Dalios Grybauskaitės auklėtinė užleistų seniūno kėdę jaunesniems

Katyčių seniūnei Juzefai Tamavičienei yra tekę būti dabartinės Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės mokine. Aukštojoje partinėje mokykloje būsimoji Prezidentė jai dėstė politinę ekonomiją. Kovo mėnesį sueis 15 metų, kai Juzefa Tamavičienė dirba Katyčių seniūne. Ji kupina minčių ir idėjų, todėl yra pasirengusi be didelės širdgėlos atsisveikinti su seniūnės postu. Būti viskam pasirengusiai ir ramiai žvelgti į ateitį moterį išmokė įdomus, bet nelengvas gyvenimas.

Kadaise Dalios Grybauskaitės studente buvusi Juzefa Tamavičienė norėtų palikti Katyčių seniūnės postą jaunimui, o pati vėl užsiimti žemės ūkio reikalais.

Prie žemės – nuo septyniolikos
Juzefa Tamavičienė sakė esanti tikra šilutiškė. Mama kilusi iš Gardamo seniūnijos, tėvas – iš Joniškio. Šiaudėnų kaime (Gardamo sen.) ji baigė pradinę mokyklą, toliau mokėsi Šylių aštuonmetėje, o agronomės profesiją įgijo tuometiniame Šilutės žemės ūkio technikume. Baigusi mokslus norėjo vykti į Raseinius, kur gerai užsirekomendavo atlikdama praktiką, tačiau tuometiniai žemės ūkio valdybos viršininkai pageidavo, kad jauna specialistė liktų Šilutės rajone.
Nesulaukusi nė 18 metų, pradėjo dirbti ūkvede Pašyšių tarybiniame ūkyje. Ten ir susipažino su ką tik veterinarijos technikumą baigusiu Petru Tamavičiumi. Kartu dalyvavo jaunimo organizacijų veikloje. Planuota kartu šokti šokių kolektyve. Kolektyve taip ir nepašoko, užtat šoko savo vestuvėse.
Likę be darbo, ėmė ūkininkauti
Jauna pora perėjo dirbti į Usėnus. Neilgai trukus aukštojoje partinėje mokykloje studijuojanti J. Tamavičienė buvo paskirta profsąjungos pirmininke į Katyčius. Iš paskos atvyko ir Petras, kuris tuo metu baigė Veterinarijos akademiją. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, abu liko be darbų. Aukštojo partinio išsilavinimo niekam nebereikėjo, negavo darbo ir pagal savo profesiją. Du vaikai jau mokėsi Klaipėdoje, kai šeima atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje.
Nusprendė ūkininkauti. 1992 metais jie buvo pirmieji rajone ūkininkais tapę žemės ūkio specialistai.
Talkinant Valentinui Dylertui, apie kurį J. Tamavičienė iki šiol kalba su didžiuliu dėkingumu ir pagarba, apsigyveno vienkiemyje Gurgždžių kaime (Juknaičių sen.) ir pradėjo kurti ūkį. Prasidėjo statybos. Labai trūko pinigų. Su 3 mėnesių kūdikiu ant rankų ir prie pradėto statyti namo pamatų J. Tamavičienė liko viena, kai vyras išvyko uždarbiauti į Vokietija. Ir jam lengva nebuvo. Nemokėjo kalbos, po kelias dienas eilėje prie ambasados Vilniuje reikėjo laukti vizų. Tačiau laikui bėgant įsitvirtino, užsienyje sunkiu triūsu pelnyti pinigai padėjo kelti ūkį.
Užaugo 4 vaikai. Sūnūs Kornelijus ir Airidas šiuo metu gyvena Klaipėdoje, abu turi šeimas, verslą. Kornelijus turi kelis mikroautobusus, o Airidas su keliais vilkikais dirba tarptautinių vežimų srityje. Dukra Artana gyvena Londone. Medicininį išsilavinimą įgijusi Lietuvoje ji Anglijoje dabar dirba stomatologinės chirurgijos klinikoje. Jauniausia Kamilija Aleksandro Stulginskio universitete, Kaune, studijuoja veterinariją. Nuo pat mažens ji mėgo žemės ūkį. Sugrįžusi vikriai sukasi su įvairiausia technika, moka visus darbus. Ir ji pati, ir tėveliai tikisi, kad baigusi mokslus liks ūkininkauti Gurgždžiuose.
15 metų – seniūne
Aktyviai dalyvavusi pieno gamintojų organizacijose prieš 15 metų J. Tamavičienė tapo Katyčių seniūne. Ji džiaugiasi per tą laiką nuveiktais darbais, susiformavusiu darniu kolektyvu, auksarankiais seniūnijos meistrais ir mielais tapusiais gyventojais. Vis dėlto mano, kad savąsias idėjas, padedant kolektyvui, jau įgyvendino.
Juzefa Tamavičienė prisipažįsta jau norinti išeiti iš Katyčių seniūnės posto ir palikti vietą jaunimui. Tačiau ilsėtis nesiruošia. „Man žemės ūkis rūpėjo ir rūpi. Mąstau, kad ateityje grįšiu prie žemdirbystės, aktyvesnės veiklos žemdirbių organizacijose“, – sako ji.
Ne vienam Katyčių seniūnijos svečiui teko paragauti J. Tamavičienės kepinių. Pati seniūnė pasakojo, kad ir jos mama buvusi puiki kulinarė. Ją kviesdavo šeimininkauti vestuvėse, laidotuvėse. Tačiau jaunystėje ji pati iš mamos mažai pasimokė. Jai viskas atrodė skanu, paprastai pagaminama, todėl labiau į mamos kulinarines paslaptis nesigilino. Vėliau teko studijuoti receptus, pritaikyti juos savo skoniui, mokytis pačiai. Suktis virtuvėje mėgsta ne tik J. Tamavičienės dukros, bet ir sūnūs. Kitas J. Tamavičienės pomėgis – gėlės ir paukščiai. Vasarą žydi visa sodyba, o turėti įvairių veislių sparnuočių jai labai smagu. Savotiškame namų zoologijos sode vien vištų laiko 8-9 veislių ir bando juos veisti. Nuo mažų dienų mėgsta arklius. Sodyboje turi ponių ir tikisi, kad kada nors miesto vaikai galės atvažiuoti pas juos į ūkį pastovyklauti.

Vaidotas VILKAS

18 komentarai

 • katyciai

  visi katyciai apcidziauktu

  • lllll

   Manome, tik tie kurių tulžis pajuodavusi iš Lietuviško pavydo. Pas tuos žmogelius ,kaip taisyklė ir paradantozė.

   • katytiškė

    Aš taip pat Katytiškė, bet labai būtu gaila jei Juzefa nebedirbtu seniūne. Todėl noriu pasakyti poniai, kuri rašo, kad visi Katyčiai džiaugtusi, jei juzefa nebedribtu seniūne, neturi teisės rašyti visos gyventojų bendrovės vardu. Jei nemėgsti žmogaus, pasakyk tai tiesiai į akis.

  • katytiškė

   Kaipgi galima rašyti, kad visi Katyčiai apsidžiaugtu, kas tau leido kalbėti visos seniūnijos gyventojų vardu.

 • Tradicija

  Duokit piktiems lietuviams pavardę, o mėšlo kibiraus jau daugelis turi paruošę, kad ant galvos užpiltų. Daugiau nieko tokie iš krūmų lojantys nesugeba, juk bijo net savo pavardę nurodyti, nes patys yra nevykėliai, nieko gyvenime nepasiekę, nesukūrę, pavydūs ir kitus niekindami įsivaizduoja esą aukščiau visų. Juzefa yra šauni moteris. Ir jos sprendimas vertas pagarbos.

 • Ogi

  Su įdomumu perskaiciau. Patiko. Moteris mačiusi gyvenimo, turi patirties, supratimą. Visai gerai būtų, kad ir Katyčiai pagaliau turėtų Šilutės rajono savivaldybės taryboje savo atstovą. Kada turėjote? O juk gerai, kai politikų komandoje yra savo seniūnijos žmogus. Katyčiai, Gardamas, Usėnai nuolat neturi valdžioje savo žmogaus. Stiprybės Juzefai.

 • silutiskis

  Juzefa yra puikus žmogus, tik pristatydami pamiršote pažymėti,(ir užsimoketi kap priklauso) kad tai politinė reklama. Padarykite viską teisingai iki galo 🙂

 • ona

  Per Katyčių miestelio vasaros šventes atvykstame į koncertus.
  Miestelis pasitinka tvarkinga aplinka ir margaspalviais gėlių žiedais.Manau,kad viskuo rūpinasi seniūnė.Sekmės darbuose.

 • Silutiskiui

  MALDA kvailiams. Apie žmones nerašyti, su jais nesikalbėti, praeinant nusisukti, jei užkalbins, bėgti į krūmus – ARTĖJA rinkimai. Rašyti apie žvėris, galvijus, gyvulius (tokių netrūksta) – Artėja rinkimai. Kalėdų nešvęsti, sveikinimų nesiųsti – Artėja rinkimai. Užsimauti maišus ant durnų galvų ir laukti – Artėja rinkimai. Laikraščius, televizijas, radiją, interneto sveiatines uždaryti, uždrausti- Artėja rinkimai. Su žmona (gali būti kandidatė) nesimylėti, kartu nepietauti (galima agitacija) – Artėja rinkimai. Į svačius pas kaimynus, gimines, draugus neiti, prie stalo nesėsti (gali būti koks kandidatas)- Artėja rinkimai. Brolužiai, o išties jau baigiam nudurnėt.

 • Patarimas

  Prisimenu, “Pamaryje”skaičiau, kai buvo rašyta apie visus Pagėgių krašto seniūnus, jų gyvenimą, rodos, vieno ten betrūko. Tai neužkliuvo, o juk ir tuomet, gal prieš metus, gal pusantrų, irgi artėjo rinkimai. Jų vis yra ir yra. Tai jau visą žiniasklaidą laisvoj Lietuvoj norit užčiaupti. O kur spaudos laisvė? Kur ta demokratija?

 • Užsivedusiems

  Siųlau spaudai artėjant rinkimams tokias temas: seksas, pozos, vagių, žudikų, privartautojų portretai, avarijų lavonai, žmogų subadžiusio jaučio portretą būtinai pirmam puslapy, dar visus gaisrus su būtinai sudegintais kūnais, kitose nalaimėse nukirstas kojas, rankas kiekvieną stambiu planu atskirai… Ir spaudą pirks, ir babkių bus, ir rinkimai šie praeis, o kiti vėl artės…

 • Rods

  Rinkimai čia ne prie ko. Matyt, kai kam labai nepatiko, kad Dalia Grybauskaitė partinėje mokykloje mokė Juzefą Tamavičienę. O kas? Tik gyvenimas. Man šitas faktas buvo naujiena ir įdomi.

 • VOT

  Dabar tikrai balsuosiu už Tamavičienę, tik nežinau, ar ji eina į tuos š… rinkimus, nei kandidatų žinau, nei kas sąrašus paviešino. Bet kažkas kažkur jau pasikniso. Pasiknisiu ir AŠ. Ir nerūpi, kur Tamavičienė bus (jeigu bus, nes nežinau, bet paieškosiu visuose visų sąrašuose) ir eisiu balsuoti. Buvau numojęs ranka, kad neisiu, bet kai moterį penkiolika metų seniūne išdirbusią, kažkas menkina dėl tų š… rinkimų? Va ir suagitavote. Džiaugiatės? Ir dar kaimynus prikalbinsiu.

 • Ir pagaliau

  Vietoj anekdoto arba opiumas liaudžiai:kandidatuoja į Šilutės tarybą kartu su papa, tik ans viršuj, šits – apačioj spisko, na sąraso. Detaliau. Apatinio išsilavinimas aukštasis universitetinis, baigęs “Kauno nemuno viduKlaipėdos universitetasrinė mokykla”. Taip nurodo pats kandidatas. Toliau: turto – 0, vertybiniu popierių – 0, paskolų – O, pajamų – O, sumokėta mokesčių – O, bet piniginės lėšos – 3o ooo Lt. Turi darbą, žmoną. Nafik tokia deklaracija, jeigu primena beraščio piemens anekdotą. Nori būt valdžioj, nurodyk uždarbį ir sumokėtus mokesčius!

 • aišku

  15 metų labai daug,bet gerų darbų dėl paprasto eiliniokaimo žmogaus nieko, tuščia vieta. Tik pinigų plovimas į savo kišenę. Ir ūkis klesti ir vaikai gerai gyvena…

 • bendramintė

  Juzefą pažįstu nuo pat jos jaunystės. Be galo darbštus žmogus, reiklus sau ir kitiems, visą savo gyvenimą mėgo visuomeninį darbą, aš seniai sakiau jai ,kad jai reikia kandidatuoti į seimo narius. Būtu malonu matyti ją išrinktą į savivaldybės tarybos narius.Tinkamai atstovėtu žemdirbių reikalus rajono taryboje.Su savo darbščia šeima ant plyno lauko sukūrusi tokį gražų ūkininko ūkį ir vien tik sunkaus darbo dėka , o ne pasisėmus pinigų iš valstybės lovio kaip kad rašo vienas iš komentatorių, tik šitoks žmogus gali suprasti kaimo žmogaus kasdienybę. Atsitikus bėdai ar nelaimei visada atbėga į pagalbą.Tu šaunus žmogus, tikiu kad tau dar ilgai užteks veržlios energijos puošti savo gyvenimą.

 • Katyčiai

  Brain washing…

 • Lietuvis

  Siame miestelyje praleistos mano vaikystes vasaros, mielas miestelis zmones savi kaip viena gimine. Si moteris labai darbsti reikli sau ir kitiems. Kreipiantis i ja pagalbos ja visuomet gaudavai. Stiprybes p. Juzefa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite