Bitininkams siūlys medaus pakuotes iš vaško

iš vaškoPakuotės iš vaško

Pasaulį, kuriame sparčiai populiarėja tvarių pakuočių produktams idėjos, lietuviai sugeba nustebinti išradingumu, šiuolaikiškai prikeldami tai, kas jau seniai pamiršta. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitiko su naujo lietuviško startuolio „Bee Loop“ įkūrėjais, kurių ateities planuose – visapusiškai tvarių, nepaliekančių jokių atliekų pakuočių iš lietuviško bičių vaško gamyba.

Pirmoji jų pakuotė – garsaus šalies dizainerio Aurimo Kadzevičiaus sukurtas inovatyvus indas medui, kuriame susijungia gamtos filosofija, bitininkystės tradicija ir minimalistinis dizainas. Medaus pakuotė yra be jokių papildomų etikečių, organiška, perdirbama, valgoma, savaime suyranti, priešgrybelinė, antivirusinė, antibakterinė ir antiseptinė. A. Kadzevičiaus, kuris yra ir vienas iš startuolio įkūrėjų, sukurtas produktas „Bee Loop“ šiemet Los Andžele (JAV) įvykusiuose kasmetiniuose pakuočių dizaino „Oskarais“ vadinamuose apdovanojimuose „Dieline Awards“ tarp tūkstančių kūrėjų laimėjo aukščiausią apdovanojimą dėl originalumo, tvarumo, kokybės ir aktualumo pasauliui. Pakuotė buvo įvertinta ir dviem geltonais pieštukais (dvigubas auksas) didžiausiuose pasaulyje D&AD dizaino apdovanojimuose – to iki šiol nebuvo pavykę nei vienam lietuvių kūrėjui.

„Klausydamasis bitininko tėčio pasakojimų, daug galvojau apie natūralią gamtos sistemą – organišką žmogaus ir bitės ciklą. Norėjau sukurti pakuotę tėčio bičių medui – kažką visiškai naujo, kas atitiktų tai, kuo gyvena bitės, – apie gamtai itin draugiško indo kūrybos idėją ministrui pasakojo A. Kadzevičius. – Stengiausi vengti vartotojiško požiūrio, nes manau, kad norėdami išsaugoti gamtą, turime kurti naujus grąžinimo gamtai ciklus visose srityse“.

Startuolio kūrėjai neapsiribos viena pakuote – šiuo metu jų užsakymu Vokietijoje kuriama vaško pakuočių gaminimo technologija, kuria frančizės principu galės naudotis visi bitininkai, norintys gamintis indus savo medui. Bus sukurta ir tam tikra depozito sistema – suvartojus medų, pakuotė bus grąžinama į bityną. Taip ciklas bus baigiamas ir kartu pradedamas naujas, vašką atidavus bitėms šviežiems koriams konstruoti.

„Tikime tvarumu ir turime dar bent dešimt idėjų, ką galime padaryti su vašku“, – sakė A. Kadzevičius, neslepiantis ambicijų šioje srityje lyderiauti Lietuvoje.

Lietuviško startuolio veikla jau susidomėjo ir rimti investuotojai – ši idėja pasirodė ypač įdomi japonams. Pakuotėmis iš vaško taip pat domisi Naujosios Zelandijos, Australijos, Singapūro, Šveicarijos ir kitų šalių verslininkai.

„Visiškai suyranti ir nekenksminga gamtai tvari pakuotė yra konkurencinis segmentas. Rinka tikrai patraukli“,  – medaus indų idėją įvertino ministras K. Navickas, pats prižiūrintis penkias bičių šeimas.

pamarys.eu pagal ŽŪM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite