COVID-19: sergančiųjų Šilutės rajone – daug, ligos forma jau lengvesnė

Vasario 7 d. paskelbta, kad Šilutės rajone COVID-19 serga 1295 asmenys, per parą nustatyti 95 nauji atvejai. Nuo koronaviruso rajone mirė jau 121 asmuo.

Serga daug žmonių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė pripažino: „COVID-19 rajone serga labai daug žmonių. Tik gerai tai, kad dauguma serga lengvesne forma, gydosi namuose, nereikia gultis į ligoninę. Suserga ir neskiepyti, ir pasiskiepiję žmonės, tačiau pastarieji serga lengviau.“

Per 7 dienas Lietuvoje šimtui tūkstančių gyventojų teko 5131,4 susirgimo atvejo, Šilutės rajone analogiškai – 4910,1. Per pastarąsias dvi savaites Šilutės rajone COVID-19 naujų atvejų nustatyta 1821, per 7 dienas – 982. Susirgusių darbuotojų buvo ir yra Šilutės ligoninėje, Šilutės rajono savivaldybėje, kitose įstaigose, įmonėse, organizacijose.

„Sunegalavęs asmuo turi tikrintis, o jeigu nustatoma COVID-19 liga, privalu informuoti šeimos gydytoją, tartis dėl gydymosi. Dabar tokia tvarka“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, jog vasarį naujų šios ligos atvejų skaičiai dar augs. Taip prognozuoja mokslininkai, o pavasarį tikimasi atslūgimo.

Anot specialistės, dar labai svarbu vengti kontaktų, laikytis atstumų, dėvėti kaukes, nors geriau būtų respiratorius, plautis rankas, vėdinti patalpas. „Jeigu pajuntate peršalimui būdingų simptomų, būtinai tikrinkitės, susirgę laikykitės izoliacijos. Gerai būti paskiepytam du kartus, tačiau trečiasis skiepas yra sustiprinanti dozė, tad ir susirgimas būtų lengvesnės formos“, – priminė R. Jovaišaitė.

Nuotoliniu būdu

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė priversta izoliuotis – susirgo artimas asmuo. Šiame skyriuje nuotoliniu būdu dirba ir vyr. specialistas Rūtenis Jankauskas, kaupiantis informaciją iš rajono švietimo įstaigų.

Dar praėjusios savaitės pabaigoje, kaip sakė D. Butvydienė, sergamumas mokyklose buvo didelis. Šilutės Vydūno gimnazijoje pamokos vyko tik baigiamosios klasės abiturientams, nes norima geriau pasiruošti egzaminams, visi kiti gimnazistai mokėsi nuotoliniu būdu.

Šilutės Pamario progimnazijoje į klases nesirinko visos 5-8 klasės, taip pat gal pora pradinukų klasių.

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje į pamokas nėjo visos 5-10 klasės ir keturios pradinukų klasės. Dviejų klasių nebuvo ir Šilutės Žibų pradinėje mokykloje. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje į pamokas nesirinko 4 klasės. Katyčių pagrindinė mokykla dirbo tik nuotoliniu būdu. Iki vasario 10 d. uždarytas Šilutės „Raudonkepuraitės“ vaikų darželis.

„Tai dar ne viskas, nes situacija keičiasi. Šiandien, vasario 7 dieną, po pietų jau turėsime naujausius duomenis iš mokyklų ir kitų švietimo įstaigų“, – sakė D. Butvydienė.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite