Dar vienas jaunimo bandymas keltis

Po penkerių metų pertraukos buvo surengtas pirmasis Jaunimo reikalų tarybos posėdis. Tai dar vienas bandymas organizuoti ir koordinuoti jaunimo organizacijų veiklą. Iki tol pastangos tai padaryti buvo bevaisės.

Po pirmojo Jaunimo reikalų tarybos posėdžio jaunuoliai neskubėjo skirstytis ir diskutavo apie jaunimo organizacijų veiklą.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys sakė, kad šiuo metu net nelabai aišku, kiek jaunimo organizacijų Šilutės rajone esama. Realiai veiklą vykdo 5-6, formaliai užregistruota apie 16.
Savivaldybėje įvykęs Jaunimo reikalų tarybos posėdis – tai dar vienas bandymas atgaivinti jaunimo veiklą. Iki tol bandyta sukurpti jaunimo apskritąjį stalą, formaliai veikė ir Jaunimo reikalų taryba. Bėda, kad visa veikla buvo daugiausia popieriuje arba turinčių skirtingų interesų organizacijoms nepavykdavo susitarti, surasti bendrų veiklos krypčių. Dabartinė Jaunimo reiklų taryba merės Daivos Žebelienės potvarkiu buvo suformuota pernai, lapkričio 28 d. Ją sudaro 12 narių, iš kurių – trys politikai, trys – administracijos atstovai, o likę – jaunimo organizacijų nariai.
Po penkerių metų įvykusiame pirmame Jaunimo reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų veiklos planas, išrinktas pirmininko pavaduotojas, sudaryta jaunimo programos projektų vertinimo komisija, kalbėta apie patalpas, kuriose galėtų rinktis įvairių jaunimo organizacijų atstovai. Tarybos pirmininko pavaduotoju vieningai išrinktas Algirdas Gečas, kuris juokavo nežinąs,ar džiaugtis, ar liūdėti, kad buvę mokiniai jį vis išrenka savo pavaduotoju…
Sudaryta jaunimo projektų vertinimo komisija, kurioje jaunimui atstovaus Šilutės rajono mokinių tarybos narė Saulė Drakšaitė bei organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus narė Vilma Norkutė, administraciją – Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Skobienė ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė. Politikų atstovu išrinktas Savivaldybės tarybos narys Saulius Stankevičius.
Pristatydamas šių metų veiklos planą, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas R. Čaikys sakė, kad numatyta susitikti su rajono jaunimo organizacijų atstovais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes, pasitelkiant Jaunimo reikalų departamentą, rengti mokymus, viešinti Jaunimo reikalų tarybos veiklą spaudoje ir elektroninėje žiniasklaidoje.
Politikus ir administracijos atstovus labiausiai nustebino R. Čaikio prašymas skirti patalpas, kur galėtų rinktis jaunuoliai. Atrodė, kad ši problema seniai išspręsta. Jaunimui skirtos patalpos kultūros ir pramogų centre bei pastate Liepų g.7. Anot jaunimo atstovų, kultūros ir pramogų centre glaudžiasi kelios jaunimo organizacijos, be to, ten ne visuomet galima patekti po darbo valandų ir nedarbo dienomis. Liepų g. 7 patalpos formaliai skirtos fotografų klubui, kuriam nelabai aišku, kas vadovauja, berods, verslininkas ir visuomenės aktyvistas Edvardas Jurjonas. Tose patalpose savo įrangą yra pasistatę ir treniruojasi riedučių ir BMX dviračių klubo nariai, kurių vadovu yra E. Jurjono sūnus Jonas. Apie tai, kas ten vyksta, nelabai geros kalbos sklinda. Švenčiant „helovyną“ dingusios brangios ausinės, tekę kviesti policiją. Aptikta tuščių alkoholio butelių.
Pats E. Jurjonas sakė, kad formaliai fotografų klubui vadovauja Audrius Martinkus, o jis tik bando koordinuoti klubo veiklą: „Nesu fotografų klubo vadovas. Net nežinau, kas jam vadovauja…“ Kalbėdamas apie po tuo pačiu stogu prisiglaudusius riedutininkus, jis sakė, kad šis klubas gavo dažams ir medžiagoms įsigyti 5000 tūkst. litų ir kol orai prasti, treniruojasi šioje salėje. Anot jo, kasdien ten susirenka 6-12 jaunuolių. Jo sūnus Jonas planuoja artimiausiu metu susitikti su jaunimo reikalų tarybos pirmininku R. Čaikiu ir aptarti galimybes bendradarbiauti ir dalintis patalpomis.
Politikus nustebino tai, kad paprašę leidimo naudotis Savivaldybės patalpomis Rusnės gatvėje, jaunuoliai išgirdo, kad reikės mokėti už komunalinius patarnavimus. Meras Šarūnas Laužikas pasiūlė teikti prašymą Savivaldybės administracijai, kad ši padėtų jaunimui ieškoti patalpų.

Vaidotas VILKAS

Hits: 58

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite