutės pirmoji gimnazija, Vydūno gimnazija, Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Pamario pagrindinė mokykla. Šilutės  rajono mokyklose   11 val. Atvira

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Viskas, ką reikia žinoti apie čiužinius

Čiužinys yra bene vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų namuose. Nuo jo priklauso ir mūsų laimė bei gyvenimo kokybė. Tačiau kai pradedi ieškoti sau tinkamo miego palydovo, paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Ką reikia žinoti apie čiužinio medžiagas? Renkantis čiužinį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių susideda čiužinio šerdis, nes jos lemia čiužinio kietumą, jo pritaikomumą prie kūno ir kitas savybes. Šiuo metu yra šiūlomas platus čiužinių asortimentas, įskaitant viskoelastinius, poliuretano putos ir spyruoklinius čiužinius su lateksu, kokosų, arklių

Arkivyskupas G. Grušas išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku

2021 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Linas Grušas išrinktas naujuoju Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininku. Jį išrinko Europos vyskupų konferencijų pirmininkai, susirinkę į plenarinę asamblėją Romoje. Arkivyskupas Gintaras Linas Grušas, kuriam rugsėjo 23 d. sukako 60 metų, CCEE pirmininko poste pakeičia italų kardinolą Angelo Bagnasco, vadovavusį šiai organizacijai nuo 2016 iki 2021 metų. Plenarinės asamblėjos Romoje metu išrinkti ir du nauji CCEE vicepirmininkai: Liuksemburgo arkivyskupas Jean-Claude Hollerich ir Tarptautinės šventųjų Kirilo ir Metodijaus vyskupų konferencijos Belgrade pirmininkas vyskupas Ladislav

Taip pat skaitykite