Būsto vieta lietuviams nesvarbi – kad tik mažiau kainuotų šildymas

Lietuviams nerūpi, kuriame miesto rajone yra butas, jiems svarbiausia, kad išlaidos už šildymą būtų kuo mažesnės. Kaip rodo nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt atlikta apklausa, energetinį efektyvumą svarbiausia būsto savybe įvardina beveik pusė apklausos dalyvių – 49 proc., o rajonas, kuriame būstas yra, svarbus tik 15 proc. žmonių.

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, dauguma buto ieškančių lietuvių, nors ir norėtų gyventi miesto senamiestyje ar centre, dažniau įsigyja butą tolimesniuose rajonuose.

„Šiuo metu vidutinė dviejų kambarių buto kaina Vilniaus senamiestyje yra 350 tūkst. litų. Tai yra trečdaliu daugiau nei kituose sostinės rajonuose. Pavyzdžiui, tokio paties dydžio butą Žirmūnuose galima įsigyti už 205 tūkst. litų. Už likusius 145 tūkst. litų galima labai kokybiškai ir prabangiai įsirengti butą. Tai dažnai lemia žmonių pasirinkimą ieškoti buto tolėliau nuo miesto centro”, – teigia E. Narbuntovičius.

Apklausa parodė, kad 70 proc. lietuvių mieliau rinktųsi gyventi naujame ir kokybiškame bute toliau nuo miesto centro nei kapitalinio remonto reikalaujančiame bute sename name senamiestyje. Tik trečdalis lietuvių aukotų buto kokybę tam, kad  galėtų gyventi senamiestyje.

„Miesto centre buto ieško tie, kurie mažiau dėmesio kreipia į energetinį efektyvumą ar paties pastato kokybę. Jų prioritetas – vietos išskirtinumas bei buto architektūriniai ar interjero sprendimai. Tiesa, tokių žmonių nedaug. Apklausa parodė, kad vos 7 proc. lietuvių tai yra svarbiausia buto savybė”, – sako E. Narbuntovičius.

Nors renkantis būstą miesto rajonas lietuviams nėra pagrindinis kriterijus, rami ir saugi kaimynystė jiems itin svarbi. Apklausa parodė, kad net 35 proc. lietuvių ieškodami buto, visų pirma atsižvelgia, ar kaimynystė yra saugi, o kaimynai – neproblemiški. Ketvirtadaliui žmonių svarbiausia, ar rajone  švari ir rami aplinka, ar yra žaliųjų zonų.

„Lietuviai vertina tuos butus, kurie yra šalia vandens telkinių arba miško. Pavyzdžiui, butas Valakampiuose dažnai yra gerokai brangesnis nei tokios pačios būklės ir ploto butas Fabijoniškių ar Lazdynų rajone”, – teigia nekilnojamojo turto ekspertas.

Vos dešimtadaliui apklausos dalyvių svarbu, kad būstas būtų senamiestyje arba miesto centre.

 

Domoplius.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite