Dalis Seimo narių – kaip „pirties muzikantai“

Taip pokalbyje tarstelėjo aktyvus LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, gimęs Šilutėje, gyvenantis Rusnėje ir Vilniuje. Patyręs teisininkas ir ilgametis Seimo narys dabar turi dar vienas svarbias pareigas – yra  partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas.

Iki Seimo pavasario sesijos, kuri pasidės kovo 10 d., Remigijaus Žemaitaičio susitikimų su gyventojais grafikas – ilgas, aprėpiantis visos Lietuvos miestus, rajonus. „Kadangi mane išrinko, turiu pareigą dirbti, nes gaunu atlyginimą“ – sakė R. Žemaitaitis, tąkart Klaipėdoje susitikimams paskyręs visą dieną, dar dalyvavęs Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos minėjime.

„Lietuvos Nepriklausomybės Akto 100 metų sukaktis, o čia – 95 metai. Sukaktis skiria tik 5 metai, o nei Seimo vadovybės, nei ministrų, nei viceministrų renginyje nėra“, – nuostabos neslėpė R. Žemaitaitis.

Kaip randasi įstatymų pataisos?

<SFS>Kai iš daugiavaikių motinų buvo atimtas šis statusas ir su tuo susijusios pensijos, R. Žemaitaitis parengė įstatymo pataisą, ji buvo priimta, praėjo dveji metai. Kreipėsi vyras, kodėl diskriminuojami daugiavaikiai tėvai? Jo žmona mirusi jauna, tad vyras vienas užaugino 7 vaikus. R. Žemaitaitis vėl parengė įstatymo projektą, pataisa priimta ir nuo sausio 1 d. daugiavaikis tėvas, užauginęs gerai išauklėtus vaikus, gauna daugiavaikei motinai taikytą statusą ir pensiją.

„Atėjo žmogus lyg dėl savo reikalo, o įstatymo pataisa naudinga daugeliui Lietuvos gyventojų“, – aiškino Seimo narys įstatymų keitimo priežastis ir paminėjo, kiek darbo reikia įdėti renkant informaciją, peržiūrint įstatymus, kitus norminius dokumentus, neretai dešimtmečių senumo.

„Pavyzdžiui, šiukšlės. Ir aš Rusnėje būnu gal 3 kartus per mėnesį, gaunu sąskaitą kaip nuolatinis gyventojas. Aš šiukšlių nesurenku, nes jų nėra. Tai atliekų tvarkymo centro problema, ten galima įžvelgti korupcijos, ten tokie berniukai… Žinau, kiekviena savivaldybė kas mėnesį centrui turi sumokėti tam tikrą sumą pinigų už šiukšlių surinkimą, išvežimą. Šilutėje gyventojų sumažėjo 17 procentų, tai mes, likusieji gyventojai, dengiame tą visą sumą ir už išvažiavusius? Juk mokestis padidėjo. Centras pasiėmė paskolų, nusipirko smulkintuvą, purkštuvą, o dabar turi grąžinti paskolas. Kai pirko, gyventojų buvo gerokai daugiau, o dabar jų kiek beliko? Centre darbuotojų nesumažėjo, atlyginimai – irgi. Žmonės pikti“, – gyventojų pastebėjimus aiškino Seimo narys.

„Mano iniciatyva buvo pakeista tvarka, kad žmogus, kuris gyvena prie vandens telkinio, prižiūri teritoriją, gražina ją, nusipelno lengvatos nemokamai pažvejoti. Juk rusniškių kaimynų vaikai, anūkai be nusipirkto leidimo negalėjo čia pažvejoti. Pasiūliau Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisą, kad Nemuno deltos regioninio parko gyventojams taikytų išimtį. Ir suskambo pavojaus varpai! Matai, Žemaitaitis gyvena Rusnėje, sau naudos pasidarė. Per tuos 5-6 metus nebuvau meškerės įmerkęs, to ir nedarysiu, nes nufotografuos, nusiųs…“ – pasakojo R. Žemaitaitis.

Anot svečio, Rusnėje sumažėjo gyventojų, bet valdininkų nesumažėjo. 17 proc. sumažėjo gyventojų Šilutėje, o Savivaldybėje, rodos, etatų dar 27 padaugėjo. „Natūraliai žmogui kyla klausimas: kodėl valdžia kasmet jam vis brangiau kainuoja. Gyventojų mažėja, valdininkų tiek pat ar daugėja. Žmonės sako: ateini, tai siuntinėja, varinėja…“

Pavyko supaprastinti reikalavimus kaimo žmogui, kuris prekiauja paties suslėgtu sūriu, paukštiena ar kitais produktais iš asmeninio ūkio. To prašė Laučiuose, Žemaičių Naumiestyje, Švėkšnoje. „Pasiūlėme – reikalavimus sumažino. Sūrius, paukštieną, triušieną žmonės gali pardavinėti jau nesant kosminių reikalavimų“, – akcentavo pašnekovas.

Apie darbą Seime

9 metus Seime praleidęs R. Žemaitaitis sako: „Yra dirbančių Seimo narių, yra atėjusių iš savo vietinio skruzdėlyno ir pasijutusių dievais. Jiems nerūpi įstatymus skaityti, gilintis, siūlyti pataisas, jiems svarbu tvarkytis savo reikalus. Ir žiniasklaidai nauda iš tokių Seimo skandaliukų… Siaubingas dalykas, kai lietuviai vakare daugiausia žiūri „TV pagalbą“, „24 valandas“, laidas apie policijos darbą. Išeitų, žmogui nebeįdomu, kas vyksta valstybėje, bet įdomu, kas su kuo susikibo, kas prisigėrė…

Mano tėvas yra pragmatiškas verslo žmogus, jis man sako: „O kuo jūs skiriatės nuo mano kaime gyvenančių žmonių? Tik kad vilkit kostiumus, turit geras mašinas. Va moteris, jos vyras pageria, smurtauja. Štai kitas darbininkas – tris savaites pakalęs vaikšto. Ir kuo jie skiriasi nuo Seimo nario Lino Balsio, kitų?“ Ir jis yra velniškai teisus. Seime yra tokie pat žmonės, kaip ir juos išrinkusieji.“

Apie tylinčius Seimo narius

Dalis Seimo narių aktyvūs, kitų nei girdime, nei matome. Į tai R. Žemaitaitis atsakė: „Jis nesugeba kalbėti, aiškinti, atsakyti, jis kaip buvo pirties muzikantas, toks ir liko. Pirties muzikantas negali dalyvauti operetėje, negali vaidinti dramos teatre. Dalis jų yra pirties muzikantai.

Prasėdės visus 4 metus, nes jie paklusnūs rankų kilnotojai, balsuoja kaip pasakyta, pataikauja, nes juk nori būti kandidatų sąraše ir per kitus rinkimus. Mes kartais įžūliai, kartais emocionaliai pasakom, kartais ir kokią nesąmonę nesusivaldę, o juk patogiau turėti avių būrį ir būti avinu vedliu, kurio banda paklusni. Čia pavojus valstybei. Kai man teko formuoti partijos kandidatų sąrašą, bandžiau kviestis studijų draugus, kitus garsius žmones. Atsisakė, esą Seimo nario atlyginimas neatperka jų darbo ir gyvenimo patyčių. Todėl geriau savo darbą toliau dirbti ir ramiai gyventi“.

Apie gamtą

<SFS>Anot Seimo nario, pernai buvo vulkanų metai, 6 išsiveržimai. Vulkanų pelenų sluoksnis tebestovi, reiškia, klimatas neįšils tiek, kaip planuojama. Turėtų klimatas šalti ar laikytis toks pat. Tai dar nepaskęsim? „Būdavo trys ledlaužiai. Tik ledas užkloja, jau ir laužo. Ledlaužius privatizavo, Nemunas prie marių vis užsikemša, farvaterio nevalė. Sovietiniais laikais žvejai prismaigstė žilvičių, jie sužėlė, užaugo, išsikerojo. Sako, tai medis, mes jį dabar saugome! Medžiai griūva persenę, pylimai nelaiko, nėra iš ko tvarkyti, nes pinigų neskiria. Kur upės buvo gylis 4 m. dabar – gal pusmetris. Vanduo neprateka, eina į šonus. Ar gamta kalta? Smegeninės. Dabar sako, reikia gilinti Klaipėdos uostą. Jei turi smegenų, turi suvokti, kad gilinant į marias plūs sūrus jūros vanduo, jei 2 metrus pagulins, tai Nemune gaudysim jūros plekšnes, menkes….“

 Apie Pagėgius ir Šilutę

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis gal prieš metus paliko partiją Tvarka ir teisingumas. „Skyrius iki kovo 1 d. turi iškelti kandidatą mero tiesioginiams rinkimams ir pateikti partijos kandidatų sąrašo 10 pirmųjų pavardžių. Lauksime. Kur du pešasi, trečias laimi… Gal Darbo partijos, gal Liberalų sąjūdžio, greičiau pastarųjų. Vieniems naudinga kurstyti merą, kitiems – jo brolį Kęstą Komskį. Linkiu Virginijui ir Kęstui susėsti ir suvokti, kad šeima, broliai, tėvai yra tai, kuo gali pasiremti, kai atsitiks nelaimė. Kiršintojas neateis – ateis saviškiai. Broliai – juk, nereikia viešai aiškintis santykių. Jie Pagėgiuose kūrė mūsų partiją, jie ten asmenybės“.

Šilutėje partijos Tvarka ir teisingumas skyriaus problema, kad susijungė dviejų partijų žmonės, juos sulipdyti esą sunku. „Atvirai pasakysiu, kai partija pasiūlė eiti į pirmininkus. Tie skandalai, balsų pirkimas, įtarimai korupcija, visa kita… Dvejojau, ar bepatemsiu… 2016 metais visi sakė, kad Tvarka ir teisingumas ateities neturi, į Seimą nepateks. Darbo partija šaipėsi. Šiandien jų Seime nėra, o mes turime 8 narių frakciją. Mūsų frakciją bando skaldyti kasdien. Kvaili buvo socialdemokratai, jiems buvo primestas žaidimas iš šalies ir juos lengvai suskaldė. Sako, Šilutėje nėra šarkų, duokit blizgantį daiktą, pakabinkite, po poros valandų bus ir šarkų. Ir Vytautui Laurinaičiui, ir kitiems sunku dirbti su tuo, kas yra, ir surasti pusiausvyrą. Visi yra asmenybės, turi savo statusą, norų, tikslų“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Kas tie saviškiai?

„Žmona Živilė nevažinėja kartu, nes tai mano darbas, auginame sūnus Vakarį ir Jorį. Jie nori į Šilutę pas senelius. Jiems patinka Rusnėje. Brolis turi 3 vaikus, mano – 2, tai seneliams visas pulkas. Kai 5 sueina – tėvų namai dreba. Čia šaknys mano“,e– sakė R. Žemaitaitis, kurio šeimoje niekas nedirbo valdiško darbo. Visi kūrė verslą ar jame dirbo.

„Tikrojo gyvenimo pulsą pajuntu Švėkšnos turguje, Šyliuose, Bliūdsukiuose. Yra Švėkšnoje neįgaliųjų draugija, vadovauja Ingrida Riterienė – tai fantastinis Dievo kūrinys. Tiek žmonių su negalia suburta, o kiek jie darbų, minčių duoda. Jie tiek turi veiklos, nei jie pinigų prašo, o viską gali. Iš tokių mokausi“, – prisipažino Seimo narys.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Vienas komentaras

  • Žvejas

    „Pasiūliau Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisą, kad Nemuno deltos regioninio parko gyventojams taikytų išimtį. Ir suskambo pavojaus varpai! Matai, Žemaitaitis gyvena Rusnėje, sau naudos pasidarė. Ir teisingai, kad suskambo. Pagal įstatymą “ 7. Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turi teisę fiziniai asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji, o Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose – ir fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje.“ Matyt ponas nežino, kad regioninio parko teritorijos ribų, ne tik Rusnės sala bet ir Minijos km. Šyšos km. yra parko teritorijoje. Tai Rusnės gyventojai Minijos km. gali žvejoti nemokamai, o Minijos km. gyventojai turi pirkti leidimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite