„CarVertical“ 2022 m. naudotų automobilių rinkos analizė

 

2022-ieji atnešė daugybę iššūkių tiek naujų, tiek naudotų automobilių rinkoms. Nors visa industrija vis dar išgyvena stagnaciją ir artimiausiu laiku tikriausiai negrįš į prieškrizinį lygį, per pastaruosius 12 mėnesių įvyko daugybė įdomių dalykų. Automobilių istorijos patikros platforma „CarVertical“ pateikia įdomiausią 2022-ųjų metų statistiką ir įžvalgas.

Dažniausiai vagiami – „Mercedes-Benz“ automobiliai

Praėjusiais metais minėtoje automobilių istorijos patikros platformoje buvo aptikta daugiau nei 1100 vogtų transporto priemonių. Žinoma, dauguma vogtų automobilių parduodami juodojoje rinkoje, todėl tikrasis skaičius gali būti gerokai didesnis. Nors vogti automobiliai rinkoje sutinkami labai retai, bet daugiau nei tūkstantis aptiktų atvejų visgi rodo, kad tai įmanoma.

Daugiau nei 50 proc. visų užfiksuotų vogtų automobilių pagaminti tarp 2014 m. ir 2019 m. Patys populiariausi 2017 m. gamybos automobiliai, kurių dalis sudaro 9,7 proc. visų vogtų transporto priemonių.

Nusikaltėlių taikiniu dažniausiai tampa „Mercedes-Benz“ (14,7 proc. visų vogtų automobilių), „BMW“ (14,4 proc.), „Audi“ (10,4 proc.), „Ford“ (7,8 proc.) ir „Volkswagen“ (6,8 proc.) automobiliai.

Užfiksuotos didelės vertės žalos

2022 m. platformoje buvo užfiksuota 1,4 mln. automobilių apgadinimų. Brangiausias iš jų priklauso „Ferrari 812 Superfast“ automobiliui, kurio žalos vertė siekė net 300 tūkstančių eurų.

Bendra visų žalų vertė užfiksuota praeitais metais siekė beveik 5,1 mlrd. eurų.

Dažniausiai apgadinamų automobilių sąrašo viršūnėje atsidūrė „Buick“ automobiliai. 78,1 proc. per praėjusius metus tikrintų šios markės automobilių turėjo žalų įrašų. BMW sąraše rikiuojasi ketvirtoje vietoje, su 48,2 proc. apgadintų automobilių.

15,2 proc. visų tikrintų automobilių turėjo suklastotą ridą

Praeitais metais „CarVertical“ platformoje buvo aptikta daugiau nei 7,4 mlrd. suklastotų kilometrų. Norint lengviau įsivaizduoti, kas yra 7,4 mlrd. kilometrų, tai tūkstančiui automobilių, važiuojančių 100km/h prireiktų 8,5 metų pasiekti šiai ridai.

Maždaug 15,2 proc. visų platformoje tikrintų automobilių turėjo suklastotą ridą. Tai viena didžiausių naudotų transporto priemonių rinkos problemų, kainuojanti pirkėjams daugybę pinigų.

Daugiausiai rizikos įsigyti automobilį suklastota rida, jei jis pagamintas tarp 2010 m. ir 2013 m. Bene kas dešimtas 2011 m. pagamintas automobilis buvo suklastota rida (9,2 proc. visų automobilių). Įsigyti 2012 m. (8,6 proc.) ir 2013 m. (7,9 proc.) pagamintą automobilį taip pat rizikinga.

Populiariausi 2022-ųjų automobiliai: 3-ios serijos „BMW“, „Volkswagen Golf“, 5-osios serijos „BMW“

„CarVertical“ tikrintų automobilių istorijos ataskaitų duomenys rodo, kad praėjusiais metais dažniausiai tikrinti „BMW“ (15,8 proc. visų automobilių), „Volkswagen“ (14,5 proc.), „Audi“ (12,3 proc.), „Mercedes-Benz“ (8,6 proc.) ir „Ford“ (5 proc.) automobiliai.

Tai ne pirmas kartas, kai „BMW“ atsiduria sąrašo viršuje. Šio vokiečių gamintojo automobiliai vis dar labai trokštami, ypač tarp jaunosios kartos atstovų. Populiariausių modelių penketuke randamas 3-ios serijos „BMW“, „Volkswagen Golf“, 5-osios serijos „BMW“, „Volkswagen Passat“ ir „Audi A4“.

Mėgstamiausios automobilių spalvos – juoda (24,6 proc. visų automobilių), pilka (20,3 proc.), balta (14,2 proc.) ir mėlyna (10,3 proc.).

Visi pateikti faktai pagrįsti „CarVertical“ duomenimis, surinktais išanalizavus informaciją 27-iose skirtingose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Ukrainoje, Čekijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Serbijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Suomijoje, Australijoje ir Meksikoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite