Būsto vieta lietuviams nesvarbi – kad tik mažiau kainuotų šildymas

Lietuviams nerūpi, kuriame miesto rajone yra butas, jiems svarbiausia, kad išlaidos už šildymą būtų kuo mažesnės. Kaip rodo nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt atlikta apklausa, energetinį efektyvumą svarbiausia būsto savybe įvardina beveik pusė apklausos dalyvių – 49 proc., o rajonas, kuriame būstas yra, svarbus tik 15 proc. žmonių.

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, dauguma buto ieškančių lietuvių, nors ir norėtų gyventi miesto senamiestyje ar centre, dažniau įsigyja butą tolimesniuose rajonuose.

„Šiuo metu vidutinė dviejų kambarių buto kaina Vilniaus senamiestyje yra 350 tūkst. litų. Tai yra trečdaliu daugiau nei kituose sostinės rajonuose. Pavyzdžiui, tokio paties dydžio butą Žirmūnuose galima įsigyti už 205 tūkst. litų. Už likusius 145 tūkst. litų galima labai kokybiškai ir prabangiai įsirengti butą. Tai dažnai lemia žmonių pasirinkimą ieškoti buto tolėliau nuo miesto centro”, – teigia E. Narbuntovičius.

Apklausa parodė, kad 70 proc. lietuvių mieliau rinktųsi gyventi naujame ir kokybiškame bute toliau nuo miesto centro nei kapitalinio remonto reikalaujančiame bute sename name senamiestyje. Tik trečdalis lietuvių aukotų buto kokybę tam, kad  galėtų gyventi senamiestyje.

„Miesto centre buto ieško tie, kurie mažiau dėmesio kreipia į energetinį efektyvumą ar paties pastato kokybę. Jų prioritetas – vietos išskirtinumas bei buto architektūriniai ar interjero sprendimai. Tiesa, tokių žmonių nedaug. Apklausa parodė, kad vos 7 proc. lietuvių tai yra svarbiausia buto savybė”, – sako E. Narbuntovičius.

Nors renkantis būstą miesto rajonas lietuviams nėra pagrindinis kriterijus, rami ir saugi kaimynystė jiems itin svarbi. Apklausa parodė, kad net 35 proc. lietuvių ieškodami buto, visų pirma atsižvelgia, ar kaimynystė yra saugi, o kaimynai – neproblemiški. Ketvirtadaliui žmonių svarbiausia, ar rajone  švari ir rami aplinka, ar yra žaliųjų zonų.

„Lietuviai vertina tuos butus, kurie yra šalia vandens telkinių arba miško. Pavyzdžiui, butas Valakampiuose dažnai yra gerokai brangesnis nei tokios pačios būklės ir ploto butas Fabijoniškių ar Lazdynų rajone”, – teigia nekilnojamojo turto ekspertas.

Vos dešimtadaliui apklausos dalyvių svarbu, kad būstas būtų senamiestyje arba miesto centre.

 

Domoplius.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite