COVID-19: sergančiųjų Šilutės rajone – daug, ligos forma jau lengvesnė

Vasario 7 d. paskelbta, kad Šilutės rajone COVID-19 serga 1295 asmenys, per parą nustatyti 95 nauji atvejai. Nuo koronaviruso rajone mirė jau 121 asmuo.

Serga daug žmonių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė pripažino: „COVID-19 rajone serga labai daug žmonių. Tik gerai tai, kad dauguma serga lengvesne forma, gydosi namuose, nereikia gultis į ligoninę. Suserga ir neskiepyti, ir pasiskiepiję žmonės, tačiau pastarieji serga lengviau.“

Per 7 dienas Lietuvoje šimtui tūkstančių gyventojų teko 5131,4 susirgimo atvejo, Šilutės rajone analogiškai – 4910,1. Per pastarąsias dvi savaites Šilutės rajone COVID-19 naujų atvejų nustatyta 1821, per 7 dienas – 982. Susirgusių darbuotojų buvo ir yra Šilutės ligoninėje, Šilutės rajono savivaldybėje, kitose įstaigose, įmonėse, organizacijose.

„Sunegalavęs asmuo turi tikrintis, o jeigu nustatoma COVID-19 liga, privalu informuoti šeimos gydytoją, tartis dėl gydymosi. Dabar tokia tvarka“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, jog vasarį naujų šios ligos atvejų skaičiai dar augs. Taip prognozuoja mokslininkai, o pavasarį tikimasi atslūgimo.

Anot specialistės, dar labai svarbu vengti kontaktų, laikytis atstumų, dėvėti kaukes, nors geriau būtų respiratorius, plautis rankas, vėdinti patalpas. „Jeigu pajuntate peršalimui būdingų simptomų, būtinai tikrinkitės, susirgę laikykitės izoliacijos. Gerai būti paskiepytam du kartus, tačiau trečiasis skiepas yra sustiprinanti dozė, tad ir susirgimas būtų lengvesnės formos“, – priminė R. Jovaišaitė.

Nuotoliniu būdu

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė priversta izoliuotis – susirgo artimas asmuo. Šiame skyriuje nuotoliniu būdu dirba ir vyr. specialistas Rūtenis Jankauskas, kaupiantis informaciją iš rajono švietimo įstaigų.

Dar praėjusios savaitės pabaigoje, kaip sakė D. Butvydienė, sergamumas mokyklose buvo didelis. Šilutės Vydūno gimnazijoje pamokos vyko tik baigiamosios klasės abiturientams, nes norima geriau pasiruošti egzaminams, visi kiti gimnazistai mokėsi nuotoliniu būdu.

Šilutės Pamario progimnazijoje į klases nesirinko visos 5-8 klasės, taip pat gal pora pradinukų klasių.

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje į pamokas nėjo visos 5-10 klasės ir keturios pradinukų klasės. Dviejų klasių nebuvo ir Šilutės Žibų pradinėje mokykloje. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje į pamokas nesirinko 4 klasės. Katyčių pagrindinė mokykla dirbo tik nuotoliniu būdu. Iki vasario 10 d. uždarytas Šilutės „Raudonkepuraitės“ vaikų darželis.

„Tai dar ne viskas, nes situacija keičiasi. Šiandien, vasario 7 dieną, po pietų jau turėsime naujausius duomenis iš mokyklų ir kitų švietimo įstaigų“, – sakė D. Butvydienė.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite