Dar vienas jaunimo bandymas keltis

Po penkerių metų pertraukos buvo surengtas pirmasis Jaunimo reikalų tarybos posėdis. Tai dar vienas bandymas organizuoti ir koordinuoti jaunimo organizacijų veiklą. Iki tol pastangos tai padaryti buvo bevaisės.

Po pirmojo Jaunimo reikalų tarybos posėdžio jaunuoliai neskubėjo skirstytis ir diskutavo apie jaunimo organizacijų veiklą.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys sakė, kad šiuo metu net nelabai aišku, kiek jaunimo organizacijų Šilutės rajone esama. Realiai veiklą vykdo 5-6, formaliai užregistruota apie 16.
Savivaldybėje įvykęs Jaunimo reikalų tarybos posėdis – tai dar vienas bandymas atgaivinti jaunimo veiklą. Iki tol bandyta sukurpti jaunimo apskritąjį stalą, formaliai veikė ir Jaunimo reikalų taryba. Bėda, kad visa veikla buvo daugiausia popieriuje arba turinčių skirtingų interesų organizacijoms nepavykdavo susitarti, surasti bendrų veiklos krypčių. Dabartinė Jaunimo reiklų taryba merės Daivos Žebelienės potvarkiu buvo suformuota pernai, lapkričio 28 d. Ją sudaro 12 narių, iš kurių – trys politikai, trys – administracijos atstovai, o likę – jaunimo organizacijų nariai.
Po penkerių metų įvykusiame pirmame Jaunimo reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų veiklos planas, išrinktas pirmininko pavaduotojas, sudaryta jaunimo programos projektų vertinimo komisija, kalbėta apie patalpas, kuriose galėtų rinktis įvairių jaunimo organizacijų atstovai. Tarybos pirmininko pavaduotoju vieningai išrinktas Algirdas Gečas, kuris juokavo nežinąs,ar džiaugtis, ar liūdėti, kad buvę mokiniai jį vis išrenka savo pavaduotoju…
Sudaryta jaunimo projektų vertinimo komisija, kurioje jaunimui atstovaus Šilutės rajono mokinių tarybos narė Saulė Drakšaitė bei organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus narė Vilma Norkutė, administraciją – Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Skobienė ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė. Politikų atstovu išrinktas Savivaldybės tarybos narys Saulius Stankevičius.
Pristatydamas šių metų veiklos planą, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas R. Čaikys sakė, kad numatyta susitikti su rajono jaunimo organizacijų atstovais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes, pasitelkiant Jaunimo reikalų departamentą, rengti mokymus, viešinti Jaunimo reikalų tarybos veiklą spaudoje ir elektroninėje žiniasklaidoje.
Politikus ir administracijos atstovus labiausiai nustebino R. Čaikio prašymas skirti patalpas, kur galėtų rinktis jaunuoliai. Atrodė, kad ši problema seniai išspręsta. Jaunimui skirtos patalpos kultūros ir pramogų centre bei pastate Liepų g.7. Anot jaunimo atstovų, kultūros ir pramogų centre glaudžiasi kelios jaunimo organizacijos, be to, ten ne visuomet galima patekti po darbo valandų ir nedarbo dienomis. Liepų g. 7 patalpos formaliai skirtos fotografų klubui, kuriam nelabai aišku, kas vadovauja, berods, verslininkas ir visuomenės aktyvistas Edvardas Jurjonas. Tose patalpose savo įrangą yra pasistatę ir treniruojasi riedučių ir BMX dviračių klubo nariai, kurių vadovu yra E. Jurjono sūnus Jonas. Apie tai, kas ten vyksta, nelabai geros kalbos sklinda. Švenčiant „helovyną“ dingusios brangios ausinės, tekę kviesti policiją. Aptikta tuščių alkoholio butelių.
Pats E. Jurjonas sakė, kad formaliai fotografų klubui vadovauja Audrius Martinkus, o jis tik bando koordinuoti klubo veiklą: „Nesu fotografų klubo vadovas. Net nežinau, kas jam vadovauja…“ Kalbėdamas apie po tuo pačiu stogu prisiglaudusius riedutininkus, jis sakė, kad šis klubas gavo dažams ir medžiagoms įsigyti 5000 tūkst. litų ir kol orai prasti, treniruojasi šioje salėje. Anot jo, kasdien ten susirenka 6-12 jaunuolių. Jo sūnus Jonas planuoja artimiausiu metu susitikti su jaunimo reikalų tarybos pirmininku R. Čaikiu ir aptarti galimybes bendradarbiauti ir dalintis patalpomis.
Politikus nustebino tai, kad paprašę leidimo naudotis Savivaldybės patalpomis Rusnės gatvėje, jaunuoliai išgirdo, kad reikės mokėti už komunalinius patarnavimus. Meras Šarūnas Laužikas pasiūlė teikti prašymą Savivaldybės administracijai, kad ši padėtų jaunimui ieškoti patalpų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite