Bitininkams siūlys medaus pakuotes iš vaško

iš vaškoPakuotės iš vaško

Pasaulį, kuriame sparčiai populiarėja tvarių pakuočių produktams idėjos, lietuviai sugeba nustebinti išradingumu, šiuolaikiškai prikeldami tai, kas jau seniai pamiršta. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitiko su naujo lietuviško startuolio „Bee Loop“ įkūrėjais, kurių ateities planuose – visapusiškai tvarių, nepaliekančių jokių atliekų pakuočių iš lietuviško bičių vaško gamyba.

Pirmoji jų pakuotė – garsaus šalies dizainerio Aurimo Kadzevičiaus sukurtas inovatyvus indas medui, kuriame susijungia gamtos filosofija, bitininkystės tradicija ir minimalistinis dizainas. Medaus pakuotė yra be jokių papildomų etikečių, organiška, perdirbama, valgoma, savaime suyranti, priešgrybelinė, antivirusinė, antibakterinė ir antiseptinė. A. Kadzevičiaus, kuris yra ir vienas iš startuolio įkūrėjų, sukurtas produktas „Bee Loop“ šiemet Los Andžele (JAV) įvykusiuose kasmetiniuose pakuočių dizaino „Oskarais“ vadinamuose apdovanojimuose „Dieline Awards“ tarp tūkstančių kūrėjų laimėjo aukščiausią apdovanojimą dėl originalumo, tvarumo, kokybės ir aktualumo pasauliui. Pakuotė buvo įvertinta ir dviem geltonais pieštukais (dvigubas auksas) didžiausiuose pasaulyje D&AD dizaino apdovanojimuose – to iki šiol nebuvo pavykę nei vienam lietuvių kūrėjui.

„Klausydamasis bitininko tėčio pasakojimų, daug galvojau apie natūralią gamtos sistemą – organišką žmogaus ir bitės ciklą. Norėjau sukurti pakuotę tėčio bičių medui – kažką visiškai naujo, kas atitiktų tai, kuo gyvena bitės, – apie gamtai itin draugiško indo kūrybos idėją ministrui pasakojo A. Kadzevičius. – Stengiausi vengti vartotojiško požiūrio, nes manau, kad norėdami išsaugoti gamtą, turime kurti naujus grąžinimo gamtai ciklus visose srityse“.

Startuolio kūrėjai neapsiribos viena pakuote – šiuo metu jų užsakymu Vokietijoje kuriama vaško pakuočių gaminimo technologija, kuria frančizės principu galės naudotis visi bitininkai, norintys gamintis indus savo medui. Bus sukurta ir tam tikra depozito sistema – suvartojus medų, pakuotė bus grąžinama į bityną. Taip ciklas bus baigiamas ir kartu pradedamas naujas, vašką atidavus bitėms šviežiems koriams konstruoti.

„Tikime tvarumu ir turime dar bent dešimt idėjų, ką galime padaryti su vašku“, – sakė A. Kadzevičius, neslepiantis ambicijų šioje srityje lyderiauti Lietuvoje.

Lietuviško startuolio veikla jau susidomėjo ir rimti investuotojai – ši idėja pasirodė ypač įdomi japonams. Pakuotėmis iš vaško taip pat domisi Naujosios Zelandijos, Australijos, Singapūro, Šveicarijos ir kitų šalių verslininkai.

„Visiškai suyranti ir nekenksminga gamtai tvari pakuotė yra konkurencinis segmentas. Rinka tikrai patraukli“,  – medaus indų idėją įvertino ministras K. Navickas, pats prižiūrintis penkias bičių šeimas.

pamarys.eu pagal ŽŪM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite