Būsto vieta lietuviams nesvarbi – kad tik mažiau kainuotų šildymas

Lietuviams nerūpi, kuriame miesto rajone yra butas, jiems svarbiausia, kad išlaidos už šildymą būtų kuo mažesnės. Kaip rodo nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt atlikta apklausa, energetinį efektyvumą svarbiausia būsto savybe įvardina beveik pusė apklausos dalyvių – 49 proc., o rajonas, kuriame būstas yra, svarbus tik 15 proc. žmonių.

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, dauguma buto ieškančių lietuvių, nors ir norėtų gyventi miesto senamiestyje ar centre, dažniau įsigyja butą tolimesniuose rajonuose.

„Šiuo metu vidutinė dviejų kambarių buto kaina Vilniaus senamiestyje yra 350 tūkst. litų. Tai yra trečdaliu daugiau nei kituose sostinės rajonuose. Pavyzdžiui, tokio paties dydžio butą Žirmūnuose galima įsigyti už 205 tūkst. litų. Už likusius 145 tūkst. litų galima labai kokybiškai ir prabangiai įsirengti butą. Tai dažnai lemia žmonių pasirinkimą ieškoti buto tolėliau nuo miesto centro”, – teigia E. Narbuntovičius.

Apklausa parodė, kad 70 proc. lietuvių mieliau rinktųsi gyventi naujame ir kokybiškame bute toliau nuo miesto centro nei kapitalinio remonto reikalaujančiame bute sename name senamiestyje. Tik trečdalis lietuvių aukotų buto kokybę tam, kad  galėtų gyventi senamiestyje.

„Miesto centre buto ieško tie, kurie mažiau dėmesio kreipia į energetinį efektyvumą ar paties pastato kokybę. Jų prioritetas – vietos išskirtinumas bei buto architektūriniai ar interjero sprendimai. Tiesa, tokių žmonių nedaug. Apklausa parodė, kad vos 7 proc. lietuvių tai yra svarbiausia buto savybė”, – sako E. Narbuntovičius.

Nors renkantis būstą miesto rajonas lietuviams nėra pagrindinis kriterijus, rami ir saugi kaimynystė jiems itin svarbi. Apklausa parodė, kad net 35 proc. lietuvių ieškodami buto, visų pirma atsižvelgia, ar kaimynystė yra saugi, o kaimynai – neproblemiški. Ketvirtadaliui žmonių svarbiausia, ar rajone  švari ir rami aplinka, ar yra žaliųjų zonų.

„Lietuviai vertina tuos butus, kurie yra šalia vandens telkinių arba miško. Pavyzdžiui, butas Valakampiuose dažnai yra gerokai brangesnis nei tokios pačios būklės ir ploto butas Fabijoniškių ar Lazdynų rajone”, – teigia nekilnojamojo turto ekspertas.

Vos dešimtadaliui apklausos dalyvių svarbu, kad būstas būtų senamiestyje arba miesto centre.

 

Domoplius.lt

Hits: 29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite