Būsimosios policijos pareigūnės praktiką atliko gimtajame krašte

Pagėgių policijos komisariate su pareigūnų darbu susipažino dvi Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto antrakursės studentės – Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė. Nuo kovo 9 iki balandžio 3 d. vykusios praktikos metu su būsimosiomis policininkėmis dirbo bendruomenės pareigūnė Rima Buinauskienė.

Būsimosios policijos pareigūnės Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė atlikdamos praktiką Pagėgių PK nestokojo iniciatyvos ir energijos.

 

Žymėjo daiktus
Abi praktikantės gyvena Pagėgiuose ir praktiką čia atliko jau antrus metus iš eilės. Pernai merginos patirties sėmėsi Pagėgių PK patrulių būryje. Šiemet praktikantės susipažino su prevencijos grupės darbu, mat Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentams praktiką privalu atlikti kasmet skirtingame poskyryje.
Su būsimomis pareigūnėmis kartu dirbusi bendruomenės pareigūneė R. Buinauskienė sakė, jog praktikantės rodė didelę iniciatyvą ir susidomėjimą policijos darbu.
„Pagėgių PK pirmą kartą praktika buvo atliekama Prevencijos skyriuje. Dažniausiai čia atvykstantys praktikantai patirties semiasi patrulių būrio sudėtyje ir būna atvykę iš policijos mokyklos. Džiugu, kad mūsų komisariate pirmą kartą praktikavosi universiteto studentės. Merginos – labai aktyvios, sąžiningos ir žingeidžios. Praktikos metu jos viskuo domėjosi ir stengėsi kuo daugiau visko sužinoti. Labai smagu dirbti su jaunimu, kupinu energijos ir noro veikti. Iš merginų nė karto negirdėjau pasakymo „nenoriu, negaliu, nežinau“, – psakojo R. Buinauskienė.
Agnė ir Dovilė kartu su bendruomenės pareigūne R. Buinauskiene dalyvavo susitikimuose su Pagėgių gyventojais, kurių metu aptarta daiktų žymėjimo ir kita aktuali informacija. Dalyvavo paskaitoje „Kurkime saugią aplinką drauge“, kurioje gyventojai supažindinti su policijos veikla, nusikalstamumo aktualijomis, kalbėta apie dažniausiai daromus pažeidimus, daiktų žymėjimo naudą, telefoninius sukčius ir apsisaugojimo būdus, kuriant saugios kaimynystės grupes. Būsimosios pareigūnės specialiu markeriu žymėjo gyventojų mobiliojo ryšio telefonus ir dviračius, ant jų klijavo lipdukus „Pažymėtas policijoje“.
Praktikantės turėjo galimybę susipažinti su prevencinio pobūdžio administracinių bylų medžiaga. Joms tai buvo puiki galimybė daugiau sužinoti apie vaikų nepriežiūrą, šeimose kylančius konfliktus. Apie nepilnamečių vaikų problemas būsimoms pareigūnėms nemažai informacijos suteikė šią sritį kuruojanti specialistė Jovita Anušauskaitė. Su ja kartu praktikantės lankėsi mokyklose ir stebėjo, kaip vaikams rengiamos paskaitos.
Įgijusios naujos patirties, praktiką atliekančios merginos vaikų dienos centre ir pačios vaikams pasakojo apie saugaus eismo ypatumus važiuojant dviračiu, apie atšvaitų ir liemenių svarbą.
Inspektorių laipsniai
Savo sportinius gebėjimus Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentės demonstravo sportinėse varžybose, skirtose kovai su patyčiomis. Praktikantės žaidė tinklinį ir kartu su Pagėgių PK pareigūnų komanda laimėjo antrąją vietą. Organizacinius įgūdžius merginos tobulino A. Mackaus gimnazijoje, kur vedė respublikinį teisinių žinių konkursą „Temidė“. A. Miščiokaitytė vadovavo šiam renginiui, o D. Mockutė visa tai fotografavo ir aprašė.
Praktikantė Agnė sakė, kad pareigūne norėtų tapti dėl galimybės padėti kitiems: „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad esu iš tų žmonių, kurie mėgsta teisingumą ir tvarką, labai norėčiau padėti kitiems ir juos apsaugoti. Nuo mažens žinojau, kad užaugusi noriu tapti policijos pareigūne.
Praktikos metu sužinojau, koks iš tikrųjų yra policijos pareigūno darbas, kiek ir kokių daugiausiai nusikaltimų padaroma mano gimtajame krašte. Labiausiai patiko bendrauti su gyventojais, jiems patarti, kaip apsisaugoti nuo nusikaltėlių. Šiuo metu dar tiksliai nesu apsisprendusi, kokios srities pareigūne norėčiau dirbti, galbūt iš pradžių galėčiau pabandyti padirbėti apylinkės inspektore. Norėčiau dirbti didesnio miesto komisariate nei Pagėgių“.
Praktikantė D. Mockutė bus jau trečios kartos atstovė iš savo šeimoje, tapusi policijos pareigūne. „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad mėgstu bendrauti su žmonėmis, mėgstu teisingumą ir tvarką. Gali būti, kad įtakos šiam mano apsisprendimui turėjo mano senelis ir tėtis, kurie taip pat buvo pasirinkę šią specialybę. Praktikos metu sužinojau daugiau apie policijos darbą ir tai, kad mūsų krašte padaroma labai daug nusikaltimų. Kol kas šiuo metu dar nesu apsisprendusi dėl pareigų, kokias norėčiau užimti baigusi studijas, bet šiuo metu svarstau apie nepilnamečių reikalų inspektoriaus pareigybę. Dėl komisariato, kuriame norčiau dirbti, taip pat nesu apsisprendusi, tai greičiausiai nulems pasiūlytos pareigos“, – kalbėjo Dovilė Mockutė.
Praktiką Pagėgių PK atlikusioms būsimoms policijos pareigūnėms baigus Mykolo Romerio universitetą, bus suteikti inspektorių laipsniai. Jos galės dirbti tyrėjomis ir specialistėmis viešosios policijos prevenciniuose padaliniuose arba kriminalės policijos skyriuose.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite