Benediktas Bagočius susigrąžino čempiono titulą

Šilutės rajono asmenines finalines šaškių pirmenybes užtikrintai laimėjęs šilutiškis Benediktas Bagočius, surinkęs 18 taškų, susigrąžino pernai prarastą čempiono vardą. Rajono čempionu jis tapo dešimtą kartą! 2-3 vietas pasidalijo šilutiškis Algirdas Dulinskas ir rusniškis Voitechas Deniušas (po 15 taškų).

Šilutės rajono asmeninių šaškių pirmenybių prizininkai (iš kairės): antrą vietą užėmęs A. Dulinskas, nugalėtojas B. Bagočius, trečios vietos laimėtojas V. Deniušas.

Teisę dalyvauti fnaliniame pirmenybių etape išsikovojo 12 Šilutės šaškių-šachmatų klubo (vadovas V. Deniušas) narių. VšĮ „Šilutės sportas“ patalpose žaista ratų sistema. Laikas partijai – po 30 min. Ko gero, labiausiai „pasikaustęs“ šaškių žaidimo teorijoje, B. Bagočius žaidė itin susikaupęs ir neleido pasikartoti pernykščiam scenarijui, kai netikėtai turėjo tenkintis ketvirta vieta. Tai buvo staigmena. Šį kartą B. Bagočius čempiono vardą užsitikrino anksčiau, likus turui iki pirmenybių finišo niekas nebegalėjo jo ne tik pralenkti, bet ir pavyti. Nuo kitų prizininkų jis solidžiai atitrūko ir paskutinę partiją su V. Deniušu baigė taikiai. B. Bagočius laimėjo 7 partijas, o 4 baigė lygiosiomis – 18 taškų.
Į likusias prizines vietas taikėsi pernykštis čempionas A. Dulinskas, buvę prizininkai Domas Girčius (Švėkšnos sen.) ir V. Deniušas. Nepavyko D. Girčiui – pirmą turnyro dieną triskart pralaimėjo ir liko penktas (13 tšk.). Jį įveikė B. Bagočius, V. Deniušas ir 89-erių metų veteranas, šilutiškis Aloyzas Tubutis. Amžius Aloyzui netrukdo prie šaškių lentos, savo pavyzdžiu jis paneigia, kad metų sankaupa tik slegia. Pelnęs 10 taškų, A. Tubutis užėmė 7-ą vietą. Beje, tašką iš senjoro atėmė jauniausias pirmenybių dalyvis, moksleivis Lukas Bružinskas, iškovojęs trejas lygiąsias.
Po 15 taškų surinko A. Dulinskas, V. Deniušas ir A. Varaška. Sidabro medalis įteiktas pirmajam, kadangi jis geriau žaidė su pajėgesniais, aukštesnį reitingą turinčiais šaškininkais. A. Dulinskas laimėjo 4 partijas, o 7 baigė taikiai. Ne veltui Algirdas vadinamas lygiųjų karaliumi. Jis žaidžia vengdamas bet kokios rizikos, pagal principą „geriau žvirblis rankose nei gervė danguje“. V. Deniušas nugalėjo 5 varžovus, 5 partijas sužaidė lygiosiomis ir vieną pralaimėjo šachmatininkui senjorui A. Bružinskui, kuris, surinkęs 11 taškų, užėmė 6-ą vietą. V. Deniušas pakartojo pernykštį pasiekimą: pasipuošė bronzos medaliu. Šilutiškis A. Varaška (5 pergalės, 5 lygiosios, 1 pralaimėjimas) liko ketvirtas – pakilo viena vieta aukščiau nei pernai. Vilkyčių atstovė Irena Grauslienė, pelniusi 6 taškus (1 pergalė, 4 lygiosios, 6 pralaimėjimai), šį kartą tenkinosi kuklia 11-a vieta.
Rajono čempionato prizininkus pasveikino ir medalius bei diplomus įteikė VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius.
Šilutės šaškių-šachmatų klubo nariai prieš tai susirinkime perrinko klubo vadovus naujam keturių metų laikotarpiui. Pasikeitimų vadovybėje neįvyko. Klubo vadovo pareigos vėl patikėtos rusniškiui V. Deniušui, jo pavaduotoju šaškių reikalams paliktas A. Dulinskas, šachmatų reikalams – A. Bružinskas.

Saulius Lukauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite