COVID-19: skiepai – vienintelė šviesa tunelio gale…

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1235 nauji užsikrėtusiųjų COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių. Savaitgalį atliekama mažiau tyrimų, net blogiau pasijutus laukiama darbo dienos ir tuomet įprasta kreiptis pagalbos. Tad mažesni naujų užkrato COVID-19 atvejų skaičiai savaitgalį teikia mažai vilčių. O štai darbo dienomis naujų susirgimų skaičiai Lietuvoje vis perkopia 1000, kasdien miršta keli ar keliolika gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė informavo, kad per pastarąsias 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų Lietuvoje tenka 575,2 susirgimo atvejų, Šilutės rajone – 132,2 atvejo (penkti Lietuvoje), Pagėgių savivaldybės teritorijoje – 70 atvejų.

Šiuo metu COVID-19 serga 56 Šilutės rajono gyventojai. Gegužės 4 d. nustatyti 4 nauji susirgimo atvejai: 2 – šeimose, 2 – nežinomi, nes susirgusieji tepasakė lankęsi parduotuvėse, nebendravę su sergančiais COVID-19 ir jų aplinkoje sergančių nebuvę. Dvi įstaigose dirbančios valytojos nesutiko skiepytis – abiem nustatytas COVID-19.

Gegužės 3 d. nustatytas iš Vokietijos įvežtinis susirgimo atvejis, asmuo pateko į Šilutės ligoninę ir mirė. Tos dienos susirgusiųjų sąraše ir įstaigoje bei įmonėje dirbantys du asmenys: kur užsikrėtė, nežino, nes darbovietėse ar šeimose susirgusiųjų nėra.

„Nieko naujo tikrai nepasakysiu, tik raginu visus, jeigu priklauso pagal amžių ar turimą darbą, skiepytis, tą daryti kuo greičiau. Tik skiepijimasis yra vienintelė išeitis mums visiems. Nieko kito nesukūrė ir kitur pasaulyje. Kai pasiskiepys dauguma gyventojų, atslūgs ir ši baisi liga“, – paragino visuomenės sveikatos specialistė. Taip pat ji priminė, kad karantinas neatšauktas: reikia vengti susibūrimų, neiti į atidarytas parduotuves, kavines, kur daug žmonių, dėvėti veido kaukę, pravartu ir būti su pirštinėmis, įėjus į patalpą dezinfekuoti rankas, skysčio yra padėta visur, kur lankosi žmonės. „Jau 72 valandas iki COVID-19 simptomų pradžios asmuo platina užkratą. Svarbu to neužmiršti. Jeigu susirgo asmuo šeimoje, jis turi įsikurti vienoje patalpoje, iš jos išeidamas į kitas būtinai užsidėti veido kaukę ir paisyti visų saugumo reikalavimų. Su sergančiuoju gyvenantieji turi izoliuotis ir neiti į darbą, parduotuves, vengti kontaktų su kitais žmonėmis“, – sakė R. Jovaišaitė.

Atidarius parduotuves, galioja karantino tvarka: įleidžiama tik tiek pirkėjų, kad nesusidarytų būrių, daug kur budi žmonės, kurie reguliuoja pirkėjų srautus, stebi, ar visi su veido kaukėmis, ar eilėje laikosi atstumų.

Kada bus geriau?

Į tai R. Jovaišaitė atsakė: „Tik tada, kai bus pasiskiepiję 70-80 proc. gyventojų. O kol kas visi turėtume laikytis karantino reikalavimų ir saugotis užkrato“.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite