Dalios Grybauskaitės auklėtinė užleistų seniūno kėdę jaunesniems

Katyčių seniūnei Juzefai Tamavičienei yra tekę būti dabartinės Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės mokine. Aukštojoje partinėje mokykloje būsimoji Prezidentė jai dėstė politinę ekonomiją. Kovo mėnesį sueis 15 metų, kai Juzefa Tamavičienė dirba Katyčių seniūne. Ji kupina minčių ir idėjų, todėl yra pasirengusi be didelės širdgėlos atsisveikinti su seniūnės postu. Būti viskam pasirengusiai ir ramiai žvelgti į ateitį moterį išmokė įdomus, bet nelengvas gyvenimas.

Kadaise Dalios Grybauskaitės studente buvusi Juzefa Tamavičienė norėtų palikti Katyčių seniūnės postą jaunimui, o pati vėl užsiimti žemės ūkio reikalais.

Prie žemės – nuo septyniolikos
Juzefa Tamavičienė sakė esanti tikra šilutiškė. Mama kilusi iš Gardamo seniūnijos, tėvas – iš Joniškio. Šiaudėnų kaime (Gardamo sen.) ji baigė pradinę mokyklą, toliau mokėsi Šylių aštuonmetėje, o agronomės profesiją įgijo tuometiniame Šilutės žemės ūkio technikume. Baigusi mokslus norėjo vykti į Raseinius, kur gerai užsirekomendavo atlikdama praktiką, tačiau tuometiniai žemės ūkio valdybos viršininkai pageidavo, kad jauna specialistė liktų Šilutės rajone.
Nesulaukusi nė 18 metų, pradėjo dirbti ūkvede Pašyšių tarybiniame ūkyje. Ten ir susipažino su ką tik veterinarijos technikumą baigusiu Petru Tamavičiumi. Kartu dalyvavo jaunimo organizacijų veikloje. Planuota kartu šokti šokių kolektyve. Kolektyve taip ir nepašoko, užtat šoko savo vestuvėse.
Likę be darbo, ėmė ūkininkauti
Jauna pora perėjo dirbti į Usėnus. Neilgai trukus aukštojoje partinėje mokykloje studijuojanti J. Tamavičienė buvo paskirta profsąjungos pirmininke į Katyčius. Iš paskos atvyko ir Petras, kuris tuo metu baigė Veterinarijos akademiją. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, abu liko be darbų. Aukštojo partinio išsilavinimo niekam nebereikėjo, negavo darbo ir pagal savo profesiją. Du vaikai jau mokėsi Klaipėdoje, kai šeima atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje.
Nusprendė ūkininkauti. 1992 metais jie buvo pirmieji rajone ūkininkais tapę žemės ūkio specialistai.
Talkinant Valentinui Dylertui, apie kurį J. Tamavičienė iki šiol kalba su didžiuliu dėkingumu ir pagarba, apsigyveno vienkiemyje Gurgždžių kaime (Juknaičių sen.) ir pradėjo kurti ūkį. Prasidėjo statybos. Labai trūko pinigų. Su 3 mėnesių kūdikiu ant rankų ir prie pradėto statyti namo pamatų J. Tamavičienė liko viena, kai vyras išvyko uždarbiauti į Vokietija. Ir jam lengva nebuvo. Nemokėjo kalbos, po kelias dienas eilėje prie ambasados Vilniuje reikėjo laukti vizų. Tačiau laikui bėgant įsitvirtino, užsienyje sunkiu triūsu pelnyti pinigai padėjo kelti ūkį.
Užaugo 4 vaikai. Sūnūs Kornelijus ir Airidas šiuo metu gyvena Klaipėdoje, abu turi šeimas, verslą. Kornelijus turi kelis mikroautobusus, o Airidas su keliais vilkikais dirba tarptautinių vežimų srityje. Dukra Artana gyvena Londone. Medicininį išsilavinimą įgijusi Lietuvoje ji Anglijoje dabar dirba stomatologinės chirurgijos klinikoje. Jauniausia Kamilija Aleksandro Stulginskio universitete, Kaune, studijuoja veterinariją. Nuo pat mažens ji mėgo žemės ūkį. Sugrįžusi vikriai sukasi su įvairiausia technika, moka visus darbus. Ir ji pati, ir tėveliai tikisi, kad baigusi mokslus liks ūkininkauti Gurgždžiuose.
15 metų – seniūne
Aktyviai dalyvavusi pieno gamintojų organizacijose prieš 15 metų J. Tamavičienė tapo Katyčių seniūne. Ji džiaugiasi per tą laiką nuveiktais darbais, susiformavusiu darniu kolektyvu, auksarankiais seniūnijos meistrais ir mielais tapusiais gyventojais. Vis dėlto mano, kad savąsias idėjas, padedant kolektyvui, jau įgyvendino.
Juzefa Tamavičienė prisipažįsta jau norinti išeiti iš Katyčių seniūnės posto ir palikti vietą jaunimui. Tačiau ilsėtis nesiruošia. „Man žemės ūkis rūpėjo ir rūpi. Mąstau, kad ateityje grįšiu prie žemdirbystės, aktyvesnės veiklos žemdirbių organizacijose“, – sako ji.
Ne vienam Katyčių seniūnijos svečiui teko paragauti J. Tamavičienės kepinių. Pati seniūnė pasakojo, kad ir jos mama buvusi puiki kulinarė. Ją kviesdavo šeimininkauti vestuvėse, laidotuvėse. Tačiau jaunystėje ji pati iš mamos mažai pasimokė. Jai viskas atrodė skanu, paprastai pagaminama, todėl labiau į mamos kulinarines paslaptis nesigilino. Vėliau teko studijuoti receptus, pritaikyti juos savo skoniui, mokytis pačiai. Suktis virtuvėje mėgsta ne tik J. Tamavičienės dukros, bet ir sūnūs. Kitas J. Tamavičienės pomėgis – gėlės ir paukščiai. Vasarą žydi visa sodyba, o turėti įvairių veislių sparnuočių jai labai smagu. Savotiškame namų zoologijos sode vien vištų laiko 8-9 veislių ir bando juos veisti. Nuo mažų dienų mėgsta arklius. Sodyboje turi ponių ir tikisi, kad kada nors miesto vaikai galės atvažiuoti pas juos į ūkį pastovyklauti.

Vaidotas VILKAS

18 komentarai

 • katyciai

  visi katyciai apcidziauktu

  • lllll

   Manome, tik tie kurių tulžis pajuodavusi iš Lietuviško pavydo. Pas tuos žmogelius ,kaip taisyklė ir paradantozė.

   • katytiškė

    Aš taip pat Katytiškė, bet labai būtu gaila jei Juzefa nebedirbtu seniūne. Todėl noriu pasakyti poniai, kuri rašo, kad visi Katyčiai džiaugtusi, jei juzefa nebedribtu seniūne, neturi teisės rašyti visos gyventojų bendrovės vardu. Jei nemėgsti žmogaus, pasakyk tai tiesiai į akis.

  • katytiškė

   Kaipgi galima rašyti, kad visi Katyčiai apsidžiaugtu, kas tau leido kalbėti visos seniūnijos gyventojų vardu.

 • Tradicija

  Duokit piktiems lietuviams pavardę, o mėšlo kibiraus jau daugelis turi paruošę, kad ant galvos užpiltų. Daugiau nieko tokie iš krūmų lojantys nesugeba, juk bijo net savo pavardę nurodyti, nes patys yra nevykėliai, nieko gyvenime nepasiekę, nesukūrę, pavydūs ir kitus niekindami įsivaizduoja esą aukščiau visų. Juzefa yra šauni moteris. Ir jos sprendimas vertas pagarbos.

 • Ogi

  Su įdomumu perskaiciau. Patiko. Moteris mačiusi gyvenimo, turi patirties, supratimą. Visai gerai būtų, kad ir Katyčiai pagaliau turėtų Šilutės rajono savivaldybės taryboje savo atstovą. Kada turėjote? O juk gerai, kai politikų komandoje yra savo seniūnijos žmogus. Katyčiai, Gardamas, Usėnai nuolat neturi valdžioje savo žmogaus. Stiprybės Juzefai.

 • silutiskis

  Juzefa yra puikus žmogus, tik pristatydami pamiršote pažymėti,(ir užsimoketi kap priklauso) kad tai politinė reklama. Padarykite viską teisingai iki galo 🙂

 • ona

  Per Katyčių miestelio vasaros šventes atvykstame į koncertus.
  Miestelis pasitinka tvarkinga aplinka ir margaspalviais gėlių žiedais.Manau,kad viskuo rūpinasi seniūnė.Sekmės darbuose.

 • Silutiskiui

  MALDA kvailiams. Apie žmones nerašyti, su jais nesikalbėti, praeinant nusisukti, jei užkalbins, bėgti į krūmus – ARTĖJA rinkimai. Rašyti apie žvėris, galvijus, gyvulius (tokių netrūksta) – Artėja rinkimai. Kalėdų nešvęsti, sveikinimų nesiųsti – Artėja rinkimai. Užsimauti maišus ant durnų galvų ir laukti – Artėja rinkimai. Laikraščius, televizijas, radiją, interneto sveiatines uždaryti, uždrausti- Artėja rinkimai. Su žmona (gali būti kandidatė) nesimylėti, kartu nepietauti (galima agitacija) – Artėja rinkimai. Į svačius pas kaimynus, gimines, draugus neiti, prie stalo nesėsti (gali būti koks kandidatas)- Artėja rinkimai. Brolužiai, o išties jau baigiam nudurnėt.

 • Patarimas

  Prisimenu, “Pamaryje”skaičiau, kai buvo rašyta apie visus Pagėgių krašto seniūnus, jų gyvenimą, rodos, vieno ten betrūko. Tai neužkliuvo, o juk ir tuomet, gal prieš metus, gal pusantrų, irgi artėjo rinkimai. Jų vis yra ir yra. Tai jau visą žiniasklaidą laisvoj Lietuvoj norit užčiaupti. O kur spaudos laisvė? Kur ta demokratija?

 • Užsivedusiems

  Siųlau spaudai artėjant rinkimams tokias temas: seksas, pozos, vagių, žudikų, privartautojų portretai, avarijų lavonai, žmogų subadžiusio jaučio portretą būtinai pirmam puslapy, dar visus gaisrus su būtinai sudegintais kūnais, kitose nalaimėse nukirstas kojas, rankas kiekvieną stambiu planu atskirai… Ir spaudą pirks, ir babkių bus, ir rinkimai šie praeis, o kiti vėl artės…

 • Rods

  Rinkimai čia ne prie ko. Matyt, kai kam labai nepatiko, kad Dalia Grybauskaitė partinėje mokykloje mokė Juzefą Tamavičienę. O kas? Tik gyvenimas. Man šitas faktas buvo naujiena ir įdomi.

 • VOT

  Dabar tikrai balsuosiu už Tamavičienę, tik nežinau, ar ji eina į tuos š… rinkimus, nei kandidatų žinau, nei kas sąrašus paviešino. Bet kažkas kažkur jau pasikniso. Pasiknisiu ir AŠ. Ir nerūpi, kur Tamavičienė bus (jeigu bus, nes nežinau, bet paieškosiu visuose visų sąrašuose) ir eisiu balsuoti. Buvau numojęs ranka, kad neisiu, bet kai moterį penkiolika metų seniūne išdirbusią, kažkas menkina dėl tų š… rinkimų? Va ir suagitavote. Džiaugiatės? Ir dar kaimynus prikalbinsiu.

 • Ir pagaliau

  Vietoj anekdoto arba opiumas liaudžiai:kandidatuoja į Šilutės tarybą kartu su papa, tik ans viršuj, šits – apačioj spisko, na sąraso. Detaliau. Apatinio išsilavinimas aukštasis universitetinis, baigęs “Kauno nemuno viduKlaipėdos universitetasrinė mokykla”. Taip nurodo pats kandidatas. Toliau: turto – 0, vertybiniu popierių – 0, paskolų – O, pajamų – O, sumokėta mokesčių – O, bet piniginės lėšos – 3o ooo Lt. Turi darbą, žmoną. Nafik tokia deklaracija, jeigu primena beraščio piemens anekdotą. Nori būt valdžioj, nurodyk uždarbį ir sumokėtus mokesčius!

 • aišku

  15 metų labai daug,bet gerų darbų dėl paprasto eiliniokaimo žmogaus nieko, tuščia vieta. Tik pinigų plovimas į savo kišenę. Ir ūkis klesti ir vaikai gerai gyvena…

 • bendramintė

  Juzefą pažįstu nuo pat jos jaunystės. Be galo darbštus žmogus, reiklus sau ir kitiems, visą savo gyvenimą mėgo visuomeninį darbą, aš seniai sakiau jai ,kad jai reikia kandidatuoti į seimo narius. Būtu malonu matyti ją išrinktą į savivaldybės tarybos narius.Tinkamai atstovėtu žemdirbių reikalus rajono taryboje.Su savo darbščia šeima ant plyno lauko sukūrusi tokį gražų ūkininko ūkį ir vien tik sunkaus darbo dėka , o ne pasisėmus pinigų iš valstybės lovio kaip kad rašo vienas iš komentatorių, tik šitoks žmogus gali suprasti kaimo žmogaus kasdienybę. Atsitikus bėdai ar nelaimei visada atbėga į pagalbą.Tu šaunus žmogus, tikiu kad tau dar ilgai užteks veržlios energijos puošti savo gyvenimą.

 • Katyčiai

  Brain washing…

 • Lietuvis

  Siame miestelyje praleistos mano vaikystes vasaros, mielas miestelis zmones savi kaip viena gimine. Si moteris labai darbsti reikli sau ir kitiems. Kreipiantis i ja pagalbos ja visuomet gaudavai. Stiprybes p. Juzefa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite