Būsimosios policijos pareigūnės praktiką atliko gimtajame krašte

Pagėgių policijos komisariate su pareigūnų darbu susipažino dvi Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto antrakursės studentės – Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė. Nuo kovo 9 iki balandžio 3 d. vykusios praktikos metu su būsimosiomis policininkėmis dirbo bendruomenės pareigūnė Rima Buinauskienė.

Būsimosios policijos pareigūnės Agnė Miščiokaitytė ir Dovilė Mockutė atlikdamos praktiką Pagėgių PK nestokojo iniciatyvos ir energijos.

 

Žymėjo daiktus
Abi praktikantės gyvena Pagėgiuose ir praktiką čia atliko jau antrus metus iš eilės. Pernai merginos patirties sėmėsi Pagėgių PK patrulių būryje. Šiemet praktikantės susipažino su prevencijos grupės darbu, mat Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentams praktiką privalu atlikti kasmet skirtingame poskyryje.
Su būsimomis pareigūnėmis kartu dirbusi bendruomenės pareigūneė R. Buinauskienė sakė, jog praktikantės rodė didelę iniciatyvą ir susidomėjimą policijos darbu.
„Pagėgių PK pirmą kartą praktika buvo atliekama Prevencijos skyriuje. Dažniausiai čia atvykstantys praktikantai patirties semiasi patrulių būrio sudėtyje ir būna atvykę iš policijos mokyklos. Džiugu, kad mūsų komisariate pirmą kartą praktikavosi universiteto studentės. Merginos – labai aktyvios, sąžiningos ir žingeidžios. Praktikos metu jos viskuo domėjosi ir stengėsi kuo daugiau visko sužinoti. Labai smagu dirbti su jaunimu, kupinu energijos ir noro veikti. Iš merginų nė karto negirdėjau pasakymo „nenoriu, negaliu, nežinau“, – psakojo R. Buinauskienė.
Agnė ir Dovilė kartu su bendruomenės pareigūne R. Buinauskiene dalyvavo susitikimuose su Pagėgių gyventojais, kurių metu aptarta daiktų žymėjimo ir kita aktuali informacija. Dalyvavo paskaitoje „Kurkime saugią aplinką drauge“, kurioje gyventojai supažindinti su policijos veikla, nusikalstamumo aktualijomis, kalbėta apie dažniausiai daromus pažeidimus, daiktų žymėjimo naudą, telefoninius sukčius ir apsisaugojimo būdus, kuriant saugios kaimynystės grupes. Būsimosios pareigūnės specialiu markeriu žymėjo gyventojų mobiliojo ryšio telefonus ir dviračius, ant jų klijavo lipdukus „Pažymėtas policijoje“.
Praktikantės turėjo galimybę susipažinti su prevencinio pobūdžio administracinių bylų medžiaga. Joms tai buvo puiki galimybė daugiau sužinoti apie vaikų nepriežiūrą, šeimose kylančius konfliktus. Apie nepilnamečių vaikų problemas būsimoms pareigūnėms nemažai informacijos suteikė šią sritį kuruojanti specialistė Jovita Anušauskaitė. Su ja kartu praktikantės lankėsi mokyklose ir stebėjo, kaip vaikams rengiamos paskaitos.
Įgijusios naujos patirties, praktiką atliekančios merginos vaikų dienos centre ir pačios vaikams pasakojo apie saugaus eismo ypatumus važiuojant dviračiu, apie atšvaitų ir liemenių svarbą.
Inspektorių laipsniai
Savo sportinius gebėjimus Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentės demonstravo sportinėse varžybose, skirtose kovai su patyčiomis. Praktikantės žaidė tinklinį ir kartu su Pagėgių PK pareigūnų komanda laimėjo antrąją vietą. Organizacinius įgūdžius merginos tobulino A. Mackaus gimnazijoje, kur vedė respublikinį teisinių žinių konkursą „Temidė“. A. Miščiokaitytė vadovavo šiam renginiui, o D. Mockutė visa tai fotografavo ir aprašė.
Praktikantė Agnė sakė, kad pareigūne norėtų tapti dėl galimybės padėti kitiems: „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad esu iš tų žmonių, kurie mėgsta teisingumą ir tvarką, labai norėčiau padėti kitiems ir juos apsaugoti. Nuo mažens žinojau, kad užaugusi noriu tapti policijos pareigūne.
Praktikos metu sužinojau, koks iš tikrųjų yra policijos pareigūno darbas, kiek ir kokių daugiausiai nusikaltimų padaroma mano gimtajame krašte. Labiausiai patiko bendrauti su gyventojais, jiems patarti, kaip apsisaugoti nuo nusikaltėlių. Šiuo metu dar tiksliai nesu apsisprendusi, kokios srities pareigūne norėčiau dirbti, galbūt iš pradžių galėčiau pabandyti padirbėti apylinkės inspektore. Norėčiau dirbti didesnio miesto komisariate nei Pagėgių“.
Praktikantė D. Mockutė bus jau trečios kartos atstovė iš savo šeimoje, tapusi policijos pareigūne. „Policininko specialybę pasirinkau todėl, kad mėgstu bendrauti su žmonėmis, mėgstu teisingumą ir tvarką. Gali būti, kad įtakos šiam mano apsisprendimui turėjo mano senelis ir tėtis, kurie taip pat buvo pasirinkę šią specialybę. Praktikos metu sužinojau daugiau apie policijos darbą ir tai, kad mūsų krašte padaroma labai daug nusikaltimų. Kol kas šiuo metu dar nesu apsisprendusi dėl pareigų, kokias norėčiau užimti baigusi studijas, bet šiuo metu svarstau apie nepilnamečių reikalų inspektoriaus pareigybę. Dėl komisariato, kuriame norčiau dirbti, taip pat nesu apsisprendusi, tai greičiausiai nulems pasiūlytos pareigos“, – kalbėjo Dovilė Mockutė.
Praktiką Pagėgių PK atlikusioms būsimoms policijos pareigūnėms baigus Mykolo Romerio universitetą, bus suteikti inspektorių laipsniai. Jos galės dirbti tyrėjomis ir specialistėmis viešosios policijos prevenciniuose padaliniuose arba kriminalės policijos skyriuose.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite