COVID-19: sergančiųjų Šilutės rajone – daug, ligos forma jau lengvesnė

Vasario 7 d. paskelbta, kad Šilutės rajone COVID-19 serga 1295 asmenys, per parą nustatyti 95 nauji atvejai. Nuo koronaviruso rajone mirė jau 121 asmuo.

Serga daug žmonių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė pripažino: „COVID-19 rajone serga labai daug žmonių. Tik gerai tai, kad dauguma serga lengvesne forma, gydosi namuose, nereikia gultis į ligoninę. Suserga ir neskiepyti, ir pasiskiepiję žmonės, tačiau pastarieji serga lengviau.“

Per 7 dienas Lietuvoje šimtui tūkstančių gyventojų teko 5131,4 susirgimo atvejo, Šilutės rajone analogiškai – 4910,1. Per pastarąsias dvi savaites Šilutės rajone COVID-19 naujų atvejų nustatyta 1821, per 7 dienas – 982. Susirgusių darbuotojų buvo ir yra Šilutės ligoninėje, Šilutės rajono savivaldybėje, kitose įstaigose, įmonėse, organizacijose.

„Sunegalavęs asmuo turi tikrintis, o jeigu nustatoma COVID-19 liga, privalu informuoti šeimos gydytoją, tartis dėl gydymosi. Dabar tokia tvarka“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, jog vasarį naujų šios ligos atvejų skaičiai dar augs. Taip prognozuoja mokslininkai, o pavasarį tikimasi atslūgimo.

Anot specialistės, dar labai svarbu vengti kontaktų, laikytis atstumų, dėvėti kaukes, nors geriau būtų respiratorius, plautis rankas, vėdinti patalpas. „Jeigu pajuntate peršalimui būdingų simptomų, būtinai tikrinkitės, susirgę laikykitės izoliacijos. Gerai būti paskiepytam du kartus, tačiau trečiasis skiepas yra sustiprinanti dozė, tad ir susirgimas būtų lengvesnės formos“, – priminė R. Jovaišaitė.

Nuotoliniu būdu

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė priversta izoliuotis – susirgo artimas asmuo. Šiame skyriuje nuotoliniu būdu dirba ir vyr. specialistas Rūtenis Jankauskas, kaupiantis informaciją iš rajono švietimo įstaigų.

Dar praėjusios savaitės pabaigoje, kaip sakė D. Butvydienė, sergamumas mokyklose buvo didelis. Šilutės Vydūno gimnazijoje pamokos vyko tik baigiamosios klasės abiturientams, nes norima geriau pasiruošti egzaminams, visi kiti gimnazistai mokėsi nuotoliniu būdu.

Šilutės Pamario progimnazijoje į klases nesirinko visos 5-8 klasės, taip pat gal pora pradinukų klasių.

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje į pamokas nėjo visos 5-10 klasės ir keturios pradinukų klasės. Dviejų klasių nebuvo ir Šilutės Žibų pradinėje mokykloje. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje į pamokas nesirinko 4 klasės. Katyčių pagrindinė mokykla dirbo tik nuotoliniu būdu. Iki vasario 10 d. uždarytas Šilutės „Raudonkepuraitės“ vaikų darželis.

„Tai dar ne viskas, nes situacija keičiasi. Šiandien, vasario 7 dieną, po pietų jau turėsime naujausius duomenis iš mokyklų ir kitų švietimo įstaigų“, – sakė D. Butvydienė.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite