Daiva Žebelienė švenčia pergalę – bus vicemerė

Liepos 27 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos penktasis posėdis. Dalyvavo 24 tarybos nariai iš 25. Vienas iš svarstytų reikalų – pritarti mero Vytauto Laurinaičio teikiamai Daivos Žebelienės kandidatūrai į vicemero pareigas.

Buvo diskusijų, svarstymų, pašmaikštavimo. Jau svarstant darbotvarkę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, kuri Taryboje turi daugiausia atstovų, net 10, įskaitant tiesiogiai išrinktą merą, net 11, atstovas Arūnas Pupšys pasiūlė dar nepriimti sprendimo dėl vicemero kandidatūros. Esą komanda yra, dirba, susitvarko, atostogų metas dabar…

Į tai meras V. Laurinaitis atsakė, kad, pritarus D. Žebelienės kandidatūrai į vicemero pareigas, išsyk potvarkio nebus. D. Žebelienė turi kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją, atsisakyti Tarybos nario mandato, kai tai būsią patvirtinta, tuomet meras pasirašys potvarkį ir paskirs ją vicemere. Galbūt rugpjūtį…

Dėl A. Pupšio pasiūlymo Taryba balsavo. 10 Tarybos narių palaikė siūlymą, 11 – nepalaikė, 2 susilaikė, 1 nebalsavo. Per plauką šis sprendimo projektas liko darbotvarkėje.

Kai atėjo metas apsispręsti dėl mero V. Laurinaičio pasirinktos ir siūlomos kandidatūros į vicemerus, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Taryboje Zigmantas Merliūnas „suvedė galus“. Esą matant mero komandą, jau dirbantis vicemeras socialdemokratas Tomas Budrikis susijęs su statybų bendrove, administracijos direktoriaus Andriaus Jurkaus žmona – su statybų projektavimu, dabar į vicemeres siūloma Daiva Žebelienė – irgi iš su statybomis susijusių bendrovių… Z. Merliūnas klausė, ar galima tikėtis, kad į Tarybos sekretorius meras pasirinks Steponą Kazlauską, UAB „Žibai“ direktorių?

Į tai neatsakyta. Matyt, verta priminti, kad anksčiau T. Budrikį ir D. Žebelienę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pripažinusi supainiojus viešuosius ir privačius interesus, nes, būdami Tarybos nariais, savivaldybėje pasirašinėjo darbų sutartis, atstovavo saviškėms bendrovėms. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovą, opozicijos lyderį Žygimantą Kurlianską domino, kokias sritis kuruos būsimoji vicemerė D. Žebelienė. Meras atsakė, kad švietimą, kultūrą, sportą, jaunimo reikalus, socialinę politiką ir kt.

Ž. Kurlianskas lyg tarp kitko priminė „gėlių nešiojimą“ ir jų pirkimo sutartyse neva rastus duomenis: 2023-2024 m. gėlėms pirkti savivaldybė skyrusi 18 tūkst. Eur, 2015-2016 m. buvę 3,7 tūkst. Eur… „Jeigu meras teikia vicemero  kandidatūrą, matyt, merui reikia pagalbos… “ – sakė Z. Kurlianskas ir pridūrė, kad mero komanda jau yra tokia, kokia buvo anksčiau, todėl kyla abejonių, ar reikia ją didinti. Ir priminė, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje sutarta balsuoti laisvai… Mero pasirinkimui skirti D. Žebelienę vicemere pritarė 16 Tarybos narių, balsuojant susilaikė 6, vienas buvo prieš.

Primename, kad Taryba yra priėmusi sprendimą, kad mero V. Laurinaičio komandoje bus du vicemerai, du patarėjai, administracijos direktorius, Tarybos sekretorius. Kandidatūras pasirenka meras. Administracijos direktoriaus pavaduotojas skiriamas surengus konkursą, jis paskelbtas.

Tarybos valdančiąją daugumą, kaip jau esame informavę, sudaro 10 Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovų, 6 Socialdemokratų partijos atstovai , 2 partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai, kurie su Liberalų sąjūdžio atstove Daiva Plikšniene yra susibūrę į frakciją. Panašu, kad valdančioji dauguma vieningo sprendimo dėl D. Žebelienės skyrimo vicemere neturėjo, matyt, užkliuvo menkas rinkėjų pasitikėjimas, o gal ir savivaldybės darbuotojų atsiliepimai… Jų esama D. Žebelienei nepalankių…

Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktuose dokumentuose D. Žebelienė biografijos neskelbia. Gimusi 1968 m. rugsėjį. Kovo 5 d. vykusiuose savivaldos rinkimuose dalyvavo partijos „Laisvė ir teisingumas“ sąraše, už ją balsavo 552 rinkėjai, į Tarybą pateko kartu su Edvardu Jurjonu, surinkusiu 368 balsus. Toliau sąraše Arūnas Jagminas, už kurį balsavo 293 rinkėjai, jis, ko gero, turėtų pakeisti Taryboje į vicemeres paskirtą D. Žebelienę.

Į rinkimus D. Žebelienė ėjo būdama savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai ėjusia administracijos direktoriaus pareigas. Kaip nurodyta dokumentuose, D. Žebelienės vyras yra UAB „Savas transportas“ direktorius, vadybininkas, UAB „Toluta“ direktorius, sūnus Lukas yra pastarosios bendrovės akcininkas, UAB „Žemvila“ vadovas ir akcininkas.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite