Dar vienas jaunimo bandymas keltis

Po penkerių metų pertraukos buvo surengtas pirmasis Jaunimo reikalų tarybos posėdis. Tai dar vienas bandymas organizuoti ir koordinuoti jaunimo organizacijų veiklą. Iki tol pastangos tai padaryti buvo bevaisės.

Po pirmojo Jaunimo reikalų tarybos posėdžio jaunuoliai neskubėjo skirstytis ir diskutavo apie jaunimo organizacijų veiklą.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys sakė, kad šiuo metu net nelabai aišku, kiek jaunimo organizacijų Šilutės rajone esama. Realiai veiklą vykdo 5-6, formaliai užregistruota apie 16.
Savivaldybėje įvykęs Jaunimo reikalų tarybos posėdis – tai dar vienas bandymas atgaivinti jaunimo veiklą. Iki tol bandyta sukurpti jaunimo apskritąjį stalą, formaliai veikė ir Jaunimo reikalų taryba. Bėda, kad visa veikla buvo daugiausia popieriuje arba turinčių skirtingų interesų organizacijoms nepavykdavo susitarti, surasti bendrų veiklos krypčių. Dabartinė Jaunimo reiklų taryba merės Daivos Žebelienės potvarkiu buvo suformuota pernai, lapkričio 28 d. Ją sudaro 12 narių, iš kurių – trys politikai, trys – administracijos atstovai, o likę – jaunimo organizacijų nariai.
Po penkerių metų įvykusiame pirmame Jaunimo reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų veiklos planas, išrinktas pirmininko pavaduotojas, sudaryta jaunimo programos projektų vertinimo komisija, kalbėta apie patalpas, kuriose galėtų rinktis įvairių jaunimo organizacijų atstovai. Tarybos pirmininko pavaduotoju vieningai išrinktas Algirdas Gečas, kuris juokavo nežinąs,ar džiaugtis, ar liūdėti, kad buvę mokiniai jį vis išrenka savo pavaduotoju…
Sudaryta jaunimo projektų vertinimo komisija, kurioje jaunimui atstovaus Šilutės rajono mokinių tarybos narė Saulė Drakšaitė bei organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus narė Vilma Norkutė, administraciją – Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Skobienė ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė. Politikų atstovu išrinktas Savivaldybės tarybos narys Saulius Stankevičius.
Pristatydamas šių metų veiklos planą, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas R. Čaikys sakė, kad numatyta susitikti su rajono jaunimo organizacijų atstovais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes, pasitelkiant Jaunimo reikalų departamentą, rengti mokymus, viešinti Jaunimo reikalų tarybos veiklą spaudoje ir elektroninėje žiniasklaidoje.
Politikus ir administracijos atstovus labiausiai nustebino R. Čaikio prašymas skirti patalpas, kur galėtų rinktis jaunuoliai. Atrodė, kad ši problema seniai išspręsta. Jaunimui skirtos patalpos kultūros ir pramogų centre bei pastate Liepų g.7. Anot jaunimo atstovų, kultūros ir pramogų centre glaudžiasi kelios jaunimo organizacijos, be to, ten ne visuomet galima patekti po darbo valandų ir nedarbo dienomis. Liepų g. 7 patalpos formaliai skirtos fotografų klubui, kuriam nelabai aišku, kas vadovauja, berods, verslininkas ir visuomenės aktyvistas Edvardas Jurjonas. Tose patalpose savo įrangą yra pasistatę ir treniruojasi riedučių ir BMX dviračių klubo nariai, kurių vadovu yra E. Jurjono sūnus Jonas. Apie tai, kas ten vyksta, nelabai geros kalbos sklinda. Švenčiant „helovyną“ dingusios brangios ausinės, tekę kviesti policiją. Aptikta tuščių alkoholio butelių.
Pats E. Jurjonas sakė, kad formaliai fotografų klubui vadovauja Audrius Martinkus, o jis tik bando koordinuoti klubo veiklą: „Nesu fotografų klubo vadovas. Net nežinau, kas jam vadovauja…“ Kalbėdamas apie po tuo pačiu stogu prisiglaudusius riedutininkus, jis sakė, kad šis klubas gavo dažams ir medžiagoms įsigyti 5000 tūkst. litų ir kol orai prasti, treniruojasi šioje salėje. Anot jo, kasdien ten susirenka 6-12 jaunuolių. Jo sūnus Jonas planuoja artimiausiu metu susitikti su jaunimo reikalų tarybos pirmininku R. Čaikiu ir aptarti galimybes bendradarbiauti ir dalintis patalpomis.
Politikus nustebino tai, kad paprašę leidimo naudotis Savivaldybės patalpomis Rusnės gatvėje, jaunuoliai išgirdo, kad reikės mokėti už komunalinius patarnavimus. Meras Šarūnas Laužikas pasiūlė teikti prašymą Savivaldybės administracijai, kad ši padėtų jaunimui ieškoti patalpų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Taip pat skaitykite