Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius.

Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis.

Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau?

Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis valandomis. Toliau minimi pinigai ir moralinis pasitenkinimas.

Ar sunku pačiam tvarkyti buhalteriją?

Mūsų sistema yra kurta bet kokio dydžio verslininkams. Ir tiems, kurie dirba su individualios veiklos pažyma, ir tiems, kurie turi daug samdomų darbuotojų, yra juridinis asmuo. Sistemos funkcionalumas padeda kiekvienam tinkamai vesti veiklos buhalteriją, apskaitą. Tai padeda sutaupyti. Net labai daug. Juk nereikalingas asmeninis buhalteris, kurio samdymas – viso etato su mokesčiais apmokėjimas.

Ko dažniausiai bijoma verslo pradžioje?

Nors galiu kalbėti tik apie save bei savo pažįstamus, tačiau dažniausiai baimės yra tos pačios. Minėta sudėtinga buhalterija, kuri pasirodo ne tokia ir paini, žinoma, klientų neradimas, taip pat ir didelės pradinės investicijos. Patogu tik tai, kad šiuo metu dažnas pradeda verslą internete. Tokiu atveju užtenka kompiuterio bei interneto, tad pradinės investicijos tikrai mažos.

Kokią veiklos rūšį geriausia pasirinkti?

Tai priklauso nuo daugelio aspektų. Galima tapti juridiniu asmeniu ir teigti MB arba UAB. Taip pat galima vykdyti veiklą dirbant su pažyma arba verslo liudijimu. Šiuo metu internete tikrai galima rasti labai daug patarimų. Mūsų sistemos blog‘e – taip pat. Svarbiausia yra neskubėti, įvertinti lūkesčius. Galiausiai, verta tartis su VMI darbuotojais, kurie dažniausiai mielai atsako į klausimus bei pateikia rekomendacijų.

Ar Covid-19 verslui buvo labai žalingas?

Na, čia jau aš negaliu nieko labai teigti, kadangi kinta verslai ir tuo pačiu kiekvieno verslininko požiūris į tam tikrą situaciją. Tiesa, skaitmeninis verslas viską išgyveno kur kas paprasčiau, žalos buvo kur kas mažiau arba jos net nebuvo. Ne veltui pastebėtas savarankiškai dirbančių specialistų, kurie specializuojasi būtent skaitmeninėje veikloje, augimas. Taigi rodo, kad jiems gerai sekėsi praėjusiais ir šiais metais.

Kaip pradėti dirbti sau?

Pirmiausia reikia ištirti rinką. Tai dažniausiai padeda kur kas labiau savimi pasitikėti ir tuo pačiu pamiršti baimes. Žinoma, reikia pasirinkti jums labiausiai tinkamą veiklos pobūdį ir pasirūpinti sistemomis, kurios optimizuoja ir greitina verslo darbus: buhalterijos programos, planuokliai ir panašiai. Tada reikia susikurti porfolio, kuris gali būti renkamas nemokamų darbų metu ir, galiausiai, reklama, kuri padeda kitiems skleisti žinią apie jūsų teikiamas paslaugas.

Ką galite palinkėti tiems, kurie bijo, tačiau labai nori?

Turbūt nebijoti. Tiesa? Kiekviena nauja pradžia kelia daug baimių, kelia iššūkius. Ir tikrai ne visiems pavyksta tinkamai su jais susitvarkyti. Kliūčių gali būti kur kas daugiau nei atrodė ir pati pradžia gali būti kur kas sudėtingesnė nei buvo tikėtasi. Arba ne. Viskas gali būti labai paprasta. Sužinosite tik pabandę (juokiasi).

Ačiū!

pr2021/74

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite