COVID-19: skiepai – vienintelė šviesa tunelio gale…

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1235 nauji užsikrėtusiųjų COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių. Savaitgalį atliekama mažiau tyrimų, net blogiau pasijutus laukiama darbo dienos ir tuomet įprasta kreiptis pagalbos. Tad mažesni naujų užkrato COVID-19 atvejų skaičiai savaitgalį teikia mažai vilčių. O štai darbo dienomis naujų susirgimų skaičiai Lietuvoje vis perkopia 1000, kasdien miršta keli ar keliolika gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė informavo, kad per pastarąsias 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų Lietuvoje tenka 575,2 susirgimo atvejų, Šilutės rajone – 132,2 atvejo (penkti Lietuvoje), Pagėgių savivaldybės teritorijoje – 70 atvejų.

Šiuo metu COVID-19 serga 56 Šilutės rajono gyventojai. Gegužės 4 d. nustatyti 4 nauji susirgimo atvejai: 2 – šeimose, 2 – nežinomi, nes susirgusieji tepasakė lankęsi parduotuvėse, nebendravę su sergančiais COVID-19 ir jų aplinkoje sergančių nebuvę. Dvi įstaigose dirbančios valytojos nesutiko skiepytis – abiem nustatytas COVID-19.

Gegužės 3 d. nustatytas iš Vokietijos įvežtinis susirgimo atvejis, asmuo pateko į Šilutės ligoninę ir mirė. Tos dienos susirgusiųjų sąraše ir įstaigoje bei įmonėje dirbantys du asmenys: kur užsikrėtė, nežino, nes darbovietėse ar šeimose susirgusiųjų nėra.

„Nieko naujo tikrai nepasakysiu, tik raginu visus, jeigu priklauso pagal amžių ar turimą darbą, skiepytis, tą daryti kuo greičiau. Tik skiepijimasis yra vienintelė išeitis mums visiems. Nieko kito nesukūrė ir kitur pasaulyje. Kai pasiskiepys dauguma gyventojų, atslūgs ir ši baisi liga“, – paragino visuomenės sveikatos specialistė. Taip pat ji priminė, kad karantinas neatšauktas: reikia vengti susibūrimų, neiti į atidarytas parduotuves, kavines, kur daug žmonių, dėvėti veido kaukę, pravartu ir būti su pirštinėmis, įėjus į patalpą dezinfekuoti rankas, skysčio yra padėta visur, kur lankosi žmonės. „Jau 72 valandas iki COVID-19 simptomų pradžios asmuo platina užkratą. Svarbu to neužmiršti. Jeigu susirgo asmuo šeimoje, jis turi įsikurti vienoje patalpoje, iš jos išeidamas į kitas būtinai užsidėti veido kaukę ir paisyti visų saugumo reikalavimų. Su sergančiuoju gyvenantieji turi izoliuotis ir neiti į darbą, parduotuves, vengti kontaktų su kitais žmonėmis“, – sakė R. Jovaišaitė.

Atidarius parduotuves, galioja karantino tvarka: įleidžiama tik tiek pirkėjų, kad nesusidarytų būrių, daug kur budi žmonės, kurie reguliuoja pirkėjų srautus, stebi, ar visi su veido kaukėmis, ar eilėje laikosi atstumų.

Kada bus geriau?

Į tai R. Jovaišaitė atsakė: „Tik tada, kai bus pasiskiepiję 70-80 proc. gyventojų. O kol kas visi turėtume laikytis karantino reikalavimų ir saugotis užkrato“.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite