Bitininkams siūlys medaus pakuotes iš vaško

iš vaškoPakuotės iš vaško

Pasaulį, kuriame sparčiai populiarėja tvarių pakuočių produktams idėjos, lietuviai sugeba nustebinti išradingumu, šiuolaikiškai prikeldami tai, kas jau seniai pamiršta. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitiko su naujo lietuviško startuolio „Bee Loop“ įkūrėjais, kurių ateities planuose – visapusiškai tvarių, nepaliekančių jokių atliekų pakuočių iš lietuviško bičių vaško gamyba.

Pirmoji jų pakuotė – garsaus šalies dizainerio Aurimo Kadzevičiaus sukurtas inovatyvus indas medui, kuriame susijungia gamtos filosofija, bitininkystės tradicija ir minimalistinis dizainas. Medaus pakuotė yra be jokių papildomų etikečių, organiška, perdirbama, valgoma, savaime suyranti, priešgrybelinė, antivirusinė, antibakterinė ir antiseptinė. A. Kadzevičiaus, kuris yra ir vienas iš startuolio įkūrėjų, sukurtas produktas „Bee Loop“ šiemet Los Andžele (JAV) įvykusiuose kasmetiniuose pakuočių dizaino „Oskarais“ vadinamuose apdovanojimuose „Dieline Awards“ tarp tūkstančių kūrėjų laimėjo aukščiausią apdovanojimą dėl originalumo, tvarumo, kokybės ir aktualumo pasauliui. Pakuotė buvo įvertinta ir dviem geltonais pieštukais (dvigubas auksas) didžiausiuose pasaulyje D&AD dizaino apdovanojimuose – to iki šiol nebuvo pavykę nei vienam lietuvių kūrėjui.

„Klausydamasis bitininko tėčio pasakojimų, daug galvojau apie natūralią gamtos sistemą – organišką žmogaus ir bitės ciklą. Norėjau sukurti pakuotę tėčio bičių medui – kažką visiškai naujo, kas atitiktų tai, kuo gyvena bitės, – apie gamtai itin draugiško indo kūrybos idėją ministrui pasakojo A. Kadzevičius. – Stengiausi vengti vartotojiško požiūrio, nes manau, kad norėdami išsaugoti gamtą, turime kurti naujus grąžinimo gamtai ciklus visose srityse“.

Startuolio kūrėjai neapsiribos viena pakuote – šiuo metu jų užsakymu Vokietijoje kuriama vaško pakuočių gaminimo technologija, kuria frančizės principu galės naudotis visi bitininkai, norintys gamintis indus savo medui. Bus sukurta ir tam tikra depozito sistema – suvartojus medų, pakuotė bus grąžinama į bityną. Taip ciklas bus baigiamas ir kartu pradedamas naujas, vašką atidavus bitėms šviežiems koriams konstruoti.

„Tikime tvarumu ir turime dar bent dešimt idėjų, ką galime padaryti su vašku“, – sakė A. Kadzevičius, neslepiantis ambicijų šioje srityje lyderiauti Lietuvoje.

Lietuviško startuolio veikla jau susidomėjo ir rimti investuotojai – ši idėja pasirodė ypač įdomi japonams. Pakuotėmis iš vaško taip pat domisi Naujosios Zelandijos, Australijos, Singapūro, Šveicarijos ir kitų šalių verslininkai.

„Visiškai suyranti ir nekenksminga gamtai tvari pakuotė yra konkurencinis segmentas. Rinka tikrai patraukli“,  – medaus indų idėją įvertino ministras K. Navickas, pats prižiūrintis penkias bičių šeimas.

pamarys.eu pagal ŽŪM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite