Būsimosios policijos pareigūnės praktiką atliko gimtajame krašte

Pagėgių policijos komisariate su pareigūnų darbu susipažino dvi Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto antrakursės studentės – Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė. Nuo kovo 9 iki balandžio 3 d. vykusios praktikos metu su būsimosiomis policininkėmis dirbo bendruomenės pareigūnė Rima Buinauskienė.

Būsimosios policijos pareigūnės Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė atlikdamos praktiką Pagėgių PK nestokojo iniciatyvos ir energijos.

 

Žymėjo daiktus
Abi praktikantės gyvena Pagėgiuose ir praktiką čia atliko jau antrus metus iš eilės. Pernai merginos patirties sėmėsi Pagėgių PK patrulių būryje. Šiemet praktikantės susipažino su prevencijos grupės darbu, mat Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentams praktiką privalu atlikti kasmet skirtingame poskyryje.
Su būsimomis pareigūnėmis kartu dirbusi bendruomenės pareigūneė R. Buinauskienė sakė, jog praktikantės rodė didelę iniciatyvą ir susidomėjimą policijos darbu.
„Pagėgių PK pirmą kartą praktika buvo atliekama Prevencijos skyriuje. Dažniausiai čia atvykstantys praktikantai patirties semiasi patrulių būrio sudėtyje ir būna atvykę iš policijos mokyklos. Džiugu, kad mūsų komisariate pirmą kartą praktikavosi universiteto studentės. Merginos – labai aktyvios, sąžiningos ir žingeidžios. Praktikos metu jos viskuo domėjosi ir stengėsi kuo daugiau visko sužinoti. Labai smagu dirbti su jaunimu, kupinu energijos ir noro veikti. Iš merginų nė karto negirdėjau pasakymo „nenoriu, negaliu, nežinau“, – psakojo R. Buinauskienė.
Agnė ir Dovilė kartu su bendruomenės pareigūne R. Buinauskiene dalyvavo susitikimuose su Pagėgių gyventojais, kurių metu aptarta daiktų žymėjimo ir kita aktuali informacija. Dalyvavo paskaitoje „Kurkime saugią aplinką drauge“, kurioje gyventojai supažindinti su policijos veikla, nusikalstamumo aktualijomis, kalbėta apie dažniausiai daromus pažeidimus, daiktų žymėjimo naudą, telefoninius sukčius ir apsisaugojimo būdus, kuriant saugios kaimynystės grupes. Būsimosios pareigūnės specialiu markeriu žymėjo gyventojų mobiliojo ryšio telefonus ir dviračius, ant jų klijavo lipdukus „Pažymėtas policijoje“.
Praktikantės turėjo galimybę susipažinti su prevencinio pobūdžio administracinių bylų medžiaga. Joms tai buvo puiki galimybė daugiau sužinoti apie vaikų nepriežiūrą, šeimose kylančius konfliktus. Apie nepilnamečių vaikų problemas būsimoms pareigūnėms nemažai informacijos suteikė šią sritį kuruojanti specialistė Jovita Anušauskaitė. Su ja kartu praktikantės lankėsi mokyklose ir stebėjo, kaip vaikams rengiamos paskaitos.
Įgijusios naujos patirties, praktiką atliekančios merginos vaikų dienos centre ir pačios vaikams pasakojo apie saugaus eismo ypatumus važiuojant dviračiu, apie atšvaitų ir liemenių svarbą.
Inspektorių laipsniai
Savo sportinius gebėjimus Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentės demonstravo sportinėse varžybose, skirtose kovai su patyčiomis. Praktikantės žaidė tinklinį ir kartu su Pagėgių PK pareigūnų komanda laimėjo antrąją vietą. Organizacinius įgūdžius merginos tobulino A. Mackaus gimnazijoje, kur vedė respublikinį teisinių žinių konkursą „Temidė“. A. Miščiokaitytė vadovavo šiam renginiui, o D. Mockutė visa tai fotografavo ir aprašė.
Praktikantė Agnė sakė, kad pareigūne norėtų tapti dėl galimybės padėti kitiems: „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad esu iš tų žmonių, kurie mėgsta teisingumą ir tvarką, labai norėčiau padėti kitiems ir juos apsaugoti. Nuo mažens žinojau, kad užaugusi noriu tapti policijos pareigūne.
Praktikos metu sužinojau, koks iš tikrųjų yra policijos pareigūno darbas, kiek ir kokių daugiausiai nusikaltimų padaroma mano gimtajame krašte. Labiausiai patiko bendrauti su gyventojais, jiems patarti, kaip apsisaugoti nuo nusikaltėlių. Šiuo metu dar tiksliai nesu apsisprendusi, kokios srities pareigūne norėčiau dirbti, galbūt iš pradžių galėčiau pabandyti padirbėti apylinkės inspektore. Norėčiau dirbti didesnio miesto komisariate nei Pagėgių“.
Praktikantė D. Mockutė bus jau trečios kartos atstovė iš savo šeimoje, tapusi policijos pareigūne. „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad mėgstu bendrauti su žmonėmis, mėgstu teisingumą ir tvarką. Gali būti, kad įtakos šiam mano apsisprendimui turėjo mano senelis ir tėtis, kurie taip pat buvo pasirinkę šią specialybę. Praktikos metu sužinojau daugiau apie policijos darbą ir tai, kad mūsų krašte padaroma labai daug nusikaltimų. Kol kas šiuo metu dar nesu apsisprendusi dėl pareigų, kokias norėčiau užimti baigusi studijas, bet šiuo metu svarstau apie nepilnamečių reikalų inspektoriaus pareigybę. Dėl komisariato, kuriame norčiau dirbti, taip pat nesu apsisprendusi, tai greičiausiai nulems pasiūlytos pareigos“, – kalbėjo Dovilė Mockutė.
Praktiką Pagėgių PK atlikusioms būsimoms policijos pareigūnėms baigus Mykolo Romerio universitetą, bus suteikti inspektorių laipsniai. Jos galės dirbti tyrėjomis ir specialistėmis viešosios policijos prevenciniuose padaliniuose arba kriminalės policijos skyriuose.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite