Bibliotekos vizija ir kasdienybė

Pirmadienį šilutiškės bibliotekininkės prie apskritojo stalo pasikalbėti pakvietė Šilutės r. savivaldybės vadovus, politikus. Bibliotekos vadovė Dalia Užpelkienė apžvelgė įstaigos veiklą ir pristatė bibliotekos ateities viziją. Po pokalbio vyko pramoginis „protų mūšio“ turnyras.

Biblioteka ten, kur namai
Bibliotekos vadovė neslėpė džiaugsmo, kad politikai pritarė perduoti bibliotekai greta esantį pastatą Tilžės g. 12. „Slovakai sako, kad biblioteka ten, kur yra namai. Ten, kur namai, ir nusidriekia takai statomos bibliotekos link. Žmogaus būstas ir biblioteka, manoma, yra neatsiejama“, – tokiais žodžiais pasakojimą apie bibliotekos viziją ir projektą pradėjo D. Užpelkienė.
Biblioteka yra įsikūrusi istoriniame buvusio Žibų kaimo pastate, ji pavadinta pirmojo kilnojamojo knygynėlio Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo, poeto ir visuomenės veikėjo Fridricho Bajoraičio vardu. D. Užpelkienė priminė, kad Žibų kaime dirbo senieji knygininkai. Ir šiandien Šilutės F. Bajoraičio biblioteka turi kuo pasigirti: biblioteka yra šiuolaikiška, pažangi, bendraujanti be sienų, skleidžianti gerąją patirtį. Vienas iš bibliotekininkų veiklos barų – knygų leidyba. 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius sutiko su „Lietuvininkų tarmės žodynu“.
Vertinant Vakarų Lietuvos ir Šilutės rajono bibliotekų tinklus, bibliotekininkų darbo krūvius, padarytos išvados, kad Šilutės viešoji biblioteka turi daugiausiai sujungtų viešųjų bibliotekų su mokyklų bibliotekomis ir mažiausią tinklą Klaipėdos regione.
159 tūkstančius kartų
Biblioteka – kultūros įstaiga, kurios durys atviros lankytojams ir savaitgaliais. Lankytojai per metus bibliotekų duris praveria 159 tūkst. kartų. Kasmet registruojama per 1000 naujų bibliotekos lankytojų. Kasmet vidurvasarį bibliotekininkai atnaujina teikiamas paslaugas: dabar mokamų paslaugų – 9, nemokamų – 46.
„Jei žmogus neateina į biblioteką, tada biblioteka eina pas žmogų“, – sako D. Užpelkienė. Bibliotekininkai rengia viešas akcijas netradicinėse erdvėse. Nuo šių metų bibliotekininkai rengia susitikimus su kolektyvais jų darbo vietose. Džiaugiamasi, kad atsiranda norinčių bibliotekoje įamžinti net savo sužadėtuves…
Biblioteka padeda rinktis karjerą, „apsigyventi“ bibliotekoje nori ir probleminiai vaikai, populiarūs bibliotekininkų organizuojami „protų mūšiai“. D. Užpelkienė negailėjo gražių žodžių jaunųjų bibliotekininkų komandai, nestokojančiai ir įgyvendinančiai gražias idėjas.
Biblioteka „dūsta“
Bibliotekininkų projektiniame pasiūlyme numatyta rekonstruoti F. Bajoraičio bibliotekai perduotą prie jos prisišliejusį pastatą (Tilžės g. 12), įrengiant jame transformuojamą žiūrovų salę, kūrybines menų dirbtuves, dvi parodų galerijas su modernia profesionalia įranga, edukacijų laboratoriją, mažųjų meno dirbinių krautuvėlę, informacijos biurą.
Bibliotekininkai norėtų pertvarkyti ir savo pagrindinio pastato (Tilžės g. 10) patalpas, įrengti čia liftą. Dabartinė skaitykla virstų rūbine su patogiomis rūbų kabyklomis ir daiktadėžėmis, planuojama turėti žaisloteką ir pasakų skaitymo patalpas, o rūsyje – komfortišką kūrybinių idėjų diskusijų vietą. Pertvarkyta ir išplėsta biblioteka taptų ne konkurentu, bet kultūros židiniu rytinėje miesto dalyje. Kultūros ministerijai jau pateikta paraiška dėl finansinės paramos iš ES struktūrinių fondų. Preliminariais skaičiavimais, rekonstrukcija ir reikalinga įranga kainuotų per 5 mln. litų.
„Protų mūšis“
Viena iš universalių bibliotekos erdvių, jau seniai pelniusi kūrybinės palėpės vardą, šįkart virto „Bičių aviliu“. Čia į žinių lygos turnyrą su šūkiu „Bičių kodas – biblioteka“ susibūrė net šešios komandos: Savivaldybės politikų komanda „Polibibliobičai“ ir jų kapitonas meras Šarūnas Laužikas, Savivaldybės administracijos „Savivaldybės bičiukai“ (kapitonas administracijos direktorius Tomas Budrikis), verslo atstovų 5A+D (kapitonas SEB banko Šilutės filialo valdytojas Aidas Ragelis), kultūros įstaigų „Juoda balta“ (kapitonas Edvardas Judžentis), ugdymo įstaigų „Propolis“ (kapitonė Laima Spirgienė), žiniasklaidininkų komanda „Žodeliautojai“ (kapitonas Petras Skutulas).
Dalia Užpelkienė, tituluota „Bičių motinėle“, pasveikino atvykusius, „įšventino“ komandų kapitonus į „tranus“ ir liepė jiems duoti priesaiką.
Žinių turnyrui vadovavo nusipelniusi bitė Sandra.
Komandos varžėsi 4 turuose. Komandoms buvo skirta po minutę laiko atsakyti į klausimus susijusius su bitininkyste, bičiulyste, draugyste. Atsakymus vertino „Avilio vierchelių“ komisija, kurią sudarė bitės motinėlės. Visą laiką zujo ir „sunegalavusiais“ rūpinosi „Bičių“ medicinos punkto bitė Vita.
Pirmame ture teko atsakyti į 10 klausimų apie bitininkystę, bičiulystę, antrajame laukė vaizdai, vėliau ištraukos iš filmų ir muzikiniai klausimai, į kuriuos atsakyti laikas prailgintas tol, kol rodoma ištrauka ar skamba melodija. Kol komisija skaičiavo balus komandų kapitonai, kaip tikri bitininkai, apsikeitė dovanomis.
Vertinant komandų žinias buvo atsižvelgta ir jų aprangą, atributiką. Net du papildomus taškus už specialiai šiam renginiui paruoštas palaidines skirta Savivaldybės administracijos komandai „Savivaldybės bičiukai“, o už originaliausią pavadinimą – politikų komandai „Polibibliobičai“.
Po įnirtingos kovos paaiškėjo, kad daugiausia balų surinko „Savivaldybės bičiukai“, nuo jų nedaug atsiliko komanda „Juoda balta“, treti liko „5A+D“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Teatrališka ir žiniomis pasikausčiusi kultūros atstovų komanda „Juoda balta“.

„Bičių motinėlė“

Laimėjo „Savivaldybės bičiukai“.

Savivaldybės politikų komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite