Dar vienas jaunimo bandymas keltis

Po penkerių metų pertraukos buvo surengtas pirmasis Jaunimo reikalų tarybos posėdis. Tai dar vienas bandymas organizuoti ir koordinuoti jaunimo organizacijų veiklą. Iki tol pastangos tai padaryti buvo bevaisės.

Po pirmojo Jaunimo reikalų tarybos posėdžio jaunuoliai neskubėjo skirstytis ir diskutavo apie jaunimo organizacijų veiklą.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys sakė, kad šiuo metu net nelabai aišku, kiek jaunimo organizacijų Šilutės rajone esama. Realiai veiklą vykdo 5-6, formaliai užregistruota apie 16.
Savivaldybėje įvykęs Jaunimo reikalų tarybos posėdis – tai dar vienas bandymas atgaivinti jaunimo veiklą. Iki tol bandyta sukurpti jaunimo apskritąjį stalą, formaliai veikė ir Jaunimo reikalų taryba. Bėda, kad visa veikla buvo daugiausia popieriuje arba turinčių skirtingų interesų organizacijoms nepavykdavo susitarti, surasti bendrų veiklos krypčių. Dabartinė Jaunimo reiklų taryba merės Daivos Žebelienės potvarkiu buvo suformuota pernai, lapkričio 28 d. Ją sudaro 12 narių, iš kurių – trys politikai, trys – administracijos atstovai, o likę – jaunimo organizacijų nariai.
Po penkerių metų įvykusiame pirmame Jaunimo reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų veiklos planas, išrinktas pirmininko pavaduotojas, sudaryta jaunimo programos projektų vertinimo komisija, kalbėta apie patalpas, kuriose galėtų rinktis įvairių jaunimo organizacijų atstovai. Tarybos pirmininko pavaduotoju vieningai išrinktas Algirdas Gečas, kuris juokavo nežinąs,ar džiaugtis, ar liūdėti, kad buvę mokiniai jį vis išrenka savo pavaduotoju…
Sudaryta jaunimo projektų vertinimo komisija, kurioje jaunimui atstovaus Šilutės rajono mokinių tarybos narė Saulė Drakšaitė bei organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus narė Vilma Norkutė, administraciją – Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Skobienė ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė. Politikų atstovu išrinktas Savivaldybės tarybos narys Saulius Stankevičius.
Pristatydamas šių metų veiklos planą, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas R. Čaikys sakė, kad numatyta susitikti su rajono jaunimo organizacijų atstovais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes, pasitelkiant Jaunimo reikalų departamentą, rengti mokymus, viešinti Jaunimo reikalų tarybos veiklą spaudoje ir elektroninėje žiniasklaidoje.
Politikus ir administracijos atstovus labiausiai nustebino R. Čaikio prašymas skirti patalpas, kur galėtų rinktis jaunuoliai. Atrodė, kad ši problema seniai išspręsta. Jaunimui skirtos patalpos kultūros ir pramogų centre bei pastate Liepų g.7. Anot jaunimo atstovų, kultūros ir pramogų centre glaudžiasi kelios jaunimo organizacijos, be to, ten ne visuomet galima patekti po darbo valandų ir nedarbo dienomis. Liepų g. 7 patalpos formaliai skirtos fotografų klubui, kuriam nelabai aišku, kas vadovauja, berods, verslininkas ir visuomenės aktyvistas Edvardas Jurjonas. Tose patalpose savo įrangą yra pasistatę ir treniruojasi riedučių ir BMX dviračių klubo nariai, kurių vadovu yra E. Jurjono sūnus Jonas. Apie tai, kas ten vyksta, nelabai geros kalbos sklinda. Švenčiant „helovyną“ dingusios brangios ausinės, tekę kviesti policiją. Aptikta tuščių alkoholio butelių.
Pats E. Jurjonas sakė, kad formaliai fotografų klubui vadovauja Audrius Martinkus, o jis tik bando koordinuoti klubo veiklą: „Nesu fotografų klubo vadovas. Net nežinau, kas jam vadovauja…“ Kalbėdamas apie po tuo pačiu stogu prisiglaudusius riedutininkus, jis sakė, kad šis klubas gavo dažams ir medžiagoms įsigyti 5000 tūkst. litų ir kol orai prasti, treniruojasi šioje salėje. Anot jo, kasdien ten susirenka 6-12 jaunuolių. Jo sūnus Jonas planuoja artimiausiu metu susitikti su jaunimo reikalų tarybos pirmininku R. Čaikiu ir aptarti galimybes bendradarbiauti ir dalintis patalpomis.
Politikus nustebino tai, kad paprašę leidimo naudotis Savivaldybės patalpomis Rusnės gatvėje, jaunuoliai išgirdo, kad reikės mokėti už komunalinius patarnavimus. Meras Šarūnas Laužikas pasiūlė teikti prašymą Savivaldybės administracijai, kad ši padėtų jaunimui ieškoti patalpų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite