Būsimosios policijos pareigūnės praktiką atliko gimtajame krašte

Pagėgių policijos komisariate su pareigūnų darbu susipažino dvi Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto antrakursės studentės – Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė. Nuo kovo 9 iki balandžio 3 d. vykusios praktikos metu su būsimosiomis policininkėmis dirbo bendruomenės pareigūnė Rima Buinauskienė.

Būsimosios policijos pareigūnės Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė atlikdamos praktiką Pagėgių PK nestokojo iniciatyvos ir energijos.

 

Žymėjo daiktus
Abi praktikantės gyvena Pagėgiuose ir praktiką čia atliko jau antrus metus iš eilės. Pernai merginos patirties sėmėsi Pagėgių PK patrulių būryje. Šiemet praktikantės susipažino su prevencijos grupės darbu, mat Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentams praktiką privalu atlikti kasmet skirtingame poskyryje.
Su būsimomis pareigūnėmis kartu dirbusi bendruomenės pareigūneė R. Buinauskienė sakė, jog praktikantės rodė didelę iniciatyvą ir susidomėjimą policijos darbu.
„Pagėgių PK pirmą kartą praktika buvo atliekama Prevencijos skyriuje. Dažniausiai čia atvykstantys praktikantai patirties semiasi patrulių būrio sudėtyje ir būna atvykę iš policijos mokyklos. Džiugu, kad mūsų komisariate pirmą kartą praktikavosi universiteto studentės. Merginos – labai aktyvios, sąžiningos ir žingeidžios. Praktikos metu jos viskuo domėjosi ir stengėsi kuo daugiau visko sužinoti. Labai smagu dirbti su jaunimu, kupinu energijos ir noro veikti. Iš merginų nė karto negirdėjau pasakymo „nenoriu, negaliu, nežinau“, – psakojo R. Buinauskienė.
Agnė ir Dovilė kartu su bendruomenės pareigūne R. Buinauskiene dalyvavo susitikimuose su Pagėgių gyventojais, kurių metu aptarta daiktų žymėjimo ir kita aktuali informacija. Dalyvavo paskaitoje „Kurkime saugią aplinką drauge“, kurioje gyventojai supažindinti su policijos veikla, nusikalstamumo aktualijomis, kalbėta apie dažniausiai daromus pažeidimus, daiktų žymėjimo naudą, telefoninius sukčius ir apsisaugojimo būdus, kuriant saugios kaimynystės grupes. Būsimosios pareigūnės specialiu markeriu žymėjo gyventojų mobiliojo ryšio telefonus ir dviračius, ant jų klijavo lipdukus „Pažymėtas policijoje“.
Praktikantės turėjo galimybę susipažinti su prevencinio pobūdžio administracinių bylų medžiaga. Joms tai buvo puiki galimybė daugiau sužinoti apie vaikų nepriežiūrą, šeimose kylančius konfliktus. Apie nepilnamečių vaikų problemas būsimoms pareigūnėms nemažai informacijos suteikė šią sritį kuruojanti specialistė Jovita Anušauskaitė. Su ja kartu praktikantės lankėsi mokyklose ir stebėjo, kaip vaikams rengiamos paskaitos.
Įgijusios naujos patirties, praktiką atliekančios merginos vaikų dienos centre ir pačios vaikams pasakojo apie saugaus eismo ypatumus važiuojant dviračiu, apie atšvaitų ir liemenių svarbą.
Inspektorių laipsniai
Savo sportinius gebėjimus Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentės demonstravo sportinėse varžybose, skirtose kovai su patyčiomis. Praktikantės žaidė tinklinį ir kartu su Pagėgių PK pareigūnų komanda laimėjo antrąją vietą. Organizacinius įgūdžius merginos tobulino A. Mackaus gimnazijoje, kur vedė respublikinį teisinių žinių konkursą „Temidė“. A. Miščiokaitytė vadovavo šiam renginiui, o D. Mockutė visa tai fotografavo ir aprašė.
Praktikantė Agnė sakė, kad pareigūne norėtų tapti dėl galimybės padėti kitiems: „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad esu iš tų žmonių, kurie mėgsta teisingumą ir tvarką, labai norėčiau padėti kitiems ir juos apsaugoti. Nuo mažens žinojau, kad užaugusi noriu tapti policijos pareigūne.
Praktikos metu sužinojau, koks iš tikrųjų yra policijos pareigūno darbas, kiek ir kokių daugiausiai nusikaltimų padaroma mano gimtajame krašte. Labiausiai patiko bendrauti su gyventojais, jiems patarti, kaip apsisaugoti nuo nusikaltėlių. Šiuo metu dar tiksliai nesu apsisprendusi, kokios srities pareigūne norėčiau dirbti, galbūt iš pradžių galėčiau pabandyti padirbėti apylinkės inspektore. Norėčiau dirbti didesnio miesto komisariate nei Pagėgių“.
Praktikantė D. Mockutė bus jau trečios kartos atstovė iš savo šeimoje, tapusi policijos pareigūne. „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad mėgstu bendrauti su žmonėmis, mėgstu teisingumą ir tvarką. Gali būti, kad įtakos šiam mano apsisprendimui turėjo mano senelis ir tėtis, kurie taip pat buvo pasirinkę šią specialybę. Praktikos metu sužinojau daugiau apie policijos darbą ir tai, kad mūsų krašte padaroma labai daug nusikaltimų. Kol kas šiuo metu dar nesu apsisprendusi dėl pareigų, kokias norėčiau užimti baigusi studijas, bet šiuo metu svarstau apie nepilnamečių reikalų inspektoriaus pareigybę. Dėl komisariato, kuriame norčiau dirbti, taip pat nesu apsisprendusi, tai greičiausiai nulems pasiūlytos pareigos“, – kalbėjo Dovilė Mockutė.
Praktiką Pagėgių PK atlikusioms būsimoms policijos pareigūnėms baigus Mykolo Romerio universitetą, bus suteikti inspektorių laipsniai. Jos galės dirbti tyrėjomis ir specialistėmis viešosios policijos prevenciniuose padaliniuose arba kriminalės policijos skyriuose.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite