Dar vienas jaunimo bandymas keltis

Po penkerių metų pertraukos buvo surengtas pirmasis Jaunimo reikalų tarybos posėdis. Tai dar vienas bandymas organizuoti ir koordinuoti jaunimo organizacijų veiklą. Iki tol pastangos tai padaryti buvo bevaisės.

Po pirmojo Jaunimo reikalų tarybos posėdžio jaunuoliai neskubėjo skirstytis ir diskutavo apie jaunimo organizacijų veiklą.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys sakė, kad šiuo metu net nelabai aišku, kiek jaunimo organizacijų Šilutės rajone esama. Realiai veiklą vykdo 5-6, formaliai užregistruota apie 16.
Savivaldybėje įvykęs Jaunimo reikalų tarybos posėdis – tai dar vienas bandymas atgaivinti jaunimo veiklą. Iki tol bandyta sukurpti jaunimo apskritąjį stalą, formaliai veikė ir Jaunimo reikalų taryba. Bėda, kad visa veikla buvo daugiausia popieriuje arba turinčių skirtingų interesų organizacijoms nepavykdavo susitarti, surasti bendrų veiklos krypčių. Dabartinė Jaunimo reiklų taryba merės Daivos Žebelienės potvarkiu buvo suformuota pernai, lapkričio 28 d. Ją sudaro 12 narių, iš kurių – trys politikai, trys – administracijos atstovai, o likę – jaunimo organizacijų nariai.
Po penkerių metų įvykusiame pirmame Jaunimo reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų veiklos planas, išrinktas pirmininko pavaduotojas, sudaryta jaunimo programos projektų vertinimo komisija, kalbėta apie patalpas, kuriose galėtų rinktis įvairių jaunimo organizacijų atstovai. Tarybos pirmininko pavaduotoju vieningai išrinktas Algirdas Gečas, kuris juokavo nežinąs,ar džiaugtis, ar liūdėti, kad buvę mokiniai jį vis išrenka savo pavaduotoju…
Sudaryta jaunimo projektų vertinimo komisija, kurioje jaunimui atstovaus Šilutės rajono mokinių tarybos narė Saulė Drakšaitė bei organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus narė Vilma Norkutė, administraciją – Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Skobienė ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė. Politikų atstovu išrinktas Savivaldybės tarybos narys Saulius Stankevičius.
Pristatydamas šių metų veiklos planą, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas R. Čaikys sakė, kad numatyta susitikti su rajono jaunimo organizacijų atstovais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes, pasitelkiant Jaunimo reikalų departamentą, rengti mokymus, viešinti Jaunimo reikalų tarybos veiklą spaudoje ir elektroninėje žiniasklaidoje.
Politikus ir administracijos atstovus labiausiai nustebino R. Čaikio prašymas skirti patalpas, kur galėtų rinktis jaunuoliai. Atrodė, kad ši problema seniai išspręsta. Jaunimui skirtos patalpos kultūros ir pramogų centre bei pastate Liepų g.7. Anot jaunimo atstovų, kultūros ir pramogų centre glaudžiasi kelios jaunimo organizacijos, be to, ten ne visuomet galima patekti po darbo valandų ir nedarbo dienomis. Liepų g. 7 patalpos formaliai skirtos fotografų klubui, kuriam nelabai aišku, kas vadovauja, berods, verslininkas ir visuomenės aktyvistas Edvardas Jurjonas. Tose patalpose savo įrangą yra pasistatę ir treniruojasi riedučių ir BMX dviračių klubo nariai, kurių vadovu yra E. Jurjono sūnus Jonas. Apie tai, kas ten vyksta, nelabai geros kalbos sklinda. Švenčiant „helovyną“ dingusios brangios ausinės, tekę kviesti policiją. Aptikta tuščių alkoholio butelių.
Pats E. Jurjonas sakė, kad formaliai fotografų klubui vadovauja Audrius Martinkus, o jis tik bando koordinuoti klubo veiklą: „Nesu fotografų klubo vadovas. Net nežinau, kas jam vadovauja…“ Kalbėdamas apie po tuo pačiu stogu prisiglaudusius riedutininkus, jis sakė, kad šis klubas gavo dažams ir medžiagoms įsigyti 5000 tūkst. litų ir kol orai prasti, treniruojasi šioje salėje. Anot jo, kasdien ten susirenka 6-12 jaunuolių. Jo sūnus Jonas planuoja artimiausiu metu susitikti su jaunimo reikalų tarybos pirmininku R. Čaikiu ir aptarti galimybes bendradarbiauti ir dalintis patalpomis.
Politikus nustebino tai, kad paprašę leidimo naudotis Savivaldybės patalpomis Rusnės gatvėje, jaunuoliai išgirdo, kad reikės mokėti už komunalinius patarnavimus. Meras Šarūnas Laužikas pasiūlė teikti prašymą Savivaldybės administracijai, kad ši padėtų jaunimui ieškoti patalpų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite