Bibliotekos vizija ir kasdienybė

Pirmadienį šilutiškės bibliotekininkės prie apskritojo stalo pasikalbėti pakvietė Šilutės r. savivaldybės vadovus, politikus. Bibliotekos vadovė Dalia Užpelkienė apžvelgė įstaigos veiklą ir pristatė bibliotekos ateities viziją. Po pokalbio vyko pramoginis „protų mūšio“ turnyras.

Biblioteka ten, kur namai
Bibliotekos vadovė neslėpė džiaugsmo, kad politikai pritarė perduoti bibliotekai greta esantį pastatą Tilžės g. 12. „Slovakai sako, kad biblioteka ten, kur yra namai. Ten, kur namai, ir nusidriekia takai statomos bibliotekos link. Žmogaus būstas ir biblioteka, manoma, yra neatsiejama“, – tokiais žodžiais pasakojimą apie bibliotekos viziją ir projektą pradėjo D. Užpelkienė.
Biblioteka yra įsikūrusi istoriniame buvusio Žibų kaimo pastate, ji pavadinta pirmojo kilnojamojo knygynėlio Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo, poeto ir visuomenės veikėjo Fridricho Bajoraičio vardu. D. Užpelkienė priminė, kad Žibų kaime dirbo senieji knygininkai. Ir šiandien Šilutės F. Bajoraičio biblioteka turi kuo pasigirti: biblioteka yra šiuolaikiška, pažangi, bendraujanti be sienų, skleidžianti gerąją patirtį. Vienas iš bibliotekininkų veiklos barų – knygų leidyba. 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius sutiko su „Lietuvininkų tarmės žodynu“.
Vertinant Vakarų Lietuvos ir Šilutės rajono bibliotekų tinklus, bibliotekininkų darbo krūvius, padarytos išvados, kad Šilutės viešoji biblioteka turi daugiausiai sujungtų viešųjų bibliotekų su mokyklų bibliotekomis ir mažiausią tinklą Klaipėdos regione.
159 tūkstančius kartų
Biblioteka – kultūros įstaiga, kurios durys atviros lankytojams ir savaitgaliais. Lankytojai per metus bibliotekų duris praveria 159 tūkst. kartų. Kasmet registruojama per 1000 naujų bibliotekos lankytojų. Kasmet vidurvasarį bibliotekininkai atnaujina teikiamas paslaugas: dabar mokamų paslaugų – 9, nemokamų – 46.
„Jei žmogus neateina į biblioteką, tada biblioteka eina pas žmogų“, – sako D. Užpelkienė. Bibliotekininkai rengia viešas akcijas netradicinėse erdvėse. Nuo šių metų bibliotekininkai rengia susitikimus su kolektyvais jų darbo vietose. Džiaugiamasi, kad atsiranda norinčių bibliotekoje įamžinti net savo sužadėtuves…
Biblioteka padeda rinktis karjerą, „apsigyventi“ bibliotekoje nori ir probleminiai vaikai, populiarūs bibliotekininkų organizuojami „protų mūšiai“. D. Užpelkienė negailėjo gražių žodžių jaunųjų bibliotekininkų komandai, nestokojančiai ir įgyvendinančiai gražias idėjas.
Biblioteka „dūsta“
Bibliotekininkų projektiniame pasiūlyme numatyta rekonstruoti F. Bajoraičio bibliotekai perduotą prie jos prisišliejusį pastatą (Tilžės g. 12), įrengiant jame transformuojamą žiūrovų salę, kūrybines menų dirbtuves, dvi parodų galerijas su modernia profesionalia įranga, edukacijų laboratoriją, mažųjų meno dirbinių krautuvėlę, informacijos biurą.
Bibliotekininkai norėtų pertvarkyti ir savo pagrindinio pastato (Tilžės g. 10) patalpas, įrengti čia liftą. Dabartinė skaitykla virstų rūbine su patogiomis rūbų kabyklomis ir daiktadėžėmis, planuojama turėti žaisloteką ir pasakų skaitymo patalpas, o rūsyje – komfortišką kūrybinių idėjų diskusijų vietą. Pertvarkyta ir išplėsta biblioteka taptų ne konkurentu, bet kultūros židiniu rytinėje miesto dalyje. Kultūros ministerijai jau pateikta paraiška dėl finansinės paramos iš ES struktūrinių fondų. Preliminariais skaičiavimais, rekonstrukcija ir reikalinga įranga kainuotų per 5 mln. litų.
„Protų mūšis“
Viena iš universalių bibliotekos erdvių, jau seniai pelniusi kūrybinės palėpės vardą, šįkart virto „Bičių aviliu“. Čia į žinių lygos turnyrą su šūkiu „Bičių kodas – biblioteka“ susibūrė net šešios komandos: Savivaldybės politikų komanda „Polibibliobičai“ ir jų kapitonas meras Šarūnas Laužikas, Savivaldybės administracijos „Savivaldybės bičiukai“ (kapitonas administracijos direktorius Tomas Budrikis), verslo atstovų 5A+D (kapitonas SEB banko Šilutės filialo valdytojas Aidas Ragelis), kultūros įstaigų „Juoda balta“ (kapitonas Edvardas Judžentis), ugdymo įstaigų „Propolis“ (kapitonė Laima Spirgienė), žiniasklaidininkų komanda „Žodeliautojai“ (kapitonas Petras Skutulas).
Dalia Užpelkienė, tituluota „Bičių motinėle“, pasveikino atvykusius, „įšventino“ komandų kapitonus į „tranus“ ir liepė jiems duoti priesaiką.
Žinių turnyrui vadovavo nusipelniusi bitė Sandra.
Komandos varžėsi 4 turuose. Komandoms buvo skirta po minutę laiko atsakyti į klausimus susijusius su bitininkyste, bičiulyste, draugyste. Atsakymus vertino „Avilio vierchelių“ komisija, kurią sudarė bitės motinėlės. Visą laiką zujo ir „sunegalavusiais“ rūpinosi „Bičių“ medicinos punkto bitė Vita.
Pirmame ture teko atsakyti į 10 klausimų apie bitininkystę, bičiulystę, antrajame laukė vaizdai, vėliau ištraukos iš filmų ir muzikiniai klausimai, į kuriuos atsakyti laikas prailgintas tol, kol rodoma ištrauka ar skamba melodija. Kol komisija skaičiavo balus komandų kapitonai, kaip tikri bitininkai, apsikeitė dovanomis.
Vertinant komandų žinias buvo atsižvelgta ir jų aprangą, atributiką. Net du papildomus taškus už specialiai šiam renginiui paruoštas palaidines skirta Savivaldybės administracijos komandai „Savivaldybės bičiukai“, o už originaliausią pavadinimą – politikų komandai „Polibibliobičai“.
Po įnirtingos kovos paaiškėjo, kad daugiausia balų surinko „Savivaldybės bičiukai“, nuo jų nedaug atsiliko komanda „Juoda balta“, treti liko „5A+D“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Teatrališka ir žiniomis pasikausčiusi kultūros atstovų komanda „Juoda balta“.

„Bičių motinėlė“

Laimėjo „Savivaldybės bičiukai“.

Savivaldybės politikų komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite