Benediktas Bagočius susigrąžino čempiono titulą

Šilutės rajono asmenines finalines šaškių pirmenybes užtikrintai laimėjęs šilutiškis Benediktas Bagočius, surinkęs 18 taškų, susigrąžino pernai prarastą čempiono vardą. Rajono čempionu jis tapo dešimtą kartą! 2-3 vietas pasidalijo šilutiškis Algirdas Dulinskas ir rusniškis Voitechas Deniušas (po 15 taškų).

Šilutės rajono asmeninių šaškių pirmenybių prizininkai (iš kairės): antrą vietą užėmęs A. Dulinskas, nugalėtojas B. Bagočius, trečios vietos laimėtojas V. Deniušas.

Teisę dalyvauti fnaliniame pirmenybių etape išsikovojo 12 Šilutės šaškių-šachmatų klubo (vadovas V. Deniušas) narių. VšĮ „Šilutės sportas“ patalpose žaista ratų sistema. Laikas partijai – po 30 min. Ko gero, labiausiai „pasikaustęs“ šaškių žaidimo teorijoje, B. Bagočius žaidė itin susikaupęs ir neleido pasikartoti pernykščiam scenarijui, kai netikėtai turėjo tenkintis ketvirta vieta. Tai buvo staigmena. Šį kartą B. Bagočius čempiono vardą užsitikrino anksčiau, likus turui iki pirmenybių finišo niekas nebegalėjo jo ne tik pralenkti, bet ir pavyti. Nuo kitų prizininkų jis solidžiai atitrūko ir paskutinę partiją su V. Deniušu baigė taikiai. B. Bagočius laimėjo 7 partijas, o 4 baigė lygiosiomis – 18 taškų.
Į likusias prizines vietas taikėsi pernykštis čempionas A. Dulinskas, buvę prizininkai Domas Girčius (Švėkšnos sen.) ir V. Deniušas. Nepavyko D. Girčiui – pirmą turnyro dieną triskart pralaimėjo ir liko penktas (13 tšk.). Jį įveikė B. Bagočius, V. Deniušas ir 89-erių metų veteranas, šilutiškis Aloyzas Tubutis. Amžius Aloyzui netrukdo prie šaškių lentos, savo pavyzdžiu jis paneigia, kad metų sankaupa tik slegia. Pelnęs 10 taškų, A. Tubutis užėmė 7-ą vietą. Beje, tašką iš senjoro atėmė jauniausias pirmenybių dalyvis, moksleivis Lukas Bružinskas, iškovojęs trejas lygiąsias.
Po 15 taškų surinko A. Dulinskas, V. Deniušas ir A. Varaška. Sidabro medalis įteiktas pirmajam, kadangi jis geriau žaidė su pajėgesniais, aukštesnį reitingą turinčiais šaškininkais. A. Dulinskas laimėjo 4 partijas, o 7 baigė taikiai. Ne veltui Algirdas vadinamas lygiųjų karaliumi. Jis žaidžia vengdamas bet kokios rizikos, pagal principą „geriau žvirblis rankose nei gervė danguje“. V. Deniušas nugalėjo 5 varžovus, 5 partijas sužaidė lygiosiomis ir vieną pralaimėjo šachmatininkui senjorui A. Bružinskui, kuris, surinkęs 11 taškų, užėmė 6-ą vietą. V. Deniušas pakartojo pernykštį pasiekimą: pasipuošė bronzos medaliu. Šilutiškis A. Varaška (5 pergalės, 5 lygiosios, 1 pralaimėjimas) liko ketvirtas – pakilo viena vieta aukščiau nei pernai. Vilkyčių atstovė Irena Grauslienė, pelniusi 6 taškus (1 pergalė, 4 lygiosios, 6 pralaimėjimai), šį kartą tenkinosi kuklia 11-a vieta.
Rajono čempionato prizininkus pasveikino ir medalius bei diplomus įteikė VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius.
Šilutės šaškių-šachmatų klubo nariai prieš tai susirinkime perrinko klubo vadovus naujam keturių metų laikotarpiui. Pasikeitimų vadovybėje neįvyko. Klubo vadovo pareigos vėl patikėtos rusniškiui V. Deniušui, jo pavaduotoju šaškių reikalams paliktas A. Dulinskas, šachmatų reikalams – A. Bružinskas.

Saulius Lukauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite