COVID-19: skiepai – vienintelė šviesa tunelio gale…

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1235 nauji užsikrėtusiųjų COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių. Savaitgalį atliekama mažiau tyrimų, net blogiau pasijutus laukiama darbo dienos ir tuomet įprasta kreiptis pagalbos. Tad mažesni naujų užkrato COVID-19 atvejų skaičiai savaitgalį teikia mažai vilčių. O štai darbo dienomis naujų susirgimų skaičiai Lietuvoje vis perkopia 1000, kasdien miršta keli ar keliolika gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė informavo, kad per pastarąsias 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų Lietuvoje tenka 575,2 susirgimo atvejų, Šilutės rajone – 132,2 atvejo (penkti Lietuvoje), Pagėgių savivaldybės teritorijoje – 70 atvejų.

Šiuo metu COVID-19 serga 56 Šilutės rajono gyventojai. Gegužės 4 d. nustatyti 4 nauji susirgimo atvejai: 2 – šeimose, 2 – nežinomi, nes susirgusieji tepasakė lankęsi parduotuvėse, nebendravę su sergančiais COVID-19 ir jų aplinkoje sergančių nebuvę. Dvi įstaigose dirbančios valytojos nesutiko skiepytis – abiem nustatytas COVID-19.

Gegužės 3 d. nustatytas iš Vokietijos įvežtinis susirgimo atvejis, asmuo pateko į Šilutės ligoninę ir mirė. Tos dienos susirgusiųjų sąraše ir įstaigoje bei įmonėje dirbantys du asmenys: kur užsikrėtė, nežino, nes darbovietėse ar šeimose susirgusiųjų nėra.

„Nieko naujo tikrai nepasakysiu, tik raginu visus, jeigu priklauso pagal amžių ar turimą darbą, skiepytis, tą daryti kuo greičiau. Tik skiepijimasis yra vienintelė išeitis mums visiems. Nieko kito nesukūrė ir kitur pasaulyje. Kai pasiskiepys dauguma gyventojų, atslūgs ir ši baisi liga“, – paragino visuomenės sveikatos specialistė. Taip pat ji priminė, kad karantinas neatšauktas: reikia vengti susibūrimų, neiti į atidarytas parduotuves, kavines, kur daug žmonių, dėvėti veido kaukę, pravartu ir būti su pirštinėmis, įėjus į patalpą dezinfekuoti rankas, skysčio yra padėta visur, kur lankosi žmonės. „Jau 72 valandas iki COVID-19 simptomų pradžios asmuo platina užkratą. Svarbu to neužmiršti. Jeigu susirgo asmuo šeimoje, jis turi įsikurti vienoje patalpoje, iš jos išeidamas į kitas būtinai užsidėti veido kaukę ir paisyti visų saugumo reikalavimų. Su sergančiuoju gyvenantieji turi izoliuotis ir neiti į darbą, parduotuves, vengti kontaktų su kitais žmonėmis“, – sakė R. Jovaišaitė.

Atidarius parduotuves, galioja karantino tvarka: įleidžiama tik tiek pirkėjų, kad nesusidarytų būrių, daug kur budi žmonės, kurie reguliuoja pirkėjų srautus, stebi, ar visi su veido kaukėmis, ar eilėje laikosi atstumų.

Kada bus geriau?

Į tai R. Jovaišaitė atsakė: „Tik tada, kai bus pasiskiepiję 70-80 proc. gyventojų. O kol kas visi turėtume laikytis karantino reikalavimų ir saugotis užkrato“.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite