Benediktas Bagočius susigrąžino čempiono titulą

Šilutės rajono asmenines finalines šaškių pirmenybes užtikrintai laimėjęs šilutiškis Benediktas Bagočius, surinkęs 18 taškų, susigrąžino pernai prarastą čempiono vardą. Rajono čempionu jis tapo dešimtą kartą! 2-3 vietas pasidalijo šilutiškis Algirdas Dulinskas ir rusniškis Voitechas Deniušas (po 15 taškų).

Šilutės rajono asmeninių šaškių pirmenybių prizininkai (iš kairės): antrą vietą užėmęs A. Dulinskas, nugalėtojas B. Bagočius, trečios vietos laimėtojas V. Deniušas.

Teisę dalyvauti fnaliniame pirmenybių etape išsikovojo 12 Šilutės šaškių-šachmatų klubo (vadovas V. Deniušas) narių. VšĮ „Šilutės sportas“ patalpose žaista ratų sistema. Laikas partijai – po 30 min. Ko gero, labiausiai „pasikaustęs“ šaškių žaidimo teorijoje, B. Bagočius žaidė itin susikaupęs ir neleido pasikartoti pernykščiam scenarijui, kai netikėtai turėjo tenkintis ketvirta vieta. Tai buvo staigmena. Šį kartą B. Bagočius čempiono vardą užsitikrino anksčiau, likus turui iki pirmenybių finišo niekas nebegalėjo jo ne tik pralenkti, bet ir pavyti. Nuo kitų prizininkų jis solidžiai atitrūko ir paskutinę partiją su V. Deniušu baigė taikiai. B. Bagočius laimėjo 7 partijas, o 4 baigė lygiosiomis – 18 taškų.
Į likusias prizines vietas taikėsi pernykštis čempionas A. Dulinskas, buvę prizininkai Domas Girčius (Švėkšnos sen.) ir V. Deniušas. Nepavyko D. Girčiui – pirmą turnyro dieną triskart pralaimėjo ir liko penktas (13 tšk.). Jį įveikė B. Bagočius, V. Deniušas ir 89-erių metų veteranas, šilutiškis Aloyzas Tubutis. Amžius Aloyzui netrukdo prie šaškių lentos, savo pavyzdžiu jis paneigia, kad metų sankaupa tik slegia. Pelnęs 10 taškų, A. Tubutis užėmė 7-ą vietą. Beje, tašką iš senjoro atėmė jauniausias pirmenybių dalyvis, moksleivis Lukas Bružinskas, iškovojęs trejas lygiąsias.
Po 15 taškų surinko A. Dulinskas, V. Deniušas ir A. Varaška. Sidabro medalis įteiktas pirmajam, kadangi jis geriau žaidė su pajėgesniais, aukštesnį reitingą turinčiais šaškininkais. A. Dulinskas laimėjo 4 partijas, o 7 baigė taikiai. Ne veltui Algirdas vadinamas lygiųjų karaliumi. Jis žaidžia vengdamas bet kokios rizikos, pagal principą „geriau žvirblis rankose nei gervė danguje“. V. Deniušas nugalėjo 5 varžovus, 5 partijas sužaidė lygiosiomis ir vieną pralaimėjo šachmatininkui senjorui A. Bružinskui, kuris, surinkęs 11 taškų, užėmė 6-ą vietą. V. Deniušas pakartojo pernykštį pasiekimą: pasipuošė bronzos medaliu. Šilutiškis A. Varaška (5 pergalės, 5 lygiosios, 1 pralaimėjimas) liko ketvirtas – pakilo viena vieta aukščiau nei pernai. Vilkyčių atstovė Irena Grauslienė, pelniusi 6 taškus (1 pergalė, 4 lygiosios, 6 pralaimėjimai), šį kartą tenkinosi kuklia 11-a vieta.
Rajono čempionato prizininkus pasveikino ir medalius bei diplomus įteikė VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius.
Šilutės šaškių-šachmatų klubo nariai prieš tai susirinkime perrinko klubo vadovus naujam keturių metų laikotarpiui. Pasikeitimų vadovybėje neįvyko. Klubo vadovo pareigos vėl patikėtos rusniškiui V. Deniušui, jo pavaduotoju šaškių reikalams paliktas A. Dulinskas, šachmatų reikalams – A. Bružinskas.

Saulius Lukauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite